2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
İşte benimki de açıyor maalesef ama üşümez ya dediğin gibi biz öyle yatarken günah çocuğa :)

Oy kuzum Allah yardımcın olsun. Bebeklerde bir duraklama evresi oluyor sanırım, ya da boya mı gidiyorlar ne öyle bir dönemleri oluyor. Belki de o tarz bir şeydir, önümüzdeki ay alır bence güzel kızın :)
Sağol canım inşallah öyledir. Takılmamaya çalışıyorum. 6 aydan sonra da emsin istiyorum hiç hazır değilim beni bırakmasına :KK70:

Sağol canım ne güzel düzelmişse.kafa kemiklerinde birleşme yoksa yatmaktan dedi.zaten çektirmek istemedi.beyin cerrahına da giysen takip eder ilerleme var mı diyerekten.sennkinin kafa şekli nasıl olmuştu peki doktora göstermiş miydin mr kafası şçin mi istenmişti

Düzeldi mi gerçekten kafası? Benim kızın da kafası aynı şekil ve henüz 3 ay olmadı. Ben de zorlayayım bari öyle yatırmaya

göze batan bir yamukluk yok gibi.düzeldi desem yeridir.tomografi de bebek için değil benim için istendi.ben Mr çektirdim ve aynı görevi gördü.daha hamur bunlar.ters taraf yatırmaya devam.

Alerji değildir o zaman canım. Kaka zaman zaman değişebiliyor çünkü.

Bizimde evdeki tartının pili bitti, tartamıyorum şimdi merak ediyorum hatta. 10 martta doğdu canım. Ne kadarlık derken kilosu mu?
evet canim kilosunu sormustum ne zaman yakalicaklar cok merak ediorum hos benim ki yakalamayabilir bir halasi var dalin yarisi kadar incecik bir hatuncuk ona cekmis olabilir :)

Oğlumu bu gün dr a götürdüm sabahtan beri huzursuzdu zaten 3 kere arka arkaya sapsarı kustu dr bağırsak ve mide üsütmesidir bazen bu renk kısabilir dedi ilacını verdim uyudu kıyamam hıçkırıp durdu bütün gün

Arkadaşlar selam.moralim çok bozuk kontrolden geldik bebeğimin kafa şeklinde bi değişiklik vardı arka sağ tarafa doğru bi büyüme sağ üst kısım aşağıda bi görüntüsğ vardı hep sağına yattı pek dikkat etmedin açıkcası öle rahat ediyo dedim ellemedim.doktor o yüzdrn şekli bozulmuş takip edicez ama dedi.büyüme devam ederse tomogrofi çekilecekmiş beyin cerrahına yönlendiricrm dedi.şimdi çekilsin dedim hayır gerek yok dedi.beyin gelişimini etkileyebilirmiş.dünyam başıma yıkıldı.öle bi durum olursa cerrahi müdahale gerekiyormuş.böle bi durumu duyan oldu mu yaşayan.inş yatırmadan kaynaklıdır
Şimdi yüzüstü yatır dedi 1 ay sonra tekrar bakacak
Cnm yazıyı okurkn inan nefesım kesıldı,aynı şey bizdede var sola yattığı için ilk başlarda orası daha düz diğer taraf dha kemksi bnde yatmadan kaynaklı die düşünmştm.bu gdişmdr dha dr.a sorucktm.ultrasyonda bellı olmuo mu acaba.bnmkıde erken doğum sanrm sznde öyleydi inşallah kötü bişe yoktr

Sağol canım inşallah öyledir. Takılmamaya çalışıyorum. 6 aydan sonra da emsin istiyorum hiç hazır değilim beni bırakmasına :KK70:

Oy emer tabi ya emmez mii, bırakmaz annesi merak etme. Hatta bakarsın 2 yaşını geçer nasıl bıraktırcam diye düşünürsün bu seferde :))

evet canim kilosunu sormustum ne zaman yakalicaklar cok merak ediorum hos benim ki yakalamayabilir bir halasi var dalin yarisi kadar incecik bir hatuncuk ona cekmis olabilir :)

3.ay kontrolünde 5800 dü canım. 6 kiloyu görelim istemişti ama olmadı:)

Kızlar benim kız iki gündür birkaç uykusuna kendi kendine geçti. Acaba hazır mıdır uyku eğitimine ne dersiniz?
Bnce hazir artik canm bnm kizim yaklasik 1 aydir kendi kendine uyuyor
Besigine koyuyorum uyumasini bekliyorum bir sure sonra uyuyor
Alti temiz gazi cikmis karni tok olmasi onemli
Bazen agladigi oluyor kucagima alip sakinlestirip tekrar yatiriyrm
Su an kv lerdeyiz yine ayni sekilde uyudu huzursuzluk yapmadi cok sukur :KK54:

Kendi kendine derken? Biraz açıklayabilir misin? Bu ara uykudan yana çok sıkıntılıyız da :KK43:

Şöyle ki, uykusu geldiğini anladığım zama beşiğine yarırıp hafif pış pış yapıyorum popoya o uyuyor. Bazen da yatırıp bırakıyorum o kadar. Yani bunun için bir şey yspmsdım açıkçası kendi istedi kendi öğrendi gibi bşr şey oldu.

