2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
tuvalet pozisyonunla yapmayi sevmiyor ayağa kaldiriyorum o zaman rahatlıyor ama biraz önce yaparken bayağı ağladı su iciriyorum bol bol başka ne yapabilirim

kızlar kızım kakasını keçi kakası gibi kuru kuru yapıyor kuzum ıkınıyor ama 1 lira büyüklüğünde anca yapıyor napiyim
Ek gıdaya geçtimi canım belki ondandır geçtiysen şeftali rendele 1 dilim yumusatıŕ geçmediysen su içir ama katılaştıysa muhtemelen gectin pirinc unu da katılastiriyo

Merhaba iyi bayramlar herkese. Bizde de uykusuz gecelere devam bu sefer de 5 bucukta kalkmaya alıstı o saatte uyaninca moralsiz oluyorum oyun bile oynayamiyorum. Bu ara bebegim tamamen babasina düstü onun kucağindan bana gelince agliyor sürekli onunla oyun oynuyor çünkü. Her türlü bakım emzirme gece yanında yatma bende ama bebeğim babayı görünce deliriyor o da haklı cünkü depresifim gücümün tükendiğini hissediyorum zor bir bebek carsiya bile zor çikiyoruz iki kişiyle arabada ağliyor bebek arabasinda durmuyor. Nerdeyse emekleyecek dizlerinin üstünde kalkiyor çok hareketli kucakta kipir kipir sürekli direniyor ağirli disinda bu direnç yoruyor insani. Çok iyi yapiyorsun LifeandFeel ben de Ankara'ya annemlere gidicem çok direndim ama gidicem onlar gelmiyor ne yapayim. Sevgili LifeandFeel bebeginin kulak muayenesini yakın zamanda yaptirdin mi. Bahsettigin sikayetler otitte de oluyor cunku bebekler ağrıyı herzaman lokalize edemiyorlar

tuvalet pozisyonunla yapmayi sevmiyor ayağa kaldiriyorum o zaman rahatlıyor ama biraz önce yaparken bayağı ağladı su iciriyorum bol bol başka ne yapabilirim

Ek gıdaya geçtin mi canım? Pek bildiğimden değil, kendi oğluma da yaptığım bir şey değil ama şekersiz kayısı kompostosu yapsan, suyundan bir çay kaşığı versen işe yarar mı acaba? Ek gıdaya geçmediysen de sen iç olmadı.

Ben hala ek gıdaya geçemedim:) hoş ayın 10'unda 6 ayı dolduruyor ama bakalım mama sandalyesinde bir oturtup bakmam lazım dik durabiliyor mu. Olmuyorsa beklicem daha zaten.

slm kızlar..yazamadım ne zamandır.life, geçmiş olsun canım.ne olur toparla kendini.....

kızım çok hızlı çıktı.2 dişimiz birden patladı çok şükür.burda biri yazmıştı 8.aydan önce ayakta durmasın diye ama...kızım sürekli bir şeylere tutunup ayaklanıyor.emeklemeyi geçtim, galiba sıralıyor.çokkk zayıfladı...ben de dizanteri oldum.ishal, kusma ateş, serumlar derken 12 saat kadar emziremediğimi biliyorum.çok zor günlerden ve sınavlardan geçiyorum.

Ya bizim doktor da domates koyduruyo yemeklerin içine, haftaya kahvaltıya başlayacak dilim verdiriyor domatesi. Şaşırdım sordum domatese erken değil mi diye, alerjik bir bebek değil, zaten domates alerjisi olan çok kişi tanıyor musunuz nadir bir şeydir dedi. Yemeklere ekliyorum biraz, sorun olmadı ama bi soru işareti yok değil kafamda. Bir de ete başlattı şu an 6.5 aylık. Tadım olarak veriyoruz zaten öyle çok mideye lüpletmiyor belki ondan sorun değil demiştir. Bir de blw önerdi ama nyedirdiğim şeyler sanki şu an pek blwye uygun değil. Öyle bi karıştım yani. Doktora güveniyorum ama ek gıda işi çok karıştı bende.

Çok geçmiş olsun ya nasıl oldu öyle

Geçmiş olsun zor bebekle böyle ağır hastalık maşallah bebeğine hızlı bebeklerden hazır demekki kalkmaya bence bebek hazırsa dogalina bırakmak lazım kalkma otur küçüksün mü dicez insallah rahat çıkarır tüm disleri

hepimizin bi nefese ihtiyacı var bende sıktım dilimi bulunduğum yerde bile bi yere çıkamadım meme tutmuyordu diye şükür büyüdü azıcık azıcık dinlenelim. Kulak muayenisini çocuk doktoru hep yaptı süper tertemiz dedi birde otit olanlar mutlaka grip filan oluyor soğuk algınlığı vs hiç birşey olmadı bizde
Ben hala ek gıdaya geçemedim:) hoş ayın 10'unda 6 ayı dolduruyor ama bakalım mama sandalyesinde bir oturtup bakmam lazım dik durabiliyor mu. Olmuyorsa beklicem daha zaten.
bizimki uzanarak başının yükseltip yediriyorum çokta güzel yutuyo 3 buçuk aydan beri. Ay bugün masada tabak kaşık var ben iş yapıyorum o ağzını açıp tabağa uzatıyo yaaa bakıyo mama gelmiyor tekrar başıno kaldırmaya .çalışıyor ağzıno kocaman açıp tabağa doğru gülsemmi ağlasammı bilemedim

ay bugün o boş tabağa uzanışını ağzını açışını görsen hayatta toparla diyemezdin onun diyetini bozdum mecbur patates kabak verdim armutlu pirinç unu verdim keyf yaptı bugün sanki karnı doyunva daha güzel emiyo beni. Sana da çok çok geçmiş olsun cnm yaaa. Başına gelmeyen kalmadı kıyamam bu kadar arka arkaya yani çok şaşırtıcı kendine bol bol oku evine oku fena bi nazar var . Bu arada incileriniz hayırlı olsun kabardıktan nekadar sonra atıyor bizimki deli gibi kaşınıyo çıldırıyo ama sağ taraf çok hafif kabarmış atsada rahatlasa bi yaaa.

