2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Memeyle savaş bizde de var. Solu hiç almıyor. Ayakta hoplaya zıplaya veriyorum. Bırakacak galiba çok üzülüyorum.

4.ay konsept

Eklentiler

• 2017-07-03-23-24-45-416.jpg
    2017-07-03-23-24-45-416.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 94
  • 2017-07-03-23-24-45-416.jpg
    2017-07-03-23-24-45-416.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 73
arkadaşlar merhaba bende adet olacakmışım gibi agirilar bel ağrısı oluyo idrar testinde negatif çıktı adete yaklaşık on gün var neden oluyor olbilir aranızda yaşayan var mi hamile olm şansı var mi??9
Adet belirtisiyle hamilelik belirtisi çok benzer canım adetinin geçmesini bekle kafanı rahat tut.
Dört hafta ile sekiz hafta arasında yapılmalı diyor ama 4.ayda aşısı var ya, ya aşılarla yapın ya da aşılardan bir ay sonra yaptırın deniyor. Kafam karıştı açıkçası. Bu ay yaptırsam olur mu acaba? Sağlık ocağının verdiği demirde paraben varmış ve çocuğu kabız ya da ishal yapıyormuş o yüzden vermek istemiyorum. Demir anne sütüne geçiyor zaten, o yüzden 6.ayda bebeğin kanındaki demire baktırıp öyle vermeyi düşünüyorum.
Bu doktorlar neye dayanarak demir ilacı veriyorlar tahlil falan yapmadan kesinlikle kullanmayin ne derse desin başka doktora götürün gerekirse tahlil yaptırın. Fazla demir kalp çarpıntısı yapar Allah korusun.

Vegaferon kullanıyorum. Doğumda çok kan kaybettim ben. Bayağı da kullanacağım galiba. Kadın Doğum doktorum vermişti.
Canım ben doğumdan sonra bir ay boyunca kuru siyah üzüm cekirdegiyle yedim değeri çok güzel artmış çok mutlu oldum. Ben çok kan demir kullandım ama 6 kullandıktan sonra sadece 1 değer yükseldi en güzeli doğal yoldan en kalıcılık sağlıyor.

Kızlar oğlum sabaha kadar kesintisiz uyuyor nerdeyse 20 gündür gece 11 gibi uyuyup sabah 8de uyanıyor emziriyorum bazen tekrar uyuyor 11e kadar. Gece emmemesi sütümü azaltır mı? şuan iyi gibi ama bilmiyorum azalır diye korkuyorum
canım kg durumu nasıl kaç aylık kaç kg?

Kızlar neredeyse hepimizde bu az kilo alma olayı var. Bide bizim diş olayı eklenince daha da az aldı kızım. Hatta iştahsızlığından memeyi bırakıcağını düşündüm. İnşallah çabucak toparlarız. Kızımın boyu var kilosu az olunca hemen herkes başlıyo canımı sıkmaya
hiç sıkılma yaa yapacak birşey yok az kaldı ek gıdaya hepsini geri toparlıcak annesi hiç üzülme her bebek kilolu olmak zorunda değil mi karnı doyuyorsa takılma

Kızlar oğlum iki gündür doğru düzgün meme almıyor etrafı merakla izlemekten:) birde başını kaldırmaya çalışıyor sağa sola dönmeye çalışıyor çok fazla hareketlenmeye başladı:) memeyi bu şekilde alıp sonra düzelen var mı? Umarım böyle devam etmez:KK43:

bir tek cocuk olarak ne kadar zorlanirsam zorlaniim kizimi tek birakmam ona bu kotulugu yapmam, allah nasip eder insallah. tek cocuk olmak cocukken zor buyuyunce cooook daha zor ondan bir daha dusunmeni rica ederim...

bizim 3. aydan beri oyle sarkilarla sallayarak ayakta emzirebiliyorum umarim birakmaz, bizim kini emzige yordular emzik kullaniyor musun?

evet Can'ım emzik kullanıyorum ama çok fazla almıyor işine geldiği gibi alıyor:)

Memeyle savaş bizde de var. Solu hiç almıyor. Ayakta hoplaya zıplaya veriyorum. Bırakacak galiba çok üzülüyorum.
kızlar bugün telde arkadaşla konuştum oda mart annesi aramızda 2 gün var aynı emme problemi bebekleri büyüyenlere sordum 6,7. Ay gibi mücadele edersen düzelir dedi hepsi ki nette uzmanlarda aynı şeyi söyledi bende kalben inanıyorum ablamında iki çocuğu 3,4 aylıkken bıraktı memeyi bu sıralar reddetmeleri çok normal sadece sabır ve mücadele gerek ben sonuna kadar direticem bugün komşuya gittik uyanıkken kısa kısa da olsa 3 kere emdi 1 saatte dünden emziği daha erken alıyorum ağzından uykuya dalarken ve daha çok emiyor şükür sadece uykusunu almış oyun oynamış tatmin olmuş birzamanı bekleyin mızmız olunca hiç tutmuyorlar biz uzanıp ten teması el ayak oynayarak yada ayakta gezerek emiyoruz

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 3. ayda rotarix aşısı olduk, ikinci dozu ne zaman yaptırmamız lazım? Oğlum 3,5 aylık bu arada. Bir de demir ilacı kullanıyor musunuz? Ben vermeyi düşünmüyorum da, fikirlerinizi alayım dedim.

rota 2. ve 4.ay aşılarıyla birlikte yapıldı.aralarında 1 ay olmalı diye biliyorum canım.

