2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar günaydın 2. Ay aşılarınızda bebeğiniz boyu ve kilosu ne kadardı? Benim oğlum 620o kilo boyu 61 sizce normal mi?
2. ay aşısı 3 aya doğrumu yapılıyor cnm. Bizim boyda 61 buçuk kilomuz geri kalmış 5900 CNN mama başladım güya ama bizimki içmiyo o ayrı :\

2. ay aşısı 3 aya doğrumu yapılıyor cnm. Bizim boyda 61 buçuk kilomuz geri kalmış 5900 CNN mama başladım güya ama bizimki içmiyo o ayrı :\
Evet Can'ım benim oğlum 73 günlük oldu dün yaptık aşımızı. Bende mama vermiyorum sadece anne sütü. Bu arada aşı dan dolayı dünden beri oğlum çok huzursuz oldu sabaha kadar başındaydım. Gece şurup verdim ateşi düştü. Şimdilik ateşi yok inşallah tekrarlamaz ama çok huzursuz büyük ihtimal bizim her aşımız böyle ağır geçicek:KK43:

Evet Can'ım benim oğlum 73 günlük oldu dün yaptık aşımızı. Bende mama vermiyorum sadece anne sütü. Bu arada aşı dan dolayı dünden beri oğlum çok huzursuz oldu sabaha kadar başındaydım. Gece şurup verdim ateşi düştü. Şimdilik ateşi yok inşallah tekrarlamaz ama çok huzursuz büyük ihtimal bizim her aşımız böyle ağır geçicek:KK43:
Geçmiş olsun cnm ben sadece hepatit yaptırdım keşke onuda yaptırmasaydım alerjimiz olduğu için zararlıymış doktora yaptırmıcam diğer aşılarını diyince baya sevindi kim bilir belki de aşının yan etkisi olarak alerji çıktı bu kadar alerjinin yaygın olmasından aklıma o geliyor ki zaten yan etkilerinin arasında varmış. Bizde 88 günlüğüz :KK59:

Geçmiş olsun cnm ben sadece hepatit yaptırdım keşke onuda yaptırmasaydım alerjimiz olduğu için zararlıymış doktora yaptırmıcam diğer aşılarını diyince baya sevindi kim bilir belki de aşının yan etkisi olarak alerji çıktı bu kadar alerjinin yaygın olmasından aklıma o geliyor ki zaten yan etkilerinin arasında varmış. Bizde 88 günlüğüz :KK59:
Canim asilarin hicbirini yaptirmayacak misin. Bende yaptirmak istemiyorum ama ayni zamandada korkuyorum ya hastalik bulasirsa falan diye. Ikinci ay asini yaptirdim hic tepki vermedi. Atesi bile cikmadi. Ama ama korkuyorum hem yaptirmaktan hem yaptirmamaktan

Can'ım ben aşıları yapıp yapmama konusunda araştırmadım mecburi diye biliyorum.sağlık ocağı ne derse ben de onu uyguluyorum. Ama yavrum mahvoldu dünden beri. İnşallah geçicek. Bu arada senin bebişede maşallah büyüyorlar Zaman çok çabuk geçiyor.

Canim asilarin hicbirini yaptirmayacak misin. Bende yaptirmak istemiyorum ama ayni zamandada korkuyorum ya hastalik bulasirsa falan diye. Ikinci ay asini yaptirdim hic tepki vermedi. Atesi bile cikmadi. Ama ama korkuyorum hem yaptirmaktan hem yaptirmamaktan
Ben yaptırmıcam canım hangi çağda yaşıyoruz hepimiz bilinçliyis çocuklarımıza dikkat ediyoruz en ufak birşey de hastaneye götürüp erken tedavi ettiriyoruz ne gerek var o kadar kimyasal ve pis şeyi vücuduna yüklemeye benim doktorumda alerjinin açılardan olabileceğini düşündü yaptırmadığımı duyunca sevindi hastanede unuttum söylemeyi yapmayın diye unutmasaydım hepatiti de yaptırmıcaktım artık dozunun boşa gitmesini istemedim.

Ben yaptırmıcam canım hangi çağda yaşıyoruz hepimiz bilinçliyis çocuklarımıza dikkat ediyoruz en ufak birşey de hastaneye götürüp erken tedavi ettiriyoruz ne gerek var o kadar kimyasal ve pis şeyi vücuduna yüklemeye benim doktorumda alerjinin açılardan olabileceğini düşündü yaptırmadığımı duyunca sevindi hastanede unuttum söylemeyi yapmayın diye unutmasaydım hepatiti de yaptırmıcaktım artık dozunun boşa gitmesini istemedim.

