2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Döküntü Yok da göz kapaklarının üstünde püfür püfür bi şeyler var :KK43: ama kaşımıyor gaz uyku problemi Yok
Canim kanda kaka tek basina bile yeterli bir sebep. Sutun icin de endiselenme. Ben ilk ay arttirmak icin neler neler yapiyordum simdi ise resmen bazen ac geziyorum. Hele bi yere gittiysek ve yanima birswy almadiysam resmen acim. Ona ragmen yetiyo sutum. Boll yesillik ve bolll su. Moral ve uyku. Sutun tek caresi bunlar. Diyetinde bi kacak olmus olabilir belki. Farketmeden icerigine dikkatvetmeden bisey yemis olabilir misin. Disarida ya da baska bi evde. Mesela makarna irmik swhriye bunlarda bile bazilarinda eser miktar uyarisu var. dikkat etmenis olabilirmisin. Eger kesinlikle dikkat ettim kacak yok diyorsan baska bir besine daha alerjisi vardir. Bulmak icin de hergun az cesit yemekisin. Beb bi ara ginlerce zeytin ve patates yedim mesela. Tum belirtiler ortadan kalksin da dokunanlari anlayabileyim diye.

Yani bana sorarsan çok normal almış ama şimdi dr da demiş bi şey diyemeyeceğim.. yani bazı dr mama yanlısıdır sen bilirsin :)
Kanlı kaka Yok ama 4 gündür geçti 4 gündür bugün sadece mukuslu yaptı kan Yoktu bügünkinde...
bisküvi çok yiyorum bn abur cubur kaçırdım biraz :KK43: yumurta pek yemiyorum az pek sevmem zaten
Canim biskuvilerde sut urunu var. kapali gidalarin tamami yasak. Cunku hepsinde sut var eser miktar olsa bile.

Yani bana sorarsan çok normal almış ama şimdi dr da demiş bi şey diyemeyeceğim.. yani bazı dr mama yanlısıdır sen bilirsin :)
Kanlı kaka Yok ama 4 gündür geçti 4 gündür bugün sadece mukuslu yaptı kan Yoktu bügünkinde...
bisküvi çok yiyorum bn abur cubur kaçırdım biraz :KK43: yumurta pek yemiyorum az pek sevmem zaten
:))) Allah hayrını versin bu nasıl süte dikkat etmedir. Bisküvi filan herşeyi kesmen lazım unutma alerji az dozda bile tepki verir. Bisküvilerde hem yumurta tozu var hem süt yada peynir altı suyu tozu var cnm

evet yeğenlerim benimde öyle alerjik astım ondan bende çok korkuyorum ama olumlu düşüncesi olumlu olsun off geçen ay çöl iyi almıştı kilo 1200 doktor hatta fazla besliyor sun gaz yapar dedi

kan önemli canım bağırsakların tahrip olduğunu gösterir yumurta bisküvi filan yiyormusun

14 mart doğumlu cnm takviye mama vericem artık inş toparlar
Canim sutunun beslemenesindwn diil de alerjik bebeklerde kilo problemi sik rastlanirmis. Sutun iceriginden tam faydalanamiyorlar bagirsaklar hassas oldugu icin.

Canim sutunun beslemenesindwn diil de alerjik bebeklerde kilo problemi sik rastlanirmis. Sutun iceriginden tam faydalanamiyorlar bagirsaklar hassas oldugu icin.
İşte anlamadım gitti diyet yapamdığım zaman bebek az emdiği halde 1200 almıştı ama şimdi hiç alamamış üstelik diyette yapıyorum. Herşeye dikkat ediyorum.

:))) Allah hayrını versin bu nasıl süte dikkat etmedir. Bisküvi filan herşeyi kesmen lazım unutma alerji az dozda bile tepki verir. Bisküvilerde hem yumurta tozu var hem süt yada peynir altı suyu tozu var cnm
Sut urunleri deyince sadece sut yogurt peynir dikkat etti arkadas sanirim:) wn cok nutella ozledim ya.

