2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Arkadaslar bebegi en zayif olan benm galiba bn bile mama vermiyorum biz 6 ay kontrokunde 6200 duk bi cok kisi 3 ayda bu kiloya ulasti 2.600 dogmustuk doktorumuz bunye mesekesi diyor kilo her zaman alir boyu gekisimi onemli diyor. Bi an bike mmama versem mi ac diye dusunmedin ne zaman isterse emziriyorun.yani helisimini sadece kilo ile degerkendirmenek lazim...ama bir ay icinde hic kilo almaz o zaman mama vermek gerekir verikir ama zaten artik cok kilo almiyirkar..millet zayif demeden bn diyom cocuk zayif sutum yaramiyo pek diye kimse agzini acamiyo okur gider diyolar yoksa herkes cok zayif dicek
Ama Sizin bebeğiniz 2600 doğmuş 5. Ay kontrolünde doğduğu kilonun 2 katına çıkması gerekşyomuş bebeklerin sizinki aşmıştır bile 2 katını ama benşm bebeğim 3600 doğdu ve5. Ay kontrolünde 7400 olur olmaz

Aynen çok bekliyoruz orda ben diş sandım ama ağzı ateşlenince sanırım biraz biseyler var hazırız bakalım yapsa kaka götürcem emmedide bomboştu sabahki bezi ayağımda şimdi uyuyo kıpırdadıydım anda ağlıyo kesin biyere ağrıyo dalamiyo
Çok geçmiş olsun canım. Rabbim şifa versin.

Amin
İnş hayırlı olur hakkınızda hiçbirşey kolay olmuyor maalesef biranönce düzen kurup rahat edersin umarım bakıcıya bırakıcaksan mutlaka ama mutlaka kamera taktır cnm. Ever oradan da bakabilirsin aceleyede gelmemiş olur. Allah kolaylık versin
geçmiş olsun kıyamamm bende bayram zamanı hasta olmasından korkuyorum havalar çok dengesiz çünkü.
Nasıl oldu ateşi düşdüme peki
cnm ya hareketlendiğini yazmışsın herkes hareketlenme zamanının çoook zor olduğunu hatta ilk zamanlardan da zor olduğunu sürekli koşturma halinde olduğunu söylüyor çok normal bi süreç hepsi geçicek anneyiz biz o yüzden anksiyete bizim arkadaşımız yapacak birşey yok ben bir öğün emmese ruhen çöküyorum elimde değil oda anlıyor ama insan duygularını yönetemiyor. Eşinde yardımcı olmaması daha da zor o yoruluyor ama işte stres atarak yoruluyor biz evde sürekli evham yetmeye yetişmeye çalışmakla birde uğraşıyoruz. Bugünlerde geçicek bırak nasıl içinden geliyorsa öyle hisset unutma hisler sabit durmaz değişir ama sen vicdan azabınıda ekleyince sürekli hale getiriyorsun.

biz çok iyiyiz sen nasılsın kızın nasıl Vakit buldukça hatırlamanda yeter cnm :KK39: öpüyorum kocaman kızını:KK15:
Saol canım kızım iyi tam bir yaramaz

6 ay kontrolunden geldik kizlar.saglik ocagini da inlettik.kizim grldiginden beri uyuyor nasil başardıysa coraplarda cikmis ayaklarindan.bu kadar uzun sure (4saat)uyumazdi..su anda atesi yok calpol versemmiki...

İnşallah geçecek zor günler de. Ama bu sorunlar yüzünden güzel zamanlarının tadını çıkaramamaktan korkuyorum. Hep bitsin demek istemiyorum.

Çok zor çok. Ben pek evde durmuyorum imkan oldukça dışarıdayım. 2 haftadır tatildeydik zaten yeni geldik. Ama çocuğun bütün sorumluluğu bende, eşim destek değil, sorsan çok şey yapıyor o ayrı. İşe gidiyor diye beni evde boş boş yatıyo belledi, ben dinlenicem ben çalışıyorum modunda gezdikçe çıldırıyorum. Temizlik için bile çocuğu bırakamıyorum hık desin video izletmeye başlıyo, durmayınca hemen bana geliyo geri. Tek bırakamıyorum baya patır patır emekliyo artık, bir de gidiyo tutunup kalkmalara başladı kaç kez kafasının üstüne düştü :/ çok gerildim gerginliğimi çocuğa yansıtmamaya çalışıyorum ama olmuyo. İnşallah düzelirim bu şekilde olmak istemiyorum :/
Maşallah seninki erken kalkmış yürüteç kullan bence en azından acil işlerini yaparken güvenli olur benim eşımde etliye sütlüye karışmaz canı isterse sever ama sorsan yardım ediyormuş neyse zorla olmaz içlerinde olcak benim büyük çok hareketliydi 9 aydı yürüyordu ve kafada morluklar kollar bacaklar yani her çocuk böyle büyücek üzülme tabi sert vuruşlar tehlikeli ya pusete bağla yanına al ya örümceğe koy ben başka türlü birakamiyodum