Kıymalı domatesli şehriyeli limonlu çorba diyorsun bu çorbayı vermiş olmak için içindekilerin tek tek tadımlarını yaptırmış olman gerekli 3 gün kuralıyla.Tadım yaptırmak tek tek her bir besini ayına uygun şekilde bebeğe 3 gün kuralıyla tattırmaktır.Yemeğin suyunu önündeki çorbayı vs tattırmak değil.

Sanırım dr da blw yi eline vermek olarak anlamış halbuki blw sistemi ve kuralları olan bir ek gıdaya geçiş yöntemi.Ek gıdada her dr ayrı bir şey diyor 4. Ayda elma suyuna başlatan gece pirinç unlu mama yedir uzun uyur diyen de var ben beslenme konusunda drların zayıf olduğunu düşünüyorum esas konuları hastalıklar çünkü.Domates alerjiisne gelince benim kuzenimin var yiyince kaşınır kızarır ama domates salçası bile ne kadar el kaşındırıyor bence bariz bir alerjen domates o yüzden ben beklemeyi tercih ediyorum.Alerji miktardan bağımsızdır zaten bir kaşık da bir tabak da aynı etkiyi yapar.Bu arada ne yemeği veriyorsun ki 6.5 aylık bebeğe domates koyduruyor , şuan tadım yapması lazım her gıdayı ayrı ayrı.

Şaşırdığım nokts bu konularda bilinçli bi doktor normalde. O yüzden bi afalladım. Sonra dediği yöntem gittim ama hep bi soru işareti oldu içimde. Yayla çorbası veriyorum sadece az zeytinyağı az pirinç ve yoğurtla. Şehriye çorbası domatesle(herhangi bi alerji durumu olmadı ama yine de içim rahat değil, verilmemesi sadece alerjiye sebep olması değildir bence. 1 yaş büyük bi sınır belki bağırsakları buna hazır değildir diye deniyordur), kabak yemeği veriyorum onu da azıcık pirinçle. Enginar haşlayıp verdim zeytinyağlı çok az limonlu. Bu şekilde yani. Kıymalı çorbalara falan geçtik bir de. Tarhana yaptım mesela. Ya bilmiyorum medusa da aynı doktora gidiyordu ona ulaşınca ona da sorucam bi.

Şakamısın sen ya gece gece güldürdün beni yemek tabağıyla yedi sanki bilmişlik taslar gibi konuşman hiç hoş değil 2. Çocuğum ve ikisinide 3 gün herşeyi tartırarak yedirdim zaten bilgilerini bu üslûpla değil daha yapıcı şekilde paylaşmalısın ben biliyorumda bilmeyen biride olabilirdim ne bu hız falan diyceğine bu çok bildiklerini güzel bi şekildede yazabilirdin

Nasıl biliyorsan öyle yap canım , laf anlatmak yersiz.

Olabilir tabi en önemli şey bağırsaklara ağır gelmemesi , sınır konulduysa bi nedeni vardırcıyım hep ben verdim bir şey olmadıcılardan olmadım.Anne sütü harici bir şeyle tanışmamış bebeğin bağırskalarına birden yüklenmek doğru değil işte ondan sonra bebeğim kabız bebeğim ishal bebeğim ... vs yazılıyor.Ek gıdada aceleci olmaya gerek yok bence.Yine de nasıl içine siniyorsa öyle yap canım herkesin kendi evladı sonuçta.

Haklısın. Ben de öyle her şeyin verilmesi taraftarı değilim, çok katıydım bu konuda da. Güzel güzel sebze tadımlarıyla gidiyordum. 6 ay kontrolüne biraz geç gittik tatilden dolayı, doktor da öyle verin deyince şaşırıp sordum ama sorun yok dedi biz de yedirdik. Ama en çok içime oturan şu an domates ve et verilmesi oldu. Neyse ete çok olmadı başlayalı ama domates yedi çocuk yemeklerin içinde :/ Başka bir doktora da gidelim mi diye düşünmeye başladık eşimle. Şu an ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, yarın ne yedireceğim nereden neye göre düzen kuracağım bilmiyorum. Yemek kısmını da çok sevdi mutlu mutlu bekliyor saatini :/ Yine sebze tadımı mı yapsam acaba. Tatlı patates bulayım migrostan bari

Ek gıdaya geçtimi canım belki ondandır geçtiysen şeftali rendele 1 dilim yumusatıŕ geçmediysen su içir ama katılaştıysa muhtemelen gectin pirinc unu da katılastiriyo

aslinda ek gıdaya tam anlamıyla gecmedim bi gün veriyorsam iki gün vermiyorum ve verdiğimi günde sadece 1 kere veriyorum arife günü sebze çorbası tadımı yaptım belki tadımin ayarini kaçırdım çünkü çok güzel yiyordu ondan olmuş olabilir diyorum dün zorlanarak ta olsa yaptı ve armut verdim belki bugün normale doner

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…