2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
hah şimdi aydınlandım çok sağol:)
Bebe bisküvisinide armut dokunmuyor onun suyunu çıkardım siyezunu ve yarım su bardağı kadar zeytinyağıyla göz kararı ele yapışmayan bi hamur yaptım suda zor eziliyo ama eni sonu ezilio tadıda çok güzeldi. Bugün fırsatım olursa pirinçunuda ekleyerek yine yapıcam siyez pirinç karışık :KK66:

et yiyorum zeytin pekmez ama diğerleri hala dokunuyor muz vs de dahil aslında alerji durumumuz şuan hafif ama çok fazla şeye tepkili napıcam bilmiyorum hazır memeyi sevmişken kalitesini artırabilseydim iyi olurdu

Salgın var belki ondandır canım bizim dişte birgün ateşlendi Allah şifa versin
çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin keşke kullanmadan başka doktora da götürseydin antibiyotik ağır bi ilaç :\
cok sagol cnm kizimin seker alerjisi de oldugundan bu tarifin elmalisini kendime yapiodum biraz da kuru uzum ekleyerek yrn hemen kuru uzumsuz ona yapicam bakalim bunu yicek mi insallah yer :dua:

Kızlar bebeklerinize öğünlerde neler veriyorsunuz. Ben ne versem konusunda bazen şaşırıyorum. Mesela kahvaltı veriyordum kaç gündür bugün sabah meyveli muhallebi verdim. 2 saat sonra meyve püresi vericem. Sonra yoğurt sebze çorbası neler yapıyorsunuz yazarsanız sevinirim. Birde oğlumun çenesinde döküntüler oldu. Diştendir diye düşünüyorum ama artmış gibi geldi bana. Ya da yedirdiğim gıdalardan bişey mi dokunuyor anlamadım. Umarım en kusa Zaman'da geçer diye umut ediyorum.

cok sagol cnm kizimin seker alerjisi de oldugundan bu tarifin elmalisini kendime yapiodum biraz da kuru uzum ekleyerek yrn hemen kuru uzumsuz ona yapicam bakalim bunu yicek mi insallah yer :dua:
Yemek konusunda azıcık oyuncakla kandırıyorum oyuncağı ağzına götürdüğünde kaşığı hop yaklaştırıyorum bazen kapıyor hemen bazen denk geliyor 2,3 kaşıktam sonra iştahlanıp yiyor yoksa benim oğlumda kolay açmıyor ağzını :\. Tepkileriniz ne durumda hala şiddetli mi

Kızlar bebeklerinize öğünlerde neler veriyorsunuz. Ben ne versem konusunda bazen şaşırıyorum. Mesela kahvaltı veriyordum kaç gündür bugün sabah meyveli muhallebi verdim. 2 saat sonra meyve püresi vericem. Sonra yoğurt sebze çorbası neler yapıyorsunuz yazarsanız sevinirim. Birde oğlumun çenesinde döküntüler oldu. Diştendir diye düşünüyorum ama artmış gibi geldi bana. Ya da yedirdiğim gıdalardan bişey mi dokunuyor anlamadım. Umarım en kusa Zaman'da geçer diye umut ediyorum.
Bizim alerji olduğu için genelde muhallebi meyve ile ilerliyoruz canım o konuda yardımcı olamicam ama başka belirti yoksa ağız kenarına yiyecek temas ediyor dökmesi normal cildi hassassa. Pişik uykusuzluk ishal yada fazla kabızlık huzursuzluk ağlama vücudunda dökündü kol bacak gövde gibi yoksa etkilememiş demektir :KK66:. Bizim mesela direk popo kızarıp gözler kaşınırdı ama ne kaşıntı akşam 2 saat uyutmaya uğraşırdım. Yengemin bebeği kulak arkası boynu döktü bacak arasından önünden sırtına kadar pişik oldu cici bebe yüzünden bırakır bırakmaz geçti

Bizim alerji olduğu için genelde muhallebi meyve ile ilerliyoruz canım o konuda yardımcı olamicam ama başka belirti yoksa ağız kenarına yiyecek temas ediyor dökmesi normal cildi hassassa. Pişik uykusuzluk ishal yada fazla kabızlık huzursuzluk ağlama vücudunda dökündü kol bacak gövde gibi yoksa etkilememiş demektir :KK66:. Bizim mesela direk popo kızarıp gözler kaşınırdı ama ne kaşıntı akşam 2 saat uyutmaya uğraşırdım. Yengemin bebeği kulak arkası boynu döktü bacak arasından önünden sırtına kadar pişik oldu cici bebe yüzünden bırakır bırakmaz geçti
Teşekkür ederim canım. Sadece ağız kenarında var. Dediğin gibi yiyeceklerden olabilir. Bu aralar kabızlığı devam ediyor ara ara tam geçmiş değil. Birde gözlerde de aşırı değil ama kızarıyor bazen kaşıyor. Rabbim şifa versin tüm bebişlere. Çok sağol canım.

