2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bn şimdiden yaşlandım :KK70:

Sevindim senin adına iyi bi dr bulman çok iyi olmuş.. bn artık açıklama yapmıyorum yiyemem alerjimiz var diyorum o kadar uğraşamayacağım eşim de sağ olsun artık inandığı için ne yiyeceğimi bile o düşünür oldu :).. bn yediklerimin alerji için yeterli olduğunu düşündüğümden diğerlerinin üstüne olmamıştım ama evet çok haklısın bundan sonra deneyerek gideceğim hep.. şimdilik kayısı ve inciri bırakıyorum tavuk için 3 gün deneme yapacağım. Mukus var evet normalde kan ilacından dolayı yeşil kaka yapan kızım arada sarı bol gazla kaka yapıyor o kadar ses geliyor ki diyorum çok fena yaptı bi bakıyorum azcık ve sarı çok mukus görmüyorum ama normalden farklı olunca içime dert oluyor. Bir de bir sürü belirti yazmışsınız ya bn bunların belirti olduğunu bilmiyordum :KK43: çok üzgünüm şuan kendimi dikkatsiz bir anne gibi hissediyorum.. hapşırık gurultu bunlar hep belirti mi? Kulak arkası iyi silmediğim için sanıyordum değilmiş mesela o geçti ama gurultu var hapşırık da var :KK43:

Çok nazlı Cnm bnm sütüm evet :KK43: yani suyu az içeyim hemen anlıyor :KK70: bizim çocuk dr alerji konusunda uzmanmış beni başka dr a yönlendirmedi aynın 5inde kontrol var bakalım o zaman soracağım gitmeme gerek var mı diye.. hiç bir şey yemeyesin var artık hele bi dr Bayram tatlılar çikolatalar offfff! Çok Da severim :KK43: ama kalbim istiyor beynim karşı çıkıyor :KK70: kavga halindeyiz.. yaz geldi dondurma yiyelim var be yapacağım yaa vall her şeyi canım çeker oldu :KK43:
Evet canim cok fazla belirti var. kulak arkasi ya da iki kas arasi kabuklanma. Dokuntu. Karinda gurultu. Gurultulu kaka. Mukus. Kanli kaka. Yogun gaz. Uykuya dalamama. Popo agzinda hare seklinde kizariklik. Hirilti. Burunda gozde kulakta kasinti. Oksuruk. Gecmeyen pisik. Vs vs.
Tatli krizlerin icin yaninda birseyler tasi canim. Un helvasi irmik helvasi. Ya da un seker yag dan yapilan kurabiye. Bunlar tabi seker dokunmuyorsa.
Dondurma icin de canim madoda vegan domdurma var. sutsuz. Ama tabi ayni kasigi koyar falan filan diye paronaya ile henuz yiyemedim. Bir de le ra frescha mi ne nasil yaziliyo unuttum:) onun meyveli sorbeleri varmis. Tam dondurma gibi diil tabi ama nefis korler.

Herkese hayırlı bayramlar anneler. Ya lütfen acele cevap istiyorum.araba içinde yavrularla nasıl seyahat ediyorsunuz. Gecen hafta bayram dolayısıyla yola çıktık. 1 buçuk saatlik yolda annemlere geldik.buyuk kızımla ben kenarlara oturduk oğlumu da ortaya sert bir eğimli reflü yastığı almıştık onun üzerine yatirdim. Yavrum rahatı iyi gibiydi.klimayi aca kapata sanırım soguk aldi ve oksurmeye başladı. 1 hafta boyunca günde 2 defa falan kuru öksürük vardı. Dün de KV ye geldik 3 saat daha yolculuk sonunda. Bu sefer klima acmadik. Terleye terleye geldik ama şimdide oksuruge burun tıkanıklığı ve hafif ates eklendi. 37.5 e cikti .Yavrumu doktora götürdük ama o da pek bakmadan antibiyotik verdi. Mecbur kullandım ama içim yanıyor. Yani siz ne yapıyorsun uz arabada???

Ben arabada ana kucağında 7 saat yol gittim ve geldim. Bi sıkıntı olmadı canım, 2 saatte bir mola verdik alt değiştirme emzirme azcık kucağa aldık beli ağrımasın diye.

Kızlar bir süredir bakamıyordum neler yazılmış. Bizim bebiş de gürültülü kaka yapıyor bakıyorum az ama sırta doğru gazla gitmiş. Genelde cıvık zaten. Neden acaba benim yediklerimden mi o_O

Kulak arkasında kuruluk ve kabuklanma vardı. Dr baktı cildi kuru dedi zeytinyağı yada bebe yağı sür dedi. Konak için kafasını yağlarken azcık kulak arkasına da sürdüm. Banyodan sonra yavaşça sildim aldım kabukları. Daha çıkmadılar.

