2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Napim canim ya. Bizim mukuslu kaka devam ediyo. Doktor diger belirtiler cikmadikca onemseme bazilarinda diyetlr bile gecmez dedi. O yuzden onemsememeye calisiyorum ama tabi icim icimi yiyor. Bayram icin esimin memleketine geldik. Yeni hicbirsey denemiyorum. Hatta yemeklerimi evde yapip getirdim. Bir ay once geldigimizde icinde hiiic bisey yok diye israr ettiler de 4 5 kasik corba yemistim ve tam 4 gun geceleri agridan sancidan uyuyamamisti kizim. Eve dondugumuz icin o halini gormediler tabi. O yuzden risk alamazdim evden yaptim getirdim. Yagimi bile degistoremiyorum valla kusura bakmayin diyorum. Insanlari kirmayacagim diye kizimin canini yakamam. Esime de dedim bana destek ol israr edilirse benden once sen diyeceksin yiyemez yasak diye dedim. Ben her lokmamda endiseden oluyorum bana yardim et dedim. Korkularimi iyice konustuk. O da iyice yanimda artik. Bayrami atlatalim sut urunleri ve yumurta haric gida deneyecegim. Tahin dana eti ve muz denemistim dokunmuyoe bize cok sukur. Kabak deneyecegim. Bir de findik ve badem denemek istiyorum donunce.
Diyet olayina ben sizlerden cok once basladigim icin iyice alistim. Yani artik sikinti cekmiyorum acikcasi. Ilk zaman cok caresiz hissediyordum ama artik cok cok daha iyiyim. Sen de kotu hissediyorsan inan geciyor. Kabullenme surecinden sonra kolaylasiyor. Insallah 6. Aya kadar hepimizinki gecer gider.
Zeytin ekmekle beslenmem lazim gibi dusunuyorum demissinya. Inan bende oleydim. Ki ole bealendim sayilir bi ara. Sabah zeytin ekmek. Oglen aksam patates ve bulgur yiyordum. Mukus gecmedikce acaba bugdayi da mi biraksam diyordum ki bolece sadece zeytin ve patates kalacakti. En son gittigim prof. beni cok rahatlatti. Ona givenmeye karar verdim. Testlerde cikmiyor bizim. Alerjik bir bebek evet dedi. Ama sut ve yumurta disindakileri denemek zorundasin bu kadar kati diyet onermiyorum ben dedi. Bebegin icin sana da ihtiyacimiz var dedi. Mukus u onemseme diger belirtiler olmadikca dedi. Ki bizim egzama kulak arkasi dokuntu karinda gurultu gaz sancilari burunda hirilti gozde kulakta kasinti vardi. Dokundugunu dusunursen bana mesaj at dedi. sut yunurta kesinlikle yasak ama digerlerini ye dedi. Simdi yavas yavas herseyi deniyorum oncelikle en besleyici olanlari tabi. Bir guven geldi. Onceden tek bir kirmizi nokta gorsem korkuyordum. Simdi daha rahatim daha iyi gozlemleyebiliyorum. Kafanin uyustugu bir doktor bulmak ve onun yonlendirmeleri ile ilerlemek cok daha kolay. Surekli doktor degistiriyordum hicboriyle uyusamamistik ve cok caresizdim. Daha iyiyim yani canim. Sen de cok cok kati diyet yapma canim. Diger belirtileriniz nelerdi. Sadece mukusu onemsememeye calis. Bazi alerjik bebeklerde mukus ennn son gecermis. Doktorundan memnun musun. Bir de mesela kayisi incir ve tavuk ayni zamanda deneme. Bu sefer korkudan ucunu birden kesiyorsun mesela. Dokunmayanlati yerken mesela kayisi dene uc gun. Baska yeni gida deneme. Dokunursa bir daha kayisi yemezsin. Dokunmazsa bu sefer tavuk eklersin uc gun de tavuga bakarsin. Bu sekilde daha kolay ilerleniyor. Aksi halde surekli basa donuluyor.
Oyyyyy ne destan yazmisim. Aklima gelen herseyi yaziverdim.
Herkese hayirli huzurlu bayramlar.

