2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Çok sevindim, değişiklik her zaman için iyi gelir. Sana iyi gelen, Yakup'a da iyi gelicektir. Mutlu anne, mutlu bebek diye boşuna söylenmiyor :)

Kasım ayında balkabağı çıkar canım, şimdi mevsimi değil maalesef.
Hmm teşekkür ederim canım bende kış gibi hatırlıyorum doğruymuş demekki ben onu bi tatlıda kullanırım ama bebekler için faydalı olunca yapmaya karar verdim

Aranızda bebeğine uyku eğitimi veren oldu mu? Ya da tanıdığı biri yapan falan... hangi sistemi kullandınız ?

Çok sevindim, değişiklik her zaman için iyi gelir. Sana iyi gelen, Yakup'a da iyi gelicektir. Mutlu anne, mutlu bebek diye boşuna söylenmiyor :)

Kasım ayında balkabağı çıkar canım, şimdi mevsimi değil maalesef.
aynen öyle yaaa teşekkür ederim moralim şimdiden çok iyi :)

LifeandFeel LifeandFeel Allah kurtarsın biran evvel seni de bebeğini de:dua:
amin çok sağol cnm sen naptın yetiştinmi yerine durumun nasıl oldu

Bulunduğunuz illerde Migros var mı? 3M falan olanlarında var tatlı patates.
bursada mutlaka vardır abime aldırırım nerde varsa artık 3m

Aranızda bebeğine uyku eğitimi veren oldu mu? Ya da tanıdığı biri yapan falan... hangi sistemi kullandınız ?
ayakta sallamaya devam hatta ayakta uyutmaya başka türlü olmuyor başta çok istedim ama ayakta bile zor uyuyor kim bilir uyku eğitiminde nasıl yıpranır diye Vazgeçtim. Benim ablam 2 yasında verdi uyku eğitimi pedegog eşliğinde önce emzik sonra bez sonra ayakta sallama bırakıldı sıralamayı yanlış hatırlamıyosam çok kolay olmuştu hiiç zorlanmadı saat 9 hop yataktaydı oğlu uyku için. Bende ozamana kadar idare etmeyi düşünüyorum.

bursada mutlaka vardır abime aldırırım nerde varsa artık 3m

ayakta sallamaya devam hatta ayakta uyutmaya başka türlü olmuyor başta çok istedim ama ayakta bile zor uyuyor kim bilir uyku eğitiminde nasıl yıpranır diye Vazgeçtim. Benim ablam 2 yasında verdi uyku eğitimi pedegog eşliğinde önce emzik sonra bez sonra ayakta sallama bırakıldı sıralamayı yanlış hatırlamıyosam çok kolay olmuştu hiiç zorlanmadı saat 9 hop yataktaydı oğlu uyku için. Bende ozamana kadar idare etmeyi düşünüyorum.

Teşekkür ederim cevap için

kızlar bayramınız hayırlı olsun ev de olmayinca yazamadim bizimki bu bayram herkese mavi boncuk dağıttı şimdi de huysuzluk tavan yaptı zoraki okuyarak sallayarak uyuttum
LifeandFeel LifeandFeel canım senin yazılarını okuyunca çok üzülüyorum cirpiniyosun ama çözüme ulaşamıyorsun evlat olunca insan bir kat daha titizleniyor ınş bursa da doktorun rast gelecek yakup iyi olacak hep dua ediyorum size

.
Sağol life yetiştik. Durumum idare eder halde ama benim de süt gitti 3 gün üst üste istifra edince.. mama da kabul etmedi, aç aç memeye vura vura geldi yavrum. Yeni yeni süt geliyor tekrar ama şimdi de memeye yapıştı iyice yabancı ortam falan derken. Allah kerim artık

kızlar bayramınız hayırlı olsun ev de olmayinca yazamadim bizimki bu bayram herkese mavi boncuk dağıttı şimdi de huysuzluk tavan yaptı zoraki okuyarak sallayarak uyuttum
LifeandFeel LifeandFeel canım senin yazılarını okuyunca çok üzülüyorum cirpiniyosun ama çözüme ulaşamıyorsun evlat olunca insan bir kat daha titizleniyor ınş bursa da doktorun rast gelecek yakup iyi olacak hep dua ediyorum size
sana da hayırlı bayramlar Allah hepinizin yardımcısı olsun bende size bol bol dua edicem inş biletlerimizi aldık şimdi çok mutluyum :)

