2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Verem asisini konusmutunuz bir kac gun once bnde drumuza sordum 4 ay kontrolunde dedj ki 5. Aydan so ra izi olusmaya baslar diye bizim hic kolunda izi yokdu 4 ayligiz dun kizarmaya basladi asi yeri yaani iz yoksa daha erken anca olusur

Birde 4 ay asilarindan korkuyordum aytes yapar duye dr ilk asilarda calpol verdirmisti cok kucuk olduklari icin 4 ayda vermiyecegiz dedi takip et atesi cikarsa vermek gerek dedi mumkun oldugunca az ilac kullanmak gerekiuor dedi

Kızlar ya hava iyice sıcak oldu bebişe ne giydireceğimi şaşırıyorum evde tişört şort giydiriyorum dışarda klimalı yer olursa uzun. Gece sabaha karşı serin oluyor Evim o yüzden uzun pijamalar giydiriyorum ama sıcak mı artık vücudunda hep kırmızılıklar çıktı. Siz ne yapıyorsunuz?

Su konusunda her ne kadar sadece 6 ay anne sütü verilmeli diye düşündüysem de annem ve çevrem ver dedi temmuzdan itibaren azar azar vereyim dedim. Kaynatılmış soğumuş su olacakmış ama bardaktan bardağa boşaltıp hava almak gerek diye de duydum.

Canım benim bebeğim de 4-5 günde bir yapıyor neredeyse bir aydır. Doktoru kilo alımında sıkıntı yoksa sadece anne sütü alan bebeklerde öyle olması normal dedi ki kilo alımında bir sıkıntı çıkmadı şükürler olsun. Yani doymuyor mu diye düşünme, doyuyordur. Bir çok bebekte bu aylarda böyle ara vermeler oluyormuş, çok okudum örneklerini.

Rahatsa sknti yoktur cnm anne sutu alan bebeklerin 10 gune kadar kaka yapmamasi normalmis
Ya bebegini emdirmeye nasil alistirdin bnm kizim hala gunduzleri reddediyor artik umudumu kaybetmeye basladim

ben gunduzleri kucagimda kirmizi balik sarkisini soyleyerek ve hoplayarak veriyorum

tek dozmus tutsada tutmasa da bu kdr dedi dr
canli asi oldugundan mi acaba bilemedim

Rahatsa sknti yoktur cnm anne sutu alan bebeklerin 10 gune kadar kaka yapmamasi normalmis
Ya bebegini emdirmeye nasil alistirdin bnm kizim hala gunduzleri reddediyor artik umudumu kaybetmeye basladim
Canım biberonla mı besliyorsun kızını? Benim de memeyi reddediyordu yazmıştım hatta. Günde bi defa biberonla mama veriyordum baktım reddediyor mamayı kestim iki gün inatlaştı sonra düzeldi emmeye başladı bi ara sütüm azdı mama vereyim dedim yine biberonla verdim iki defa baktım sonra yine emmek istemiyor mızmızlanıyor yine kestim. Yani biberondan vazgeçmek lazım en başta yapabiliyorsan bi dene sende pes etme sonunda emecektir

Dün akşam eltiyle fena papaz oldum uyuyan çocuğu ille elliyip sevicem diyo ya elini tuttum hala zorluyo çocuğun üzerine gidiyor en son fena payladım eşime bile dokundurtmuyorum uyurken sana niye dokunturrurayım diye. Yok neymiş iyi ki bi oğlum varmış evett ne elini yüzüne gözüne sokuyorsun ki hemde meleğim uyurken çok sinir oldum hele beni aşmaya çalışıp zorla bebeğe dokunmaya çalışması tam rezillikti

Acken vermemek gerek istahinj kapar dedi ama gercekden cok sicak burasi vermek gerek kaynatilmis sogutulmus olmalj dedi 6 7 cay kasigi veriyorum bn gunduz 2 defa
Dr muz anne sütü % 80 sudur verme istersen dedi ama 2. aydan itibaren verilebilir dedi ben şu an vermiyorum 4. aya bi girelim o zaman verecem

Cnm Demir ilacı veriyorsan normal sadece anne sütü alıyorsa da normal hatta bnce 2 günde bir yapıyorsa da normal düzeni o demekki

Kızlar bugün saçın dökülüyor diye hastaneye gittim ve bir şey öğrendim. Yeni doğan bebeklerin SSK da kontrol süresi 30 günmüş. Yani SSK anlaşmalı bir hastanede bebek takibi yapıyorsanız ve 16.gün(bazı hastanelerde 10 gün) gittiğinizde sizden ücret alamazmış kadının biri 28.gpn geldim BM'den para aldınız felan dedi adam hiç itiraz bile etmedi hemen iade yaptı.. ama şöyle ki bu ilk bir ay için mi geçerli bilmiyorum. SSK ile takip yaptıran varsa SSK'yı arayıp öğrenebilir :)

Kızlar ben ne yapıcam ne olur bi akıl verin bebeğim alerjik ona özel olan formülü içmior aç olsa uykulu olsa bile anne sütüm yetersiz 3 haftadır kilo almıyor idrar dolu bez sayımız günde ya 2 ya 3 napıcaz biz doktora arıcam birazdan ona da danışıcam ama çok çaresiz hissediyorum onu öyle aç gördükçe nasıl süzüldü yavrum

Canim muhallebi isini konusacaktin doktorunla ne oldu. Egerki muhallebi falan vermene izin verirse o mamalardab ona kat. O mamalar cok cok besleyici cunku normal mamalardan cok daha iyi. Hemencecik toparlar.

Canim inan bilmiyorum. Sma aklinda suphe varsa bir alerji uzmanina danis. Yani bizimkingibi bircok belirti olunca evet alerji denek cok kolay ama daha belituyle de alerji olabilir. Ama sadece gaz sorunu yasayan ve burnu tikali bir brbek de olabilir

Canim sadece reflu ise hic tasalanma iki arkadasimin da bebekleri refluydu ve onlarda habire kiyafet degistiriyordu. Bi tanesi komple halilari kaldirmisti artik. Birinin 6 ay gibi birinin de 8 ay gibi gecti

ta buradan ben sinir oldum. Uyuyan bebegi ellemeye calismak ne ya. Uyurken ben bile ellemiyorum bebegimi kaldiki birisi elleyecek

Kaka kaka off taktım kakaya.. kızlar kokulu yaptı çok fena öğürdüm resmen kokusundan ağlıcam artık bi foto atıyorum midesi bulanan bakmasın :)
Bilgili deneyimli arkadaşlarım bi bakın bakalım???

Eklentiler

• IMG_1972.JPG
    30,8 KB · Görüntüleme: 80
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…