Cnm yaa aynı durumdayız bizde sulu kakayla güne merhaba dedik bizim belirtiler hortladı resmen kabak ve salata yedim birde o süt artırıcı çaymı yapıyo acaba dedim hırıltı hapşırık kulak arkası döküntü kabuğu ne varsa geri geldi geri başa döndüm çok kötü hissediyorum bende senin gibi sütüm çok nazlı öyle olmasa aç kalmaya razıyım biz gıda alamayınca onlarda gelişmiyorama olucak eni sonu beni en çok sinir eden konu doktorun bize en az alerjik olan besin değeri olan gıdalardan bir diyet listesi verip işimizi kolaylaştırması lazım bizde muallakta kalmayız en azından ne yedik ne yaptı diye bebek düzelincede ona göre besin deneriz. Ben artık zeytine bile korkuyorum artık. Burda sadece 4 tane alerji doktoru var ve sadece 1 tanesi özel eşimde çok meşgul olduğu için devlete götürmüyor bakalım ikna edersem bende doktor değişmeyi düşünüyorum iyi bir yol göstericiye ihtiyacım var bu süreçte

Ah canim benim. Nasil hortlamis ole tum belirtiler. Kuzucuk bi an evvel rahatlar insallah. Sur arttiricinin icinde neler var canim acaba icindeki birsey mi dokunuyo. Gercekten doktor cok onemli. Bana da ole liste falan vermedi ama icimi cok rahatlatti. Doktora guvenebilmek cok onemli. Kabak aslinda en az alerjrnik olsn gidalardan. Bebeklere ek gidada ilk verilen sebzelerden. Onceki gunler farkli birsey yedib mi. Uc gun sonra bile tepki verebiliyolar. Eger farkli yemediysen kabagi ve o cayi kes canim. Salatanin icinde neler vardi bilk defa yedigin bisey var miydi

Herkese mutlu hayırlı bayramlar minik kuzularla geçen sene bu zaman tutunma çabasında olan minikler şimdi kucağımıxda bizi yakamızı boynunuzu tutup bizimle geziyorlar bayramlık giyip dolaşıcaklar yerim onları yaa

yumurta bu kadar sürermi cnm etkisi sadece 2 gün denedim kaka sayımız ve popo kızarıklığı göz kaşıntısı olunca bıraktım. O zamandan daha kötü durumda tek salatalık yedim nerde öyle Karşık salata yemek o süt artırıcıda sadece bitkisel baya birşey var muhtemelen bondan kayna klı diye düşünüyorum off bi alerji yapan besini bırakınca nekadar sürüyor belirtilerin geçmesi kaşıntı vs hapşırığın filan. Birde her emmeden sonra kaka yapıyor artık offf

rotayı yaptırdım ben canım.geçen salı günü.mukus zaten vardı, aynı o.başka da bir belirti görmedim canım.

soğuk terlemiyor, teri soğuduğu için öyle sanıyorsun.asıl sorun da ter soğuğu.soğukta kalması bile terli kalmasından iyidir.

geçen sene bu zamanlarda varlığı bile olmayan
varlığını hissettiğimiz de heyecandan duramayan
her ay bi şey olacak korkusuyla kalbi pit pit atan
sonunda cennet kokululari kucaklarına alan
koca yürekli annelerin bayramı mübarek olsun

Çok güzel yazmışsın Can'ım okurken duygulandım ağzına sağlık. Hayırlı Bayram'lar.