Teşekkür ederim canım. Sadece ağız kenarında var. Dediğin gibi yiyeceklerden olabilir. Bu aralar kabızlığı devam ediyor ara ara tam geçmiş değil. Birde gözlerde de aşırı değil ama kızarıyor bazen kaşıyor. Rabbim şifa versin tüm bebişlere. Çok sağol canım.
Kabızlık ek gıda döneminde normal. Zeytinyağı armut işe yaramıyormu yoksa denemedin mi. Kızarıklık ve kaşıntı alerjiden ama besini kesecek kadarmı değilmi bilemem o senin gözleminde artık Şifa olsun bebişlerimize yedikleri inşAllah

Ek gida olayi cok zor yaa agzini oke hherseye aciverniyo yaa cok az yiyoo sekikden sejike giriyom artik kesin agzini acmicani anlayinca vermiyom anm olsa yanmda o surekli pesinde yediriyoo valla bn basaramiyom galibaa

Dr dan geldik bizimki de bogaz enfeksiyonu olmus ates ondanmis.genizi bogazi rahatlatmak icin bi surup verdi atesi 38.5 okursa 4 saatde bir calpol ve yeni bi ates dusurucu var onu verdi donusumlu kullan dedi. oksurugu yok suan olursa bitkisel oksuruj surubu verdi basi cok sicak atesi 36.6 cikdi dr da olabikiyor o dedi
Geçmiş olsun bu ne yaa yazık hepsi hasta bizimki biraz hafifledi

Kızlar ya ben yakubu bir aydır ayrı odada uyutuyorum imkânı yok sesimizde uyumuyor anca ayrı odada acaba etkilenir mi ki psikolojik olarak ama hiç ağlatmam gık dese kalkarım odalarımızın kapısı bitişik sonuna kadar da açık normaldede çok ilgileniyorum inş güven duygusunu etkilemem.
EDİT
bu arada geleceğimiz gece bursa da üst katta bırakıp alt kata inmiştim ki 5 dk içinde 5 kere kontrol edip 5 dk daldım galiba o 5 dk da feci ağlamıştı gittiğimde çok üzüldüm yanımızda uyutmaya çalıştım gelince ama olmuyor :\

Geçmiş olsun bu ne yaa yazık hepsi hasta bizimki biraz hafifledi
Hiç sorma yaa her yerde salgın biz bile üstümüzü örtmemişiz sonuç sabaha boğazlarımız ağrıyordu feci 2 gündür yine klasiğimiz ıhlamura yüklendik şükür geçti. Oğlumuda yeleksiz patiksiz bırakmıyorum yerde hep çünkü inş hasta olmaz.

Kızlar ya ben yakubu bir aydır ayrı odada uyutuyorum imkânı yok sesimizde uyumuyor anca ayrı odada acaba etkilenir mi ki psikolojik olarak ama hiç ağlatmam gık dese kalkarım odalarımızın kapısı bitişik sonuna kadar da açık normaldede çok ilgileniyorum inş güven duygusunu etkilemem.
EDİT
bu arada geleceğimiz gece bursa da üst katta bırakıp alt kata inmiştim ki 5 dk içinde 5 kere kontrol edip 5 dk daldım galiba o 5 dk da feci ağlamıştı gittiğimde çok üzüldüm yanımızda uyutmaya çalıştım gelince ama olmuyor :\
6 aydan sonra ayrı oda öneriliyor ama bilemiyorum. Bi cihaz falan kullansan sesini duyabileceğin?

Kızlar yaaaa, nickimden de anlaşılacağı üzere doğum+emzirme döneminden kalan 10 kilomu vermeye azmettim..amaaa nasıl? Şöyle ki; sezeryan doğum benimki ve karnı düzlemeden yapılan hareketler kalıcı şekil bozukluğuna yol açabiliyormuş. O yüzden korkuyorum hareket yapmaya. Sizin yaptığınız bi çalışma var mı?
Bir de ben sabahları aç karnına sirkeli-ballı su içmeye başladım. Sütüme bi yan etkisi olur mu sizce?

Ss35 Ss35 ekteki listeye bi bak istersen..ağız kenarındaki şeyler diş kaynaklı olabilir,benim kızımın da olmuştu ilk diş çıkarırken geçti sonra.

Eklentiler

• IMG_7523.JPG
    IMG_7523.JPG
    49,1 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_7524.JPG
    IMG_7524.JPG
    55,9 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7525.JPG
    IMG_7525.JPG
    44,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_7526.JPG
    IMG_7526.JPG
    44,1 KB · Görüntüleme: 41
Ek gida olayi cok zor yaa agzini oke hherseye aciverniyo yaa cok az yiyoo sekikden sejike giriyom artik kesin agzini acmicani anlayinca vermiyom anm olsa yanmda o surekli pesinde yediriyoo valla bn basaramiyom galibaa
Benim kız kertenkele gibi dilini iyice dışarı çıkarıp kaşıktan tadına bakıyor, beğenirse sonra ağzını açıyor :KK45: yoksa ağzını kapatıp bizi pataklıyor:olamaz: benimki de suyu seviyor, bi su bi sebze püresi kandırık yapıyorum:KK19:

6 aydan sonra ayrı oda öneriliyor ama bilemiyorum. Bi cihaz falan kullansan sesini duyabileceğin?
Yok zaten duyuyorum hiç ağlatmıyorum gık dese uyanırım psikolojik açıdan 2 yaşından önce önerilmiyo ama benim ergen kendi ayrıldı çokta rahat ettik inş güven duygusu zedelenmez

p
EDİT
Etkilenmez bence sonuçta anlatmadan gidicem telsiz vs kullaniyomusun rahat duyarsın benim büyük küçük ve ben aynı odadayız büyük kıskanmasın diye yatak odasına alamıyorum büyüğün odasında yatıyoz yavaştan yatak odasına geçicem onları bırakıcam alıştı kardeşine bizim düzende saçma sapan oldu böyle olmaması gerekiyo çok boşladım bende Her şeyi alışcak artık yoksa sonra hiç alıştıramam adam isyan ercek yoksa :)

Hiç sorma yaa her yerde salgın biz bile üstümüzü örtmemişiz sonuç sabaha boğazlarımız ağrıyordu feci 2 gündür yine klasiğimiz ıhlamura yüklendik şükür geçti. Oğlumuda yeleksiz patiksiz bırakmıyorum yerde hep çünkü inş hasta olmaz.
Bizde salonun koltuklarını birleştirdik yerde olmasın diye salon saçma bi hal aldı biraz kalsın böyle

X