Sağol life yetiştik. Durumum idare eder halde ama benim de süt gitti 3 gün üst üste istifra edince.. mama da kabul etmedi, aç aç memeye vura vura geldi yavrum. Yeni yeni süt geliyor tekrar ama şimdi de memeye yapıştı iyice yabancı ortam falan derken. Allah kerim artık
emerse gelir inş acı yorgunluk istifra hepsi etkilemiştir inş biran önce toparlar alışırsınız benim arkadaşlarım orda türkiyeti unuttular o kadar düzenleri oturdu darısı sizin başınıza düzen konusunda

KIZLAR HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZ KARDEŞ GİBİ DESTEK OLDUNUZ ÇOK SAĞOLUN SİZİ SEVİYORUM:KK200:

Çok sağol cnm yaptırıcam çölyağıda. sizinde desteklerinizi görünce çok moral oluyo. Bursaya gidiyorum inş orda bulurum zannediyorum. Senin adınada çok sevindim evde tek olmakla birilerinin olması çok fark ediyor elimizde değil yoruluyoruz ruhen. Hayırlısıyla büyüseler geçse gitse sıkıntılar.
seni o kadar iyi anliyorum ki, ben de suan kati diyetteyim bnm kizimda kakasinda kanla belli oluyor :KK43: bir turlu gecmiyordu kanamasi sekeri tamamen biraktim ve duzelmeye basladi, meyve disinda sekerli bisey yemiyorum
tatli patatesi carefourlardan da bulabilirsin, bulamazsan aliim ben sana gonderiim kiyamam bebisine :KK43:

Balkabagida alerjik bebekler için kullanılıyormuş ve besleyicidir bende alcan sanırım mevsimi değil bilen varmı?
ben de kis diye biliyorum ama koylu pazarlarinda cikmaya baslamis, ben aldim dra sorup yapmayi planliyorum

Selamlar kızlar
Bizim oğlanın da bu hafta dişi çıktı :KK49:
Haftaya 6. Ayı doluyor artık erken mi oldu bilmiyorum. Huzursuz biraz, eli hep ağzında. Netten baktım soğuk havuç yada yeşil soğan verin kemirsin yazıyor. Yarın deneyecem.
Su veriyorum arada seviyor
Ek gıdaya hala tam geçemedim neyi Nasıl verecem bilmiyorum Dr anlatsın diye bekliyorum.
Şeftali elma suyu 1-2 tatlı kaşığı verdim ama meyve dışında bilemiyorum o_O
Sütüm de çok değil işe başlayınca napacam onu da bilmiyorum bir öğün ek gıda almak zorunda:işsiz:

seni o kadar iyi anliyorum ki, ben de suan kati diyetteyim bnm kizimda kakasinda kanla belli oluyor :KK43: bir turlu gecmiyordu kanamasi sekeri tamamen biraktim ve duzelmeye basladi, meyve disinda sekerli bisey yemiyorum
tatli patatesi carefourlardan da bulabilirsin, bulamazsan aliim ben sana gonderiim kiyamam bebisine :KK43:

ben de kis diye biliyorum ama koylu pazarlarinda cikmaya baslamis, ben aldim dra sorup yapmayi planliyorum
cnm yaaa bursa da her halükarda bulunur
Düşünmen yeterrr Allah senin kızınada şifa versin düzelsinler hasta olmasınlar diye ağızlarının içine bakıyoruz. Emeklerimiz boşa gitmicek inş ben inanıyorum.

Kizimin disi cikmiiişş :halay::halay::KK200::nazar:

Selamlar kızlar
Bizim oğlanın da bu hafta dişi çıktı :KK49:
Haftaya 6. Ayı doluyor artık erken mi oldu bilmiyorum. Huzursuz biraz, eli hep ağzında. Netten baktım soğuk havuç yada yeşil soğan verin kemirsin yazıyor. Yarın deneyecem.
Su veriyorum arada seviyor
Ek gıdaya hala tam geçemedim neyi Nasıl verecem bilmiyorum Dr anlatsın diye bekliyorum.
Şeftali elma suyu 1-2 tatlı kaşığı verdim ama meyve dışında bilemiyorum o_O
Sütüm de çok değil işe başlayınca napacam onu da bilmiyorum bir öğün ek gıda almak zorunda:işsiz:
MaşAllah MaşAllah hayırlı olsun kızlar yavrularınız incileri :halay:darısı başımıza