M Molly123 :KK70: hahah yok kızlar diyetten önce kaçırdım bisküviyi 4 gündür dikkat ediyorum yemiyorum onları panik Yok

İşte anlamadım gitti diyet yapamdığım zaman bebek az emdiği halde 1200 almıştı ama şimdi hiç alamamış üstelik diyette yapıyorum. Herşeye dikkat ediyorum.
Belki belli bir sure sonra ortaya cikiyordur canim bilmiyorum ki. Bizim iki ay iyiydi kilo alimi. 3 dolmadi daha bu ay nasil olur bilmem. Sizin mukus duzeldi mi.

Canım sütlaç istiyo dondurma istiyo çikolata istiyo gofrettttt bisküviiii herşey çekiyo cnm yoğurt çorbasını sevmem onu bile özledim inan :kk77:
Aynen canim. Sevmedigim seyler bile o kadar cazip geliyoki. En en zoru insanlara laf anlatmak ama. Bazen o kadar bunaliyorumki. Kasarli bir yemegin kasarsiz yerinden dogru yemem bile teklif ediliyo. Anlamiyorlar. Corbaya tereyag koymuslar. Yagi daha uzerinde karismadi alttan verimmi diolar. Ahh ahh

Belki belli bir sure sonra ortaya cikiyordur canim bilmiyorum ki. Bizim iki ay iyiydi kilo alimi. 3 dolmadi daha bu ay nasil olur bilmem. Sizin mukus duzeldi mi.
yok daha düzelmedi dünden beri sadece kakamız biraz koyulaştı ki doktor oba bile sulu dedi

Aynen canim. Sevmedigim seyler bile o kadar cazip geliyoki. En en zoru insanlara laf anlatmak ama. Bazen o kadar bunaliyorumki. Kasarli bir yemegin kasarsiz yerinden dogru yemem bile teklif ediliyo. Anlamiyorlar. Corbaya tereyag koymuslar. Yagi daha uzerinde karismadi alttan verimmi diolar. Ahh ahh
Yarın davetlyiz kesin aç kalucam çantaya birşeyler bırakıcm dediğin gibi birtoooon izahat yapıcam birde
Y

yaaa ne dicemmm. Mado da vegan dondurmalar varmis canim. Sutsuz. Badem sutu hindistan cevizi sutu falan gibi seylerle yapiliyomus. Aklinda olsun.
süper eşim akşam o tarafa gidicek isteyimde alsın :KK28:

Doktor az buldu ki haklı anne sütü alıyor mama başlıyoruz artık bakalım inş içer 25 gün de 500 gr almış aslında daha ciddisi 1 buçuk haftadır aynı kiloda bunu doktora söyleme yide unuttum :KK43:
Canım bildiğim kadarıyla senin sütün iyi göğüslerim dolu diyordun.Bence az almasının sebebi beslenmen olabilir yanılmıyosam oruç tutuyodun.İster istemez etkiliyor sütün kalitesini.hemen mamaya başlamak yerine 1 hafta beslenmene dikkat edip emzirmeye de ağırlık versen oğlunun kilo alımı normale binebilir çünkü mamaya alışırsa sütün de azalma olabilir.Bir hafta arayla tartarak bakılabilir ya.Ne güzel sütün varken en azından 1 hafta denenebilir bence ya baktın olmuyor o zaman mamaya başlarsın.Oruç için de saatler çok uzun ben tutmuyorum bu sene ilk 6 ay önerlmiyor zaten çünkü sadece bizden besleniyorlar sonra tutacağım istersen sen de öyle yap.

Son düzenleme:
Benim sütüm etkileniyor ya direk kalitesi.Bu ay 2 kilo verdim diyet yaptım baktım sütümün miktarı iyi devam ettim.Gel gör ki kızım 600 gram aldı.Kaloriden kısmamak lazım onu anladım.En azından benim için böyle.Ben de alerji sonuçlarını bekliyorum tekrar götürmek için.Bu arada benim kızım uyanırken falan devamlı burnunu sürtüyor kaşınıyormuş gibi ilgisi var mıdır ki?Göğsümde uyutuyorum bazen sürüne sürüne uyanıyor.

