2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
1 tabak iftarda 3 tabak sahurda :KK70:. Ben turşuyu çok özledim dondurma aklıma geldi zaten ilk neyapalım dayanıcaz artık biraz inş düzelir
keşke benimkide kendi kendine dalabilse imkansız 5 dk hele hayal. Aspiratör bizimde serin vermiyor aslında hemde hiç

bizde az sonra çıkıyoruz 3 te randevumuz çok hırıltısı var bakalım ne dicek doktor kan tahlili boşunaysa yaptırmıcam dayanımıyorum çünkü. Çok merak ediyorum intoleransmı alerjimi :KK43:
a

Denedin mi sen de aspiratörü? O sakinleştirdiği için bir uyaran oluyor. Normalde benimki de kendi kendine dalmaz pek.

a

Denedin mi sen de aspiratörü? O sakinleştirdiği için bir uyaran oluyor. Normalde benimki de kendi kendine dalmaz pek.
Denedim cnm kurutmayıda denedim 40dk ne ağladı ne uyudu yatağının yanındaki kumaşlarla oynadı beni görünce de acıklı acıklı içli içli ağladı kıyamadım sallıyorum ayakta mecbur

M Molly123 Y yesilagac44 biz hastaneden geldik kan tahlili yaptırmadık deri testi yapıldı kolu dökmedi ama vücudu döktü gözü filan kızardı bizde. Hem lankoz intoleransı hemde alerji var laktazim başlayıp diyet yapıcaz yavaş denicez herşeyi yumurta sarısıyla başlıcaz doktor diyeti uzatmak istemiyor bebeğin alışması için bakalım zaman ne göstericek kilo alımını az buldu bize uygun mama verdi takviye yapıcam artık. 500 gr almış bu ay çok az dedi :KK43:

Merhaba kızımda da alerji şüphesi var. Doktorumuz anlamak için bana 20 gün diyet verdi. Bütün testler yapıldı ama hiçbir şey çıkmadı kakada mukus var ve deride hafif bir kızarıklık :KK43: ne yapacağımı şaşırdım :KK43:
cnm bizde yeni geldik doktora bugün ilk defa bana göre katı yaptı doktor o kamaya bile sulu diyoruz dedi hem lakzot intoleransı hem alerji var bizimde deri testinde çıkmadınama vücudu döktü gözü filan kızardı doktor biz var kabul edicez dedi. Birde alerjinin pik yaptığı sıralarda herşeye reaksiyon gösterebiliyormuş zamanla geçiyormuş astım bronşit olmasın diye bizde diyet yapıcaz yavaş yavaş deniyerek başlıcaz ilk olarak kakamız katılaştıktan sonra yumurta sarısılı sütsüz kekle başlıcaz 3 gün denicez. Doktor boşuna diyet yaptırmamak için deneterek benim diyet sistemi kolaylaştırıp bebeği alıştırıcam bakalım hırıltımız öksürüğümüz hapşırığımız var çok inş kötü sonuçlar olmaz

M Molly123 Y yesilagac44 biz hastaneden geldik kan tahlili yaptırmadık deri testi yapıldı kolu dökmedi ama vücudu döktü gözü filan kızardı bizde. Hem lankoz intoleransı hemde alerji var laktazim başlayıp diyet yapıcaz yavaş denicez herşeyi yumurta sarısıyla başlıcaz doktor diyeti uzatmak istemiyor bebeğin alışması için bakalım zaman ne göstericek kilo alımını az buldu bize uygun mama verdi takviye yapıcam artık. 500 gr almış bu ay çok az dedi :KK43:
Her doktor farkli takiliyo denekki. Bana da deri de cikmasi daha zor cok kucuk daha deyip kan testi yaptilar. Canim o mamalarin tadi cok kotuymus. Vanilya surubu falan katiyorlar aklinda olsun. Icmezse denersin. Ahh ahhh sut olsun aman iyi besleneyim diye hergun sut peynir yumurta yerdim ilk ay. Bu kadar yuklenmek azdirdi belki de alerjisini :KK43: insallah bi an evvel atlatir kuzucuklarimiz. En onenlisi de baska bir alerji cikmaz insallah ilerde.

Merhaba kızımda da alerji şüphesi var. Doktorumuz anlamak için bana 20 gün diyet verdi. Bütün testler yapıldı ama hiçbir şey çıkmadı kakada mukus var ve deride hafif bir kızarıklık :KK43: ne yapacağımı şaşırdım :KK43:
Su an ayni durumdayiz canim. Bizim de kanda cikmiyor. Son bi test yapildi bakalim onda cikacakmi. Ama sonuc onemli diil. Onemli olan belirtiler dedi doktor. Uc ay diyet ardindan yavas yavas diyeti bozduracaklar. Bizim cilt cok kotuydu. Egzama doktu tum yuzu kortizonlu kremle iyilestirebildik. Diyete sadik kaliyorum. Arada bi kac kizariklik cikiyo mesela o gun yedigim swyi de kesiyorum. Anlayabilmek icin temkinli gidiyorum. Mesela dokunmayan seyleru belirledim diyelim. Yeni bir sebze deneyecegim onu uc gun yiyorum baska yeni bisey eklemiyorum karismasin diye. Yoksa neden kabardi vucudu anlayamiyorum