Bizimde deli gibi kaşınıyo ama aşırı şişme filan yok şiştikten nekadar süre sonra patlıyor acaba. Benimkide sürekli beni ve kucak istiyo uykuya meyilli yemesi çok azaldı

Ek gıdada minnakaguya doktor tablo vermiş bak cnm belki yardımcı olur
Bende de sağlıkocağının verdiği bilgilendirme kataloğu var uyansın benim minik çeker atarım onuda

Eklentiler

• IMG_7526.JPG
    IMG_7526.JPG
    44,1 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_7524.JPG
    IMG_7524.JPG
    55,9 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_7523.JPG
    IMG_7523.JPG
    49,1 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_7522.JPG
    IMG_7522.JPG
    43,1 KB · Görüntüleme: 60
Biz her gün meyve yiyoruz artık memnun seviyo bugün abisinin çorbasından tattı bebek çorba su sevmedik malesef büyük oğlanda hiç sevmezdi zaten az tuz kullanırım abisinin domatesli kıymalı limonlu şehriye çorbasını sevdi :) birazda patates kızartması içi yedi ağırlık emiyo ama taşıyo sadece bide aptamili ne kendisini nede için e koyulan hiç bireyini yemedi birazda ondan meyve falan biseyler veriyorum muhallebi yaptım aptamili asla tükürük acaba normal sütle denesemmi bilemedim ağırlık ya emmek ya aptamil ama bizimki malesef nefret ediyo sanırım süt gexiyoda olabilir ayyy bi konuşsalar rahatlığa acımı susuzlu ne anlamiyoruz
Canım eti 8-9. Aydan sonra önerir dr lar domates 1 yaş , ne kadar hızlısınız yahu tuzu şu etapta hiç kullanmamak lazım tuz sınırı da 1 yaş sırf yesin diye bebeğe uygun olmayan gıdalar vermemek lazım bağırsağı böbreği yormamak adına.

MaşAllah MaşAllah hayırlı olsun kızlar yavrularınız incileri :halay:darısı başımıza

Bizimde deli gibi kaşınıyo ama aşırı şişme filan yok şiştikten nekadar süre sonra patlıyor acaba. Benimkide sürekli beni ve kucak istiyo uykuya meyilli yemesi çok azaldı

Ek gıdada minnakaguya doktor tablo vermiş bak cnm belki yardımcı olur
Bende de sağlıkocağının verdiği bilgilendirme kataloğu var uyansın benim minik çeker atarım onuda

Teşekkürler canım inceliyorum hemen

kızlar kızım kakasını keçi kakası gibi kuru kuru yapıyor kuzum ıkınıyor ama 1 lira büyüklüğünde anca yapıyor napiyim

kızlar kızım kakasını keçi kakası gibi kuru kuru yapıyor kuzum ıkınıyor ama 1 lira büyüklüğünde anca yapıyor napiyim

Benimki de bir süredir öyle. Tadımlara başlayınca, bir de anne sütü azalıp mama artınca katılaştı kakası.

Benimki de bir süredir öyle. Tadımlara başlayınca, bir de anne sütü azalıp mama artınca katılaştı kakası.
Bizimki de geç geç yapıyor çok ıkınıyor sıcak ılık arası bol su içirdim epey yumuşatmıştı katı cıvık karışık yapmıştı belki sizdede işe yarar birde gaz çıkarmaya başladımı ayağı çekiyorum tuvalet pozisyonunda kucağına alıyorum

Büyük oğluma kullandığım
Canım eti 8-9. Aydan sonra önerir dr lar domates 1 yaş , ne kadar hızlısınız yahu tuzu şu etapta hiç kullanmamak lazım tuz sınırı da 1 yaş sırf yesin diye bebeğe uygun olmayan gıdalar vermemek lazım bağırsağı böbreği yormamak adına.
Tuz koymuyorum zaten ona abisinin çorbasını tattırdım onada az tuz kullanırım yazdım yoksa ne verip vermicegim konusunda bilinçliyim zaten öğün olarak vermiyorum şu an tatma aşamasında ki 6. Ayda tattıŕmalar başlanıŕ bu hıź değil yapılması gereken biseydir çocuğun biseye alerjisi varmı yada yeme alışkanlığı kazanması için bu hıź değil bence

X