6 ay kontrolunden geldik kizlar.saglik ocagini da inlettik.kizim grldiginden beri uyuyor nasil başardıysa coraplarda cikmis ayaklarindan.bu kadar uzun sure (4saat)uyumazdi..su anda atesi yok calpol versemmiki...
Yoksa verme canım bütün dr lar öyle diyo karar senin ama vücudun ateşle savaşması gerekiyormuş 38 oldumu verin calpolü diyolar karar senin tabi insallah çıkmaz her aşıda ateş olcak diye bise yok

Biz dr dan geldik iyiki gitmişim bi virüs varmış benden önce 6 çocuk ve bebek gelmiş boğazına baktı o çubukla allahimmm ilk eşime gösterdi gözleri gal taşı gibi oldu hemen gittim ayy nası çıban gibi yara ve uçları top top beyaz aklım gitti bu ne dedim dr bi Kaç güne döküntü olucak dedi bikacgüne gördü büyükte hasta demistim ya baktı 3 tane yara abide var meğer ondan geçmiş oda belli yerlerde döküntü vardı damla verdi yumurcak ağrısını azaltmak dedi ve nası agliyo anlatamam bu ara çok kalabalığa çok çocuklu yerlere çıkmayın çok yaygınmış

Biz dr dan geldik iyiki gitmişim bi virüs varmış benden önce 6 çocuk ve bebek gelmiş boğazına baktı o çubukla allahimmm ilk eşime gösterdi gözleri gal taşı gibi oldu hemen gittim ayy nası çıban gibi yara ve uçları top top beyaz aklım gitti bu ne dedim dr bi Kaç güne döküntü olucak dedi bikacgüne gördü büyükte hasta demistim ya baktı 3 tane yara abide var meğer ondan geçmiş oda belli yerlerde döküntü vardı damla verdi yumurcak ağrısını azaltmak dedi ve nası agliyo anlatamam bu ara çok kalabalığa çok çocuklu yerlere çıkmayın çok yaygınmış

Çok geçmiş olsun canım umarım kısa sürede atlatır.

el ayak ağız hastalığı mı yoksa??çok geçmiş olsun canım ya.çok üzüldüm.

