2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ben emzirme sanatı diye bir gruba üye oldum kızlar :) facebookta.Emzirmeye olan bakış açım değişti tavsiye ederim.Göğüslerim dolmuyor sütüm az diye kendimi yedim durdum oysaki ne kadar yersizmiş.İlgisi yokmuş.Ayrıca bu süt yapan çaylara içeceklere vs dair olan bakış açıları da mantıklı geldi.Sizce süt yapsa mama üreten firma onu da üretir mi , mama satamadığına çayı satıyor ondan da öyle para kazanıyor yazmıştı adminlerden biri.Hiç bu açıdan bakmamıştım.Sevdim grubu ilgimi çeken postları okuyorum devamlo emzirmeyle ilgili sorunu olanlara da çok yardımcı oluyorlar.
Ben de endişe yaşıyorum hep şu iki gündür manada almıyor acaba aç mi diye kendimi yiyormuş bende bi bakayım guruba

Ah kizlar ah kizlat nerdn nereye az hareket ediyor telmeliyor kanamam oldu kustum.derken simdi dönüyor agzini eline götürüyor kusuyor ek gidaya baslasak mi sutum yetiyor mu nerden nereye allah herkesin bebegini saglikla biyutmesini nasip etsin Y yesilagac44 LifeandFeel LifeandFeel sizler nasilsiniz
Dönüyo mu canım bebişin ? Nörolojik gelişimi iyi demektir o zaman çok sevindim :) bizimkinin de eller hep ağızda ne alsa ağzına sokuyo :)

seeeer 6777 seeeer 6777 canım bizimkide uykusun hiç bu şey yokken çığlık çığlığa uyaniyor ama akşam belli saatlerde yapiyor bol bol okumak gerekiyor

Ya benim oğlumda da şu ana kadar 3 kere oldu ama böyle oynarken, gülüp konuşurken birden dudak büzüp basıyor yaygarayı. Sanki bir tarafını incitmişim öyle bir ağlama ama. Kucağıma aldığımda hemen sakinleşiyor ama çok korkutuyor beni, okuyorum ben de napayım.

Var kesinlikle, benimki de iki aydır yüzüstü hep sağ tarafına yatıyor muhtemelen ondandır. Bence testess arkadaşın yaptığı gibi bi süre sola yatıralım düzelecektir olmadı kask işine galan bakarız hem bizimkiler çok daha küçük. Yanılmıyorsam senin de 3 ay henüz doldu ya da dolacak değil mi?
@tesstess
Kaskı ben de bilmiyorum burda okudum ihtiyaç olursa öğreniriz ama inşallah olmaz

Cnm görüşmeye gdıcektn naptn
Arkadaşlar toplu yazıyorum alıntı yapmayı unuttuğum olduysa kusura bakmasın.şimdi ben türkiyede tek merkezmiş https://www.cranialtedavimerkezi.co...MI9OPyr6zR1AIVEI4YCh2RZQh_EAMYASAAEgKIK_D_BwE burayı ğnceleyin.bu merkeze gittik ilk muayene ücretsiz kafa şeklini kendi programlarıyla resim çekip taradılar.nerde bozukluk var göründü.kağıda döktüler.bizim sağ ön alın önde arka ise içerde orta şiddette şekil bozukluğu var.bıngıldaklar açık Allaha şükür elle baktı.zaten sebebi de buldu.benm kız doğdupundan beri sağa yatkın.hep sağa bakıyo mwğersem te anne karnındaki duruştan sol boyun kası kasılmış.hareketler verdi.sitede de varmış.günde en az 6 kere.1,5 ay sonra tekrar ölçüm ve kontrol o da ücretsiz.düzelme olmadıysa kask tedavisi tabi şiddete göre yine.dünya pediatri merk.ölçümüne göre değerlendiriyorlar.çok rahatladım şimdi sürekli sola yönelik hareket yapıyoruz ağlıyo zorlanıyo.bakalım Allah tab hayırlısı.kaskları da her cocuğun kafasına göre üretiyorlarmış inş gerek kalmaz.sizde yakınsanız ya da böyle bi öerkez bulursanız gidin derim

Nurse Harvey's gaz ilacına başladık. Yoğurt kıvamında sürekli kusmaya başladı. Siz kullandınız mi sizde de buna benzer etkileri oldu mu?

Belki açtır canım. Saatli mi emziriyorsun bilmiyorum ama ne zaman isterse ver. Baktın yarım saat sonra yine aranıyor, oyalama hiç yine ver.
Cok sık veriyorum canim ya almiyor tada az emip birakiyor.
seeeer 6777 seeeer 6777 canım bizimkide uykusun hiç bu şey yokken çığlık çığlığa uyaniyor ama akşam belli saatlerde yapiyor bol bol okumak gerekiyor
Aynen canim aksam 5 ten sonra basliyor uyuyana kadar gozumun icine baka baka agliyorderdini anlatabildigi gunler bi gelse

Biraz düzelsin 2 gündür aşırı mukuslu yumurtanın etkisimi hala nohutmu yaptı anlamadım. düzelir düzelmez ilk muzu denicem sonra kabak taze fasulye filan denerim tahine alerjisi olduğunu düşünüyorum birkaç şey ekledikten sonra önce tahmini sonra pekmezi denicem. Bakalım ne olacak şuan et yemeye devam içim dışım et olduda dün kendime yeşil mercimekli bulgurlu çorba yaptım :KK70: pinterestte dairy and egg free recipes yazınca baya güzel pasta tarifleri çıkıyor en kıza zamanda denicem bayram tatlısı olarak ta kadayıf yapıcam ama ceviz ve antep fıstığı alerji yapar diye düşünüyorum kendime sade ıslatırım napayım
Guzel yanindan bakalim canim et yiyebilmek coook guzel. Kuzu etine dahi alerjisi olanlar var. cok sukur halimize. Hemen gecicekkkk ve bebislerimizle yemege gidecegiz insallah.
Tahinden supheleniyorsan hic deneme simdilik canim. Hislerimize guveniyorum ben. Bazi seyleri ben de denemekten kaciyorum dokunacak gibi geliyo.
Yesil mercimegi bende deneyecegim. Guzel bir protein ve mineral kaynagi. Insallah dokunmaz bize de.