Bayramın ilk günü zehir oldu resmen millete dert anlatmaktan offf yemeliymişim içmeliymiş herkese dert anlatmaktan bıktım annem bile bunalttı beni artık bebek aç meme tutmuyor bir yandan çiş bile doğru düzgün yapmamış sütüm gitti yine hiçbirşey fayda vermiyor bebek kilo almıyor alerji beni mahfetti herşey kısıtlı olduğu için sütte yok ne yapıcam ben ya

Can'ım seni anlıyorum herkes bir şey söylüyor her kafadan bir ses hiç bozma morelini olan sütte gider ben 2 gündür lokum yiyorum 101 marketten aldım bayram için gelmiş şu küçük fıstıklı lokumlardan küçük paketlerde satılıyor dün yine aldım bu gün yine yiyorum ve bol su içiyorum 2 gündür çok fark etti eğer alerji yapmıyorsa ye derim ben bu kadar fark edeceğini ummazdım ama gerçekten süt yapıyor. Birde zamanın olursa biraz dinlen uyu derim. Göreceksin bak sütün olucak inşallah.

Herkese hayırlı bayramlar anneler. Ya lütfen acele cevap istiyorum.araba içinde yavrularla nasıl seyahat ediyorsunuz. Gecen hafta bayram dolayısıyla yola çıktık. 1 buçuk saatlik yolda annemlere geldik.buyuk kızımla ben kenarlara oturduk oğlumu da ortaya sert bir eğimli reflü yastığı almıştık onun üzerine yatirdim. Yavrum rahatı iyi gibiydi.klimayi aca kapata sanırım soguk aldi ve oksurmeye başladı. 1 hafta boyunca günde 2 defa falan kuru öksürük vardı. Dün de KV ye geldik 3 saat daha yolculuk sonunda. Bu sefer klima acmadik. Terleye terleye geldik ama şimdide oksuruge burun tıkanıklığı ve hafif ates eklendi. 37.5 e cikti .Yavrumu doktora götürdük ama o da pek bakmadan antibiyotik verdi. Mecbur kullandım ama içim yanıyor. Yani siz ne yapıyorsun uz arabada???

3 gündür domates yiyordum ve kulak arkası yine kabuklanmaya başladı.bugün süt yapsın diye sade bulgur pilavı ve fırında patates yedim.evet, bu alerji gerçekten de can sıkıcı olmaya başladı.hafiye gibi her şeyi takip ediyorum.şeker yemeye hasretim.çikolataya...sabah az şekerli un helvası yaptım, yedim.tadı inanılmaz güzel geldi.benim kızın önceleri kaşları ve kaşının ortası, dizlerin katlanan yerleri ve boynu da kabuklanıyordu şimdi sadece kulak arkası ve bitmeyen mukus var.

ha su vermeye başladım ama içmiyor, habire tükürüyor, öğürüyor.su vermeliyim çünkü akdeniz pişiyor...yumurta kırsak aynı dakikada pişer o derece.nefret ediyorum bu şehirden.seneye izmir e tayin istiycem.köyüne bile razıyım o derece yani.

M Molly123 birde biliyorsun pirinç unu veriyorum konuda kestim2 gündür içine neocate nutricia katıyodum bıraktım hepsini korkudan cnm
Canim daha once pirinc yiyor muydun sen. gerci anneden alinan besini tolere edip direkt alinca tepki de olabiliyomus.
Bizde alerjen alinca bi 4 5 gun falan surmustu tepkiler. Sonra tekar duzene girmisti.
Bana da bitki cayi supheli gibi geldi. Bi suru bitki oluyor icinde. Birinden biri dokunmus olabilir.
Ennn onemlisi moral canim. Son gonderini de okudum. Nolur canini sikma. Seni en cok ben anliyorum. Su an ne desem sana bos gibi gelecek biliyorum. Ama bunu sadece bizler yasamiyoruz. O kadar cok alerjik coxuk var ki bunu dusunmek bile rahatlatiyor beni. Etrafa kulagini tika. Seni anlamalarini bekleme. Bana da neler diyorlar. Kes memeden diyen var ya var mi bole bisey. Cocugumun hakkini nasil keserim yemek yicem diye. Ama hic cevap bile vermiyorum. Onceleri aciklamaya calisiyodum. Artik biraktim bole bole yiyemem diyorum dahasini aciklamiyorum. Umursamiyorum. Bunu yapabildigin gun rahat edeceksin inan. En cok da kafaya takmaktan azaliyor sutun. Sutunun azalacagini dusunme. Yiyemezsem azzalir fikrini unut. Sutun gelecek ve bebegine yetecek. Once moralini duzelt kendini toparla. Bebegin icin sen lazimsin oncelikle. Gerekirse psikologa git. Yasadiklarimiz kolay degil cunku. Her lokmamizi endise icinde yiyoruz. Yedigimiz birseyden zarar gorebilecek olmalari ihtimali cok can yakici. Kendini toparla. Gecici birsey bu. Allah korusun ne hastaliklar var. senin tek ihtiyacin olan moral. Seni uzmelerine izin verme.

