2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bebek Doğum kilosunu ikiye katladıysa sorun etmeyin bence. Doktorlar neden bu kadar mamada ısrar ediyor anlamıyorum. Paraben içermeyen tek demir ilacı ferromixin. O da 6.ayda veriliyor.

Katladı canım, hatta 1100 de fazlayız. Ah ben de bir anlasam, biraz anne dostu olsalar keşke.

Minyondan ziyade çiroz daha doğru olacak evet boyu kilosuna göre uzun maşallah :) senin bebeğinin doğumuna göre şuan çok çok iyisiniz.Dediğim gibi bizi geçmişsiniz bile.Bence dr lar kitapta öğrendikleri gibi hareket ediyorlar ama bebek sahibi olunca rakamların her ay birbirini tutmadığını bir ayın bir aydan farklı olduğunu anlarlar ancak.İstersen emzirme sanatına post aç da doktoru bi çiğ çiğ yesinler :KK70:hiç takılacak ek gıdalık mamalık vs bi durum yok gak meme guk meme devam aynen.

Aslında kendisi de anne, tanıdığım bir doktordu. Doğum yaptığım hastanedeki doktoru beğenmeyip bırakmıştım ben, tabudığımız diye buna gitmeye başladım ve güvenimi kırdı. Sağlık olsun :) ay düşünmedim değil, hemen bırak o doktoru diye taşlarlar vallahi :KK70:

Kızlar oğlum sabaha kadar kesintisiz uyuyor nerdeyse 20 gündür gece 11 gibi uyuyup sabah 8de uyanıyor emziriyorum bazen tekrar uyuyor 11e kadar. Gece emmemesi sütümü azaltır mı? şuan iyi gibi ama bilmiyorum azalır diye korkuyorum

Kızlar oğlum sabaha kadar kesintisiz uyuyor nerdeyse 20 gündür gece 11 gibi uyuyup sabah 8de uyanıyor emziriyorum bazen tekrar uyuyor 11e kadar. Gece emmemesi sütümü azaltır mı? şuan iyi gibi ama bilmiyorum azalır diye korkuyorum
Maşallah uyusun sağ zor olmazsa gecede biraz zor oluyo ama bilemem gece uyursan süt de iyi doluyo aslında sanada iyi deliksiz uyumak

Benim kizlarin 6.-ay kontrolu 20 sinde ama bugun biri biraz oksuruyordu. Doktora gittik yazlıkta. 400 grm almis doktor az almis artik ek gidalara baslaman lazim dedi moralim bozuldu benimde. Daha 1 haftta var ayin dolmasina artik daha az almiyorlar mi ztn hep 800-1000 almayacak herhalde bu cocuklar.haftaya kendi doktorunuza gudecezybur hsfta gecmez simdi

Bana da buraz baslayalim dedi doktorumuz haftaya cbaslayacagiz tam bes bucuk aylikjeb bizimki 6 kilo bike degil sanirim o yuzden 2 hafta erkene aldi

Herkesler gelmis ne guzel ozsuu ozsuu sen naslsin bebisin nasil
Ek gida donemi cok heycabli..bizde dun rota nin 2. Dozunu olduk ates olmadi sukur
Kizlar bebegim uyanirken artik biraz mizildak uyaniyor sizinkide oyke mi onceden uyanir takilir dii

Merhaba arkadaşlar, 3. ayda rotarix aşısı olduk, ikinci dozu ne zaman yaptırmamız lazım? Oğlum 3,5 aylık bu arada. Bir de demir ilacı kullanıyor musunuz? Ben vermeyi düşünmüyorum da, fikirlerinizi alayım dedim.
Bende geçen hafta 3 doz olanını yaptırdım rotateg 3 dozlu oluyor sağlık ocağı önerdi. Galiba 2. Dozu 5 ayda olacak yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada Demir ilacı kullanmıyorum.

Kilo alımı iyiyse hiç dert etme uyusun :) Gündüz telafi eder sık sık emzirirsin, o zaman sütte azalmaz herhalde :)

Kızlar bugün kontrole gittik. Doktor 4. ayda sağlık ocağının vereceği demir ilacına başlamayın dedi bize. 9. ayda tahlil yapılıp ona göre ilaca başlanılacakmış. Ben de vermek istemiyordum zaten. Dediği mantıklı geldi bana..