Nurse Harvey's gaz ilacına başladık. Yoğurt kıvamında sürekli kusmaya başladı. Siz kullandınız mi sizde de buna benzer etkileri oldu mu?
Ben kullanıyorum canım benim oğlumda öyle bişey olmadı. Ayrıca yoğurt kesiği gibi kusuyorsa bu kötü bişey değil bizde midesini büyütüyor derler.

Ah kizlar ah kizlat nerdn nereye az hareket ediyor telmeliyor kanamam oldu kustum.derken simdi dönüyor agzini eline götürüyor kusuyor ek gidaya baslasak mi sutum yetiyor mu nerden nereye allah herkesin bebegini saglikla biyutmesini nasip etsin Y yesilagac44 LifeandFeel LifeandFeel sizler nasilsiniz
aahh maşAllah cnm bebeğine motor gelişimleri iyi ozaman çok sevindim bizimkide aynı halde dönmeye çalılıyor geri dönemiyor el ağızda mız mız sürekli :)) ben arada meme reddinde yada azaldığında pirinçunu veriyorum aç kalıyor çünkü idrar yollarında enfeksiyon çıkınca mecbur başladık 4. ayı iple çekiyorum birşeyler yedirmek için sütüm yetmiyor zaezor emiyor sıpaa

Ay evet bnde normal kala nasıl birşey :KK70: galiba süt kesini normal Cnm ya :)
Bnmki de pişik olmuş kızlar ya acaba alerji kaynaklı mı yani yendiğim bi şey mi dokundu kaka normal ama.. tavuk dokunmuş olabilir mi?
Bir de kızlar tatlı diye çıldırıyordum dün kendime baklava yufkasından kıytırık baklava yaptım :KK70: kızın izin verdiği kadar çok Da güzel oldu :) ohhh yedim rahatladım
baklava yufkası yada tavuk dokunmuştur belki ama bizde tekbaşına pişim olmuyo kaka sayısı artıyor gözler kaşınıyor filan cnm bizede sanki dokunuyor tavuk ben öyle sezimledim ki olabilir yumurtanın sarısına bile alerjimiz var. Bende ölüyorum tatlı diye ama yapacak fırsat yok :KK43:.

LifeandFeel LifeandFeel idrar yolu enfeksiyonunu tahlille anladibiz degil mi.tahlilden once bir sikayeti varmiydi

baharinbahcesi baharinbahcesi hosgeldin canim bn de "bir umut iste hayatim " hani uzamis sarilik geciren sana cok soru soran kisi ☺
Bizde oyun halisinda cok oynuyoruz bnde kitaplar aldim bilinc alti karakter egitimi tarzinda aokuyorum gunluk 10_ 15 dk a cok guzel oluyor yaa bizimki asiri hizli donuyo iki dakka da hemen

Dönüyo mu canım bebişin ? Nörolojik gelişimi iyi demektir o zaman çok sevindim :) bizimkinin de eller hep ağızda ne alsa ağzına sokuyo :)
Ben donuyor diye sizinkiler icin dedim malasef dönmüyor canim fizik tedaviye başlayacağız biraz daha bekledikten sonra inşallah o arada kendi döner su an icin iyi gibi gozuksede zaman ne gösterecek bilmiyoruz ama fixik tedavi ve özel eğitim gerekecek gibi gozukuyor Y yesilagac44

@tesstess

Arkadaşlar toplu yazıyorum alıntı yapmayı unuttuğum olduysa kusura bakmasın.şimdi ben türkiyede tek merkezmiş https://www.cranialtedavimerkezi.co...MI9OPyr6zR1AIVEI4YCh2RZQh_EAMYASAAEgKIK_D_BwE burayı ğnceleyin.bu merkeze gittik ilk muayene ücretsiz kafa şeklini kendi programlarıyla resim çekip taradılar.nerde bozukluk var göründü.kağıda döktüler.bizim sağ ön alın önde arka ise içerde orta şiddette şekil bozukluğu var.bıngıldaklar açık Allaha şükür elle baktı.zaten sebebi de buldu.benm kız doğdupundan beri sağa yatkın.hep sağa bakıyo mwğersem te anne karnındaki duruştan sol boyun kası kasılmış.hareketler verdi.sitede de varmış.günde en az 6 kere.1,5 ay sonra tekrar ölçüm ve kontrol o da ücretsiz.düzelme olmadıysa kask tedavisi tabi şiddete göre yine.dünya pediatri merk.ölçümüne göre değerlendiriyorlar.çok rahatladım şimdi sürekli sola yönelik hareket yapıyoruz ağlıyo zorlanıyo.bakalım Allah tab hayırlısı.kaskları da her cocuğun kafasına göre üretiyorlarmış inş gerek kalmaz.sizde yakınsanız ya da böyle bi öerkez bulursanız gidin derim
Cnm cok sevındm ama merak ettiğim,amelıyat için ne dediler bnı en ck korkutan o oldu

X