Of evet benim de diyeti daha ciddi yapmam lazım demek ki.Ondan düzelmedi sanırım kaka.Tereyağı unutmuşum mesela pilav milav ne varsa yiyodum hiç sormuyodum :/ sütün de girmediği şey yok...En iyisi bakayım bi diyet listesine yoksa aklıma gelmeyen yerden alıyorum bi şekilde süt ve süt ürünü.

Canım bildiğim kadarıyla senin sütün iyi göğüslerim dolu diyordun.Bence az almasının sebebi beslenmen olabilir yanılmıyosam oruç tutuyodun.İster istemez etkiliyor sütün kalitesini.hemen mamaya başlamak yerine 1 hafta beslenmene dikkat edip emzirmeye de ağırlık versen oğlunun kilo alımı normale binebilir çünkü mamaya alışırsa sütün de azalma olabilir.Bir hafta arayla tartarak bakılabilir ya.Ne güzel sütün varken en azından 1 hafta denenebilir bence ya baktın olmuyor o zaman mamaya başlarsın.Oruç için de saatler çok uzun ben tutmuyorum bu sene ilk 6 ay önerlmiyor zaten çünkü sadece bizden besleniyorlar sonra tutacağım istersen sen de öyle yap.
ama sütüm oruç tutuğumdan beridir baya bollaştı cnm ya bence de şu süt diyeti kalitesiz yapıyor sütü bak şuan bile akşam olmasına rağmen göğüslerim dolu dolu maşAllah 2 gün tutmayım dedim memeler sönmüş balon gibi oldu ilginç :))

Of evet benim de diyeti daha ciddi yapmam lazım demek ki.Ondan düzelmedi sanırım kaka.Tereyağı unutmuşum mesela pilav milav ne varsa yiyodum hiç sormuyodum :/ sütün de girmediği şey yok...En iyisi bakayım bi diyet listesine yoksa aklıma gelmeyen yerden alıyorum bi şekilde süt ve süt ürünü.
Yanında yiyecek götür cnm yapacak birşey yok ben yarın öyle yapıcam mecbur davetliyiz. En ufak şeye bile dikkat ediyorum daha yeni kakası biraz koyulaştı hala inanamıyorum mamayıda hiç vermek istemiyorum zaten gazlı iyice beter olucak yaa ama doktor çok az almış dedi takviye yap dedi sırf ilaç mamalar zaten az kaldı ek gıdaya geçsek biraz daha kolay olur

O zaman daha erken canim. 4 gunde hemen duzelmeuebilir. Bak ben bir aydir diyetteyim mukus duzelmedi hala. Hatta ek gidaya kadar hic duzelmeyebilirmis bile.
Deme yaa :KK43: off yalnız bu nasıl olcak böyle yaa amaaaaan! 4,5 aylık çocukta süt alarjisi şimdi mi çıkar ya nerdeydi bu güne kadar

ama sütüm oruç tutuğumdan beridir baya bollaştı cnm ya bence de şu süt diyeti kalitesiz yapıyor sütü bak şuan bile akşam olmasına rağmen göğüslerim dolu dolu maşAllah 2 gün tutmayım dedim memeler sönmüş balon gibi oldu ilginç :))
İlginçmiş hakkaten.:) herkeste farklı demek ki.Ben öğün atlasam süt azalıyor nasıl bir bünyem varsa :)) gerçi diyet yaptım bir ay katı değildi diyetim sütüm de iyiydi yine de kız az kilo aldı.Bıraktım o yüzden 7-8 aylık olana kadar diyet falan yapmicam bi daha.3 kilom kaldı zaten idare ediyorum şimdi de.

X