2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Benimkinin de oyalanma huyu pek yok, okuyorum bazen oyun halısında 1-2 saat oyalananları da, banahayal gibi geliyor :KK70:yattığı yerde dursa sıkıntı yok, 5-10 dk sonra o da maksimum başlıyor bağırmaya :)) hangisi iyi, hangisi kötü bilemedim hiç :))

Benimki de öyle 2 haftadır falan, bir gün iyi oluyor, heh tamam diyorum ertesi gün yine bozuluyor ama benimki ağrısı var gibi kalkıyor yani sancılanıp uyanıyor açıkçası, he ben emzirip yatırıyorum her uyandığında o ayrı :) Yaptığım takibe göre de yumurta dokunuyor sanki, yemeden bir takip edicem bakalım. Ama en azından gece dinlenememek çok zorluyor cidden :KK43:

Aa ayak bastırmak da mı yasakmış? Vallahi ben baya bastırıyorum ya, bayılıyor deli gibi mutlu oluyor.

Benimki daha yeni tam tur dönmeye başladı :)) o da yuvarlanma değil, dönüp kalıyor öyle. Şimdi şimdi popoyu kaldırıp, dizlerinin üstünde gitme çabası var ama kolları kullanmak henüz aklına gelmedi :KK70:cisimleri de pek incelediğini görmedim, bazen bakıyor, bazen hemen atıyor ağzına ki hiç üstünde durmadım açıkçası oral dönem sonuçta keşfi o şekilde bence. Her çocuk da farklı oluyor, kendi özelinde değerlendirmek lazım.

Yumurtayı saf yersem dokunuyor sanırım, çünkü kekte de vardı mesela ya da çorbada bir şey olmuyor ama kahvaltıda haşlayıp ya da omlet yaparsam o gece zor geçiyor. Biraz daha takip edicem ama bakalım.

Evet bunu bana araştırma hastanesinde bi prof söyledi. 6 ay dolmadan oturtma, 8 aylık olmadan ayakları üzerine bastırma dedi. Hatta yürüteç hoppala gibi şeyler de yasak dedi. Bilemedim ki her doktorun her konuda tutumları ayrı oluyor :/

Kızlar yaaa anal fissür yani makat yırtığı operasyonu geçirdim dün. Operasyon ani oldu yavrumu emzirdim operasyondan 3 saat sonra mecburen. Kakası yeşil yeşil,üşüttüğümden değildir sanmıyorum. İlaçlardan mıdır acaba? Doktor hiçbirinin bi yan etkisi yok dedi ama bilemedim. Bi de narkozu iki defa verdiler birinci kolay etki etmeyince.Gece fenalaştım bi serum daha yedim,midem de fenalarda. Sütüm de kalmadı sanırım. Tatlı şeylerden midem bulanıyor. Tatlı olmayan- tercihen tuzlu-süt artıran bişey var mı?:dua::dua::dua:

Geçmiş olsun canım. Sütün gitmez merak etme. İyi düşün, iyi olsun. Teşekkür ederim bu arada listeler için. Bir de bu halinle onları yüklemeye uğraşmışsın. Allah razı olaun.

Kızlar, sonunda biz de adamakıllı bi kontrol ettirdik yavrumu. Doktordan öğrendiklerimi not edeyim de belki birilerinin işine yarar. Bu arada doktorun adı da Süreyya imiş. Balımı sevmekten muayeneyi uzattı da uzattı:)
Şöyle ki; ek gıdayı 6.aydan önce kesinlikle önermediğini söyledi. Verdiğimiz gıdaları sindirecek enzim yok midede,alerji yapar dedi. Tattırma ya da yedirmw farketmez ha bi damla gitmiş midesine ha bi kaşık,neticede midenin sindiremeyeceği bişey dedi. 6.aydan sonra başlamam kaydıyla bi tablo verdi,isteyen olursa foto çekip ekleyeyim buraya.
Demirine baktı burada. Onun için de dedi ki 4.aya kadar anne karnında olanla idare eder,4.aydan sonra düşüşe geçer 6.ayda sıfırlanır. Bizim tam sınırdaymış. Her ay, ay rakamına göre damlayı artır dedi demir için. Mesela bu ay 5 damla gelecek ay 6 damla şeklinde.
Karın ultrasonu çekildi,her yıl tekrarlamamı önerdi. Allah korusun kanser falan olursa erken teşhis-tedavi için.
Herşeyi yolunda yavrumun çok şükür. Sol gözüne kolobom teşhisi konulmuştu. Tıpta tedavisi olmayan bişeymiş. İnşallah tıp gelişir de çare olur yavrumun gözüne.
Bi de bugün emzirme odasında 5 günlük bi bebek gördüm poposunun yanında bi delik daha varmış. Bi akrabalarının da o şekildeymiş,iki yerden de kaka çıkıyormuş. Ne kadar değişik dertler var. Allah şifa versin o bebeğe de inşallah.
Bi de hastanede 15 aylık bebek gördük biz ona diyoruz "aaaa ne güzel maşallah kocaman" diye bizimkinden küçükler de bize diyor "ooo maşallah sizinki kocaman olmuş diye:)))

Maaşallah Süreyya prensese gözü için Allah şifa versin, öpüyorum ikinizi de :)

34beden 34beden geçmiş olsun cnm yoğurt çorbası yada tavuk çorbası süt yapar kendine getirir çabuk.
listeler için sağol benim doktorda iş yok alerjimiz olduğu halde bi bilgilendirme bile yapmadı öğün ve miktarlarla ilgili :\.