Bugün kontrole gittik. Kızım bu ay 450 gr almış. Normal dedi doktor bu aylarda artık ilk aylar gibi çok almayacaklar dedi. Mama desteğine mecburen devam. Bu ara sol memeyi almak istemiyor 3 gündür. Geçicidir inşallah ancak uykusunda verebiliyorum çünkü. O yüzden mamayı da arttırdık. Ek gıda zamanına gelseydik de şu mama azalsaydı ya :)

bir ara gayet güzel gidiyordu, ne oldu canım ya yine?hatta sabaha doğru taşmıştı dimi?

Kızlar dün 4 aylık kontrol aşı vardı . Hemşire vegaferon adlı kan damlasını verdi. Kullanmakta kararsızım olumsuz yorumlar okudum . Siz kullanıyor musunuz

bize de aynı ilacı verdiler sağlık ocağından ama kendi doktoru 6.ayda başla dedi.o zaman bile vermeyebilirim, bilmiyorum henüz.

Kızlar merhabaa :) nasılsınızz? Ben çok yoğunum, ama eskiye göre daha iyi hissediyorum. Kızım emeklemeye başlıyor artık. Tam emekleme demiyorum şu an ama 1 hafta içinde tam emekleyebilir muhtemelen. Dizlerini sıra sıra iteleyip istediği yere gidiyor. 2 dk bıraktığımda bambaşka yerde buluyorum. Çok tatlı ya :) Tabi bu istediği yere gidebilmeleri sayesinde sürekli bana yapışık hayatı da bıraktı :)
Emeklememi??? Ciddi misin sen. Masallah prensese ya. Bizimki daha anca kollari ustunde durabiliyor yuzustu koydugumda.

rota 2. ve 4.ay aşılarıyla birlikte yapıldı.aralarında 1 ay olmalı diye biliyorum canım.

bir ara gayet güzel gidiyordu, ne oldu canım ya yine?hatta sabaha doğru taşmıştı dimi?

bize de aynı ilacı verdiler sağlık ocağından ama kendi doktoru 6.ayda başla dedi.o zaman bile vermeyebilirim, bilmiyorum henüz.

Ah bilsem keşke ne olduğunu. Sütüm var ama emmiyor. Sağınca da az çıkıyor sağmaya alışık değil memeler. Ne sevinmiştim oysa emdikten sonra mamayı reddediyor sütüm ile doyuyor diye. Dönemseldir geçer inşallah.

Kizlar merhaba:KK24:
Uzun zamndir yazamiyordum
Bn dogum yaptim yapali kizimla kavga halindeyiz bir turlu duzenli olarak emdirmeyi basaramadim
Ama hic yilmadim 4 aydir sagarakta olsa sutumle besleyebiliyorum cok sukur
Isin ilginc yani uyanikken katiyen emmeyen kizim bu aralar emmeye basladi
4 aydan snra emdirmeyi basarmak zor gibi duruyor ama en azindan azda olsa yol kattedebildim:super:
4 aydir surekli 3 saatte bir sagdim biraz zor oldu ama bugunlerin tekrar gelmeyecegini kizimin istesede bir daha anne sutu alamiyacagini bildigim icin cabalamaya devam ediyorum :spor:
Emdiren anneler lutfen calisma durumunuz yoksa asla biberona bulasmayin :sinirli:
Bu aralar atak donemi oldufu icin reddetme yasanabilir ama mucadeleye sonuna kadar devam :KK55:
U Umut-1 eger gelisimi iyiyse insallah sutunde azalmaz
Bizimde yaklasik 1 aydir uyku duzeni oyle ama bn geceleri kalkip sagiyorum
Sen biberon vermiyosan bosver sagma bebegin emdikce sutun ona gore gelir zaten

Kizlar merhaba:KK24:
Uzun zamndir yazamiyordum
Bn dogum yaptim yapali kizimla kavga halindeyiz bir turlu duzenli olarak emdirmeyi basaramadim
Ama hic yilmadim 4 aydir sagarakta olsa sutumle besleyebiliyorum cok sukur
Isin ilginc yani uyanikken katiyen emmeyen kizim bu aralar emmeye basladi
4 aydan snra emdirmeyi basarmak zor gibi duruyor ama en azindan azda olsa yol kattedebildim:super:
4 aydir surekli 3 saatte bir sagdim biraz zor oldu ama bugunlerin tekrar gelmeyecegini kizimin istesede bir daha anne sutu alamiyacagini bildigim icin cabalamaya devam ediyorum :spor:
Emdiren anneler lutfen calisma durumunuz yoksa asla biberona bulasmayin :sinirli:
Bu aralar atak donemi oldufu icin reddetme yasanabilir ama mucadeleye sonuna kadar devam :KK55:
U Umut-1 eger gelisimi iyiyse insallah sutunde azalmaz
Bizimde yaklasik 1 aydir uyku duzeni oyle ama bn geceleri kalkip sagiyorum
Sen biberon vermiyosan bosver sagma bebegin emdikce sutun ona gore gelir zaten
Bnmkı memeyı tuttu,ama bende günde 2,3sağıorm..bzmkısıde ters artk biberonu diliyle itip memeye geçıo.ben tutmasını göğüs ucu kullanıorm ona bağlıorm bi denesen keşke

Bnmkı memeyı tuttu,ama bende günde 2,3sağıorm..bzmkısıde ters artk biberonu diliyle itip memeye geçıo.ben tutmasını göğüs ucu kullanıorm ona bağlıorm bi denesen keşke
Cnm bnmki zaten emmek istemedigi zamn memeye yanasmiyor bile
Ciglik kiyamet agliyor
Gogus ucum var yoksa
Mesela su an uyanik olmasina ragmen emdi kafasina gore takiliyor bu aralar :halay:

X