Kizlar yaa aksam 7 gibi banyo yapyirip oyle uyutuyorum..ne giydormeliyim izmir yaniyo ama usucek kirkusu cocugu hasta etcem simdi emdi nasil terkedi anlatamammm kuzum bnm.uzeine birsey ortuyormusunjz corap giydiriyormusunjz.

Ben de Balıkesir deyim canım 2 gündür çorabı çıkarttım zaten çoraplarının içi ıslak gibi oluyordu. Çok terliyor. Emerken o emiyor ben tülbentle kafasını siliyorum.
Bi çıtçıtlı atlet giydiriyorum. Yatarken de öyle. Gece incecik bi örtü örtüyorum beline kadar ama gündüz o da yok. Onca şort tişört aldım heveslenip sanırım hepsi öyle kalacak.

M Molly123 canım organik siteler var ben oğluma ek gıdaya geçince ordan sipariş vermiştim katkısız zaten arada fark var paketi açınca göreceksin yada kendinde yapabilirsin pirinci ýika bol bol iyice koruduğundan emin ol geçir robottan kavonaza koy az az yap ne kadar dayanır bilemem ama vakit olarak zor olursa kesinlikle organik siteden al derim

M Molly123 canım organik siteler var ben oğluma ek gıdaya geçince ordan sipariş vermiştim katkısız zaten arada fark var paketi açınca göreceksin yada kendinde yapabilirsin pirinci ýika bol bol iyice koruduğundan emin ol geçir robottan kavonaza koy az az yap ne kadar dayanır bilemem ama vakit olarak zor olursa kesinlikle organik siteden al derim
Canim cok cok tesekkur ederim ama ben henuz pirinc unu vermiyorum. LifeandFeel LifeandFeel bebegine pirinc unu vermeye baslamisti da acaba dokunan o olabilir mi diye demistim. Ama ileride verirsem tavsiyelerin aklimda olacak :KK66:

Mutlu bayramlar herkese :)
Pazar gunu Turkiye'ye tatile gidiyoruz. Butun aileyi teker teker ziyaret edicez. Cok yorucu ama cok da keyifli olcak. 1 senedir kimseyi gormedim herkesi cok ozlemisim. Umarim kizim icin asiri yorucu olmaz da kazasiz belasiz hastaliksiz atlatiriz su donemi. Bir de tabi uyku duzeni bozulcak, 5 saat fark aramizda az buz degil. Nasil atlatcaz hic fikrim yok. bi yandan da ev tasiyoruz, butun evi koliliyorum kiz uyudukca. Olaylar olaylar, bin turlu heyecan bizim tarafta :)) Bu da bizim bayramimiz :)
Sol omzum çöktü sanırım küçükbey uyuyacak diye :) artık uykusu gelip de uyuyamadığında kıyametleri koparıyor, kolay sakinleşiyor ama uyuması zaman alıyor maalesef. İnşaallah düzene girer.
Bizimkine de bi haller oldu 1 haftadir ciglik cigliga uyumuyo, gaz yok karni tok alti temiz. Anlamiyorum derdi ne. Kucaga alip sakinlestirince biraz uyuyo, 2 saate tekrar basliyo. Gece boyunca da aglamasa da surekli vigirdanip donup durma halleri. Valla sabahlari 1 fincan kahve ile ayakta duruyorum yoksa bu kadar uykusuzlukla duramam bi de bir suru is. Yalniz olmadigimi okuyunca biraz rahatliyorum en azindan normalmis diye ama uzuluyorum da kuzum uykusunu alamiyo diye. insallah hepimizin bebesi rahat uykulara dalar en kisa zamanda :dua:

Neler giyildigi konusulmus. 28-29 derece ve nemli ortamdayiz biz, evdeyken askili citcitli badiyle tutuyorum, disari cikarken sort-tisort giydiriyorum, incecik battaniyemiz var bi tane onunla ortuyorum. Nolur nolmaz diye de hafif daha kalin bi battaniyemiz var onu yanima aliyorum. Gunesliyse gerek olmuyo pek, bazen ruzgarli havada ortuyorum. Cok terliyo bizim kiz, ayaklari hele surekli sirilsiklam. ama disarda bazen, delikli yazlik pamuklu coraplarimiz var, ruzgar varsa onu giydiriyorum. Geceleri kisa kollu pijamasi vardi, tek onu giydiriyodum ama cok terliyo diye askili badiye gectim.