34beden 34beden canım geçmiş olsun sütün gitmez sadece stresten baskilanmistir sen emzirmeye devam et tatlıya dayanma su iç bol bol ki ilacın etkisi vücudundan çıksın listeler icinde teşekkür ederim

34beden 34beden canım çok geçmiş olsun. Bol bol su ve sıvı şeyler tüket. Sık sık emzir Sutun gitmez merak etme.
Sütüm gitti diye korkmadım da bişey yiyip içemedim 2 gün olan da istifra yüzünden gitmiştir , ne içeçcek bu kuzu diye panikledim. Yavaş yavaş yiyip içmeye başladım. Çok teşekkür ederim mavi:KK200:

Maşallah bebeğine :nazar: 8 aya kadar bebekleri ayaklarının üzerine bastırmak sakıncalı değil mi :KK64:Bize doktor 6 ay dolmadan oturtmak ve 8 ay olmadan ayakları üzerine bastırmak yasak dedi de o yüzden sordum.
Doktor hiç karışmadı hareketlerine. 2 aylıkken elinden tuttuğumda ayağa kalkıyordu zaten. Sürekli kafayı öne atıp atıp kalkma çabaları vardı, ellerini tutunca asılıp kalkıyrdu. Biraz bebeğin hazır olduğunda yönlendirdiğini düşünüyorum ben. Yapabileceği şeyi kendileri çok güzel çözüp hareket ediyorlar. Zaten kendi ayağa kalkıyor ayağa kalkan çocuğu da alıp oturtmak olmaz ki artık. Bir de 8 ay geç geldi bana sanki. Herkes bastırıyo öncesinde. Ama muayene eden doktoru daha iyi bilir tabi.
Benim büyük oğlan 9 aylıktı yürüdü muhtemelen Auralee Auralee nın bebeğide öyle olcak kısmetse kaslarını çalıştırıyor bebek ve zararı olmuyor kendini hazır hissediyor yani 6 ay zaten oturmalar başlatılır destekli yada desteksiz zaten emeklemeye başladımı bi kaç aya tutunup kalkmazlar başlıyo tabi gene dr ne derse odur bizimki oturtmaya başla desi
Aynen, 6 ayda otursun ki ek gıda verirken boğulma riski olmasın.
bizim eskiden beri düzenimiz 2,3 saatte bir bozulmuş halini sen tahmin et artık :KK70: bu aralar bizimki de öyle alerjisi azınca kötü alerjisi geçince maşAllahı var hem gündüz huzurlu hem gece vücutlarında bi rahatsızlık olunca düzenleri değişiyor diş yakınlaşmıştır belki bizim şişmemesine rağmen 1 aya yavaş yavaş çıkar dedi bir hafta sonra salyamız başladı inş kolayca atarlar :dua:
Oyy alerjili de zor ya :/ Diş bizimkinde yok hala. Dişi çıkmadan yürüyecek galiba ay ne komik olur :KK70:
Benimkinin de oyalanma huyu pek yok, okuyorum bazen oyun halısında 1-2 saat oyalananları da, banahayal gibi geliyor :KK70:yattığı yerde dursa sıkıntı yok, 5-10 dk sonra o da maksimum başlıyor bağırmaya :)) hangisi iyi, hangisi kötü bilemedim hiç :))

Benimki de öyle 2 haftadır falan, bir gün iyi oluyor, heh tamam diyorum ertesi gün yine bozuluyor ama benimki ağrısı var gibi kalkıyor yani sancılanıp uyanıyor açıkçası, he ben emzirip yatırıyorum her uyandığında o ayrı :) Yaptığım takibe göre de yumurta dokunuyor sanki, yemeden bir takip edicem bakalım. Ama en azından gece dinlenememek çok zorluyor cidden :KK43:

Aa ayak bastırmak da mı yasakmış? Vallahi ben baya bastırıyorum ya, bayılıyor deli gibi mutlu oluyor.

Benimki daha yeni tam tur dönmeye başladı :)) o da yuvarlanma değil, dönüp kalıyor öyle. Şimdi şimdi popoyu kaldırıp, dizlerinin üstünde gitme çabası var ama kolları kullanmak henüz aklına gelmedi :KK70:cisimleri de pek incelediğini görmedim, bazen bakıyor, bazen hemen atıyor ağzına ki hiç üstünde durmadım açıkçası oral dönem sonuçta keşfi o şekilde bence. Her çocuk da farklı oluyor, kendi özelinde değerlendirmek lazım.