Can'ım ben aşıları yapıp yapmama konusunda araştırmadım mecburi diye biliyorum.sağlık ocağı ne derse ben de onu uyguluyorum. Ama yavrum mahvoldu dünden beri. İnşallah geçicek. Bu arada senin bebişede maşallah büyüyorlar Zaman çok çabuk geçiyor.
TVde doktorlar biz yaptırmıyoruz çocuklarımıza diye basbas bağırıyorlar cnm ya etkisi yüzde altmış üstünde olmayan aşı boşuna yapılıyor zararı yararından çok deniyor ben yaptırmamayı tercih ettim.

Ben aşılar konusunda farklı düşünüyorum.Doktorların çocuğuna yaptırmaması gibi bir durum olduğunu da sanmıyorum.Benim kardeşim ve eşi dr iki çocuklarına da düzenli yaptırdılar.Aşıların toplumları hastalıktan koruması konusunda çok etkili olduğunu düşünüyorum.En basitinden eskinin bebekte sekel bırakan topal olmasına sebep olan polio yani çocuk felcini artık nerdeyse hiç görmüyoruz.Yine çiçek hastalığı(su çiçeği değil çiçek) dünyadan eradike edilmiş durumda.kızamık su çiçeği kabakulak gibi hastalınları ise birçok bebek daha hafif geçiriyor.Alerjik bebeklerde daha dikkat edilmeli tabiki ama ona da dr unun karar vermesi taraftarıyım.Çünkü bildiğim kadarıyla aşının yapılmamasını gerektiren çok nadir durum var.Anaflaksi falan tarzı yan etkilerde aşı tekrar yapılmıyor ya da gözetim altında yapılıyor.Bu kadar dr ve uzman yapılması taraftarı , devlet zorunlu tutarken kendi kafama göre sağdan soldan duyduklarımla aşı yaptırmama kararı almam.Eğitime sağlığa yıllarını vermiş uykusuz kalmış -ki kardeşi dr biri olarak ne denli emek verdiğini çok iyi biliyorum- insanların da çocuklarımız için bu kadar kötü düşüneceğini sırf rant için sağlığını tehlikeye atacağını sanmıyorum bu çok kötümser bir bakış açısı olur.Dünyada her fikirde görüş bulursunuz yani ben bugün çok yararlı olduğu bilinen bir besinin bile zararlı olduğunu iddia eden birilerini bulurum.Yararlı olduğunu savunan tüm düşünceleri de görmezden gelerek zararlı görüşünü benimseyebilirim bu çok kolay bir şeydir herkese de bunu sunarım ama ben doğrunun neresinde olurum o tartışılır.O yüzden işin doğrusunu uzmanı bilir ben değil diye düşünüyorum ve ilk çocuğuma tüm aşılarını düzenli yaptırdım ikinciye de yaptıracağım.En son instagramda denk gelmiştim aşılar zararlı ben yaptırmıyorum diyerek kendince savunan bir anne tinytoesphotograpydi galiba oğlu su çiçeği kaptıktan sonra önce gözüne sonra beyin zarına kadar atarak iltihaplandı yoğun bakımda tedavi gördü.Hala aynı düşüncede midir merak etmiyor değilim...

Benim kızım 7 haziranda 3 aylıktı , 3100 doğdu 2900 e indi 1 ay sonunda 3900 dü 2. Ay sonu 4830.Bu ay az almış 5400 25 persantilde , bu ay kilo alımına biraz daha dikkat etmem gerekiyor. Boyu ise iyi gidiyor bir aylıkken 53 cmdi şuan 63 cm.Sanırım benim bebeklerimin kaderi bu zayıf olmak ilki de zayıftı hala zayıf :) sağlıklı olsunlar da napalım..

Bu arada son yıllarda kızamık su çiçeği kabakulak gibi hastalıkları en kötü seyirli halleriyle fazla görmüyorduk çünkü çocuklarımız aşılıydı.Dolayısıyla yaptırmayan bireylerde olarak kapma tehlikesini yüksek oranda taşımıyordı.Fakat artık suriyeliler var ve mikropları ne tarz formda ve miktarda taşıdıkları muamma o yüzden şu dönemde yaptırmamak eskisinden de riskli geliyor bana...

Benim kızım 7 haziranda 3 aylıktı , 3100 doğdu 2900 e indi 1 ay sonunda 3900 dü 2. Ay sonu 4830.Bu ay az almış 5400 25 persantilde , bu ay kilo alımına biraz daha dikkat etmem gerekiyor. Boyu ise iyi gidiyor bir aylıkken 53 cmdi şuan 63 cm.Sanırım benim bebeklerimin kaderi bu zayıf olmak ilki de zayıftı hala zayıf :) sağlıklı olsunlar da napalım..
Olsun inan kılo hıc önemlı değil,normal gr.aldıktan snr önemlı olan sağlıkları

X