Ana kucagiyla koyuyorum ve rahat rahat uyuyo. Az az klima aciyoruz tentesi direkt vurmasini engelliyor. Ama en en onemlisi bebegi tasima seklinix cok yanlis degil mi. Aranizda yatar pozisyonda gidiyor. Allah korusun bir ani frende savrulur yavrucak. Oto koltugu ya da travel sistemlerin ana kucagi ile tasiyin ve kemerlerini takin nolur.

canim öncelikle şöyle bi silkelen kafanı topla sonra icebildigin kadar su ic miden dolana kadar çatlayana kadar unutma su en büyük yardımcımız süt için anladığım kadarıyla annendesin ve mutfaga girip istediğin gibi bi şeyler hazirlaya bilirsin ve eğer yakup meme yada mama almıyorsa vücudu susuz kalmasın bunu unutma idrar yolu enfeksiyonu vardı hatırladığım kadarıyla susuz kalirsa enfeksiyonu artar canını sıkma bu durum onlar içinde yeni bişey alısmaları ve kabullenmeleri biraz zaman istiyor

Cnm biz bu cocukların gençliklerini göremeyız herhalde,arap sallama yöntemi yapmk istiorm.amaa cok mu ewhamlıız ne
Bn şimdiden yaşlandım

Sevindim senin adına iyi bi dr bulman çok iyi olmuş.. bn artık açıklama yapmıyorum yiyemem alerjimiz var diyorum o kadar uğraşamayacağım eşim de sağ olsun artık inandığı için ne yiyeceğimi bile o düşünür oldu :).. bn yediklerimin alerji için yeterli olduğunu düşündüğümden diğerlerinin üstüne olmamıştım ama evet çok haklısın bundan sonra deneyerek gideceğim hep.. şimdilik kayısı ve inciri bırakıyorum tavuk için 3 gün deneme yapacağım. Mukus var evet normalde kan ilacından dolayı yeşil kaka yapan kızım arada sarı bol gazla kaka yapıyor o kadar ses geliyor ki diyorum çok fena yaptı bi bakıyorum azcık ve sarı çok mukus görmüyorum ama normalden farklı olunca içime dert oluyor. Bir de bir sürü belirti yazmışsınız ya bn bunların belirti olduğunu bilmiyordum çok üzgünüm şuan kendimi dikkatsiz bir anne gibi hissediyorum.. hapşırık gurultu bunlar hep belirti mi? Kulak arkası iyi silmediğim için sanıyordum değilmiş mesela o geçti ama gurultu var hapşırık da var

Çok nazlı Cnm bnm sütüm evet yani suyu az içeyim hemen anlıyor bizim çocuk dr alerji konusunda uzmanmış beni başka dr a yönlendirmedi aynın 5inde kontrol var bakalım o zaman soracağım gitmeme gerek var mı diye.. hiç bir şey yemeyesin var artık hele bi dr Bayram tatlılar çikolatalar offfff! Çok Da severim ama kalbim istiyor beynim karşı çıkıyor kavga halindeyiz.. yaz geldi dondurma yiyelim var be yapacağım yaa vall her şeyi canım çeker oldu

Canım dönme için erken zaten normalde 6. ayda dönen bebekler var benim ilk kızım 5 de döndü bu erken döndü her bebek farklı işte diğer şeyleri nasıl kafa tutma vs benim kız da burdaki bebeklerden geç aguladı geç takip yapmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…