2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Sanırm bn senın ismini burda erken doğum yapan biriyle karıştırıorm hatta onun bebişi sağa dönemediği için fizik tedaviye gdıodu.bizm bebiş bi ara hep sola yatmak istiodu bn dr.a anlattm durumu hep sağa yatır demşti ama yınede sol taraf dha düz.ama gözle görüleck kdr değil ellersn anlarsn.ama yınede bunun için kasklar var amelıyat diince cok korkttm.şuan aılemn yanındaım temmuzn başında gdicm dr.a muhakkak yazarm.senın kuzunun dışardan farkedılıo mu?yanii bariz şekil bozukluğu olanlar var düz kafa faln onlar bile yeni üretiln kasklarla tedavi oluo nasıl ole bişe dedi anlamadm
O gulguseliydi canım ikizleri var hatta.

Ben emzirme sanatı diye bir gruba üye oldum kızlar :) facebookta.Emzirmeye olan bakış açım değişti tavsiye ederim.Göğüslerim dolmuyor sütüm az diye kendimi yedim durdum oysaki ne kadar yersizmiş.İlgisi yokmuş.Ayrıca bu süt yapan çaylara içeceklere vs dair olan bakış açıları da mantıklı geldi.Sizce süt yapsa mama üreten firma onu da üretir mi , mama satamadığına çayı satıyor ondan da öyle para kazanıyor yazmıştı adminlerden biri.Hiç bu açıdan bakmamıştım.Sevdim grubu ilgimi çeken postları okuyorum devamlo emzirmeyle ilgili sorunu olanlara da çok yardımcı oluyorlar.

Benim oğlum bu gidişle zor kilo alıcak. Çünkü her emzirdiğimde çıkarıyor 2 gün öncede İshal olmuştu.
benimde 15 günde sadece 3 gram almış geçen ay 600 aldı tam sınırda aldı

Aynen hala yeni doğan bebek gbı gnde 4,5.dr anne sütü alınca normal dedi ama kılo olmuo.bzm bide reflumz var birde cok hareketlı gerı gerı gdıorz süreklı bile ıorm
bizimki de çok hareketli sürekli dönüyo kıpır kıpır

Can'ım bu arada sen naturpy milk tea diye içicekten bahsetmiştin süt yapan ben netten bakıyorum 2 tane var bir kutunun üstünde anne Bebek resmi var onu mu kıllanıyorsun yoksa diğerini mi? Bende sipariş verip denemek istiyorum.
evet anne bebeği emziriyor cnm resimde

Evet simitri farkı var di mi
Var kesinlikle, benimki de iki aydır yüzüstü hep sağ tarafına yatıyor muhtemelen ondandır. Bence testess arkadaşın yaptığı gibi bi süre sola yatıralım düzelecektir olmadı kask işine galan bakarız hem bizimkiler çok daha küçük. Yanılmıyorsam senin de 3 ay henüz doldu ya da dolacak değil mi?

Az once 4 ay kontrolynden geld8k kizlar kizim bu ay sadece 550 gr almis.boyuda 64 cm di...neyi yanlis yapiyorum bilmiyorum.bu ay gripti halaburnu tikaniyor yuzdenmi bilmiyorumdevamli aglama krizinde fazla emmiyordun gunduz toplamda 2 saat uyumadi.tek basina cok zorlaniyorum. Bazen o kadar cok agliyorki t titriyor resmen..

Az once 4 ay kontrolynden geld8k kizlar kizim bu ay sadece 550 gr almis.boyuda 64 cm di...neyi yanlis yapiyorum bilmiyorum.bu ay gripti halaburnu tikaniyor yuzdenmi bilmiyorumdevamli aglama krizinde fazla emmiyordun gunduz toplamda 2 saat uyumadi.tek basina cok zorlaniyorum. Bazen o kadar cok agliyorki t titriyor resmen..

Kilo alımı yavaşlayabiliyor canım. Artık hareketlendiler de malum, hem gripmiş de o da etkilemiştir biraz. Boyu gayet iyi neden takıldın ki boyuna? Benim oğlum 3.ayında 58,5 cm ve 2.ayında sadece 1 cm uzadı :) olabiliyor her ay aynı düzende gidemezler ki. Sen emzirmene devam et yeter.

Var kesinlikle, benimki de iki aydır yüzüstü hep sağ tarafına yatıyor muhtemelen ondandır. Bence testess arkadaşın yaptığı gibi bi süre sola yatıralım düzelecektir olmadı kask işine galan bakarız hem bizimkiler çok daha küçük. Yanılmıyorsam senin de 3 ay henüz doldu ya da dolacak değil mi?
Benim kizimda hep saga yatiyor bizdede sag taraf basik sol oval kask nasi bisey canim ilk
Tükürük olayınız nası biz hababam üst degistiriyoz
Ben gunde 4 yada 5 tanr mama onlugu atiyorum canim devamli tukuruk yapiyor bide elini agzindan hic yikarmiyor oylek8 bazen buyuzden öğürüyor...buda devamlu onunu islatmasina sebeb oluyor

Kilo alımı yavaşlayabiliyor canım. Artık hareketlendiler de malum, hem gripmiş de o da etkilemiştir biraz. Boyu gayet iyi neden takıldın ki boyuna? Benim oğlum 3.ayında 58,5 cm ve 2.ayında sadece 1 cm uzadı :) olabiliyor her ay aynı düzende gidemezler ki. Sen emzirmene devam et yeter.
Boyna takilmadim Canim kilosu biraz endiselendirdi beni ..aglamasi cok üzüyor ..uykusunda bile gozunu acmadan ağzını aciyor. sanki etini kopariyorlarmiscasina..