Gunaydın kızlar,oğlum okdr korkak oldu ki sesten cok ürküyorz.dün yere tepsi düştü hem yerınden fırladı hemde dudağı büküp bi ağladıkı..uykusu artk cok hafıf oldu resmn kapı calınca gerılıorm.dışarıya cıkıorz korkudan agu yapan cocuk gdıo gıkı çıkmıo..aranzda bebeği böle olan varmı?aslında cok şukur dıorm cnkü doğduğunda kulağının biri işitme testınde snradan geçmşti bzm off dediğimz bşka birini şükrü olabılır.amaa korkmasınada dayanamıorm

Cnm yazıyı okurkn inan nefesım kesıldı,aynı şey bizdede var sola yattığı için ilk başlarda orası daha düz diğer taraf dha kemksi bnde yatmadan kaynaklı die düşünmştm.bu gdişmdr dha dr.a sorucktm.ultrasyonda bellı olmuo mu acaba.bnmkıde erken doğum sanrm sznde öyleydi inşallah kötü bişe yoktr
Canım ne zaman doktor kontrolün sor ve bana kesinlikle yaz tamam mı? Benm doğum 38-3 te oldu erkenden kastın ne bilmiyorum da senn kaöuncı haftaydı?ultrasondan lafı geçmedi mr dendi ama gözlemlicez ilerleme olursa dedi ve 6.aya kadar takipmiş.mr da kafa kemiklerinde erken birleşme çıkarsa ameliyatla düzeltilecek yoksa hasar olur dedi.dünyam başıma yıkıldı.moralim alt üst.Allahım inş tek taraflı yatmaktandır

Gunaydın kızlar,oğlum okdr korkak oldu ki sesten cok ürküyorz.dün yere tepsi düştü hem yerınden fırladı hemde dudağı büküp bi ağladıkı..uykusu artk cok hafıf oldu resmn kapı calınca gerılıorm.dışarıya cıkıorz korkudan agu yapan cocuk gdıo gıkı çıkmıo..aranzda bebeği böle olan varmı?aslında cok şukur dıorm cnkü doğduğunda kulağının biri işitme testınde snradan geçmşti bzm off dediğimz bşka birini şükrü olabılır.amaa korkmasınada dayanamıorm
Ben 15 boyunca aynı şeyi yaşadım çok şükür geçti komşularla tartıştım hatta

Can'ım benim oğlumda aynen çok korkar oldu. Sese kalabalığa alışkındı ben 20 gün oldu evime geldim ev sessiz olunca belli bir süreden sonra sesten korkar oldu. Evim cadde üzeri çok yoğun Araba sesleri korna sesleri ambulans sesleri oluyor. Dün hız motorları oluyor evin önünden geçerken oğlum uykusundan uyandırdı ağzını büküp kıpkırmızı oldu Nasıl ağladı yavrum. Zor sakinleştirdim. Ailemin yanındayken ev çok kalabalıktı.alışmıştı seslere evimde kalabalık olmayınca sessizliğe alıştı, şimdi en ufak seslere bile tepkili oldu.

Canim cocuktan cocuga farkedermis. Kimisi hemen kimisi bi kac gun sonra tepki verirmis. O yuzden uc gun dene besinleri doktorum.

Dokunacagini hissediyorsan hic deneme canim. Cunku dokununca bi de tekrar toparlamak vakit kaybettiriyo yeni gida da denenemiyo. Benim de mesela ailede balik alerjisi olanlar var. o yuzdwn balik hic denemeyecegim. Muz denedinmi canim. Iyi bir vitamin mineral kaynagi ve ara ogun olurdu sana. Ya da kabak alerji riski az besinlerden. Dokunmazsa bi cok yemek cesidi cikar sana. Dolmasi yemegi firinda kizartmasi falan cesit olur.
Biraz düzelsin 2 gündür aşırı mukuslu yumurtanın etkisimi hala nohutmu yaptı anlamadım. düzelir düzelmez ilk muzu denicem sonra kabak taze fasulye filan denerim tahine alerjisi olduğunu düşünüyorum birkaç şey ekledikten sonra önce tahmini sonra pekmezi denicem. Bakalım ne olacak şuan et yemeye devam içim dışım et olduda dün kendime yeşil mercimekli bulgurlu çorba yaptım :KK70: pinterestte dairy and egg free recipes yazınca baya güzel pasta tarifleri çıkıyor en kıza zamanda denicem bayram tatlısı olarak ta kadayıf yapıcam ama ceviz ve antep fıstığı alerji yapar diye düşünüyorum kendime sade ıslatırım napayım

benim kızımda öle :KK43:

Kızlarr nasılsınız. Hiç giremez oldum özledim burayı. Herkes iyidir inşallah, minikleriniz de. Benim bu işler çok zamanımı alıyor. Gündüz kızım zaten bana yapışık, gece de iş derken günler geçip gidiyor ve çoooook yorgunum. Bu ay çok az kilo almış 250 gr sadece. Sütüm de var ama niye böyle oldu anlayamadım. İdrar tahlili yaptırdık temiz çıktı. Doktor emzirmeye devam dedi. Bütün bulguları iyi, 4 aylık sağlıklı bir bebek görüyorum rakamlara takılmayalım dedi. Ama diğer ay da böyle olursa kan tahlili yapacakmış.
bugün tam 4. ayına girdi:)
bende gece iş yapıyorum gündüz kızımla ilgileniyorum.
sahurdan sora uyumuyorum hiç yatak odami düzenlendim. vakumlu hurç alip gelniliğimi koyayım diyorum. eşim sattırmıyo ya. bari birine kiralasam mi dedim onada razi gelmedi:KK43: ee napcam ben gelniliğimi

X