yumiti yumiti bizim kiz da sagina soluna donuyodu bir suredir ama bikac gundur yuzustu donmeye calisiyo ama sadece calisiyo :KK70: Kolu altinda kaliyo donemiyo, aglayip duruyo, benim yardimimla donunce de agliyo :))
Yuzustuyken kafa kaldirma hic yok zaten. Kolundan guc almayi hala ogrenemedi. Kucagimdayken kafasini tutabiliyo ama gogsu kafayi birlikte kaldirayim yok. Basta endiseleniyodum ama herkesin de dedigi gibi her cocugun gelisimi farkli. Bir de biz onlara ogretmesek de onlarin kaslari buyuyup gucleniyo zamanla, dogal olarak kendiliklerinden yapabilecekler bircok seyi. Mumkun oldugunca erken olsun da hem onlar hem biz rahat edelim istiyoruz ama her zaman olmuyo :KK66: Artik boyle dusunup rahatliyorum.
Sizin fizik tedaviyi doktor mu onerdi?

Herkese ii bayramlar,inşallah bebişlermzle cok bayramlar görelim.kızlar oğlumn aşı yerı kızarmaya başlamş buara kafası sıcak cıkıo 37.4 ama makat normaldi.sizce onla bi ilgisi olabılır mı

Mutlu bayramlar herkese :)
Pazar gunu Turkiye'ye tatile gidiyoruz. Butun aileyi teker teker ziyaret edicez. Cok yorucu ama cok da keyifli olcak. 1 senedir kimseyi gormedim herkesi cok ozlemisim. Umarim kizim icin asiri yorucu olmaz da kazasiz belasiz hastaliksiz atlatiriz su donemi. Bir de tabi uyku duzeni bozulcak, 5 saat fark aramizda az buz degil. Nasil atlatcaz hic fikrim yok. bi yandan da ev tasiyoruz, butun evi koliliyorum kiz uyudukca. Olaylar olaylar, bin turlu heyecan bizim tarafta :)) Bu da bizim bayramimiz :)

Bizimkine de bi haller oldu 1 haftadir ciglik cigliga uyumuyo, gaz yok karni tok alti temiz. Anlamiyorum derdi ne. Kucaga alip sakinlestirince biraz uyuyo, 2 saate tekrar basliyo. Gece boyunca da aglamasa da surekli vigirdanip donup durma halleri. Valla sabahlari 1 fincan kahve ile ayakta duruyorum yoksa bu kadar uykusuzlukla duramam bi de bir suru is. Yalniz olmadigimi okuyunca biraz rahatliyorum en azindan normalmis diye ama uzuluyorum da kuzum uykusunu alamiyo diye. insallah hepimizin bebesi rahat uykulara dalar en kisa zamanda :dua:

Huy değiştirdi diye düşünmeye başladım artık. 3.aydan sonra oluyor demişlerdi de ciddiye almamıştım valla. Dün pusetinin kemerini bağlayana kadar yıktı ortalığı, sonra asansörden indik kapı dışına bir çıktık hop bir baktık pusette uyumuş. Değişik oldu vallahi huyu :)) gazı da yeniden mi hortladı bilmiyorum. Sabah 5'ten sonra yine ıkınmaları oluyor ama geçicek, Allah başka dert keder vermesin yeter ki :)

Huy değiştirdi diye düşünmeye başladım artık. 3.aydan sonra oluyor demişlerdi de ciddiye almamıştım valla. Dün pusetinin kemerini bağlayana kadar yıktı ortalığı, sonra asansörden indik kapı dışına bir çıktık hop bir baktık pusette uyumuş. Değişik oldu vallahi huyu :)) gazı da yeniden mi hortladı bilmiyorum. Sabah 5'ten sonra yine ıkınmaları oluyor ama geçicek, Allah başka dert keder vermesin yeter ki :)
Ayni resmen :olamaz: Dedigin gibi baska dert vermesin ama insan da ozluyo dertsiz uykulari :))

Burda bir kere çocuğum ağlamayı bilmiyor pek sorun mu ki diye konuşmuştum, hay aklıma ne diyeyim :))
:))) Ay ne guldum, insanin kafaya takcak sorunu olmayinca iste. Ben de soranlara anlatiyodum soyle kolay uyuyo boyle uslu diye. Masallah da bilmiyolar ki dedirtiyim :)

Canım dönme için erken zaten normalde 6. ayda dönen bebekler var benim ilk kızım 5 de döndü bu erken döndü her bebek farklı işte diğer şeyleri nasıl kafa tutma vs benim kız da burdaki bebeklerden geç aguladı geç takip yapmaya başladı
Kafasini tutuyor göz takibi uzyn sureli olmasada var canim allah a dua ediyirum hergün yasitkarindan geri kalmasin diye insallah da oyke olur

X