Kızlar artk kılo alımları dha yavaş oluck bunun için endışelnmeın.aslında her bebeke soyle bi baktm bi kafa kemği sorunu var kask cok ileriki durumlarda neden dr.gelsene yı bukdr korkuttu,o korkunca bnde korkttm.yanii bayramı burda gecirmck olsam istanbula dr.mza koşa koşa gdıcem

Can'ım benim oğlumda aynen çok korkar oldu. Sese kalabalığa alışkındı ben 20 gün oldu evime geldim ev sessiz olunca belli bir süreden sonra sesten korkar oldu. Evim cadde üzeri çok yoğun Araba sesleri korna sesleri ambulans sesleri oluyor. Dün hız motorları oluyor evin önünden geçerken oğlum uykusundan uyandırdı ağzını büküp kıpkırmızı oldu Nasıl ağladı yavrum. Zor sakinleştirdim. Ailemin yanındayken ev çok kalabalıktı.alışmıştı seslere evimde kalabalık olmayınca sessizliğe alıştı, şimdi en ufak seslere bile tepkili oldu.
Bizde suan kalabalığz süreklı ona kapıya basma sesli knşmaın kapıyı açmaın oldm.aslında hiç sesten de sakınmamştm ama resmn pırtndan bıle korkar oldu:KK66:

Boyna takilmadim Canim kilosu biraz endiselendirdi beni ..aglamasi cok üzüyor ..uykusunda bile gozunu acmadan ağzını aciyor. sanki etini kopariyorlarmiscasina..

Belki açtır canım. Saatli mi emziriyorsun bilmiyorum ama ne zaman isterse ver. Baktın yarım saat sonra yine aranıyor, oyalama hiç yine ver.

Sesten bahsedilmiş. Benim oğlumu o konuda hala keşfedemedim :) süpürge açıyorum uyurken, kıpırdanmıyor bile ya da yemek yapıyorum tık yok ama kucağımdayken burnumu çekeyim, balkon kapısını kapatayım ya da yanında hapşurayım hemen irkiliyor. Sağı solu belli değil pek :)

Selamlar kızlar. Bir haftadır oğlum çok fazla olmasa da mukuslu kaka yapıyor neden olabilir sizde de var mı böyle bi durum

Cnm fırsat bulamadım birtürlü kaka paylaşacaktım kahverengi kan sandığım şeyler için :KK70: buda bizim kakamız :KK59:
Yok ya kan YOk bnce :) kakası normal geldi bana valla :) ay normal kaka görmek istiyorum :KK70: kaka kaka kaka !!!!

Evet zaten 2 dk da uyanıyo alışır ama zorlamam kazım bikaç gğn inş arkadaşım inş
Alışır Cnm bnmki yüzüstü uyuyor ama gün içinde sırtüstü olduğu için kafasını arkası düz oldu bnde yastık kullanacağım bunu için
Ayrıldım ben Arabistan'dan softy. Eşimin yanına geldim. Çok şükür
Ay sana nasıl sevindim anlatamam yaa! Hadi gözün aydın

Yok öncesinde yamukluk nasıldı şekil olarak.düzelmeden önce??

bi tarafı düze yakıun diğeri daha yuvarlak.asimetrikti yani.onu da saçı dökülünce farkettim.baktım bi taraf kel ve düzleşme var, hemen diğer tarafa yatırdım sonra o tarafta kelleşti:)

Benim oğlum bu gidişle zor kilo alıcak. Çünkü her emzirdiğimde çıkarıyor 2 gün öncede İshal olmuştu.

kilo alımları artık azlacak, endişelenme ...

Ayrıldım ben Arabistan'dan softy. Eşimin yanına geldim. Çok şükür

gözün aydın canım:)

bebeklerin kafası hamur gibi ve esnek.korkmayın.sırf bu olmasın diye sürekli iki tafara da yatırmak gerekiyor da ben de çok bakmadım buna, kafası değişti.3.ayda farkerttim.4 te düzeldi.endişelenmeyin:)

geçen ay 1 cm boyu uzamıştı, bu ay 5 cm.her ay farklı oluyor, takılma canım.kilo da bazı aylar 1200 bazen 500 alıyor.

Sesten bahsedilmiş. Benim oğlumu o konuda hala keşfedemedim :) süpürge açıyorum uyurken, kıpırdanmıyor bile ya da yemek yapıyorum tık yok ama kucağımdayken burnumu çekeyim, balkon kapısını kapatayım ya da yanında hapşurayım hemen irkiliyor. Sağı solu belli değil pek :)
Aynen benim de öyle sanırım derin dalmaları ile ilgili bu durum :)

X