Her doktor farkli takiliyo denekki. Bana da deri de cikmasi daha zor cok kucuk daha deyip kan testi yaptilar. Canim o mamalarin tadi cok kotuymus. Vanilya surubu falan katiyorlar aklinda olsun. Icmezse denersin. Ahh ahhh sut olsun aman iyi besleneyim diye hergun sut peynir yumurta yerdim ilk ay. Bu kadar yuklenmek azdirdi belki de alerjisini :KK43: insallah bi an evvel atlatir kuzucuklarimiz. En onenlisi de baska bir alerji cikmaz insallah ilerde.
Evet doktor söyledi sıvı vanilya katabilirsin diye cnm ben çok şükür yüklenmedim gaz yapıyor diye benimki çok ağlayınca herşeye dikkat ediyordum hatta sütlaç nve yumurta yiyince çocuk perişan oluyordu görümcem yumurta yapayım dediğinde yok gaz yapıyo dediğimde alay eder gibi bakıyordu. İnş çıkmaz cnm merak etme geçici alerjidir geçer dikkat edersek

Tek basina mukus alerji diil canim. Bizim bircok belirti vardi. Yuzde vucutta dokuntu. Kulak arkasi kabuk. Asiri gaz. Uykuya dalamama. Hiriltili solunm. Goz buryn kasintisi
Tüm belirtiler aynıymış cnm ya gözünü kalırken bugün cırdı nasıl ağladı tutamıyorum elini çok feci kaşonıyo

Evet doktor söyledi sıvı vanilya katabilirsin diye cnm ben çok şükür yüklenmedim gaz yapıyor diye benimki çok ağlayınca herşeye dikkat ediyordum hatta sütlaç nve yumurta yiyince çocuk perişan oluyordu görümcem yumurta yapayım dediğinde yok gaz yapıyo dediğimde alay eder gibi bakıyordu. İnş çıkmaz cnm merak etme geçici alerjidir geçer dikkat edersek
Insallah canim. Ben de solunumda alerji oldugu icin ne illet bir sey oldugunu biliyorum o yuzden korkuyorum. Hele ki cocukken cok zor

Sadece mukus tek başına alerji değil diye biliyorum cnm bizim hem sulu hem mukuslu bizde yeni geldik alerji doktorundan
Yani cnm bideki durum şu aslında; bnm kız 4-5 kere çok çok çok az kanlı mukuslu kaka yaptı yani gün içğnde ilk kakası normal sulu oluyor her zaman yaptığından 2. Veya 3.sü gazla birlikte mukuslu a kanlı oluyor dr bana domates ve inek sütlü ürünler tüketme dedi. Salı gününden beri dikkat ediyorum yememeye çalışıyorum ama sütüm De çok değil ona da dikkat etmem lazım salı gününden beri yoktu ama bugün yine 2.kaka mukuslu geldi parlak sarı şaşırdım bnde yine bi şey mi dokundu acaba?

Bebeğiniz kaç aylık en az 600 gr almalı doğru

Cnm 1 ay tamamen doldu mu Ya bnce 500 gr fena değil yani mama kullanıyor musun normalde de ?

Insallah canim. Ben de solunumda alerji oldugu icin ne illet bir sey oldugunu biliyorum o yuzden korkuyorum. Hele ki cocukken cok zor
evet yeğenlerim benimde öyle alerjik astım ondan bende çok korkuyorum ama olumlu düşüncesi olumlu olsun off geçen ay çöl iyi almıştı kilo 1200 doktor hatta fazla besliyor sun gaz yapar dedi

Yani cnm bideki durum şu aslında; bnm kız 4-5 kere çok çok çok az kanlı mukuslu kaka yaptı yani gün içğnde ilk kakası normal sulu oluyor her zaman yaptığından 2. Veya 3.sü gazla birlikte mukuslu a kanlı oluyor dr bana domates ve inek sütlü ürünler tüketme dedi. Salı gününden beri dikkat ediyorum yememeye çalışıyorum ama sütüm De çok değil ona da dikkat etmem lazım salı gününden beri yoktu ama bugün yine 2.kaka mukuslu geldi parlak sarı şaşırdım bnde yine bi şey mi dokundu acaba?
kan önemli canım bağırsakların tahrip olduğunu gösterir yumurta bisküvi filan yiyormusun

Bebeğiniz kaç aylık en az 600 gr almalı doğru
14 mart doğumlu cnm takviye mama vericem artık inş toparlar

Cnm 1 ay tamamen doldu mu Ya bnce 500 gr fena değil yani mama kullanıyor musun normalde de ?
Doktor az buldu ki haklı anne sütü alıyor mama başlıyoruz artık bakalım inş içer 25 gün de 500 gr almış aslında daha ciddisi 1 buçuk haftadır aynı kiloda bunu doktora söyleme yide unuttum :KK43:

Doktor az buldu ki haklı anne sütü alıyor mama başlıyoruz artık bakalım inş içer 25 gün de 500 gr almış aslında daha ciddisi 1 buçuk haftadır aynı kiloda bunu doktora söyleme yide unuttum :KK43:
Yani bana sorarsan çok normal almış ama şimdi dr da demiş bi şey diyemeyeceğim.. yani bazı dr mama yanlısıdır sen bilirsin :)
Kanlı kaka Yok ama 4 gündür geçti 4 gündür bugün sadece mukuslu yaptı kan Yoktu bügünkinde...
bisküvi çok yiyorum bn abur cubur kaçırdım biraz :KK43: yumurta pek yemiyorum az pek sevmem zaten

X