Auralee Auralee , nam-ı diğer bayan pollyanna...ne oldu sana böyle? bu süreçten bir hayli hasar alarak geçen bir anne olarak sna şunları yazayım.oğlumu büyütürken hep korkarak geçirdim en güzel günlerini.aslında haksız da değildim.ben de yalnızdım, korumak,beslemek, sevmek ev ve okul, okulun işleri....çok yoğun stres.oğlum 8.5 aylıkken yürüdü.seninki de yakında yürür çünkü sıralamaya başlamış bile.baya erken aslında.sıralama ve yürüme dönemlerinde sürekli düşüyorlar.dengelerini kazanmaları zor.her düşmeden korkma yoksa korkudan helak olursun.evi güvenli hale getirmek en önemli mesele.yerde bir çekirdek tanesi kalsa gözünü çevirdiğinde ağzına atar ve...Allah korusun....bebeklerin en tehlikeli dönemleri emeklemeyle başlıyor, 3 yaşa kadar devam ediyor.evet, çileli bir süreç ve geçecek....eşlere gelince, hepsi aynı.oğlum çok küçükken yürüdüğünden balkonlara yöneliyordu ve maalesef kapıları açabiliyordu.ben sabahçı, eşim de öğlenciydi.ama yatardı.....bebek evde dönüyor, eve geldiğimde oğlumu salonda, eşimi yatakta yatarken buluyordum.aklım çıkıyordu balkondan düşecek diye....çoooook kavga ettim.her tenefüste aradım, uyandırdım.yaşadığım korkuyu hayal dahi edemezsin ama değişmedi.Allah a hamd olsun ki oğlum çok akıllı.o zaman bile banyo, balkon ve mutfağa yasak derdim.anlardı:))balkona gelince dönüp bna bakar izin isterdi ve ben hep yasak derdim.asla çıkmazdı bu eğitim sayesinde.34 yaşındayım canım.evlendiğimde bir tane beyaz saçım yoktu, şimdi siyah saçım yok.bembeyaz,nineler gibiyim.boyamıyorum da süte geçer diye...ama oğlum büyüdü olan bana oldu.tadını çıkar canım bu dönemlerin.endişelerini yenmeye çalış, benim gibiolma.
Huff sorma pollyanna gittii :/ ya evde olunca yatması daha bi batıyo şimdi işte en azından daha az stresliyim :KK70: maşallah o da baya erken yürümüş. Bilmiyoeum yürür mü ne yapar ama kilitlerim balkonları. Onun dışında tedbir önemli tabi. Eşin baya fenaymış, benimki o konularda lafta pimpirik de telefon daha kıymetli ona. Bakmaz her an.
Kayınvalidem yarın kemoterapi almaya başlayacak. Acaba kızımla görüşmesine engel olur mu? Allah kimseye yaşatmasın ama var mı bu konuda bilgisi olan acaba?
Çok geçmiş olsun allah acil şifa versin. Doktoru ne diyor?
Senin şansına da ufaklık tam bir cimcime çıktı iyi mi :)) evet o destek olunmaması zor cidden. Ya çok yoruluyorsun sende, bugün de yemeği ben yapayım dense, ya da bir meyve getirilse en azından, süpürge açılsa ne iyi gelicek. Çok bir şey istediğimizden değil de, anlaşılamıyoruz mesele orda. Ben bazen uyumadığında sinirleniyorum benim ufaklığa sonra uyuduğunda da özür dileyip öpüyorum, bir şey yaptığımdan değil ama sinirimi hissediyordur biliyorum ona üzülüyorum. Sonra diyorum gelmeyecek bugünler bırak uyumasın. Zor bir psikoloji cidden, gel gitleri çok bol. Allah yardımcımız olsun :)

Çok geçmiş olsun öncelikle..
Canım instagramda pembekurdeleli diye bir kullanıcı var biliyorsundur belki, bebeği daha çok küçükken radyoterapi ya da kemateropi almıştı sanırım, sadece o gün ayrı kalıyorlardı. Ama sen yine de bir danış bence doktora.
Hamilelikte fazla pozitif enerji böyle deli çıkarttırıyormuş galiba :KK70: 2 saniye durmuyo kusuruk, şu an yazarken de tepeme tırmanıyo :KK70: kurmalı oyuncak gibi bıraktığın yönden devam ediyo harekete. Tadını çıkarıyorum ya çıkarmıyo değilim aslında. Ama dün baya heyheylerim geldi bütün gün tatil valizlerini boşalt çamaşır evi topla derken baya fıttırdım ve o sadece yattı. Konuşmadım ben de baya kırgınım, gitmiş akşam kahve yapmış getirmiş..
Ama Sizin bebeğiniz 2600 doğmuş 5. Ay kontrolünde doğduğu kilonun 2 katına çıkması gerekşyomuş bebeklerin sizinki aşmıştır bile 2 katını ama benşm bebeğim 3600 doğdu ve5. Ay kontrolünde 7400 olur olmaz
Oy maşallah benimki 6 ayda 7 kilo çıktı :KK70: 3250 doğmuştu. Baya küçücük bizimki ya :p
Maşallah seninki erken kalkmış yürüteç kullan bence en azından acil işlerini yaparken güvenli olur benim eşımde etliye sütlüye karışmaz canı isterse sever ama sorsan yardım ediyormuş neyse zorla olmaz içlerinde olcak benim büyük çok hareketliydi 9 aydı yürüyordu ve kafada morluklar kollar bacaklar yani her çocuk böyle büyücek üzülme tabi sert vuruşlar tehlikeli ya pusete bağla yanına al ya örümceğe koy ben başka türlü birakamiyodum
Örümceğe pek sıcak bakmıyprum ya, bir de zaten evde örümcekle anca 2 adım gider bi yere çarpar sinir olur. Pusetye de durmuyo. Anca uyudu mu kaçıyorum. Artık bi düzen bulucaz ya napalım. Zorla olmaz diyosun ya bende de huy var ne demek efendim olacak diye sinir yapıp kendimi de daha çok geriyorum kabullenemiyorum. Eşitsizlik oldu mu böyle en dayanamadığım şey bu galiba, aşırı mutsuz oluyorum.
Yaa çok geçmiş olsun, çabucak iyileşir inşallah :/ çocuklar hasta olmasın ya ne olacaksa bize olsun :KK43:

Kızlar çöllü aĺıntı yapamadım teşekkür ederim herkeze el ağız ayak hastalığı mı bilmiyorum bisey demedi yaygın bi hastalık aynı belirtiler dedi damla rahatlattı uyudu şimdi kuzucum

Kayınvalidem yarın kemoterapi almaya başlayacak. Acaba kızımla görüşmesine engel olur mu? Allah kimseye yaşatmasın ama var mı bu konuda bilgisi olan acaba?
Bebek açısından sorduysan kemoterapide verilen ilaç sonuçta radyasyon gibi bir şey değil.Bağışıklık sistemi zayıflayacağı için bebeğinden ziyade kayınvaliden için riskli olabilir

Benim de kız hareketlendi diğeri de zaten sorunlu hep eskisi gibi bakamıyorum :) ilk zamanlarım iki çocukla rahattı da küçük de hareketlenince işler zorlaştı.Ek gıdaya hiç geçesim yok 6 ay bitmedi zaten ama bitse de geçesim yok ek gıda iş yaa 2 yaşa kadar sadece emzirmek yetse nolurdu sanki :))

Canım sana gayet ayrıntılı anlattık.Persantillerle de söyledik.Bebeğinin kilosu gayet normal.Yok illa topaç gibi çocuğum olmalı diyosan bilemem.Küçük doğanlar daha hızlı katlar hatta 4 kg doğan bir bebeğin 8. Ayda katlaması bile normal kabul ediliyor.Neden illa bebeğim zayıf psikolojisindesin ben anlamadım tam.

Arkadaslar bnm el bileklerim cok fenaa bazen kizimi yatagina bile kaldiramiyirum hangi dr a gitneliyim sizdede oyle agri var mi
Benim de butun parmak eklemlerim bilek dirsek, diz ne varsa agriyo :)) Doktora gittim kan testi falan yapti, hamilelik sonrasi romatizma diye bisey varmis cunku. Neyse o cikmadi da karpal tunel olmus meger. Bilegimi sabitlesin diye atel verdi normalde surekli takmam lazimmis ama bebekle zor kullanirsin, sadece gecelri tak dedi. Gece denedim ama bizim kiz cok kalkiyo bu aralar 2 saatte bir. Atelin icinde de metal var bilek oynamasin diye, kizin kafasina geliyo tutunca, o kafasina dayanmasin diye sekiz oluyorum, oyle olunca da daha cok zorlayip agritiyorum bilegimi :)) Nitekim kullanamadim simdilik, uykusu duzene girince artik ins. Belki seninki de oyle birseydir. Romatolog bakiyor romatizma olaylarina bu arada ama sayica baya az bu insanlar randevu almasi zor oluyor bu yuzden.

Cok gecmis olsun, umarim kisa surede atlatir kuzucuk

çok geçmiş olsun canım el ayak hastaligimi adı ayda 6. hastalık mi

su karincalarla basim dertte aksamdan halinin üstüne kirinti düşmüş karincadan geçilmiyor nasıl çocuğu bırakacam yere bilmiyorum örtüde sersem yine gelir

Auralee Auralee canım rabbim kolaylık versin eşinede anlayış erkekler çocuk bakımı konusunda anneler kadar özverili olamıyorlar(bazıları istisna)biz doğuştan yatkınız onlar sonradan öğreniyorlar bi erkekten bazen bişey beklemek deveye hendek atlatmaktan daha zor yapmayan yapmıyor varsın bi utuyu 3 günde yap çamaşıri 3 günde ortalıktan kaldir ev dağınık kalsın ama sen sağlığından sinirlerinden olma bu hem sana hemde ilerde bebeğine zarar olarak geri döner hiç kimseye bişey olmaz olan sana olur bizde ne evrelerden gectik depresyon hapları mide haplari baktim ki ben kotu oluyorum herşeyi oluruna bıraktım kısacası boş verdim şu an salonum çamaşır hane adam soyleniyor duymuyorum önce bebeğim gelir

X