Yumurtayı saf yersem dokunuyor sanırım, çünkü kekte de vardı mesela ya da çorbada bir şey olmuyor ama kahvaltıda haşlayıp ya da omlet yaparsam o gece zor geçiyor. Biraz daha takip edicem ama bakalım.
Valla benim yeğenim baya kendi kendine oyalanırdı bebek öyle bişey sanardım benimki 2 dk durmaz :KK70:
Auralee Auralee doktorun tabiriyle sağ göz köşeden dönmüş,sadece sol gözde. Şaşırtıcı derecede görmede sorun yok dedi. Zamanla gelişebilme ihtimali varmış,şaşılık vs de..takip edilecek. İnşallah gelişmez,tıp gelişir de çare olur mercan gözlü kızıma
Bu arada senin kız da amma firtikmiş:KK15: bizim köyde bemim kıza diyorlardı,bi koyduğum yerde durmuyor diye:KK45:
Oy maşallah ona :) Görmesinde sorun olmasın da diğeri nazarlık :) Firtik mi ilk kez duydum :KK70:

Auralee Auralee bence de bebek kendi yönlendiriyor benim kızım da 2 aylıktan beri kalkıyor ayakta durmayı seviyor yattığı yerden de devamlı kalkmaya çalışırdı biz de kaldırırdık 3 aylıktı döndü şimdi alnını yere koyup poposunu kaldırarak ilerliyor her bebek farklı bebek sinyallerini verince anne destek olmalı bebeğe.Hoppala yapıyor kucağımızda bayılıyor hatta müzik duyduğu an zıplamaya başlıyor :)

Son düzenleme:
Yok canım kullanmıyorum daha, dediğin gibi tahlil yaptırıcam önce. Bize de yumurtanın dokunduğunu düşünmeye başladım açıkçası, bazı geceler çok sancısı oluyor çünkü 2 saatte bir ona kalkıyor. Bakalım denicem :)

Benimki de bana zor geliyor yalan değil ana her bebek kendi özelinde tabi. Varsın böyle zorlukları olsun, Rabbim sıkıntılarını göstermesin, sağlıklı olsunlar yeter ki:) yok oğlumun henüz dişleri gözükmedi. Çok kaşıyor ve salyalı ama görünen bir şey yok. Sizin gece huzursuzluğunuz bence diştendir o zaman.
Neredeyse 1 ay oldu dis sıkıntısı baslayali. Disler cikti gorundu hala devam ediyor. Gececek diyorum gecmiyor. Ustune atak donemi eklendi galiba. Ya da artik buy edindi bu huysuzluklari uykusuzluklari

Evet bunu bana araştırma hastanesinde bi prof söyledi. 6 ay dolmadan oturtma, 8 aylık olmadan ayakları üzerine bastırma dedi. Hatta yürüteç hoppala gibi şeyler de yasak dedi. Bilemedim ki her doktorun her konuda tutumları ayrı oluyor :/

Yürüteç ve hoppalayı ben de kullanmayacağım açıkçası, zararlarını biliyorum ama iki elinden tuttuğumda hop diye ayaklarının üstüne dikiliveriyor, nasıl engelleyebilirim ki? Demek ki kas yapısı hazır, bebek hazır diye düşünüyorum ben.

34beden 34beden canım çok geçmiş olsun, güzel kızın emdikçe sütüne hiç bir şey olmaz sen merak etme onu. :)

Auralee Auralee belki ileride kendi kendine oyanayan bir çocuk olur kim bilir. Umut fakirin ekmeği :))

Bebeklerinizin kakası ne alemde? Benim kızım bir süredir katı kaka yapıyor. Ama her gün biraz da olsa yapıyordu. Ancak iki gündür çok zorlanıyor. Poposunun ucunda görüyorum ancak bir türlü ıkınıp onu dışarı çıkaramıyor. Ne yapabilirim acaba? Çok müdahele de etmek istemiyorum ama rahatlasın da istiyorum.

benim kiz da ellerinden tuttuğum gibi ayağa kalkıyor ve yere çok sağlam basıyor hatta babası koltuk altından tutup yere koyduğunda çok güzel adım atıyor ve ilerliyor (tabi bunu cok yapmiyoruz max 10sn kadar)bu arada iki gündür desteksiz oturuyor ama 5 dk sonrasi oyuncağa egiliyim derken yikiliyor

Bebeklerinizin kakası ne alemde? Benim kızım bir süredir katı kaka yapıyor. Ama her gün biraz da olsa yapıyordu. Ancak iki gündür çok zorlanıyor. Poposunun ucunda görüyorum ancak bir türlü ıkınıp onu dışarı çıkaramıyor. Ne yapabilirim acaba? Çok müdahele de etmek istemiyorum ama rahatlasın da istiyorum.
Ek gıdaya gectinizmi bol su ver ben suyu fazlalastırdım ve biraz şeftali armut rendesi vermeye basladım

X