Kızlar dün 4 aylık kontrol aşı vardı . Hemşire vegaferon adlı kan damlasını verdi. Kullanmakta kararsızım olumsuz yorumlar okudum . Siz kullanıyor musunuz
Canım banada verdi iki gündür kullanıyorum şimdiye kadar hiç kullanmadım kullanmakta istemiyorum ama benim yüzümden gelişimde bir sorun olur diye korkuyorum

Bende :)) üstelik eski düzene döndüm 25 günde oldum budefa
Bende iki kez akıntı tarzı oldum ama bu sefer herzamanki gibi oldu demekki düzeliyo. Ama dk hapı kullanmaya başladım doktor olmaya bilirsin dedi inşallah düzenim bozulmaz olmak kötü olmamak daha kötü.

Kızlar neredeyse hepimizde bu az kilo alma olayı var. Bide bizim diş olayı eklenince daha da az aldı kızım. Hatta iştahsızlığından memeyi bırakıcağını düşündüm. İnşallah çabucak toparlarız. Kızımın boyu var kilosu az olunca hemen herkes başlıyo canımı sıkmaya

Merhaba anneler:KK36:
Naparsiniz nasılsınız cok zaman oldu girmedim.:KK3:
4 aylık olduk biz yaaaa :KK71:
Rota aşısı bizde olduk 2.dozu 22 ağustosta olcaz rota ateş yapmıyormuş zaten ve 2 dozmus. Kan ilaci da başladık.:p
Emmeyi bıraktı 1 ay önce mamaya kuvvet gidiyorz:cry:
2 kez adet oldum 3.yude oldum olcam bazı insanlar hemen olmuyomjs

Kızlar oğlum iki gündür doğru düzgün meme almıyor etrafı merakla izlemekten:) birde başını kaldırmaya çalışıyor sağa sola dönmeye çalışıyor çok fazla hareketlenmeye başladı:) memeyi bu şekilde alıp sonra düzelen var mı? Umarım böyle devam etmez:KK43:

Merhaba anneler:KK36:
Naparsiniz nasılsınız cok zaman oldu girmedim.:KK3:
4 aylık olduk biz yaaaa :KK71:
Rota aşısı bizde olduk 2.dozu 22 ağustosta olcaz rota ateş yapmıyormuş zaten ve 2 dozmus. Kan ilaci da başladık.:p
Emmeyi bıraktı 1 ay önce mamaya kuvvet gidiyorz:cry:
2 kez adet oldum 3.yude oldum olcam bazı insanlar hemen olmuyomjs
Canım rota aşısı 4. Ayda vurulan iki aşı mı yoksa farklı bir aşımı

Ben aslında düşünmüyorum ama ailem ve çevrem Zorla da olsa beynime 2. Çocuğu yerleştiriyor sağolsunlar:) çocuk tek olmaz canı sıkılır ona bir tane kardeş olsun istiyorlar. Eğer düşünürsem bende fazla ara vermek istemiyorum olursa bu iki yıl içinde yaparım nasip olursa fazla ara vermeden çünkü yaş da 35 olunca:) aradaki mesafeyi çok uzatmak istemem. Bakalım hayırlısı olsun artık.
bir tek cocuk olarak ne kadar zorlanirsam zorlaniim kizimi tek birakmam ona bu kotulugu yapmam, allah nasip eder insallah. tek cocuk olmak cocukken zor buyuyunce cooook daha zor ondan bir daha dusunmeni rica ederim...

Kızlar oğlum iki gündür doğru düzgün meme almıyor etrafı merakla izlemekten:) birde başını kaldırmaya çalışıyor sağa sola dönmeye çalışıyor çok fazla hareketlenmeye başladı:) memeyi bu şekilde alıp sonra düzelen var mı? Umarım böyle devam etmez:KK43:
bizim 3. aydan beri oyle sarkilarla sallayarak ayakta emzirebiliyorum umarim birakmaz, bizim kini emzige yordular emzik kullaniyor musun?

bir tek cocuk olarak ne kadar zorlanirsam zorlaniim kizimi tek birakmam ona bu kotulugu yapmam, allah nasip eder insallah. tek cocuk olmak cocukken zor buyuyunce cooook daha zor ondan bir daha dusunmeni rica ederim...

bizim 3. aydan beri oyle sarkilarla sallayarak ayakta emzirebiliyorum umarim birakmaz, bizim kini emzige yordular emzik kullaniyor musun?
evet Can'ım emzik kullanıyorum ama çok fazla almıyor işine geldiği gibi alıyor:)

X