2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
bende dayanamam sadece sallamadan uykuya alıştırmam yeter de onu nasıl becercem bilmiyorum

Ben de o konuda çok direniyorum açıkçası ama beşiğini salöıyorum mecbur. Ayakta hiç sallamasam da, beşikte biraz sallanıyor eğer kucağımda ya da emerken dalmadıysa. Yapıcak bir şey yok sanırım :)

emzirnenin üstüne veriyorum öğün olarak değil eğer sende bu şekilde veriyorsa demekki benimki istahsiz bebek ama bizimkinin kiloo alimi iyi ama bu ay fazla almadı gibi

sen beşiğini salliyosan iyi bizimkisi ayakta sallaniyor

kizlar bebegim bes gundur kaka yapmıyor yarin doktorag oturecegim sizce neden olabilir

Anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar normal diyorlar ama yine de doktora danışmakta fayda var bence.

Aynı benimki. Gece uykuya geçmeden mama veriyorum. Emzirdikten sonra üzerine 120 cc içiyor. Sütüm mü az doyurmuyor mu anlamıyorum ki

emzirnenin üstüne veriyorum öğün olarak değil eğer sende bu şekilde veriyorsa demekki benimki istahsiz bebek ama bizimkinin kiloo alimi iyi ama bu ay fazla almadı gibi

Senin sütün yetiyordur canım bebeğine iştahsız diye düşünme. Benim hem sütüm az hem kızım kilo alamıyor mecburen mamayla destekliyoruz.

Ayına göre 120 cc içmeleri normal de ya sütümüz az yada çok iştahlılar ben böyle düşünüyorum. Gerçi benim sütüm az orası ayrı

Bnde dun emdirdim gece baktim hala durmuyor ac ac ellerini sapirdatarak emiyor dolapta sutu vardi isittim 100 cc icti uyudu snra sutumu sagdim 120 cc cikti sanirim benim kizim tam olarak emmeyi bilmiyor diye dusunmeye basladim

Ben uyku eğitimine başladım cnm;yatağına koyup bekliorum/pat oat vurup yanındayım izlenimi veriyorum-ilk 1 gün 45 dk ağladı -almadım kucagıma,sonra uyumaya başladı çok şükür

Ayy dün kurutmayı açtım belki 40 dk ne ağladı ne uyudu yatağının kenar korumalarının kunaşlarında elini götürüp getiriyordu az kaldı ağlıyordum babasıyla içimiz parçalandı yanına gittim bana baktı dudaklarını büzdü ühüüüü yaptı koptum ben orda bir daha seni yanlız bırakmıcam dedim hele ağlasa hiç dayanamam. Sen ayakta sallıyormuydun 6 aylık olursa belki ağlatma yöntemini denerim ama şimdi çok küçük bana ihtiyacı olduğu heran onunla temas kuruyorum sallarken elimi filan tutuyo

benim göğüslerde boş olduğunda emzirdim ama bildiğin bomboş gibiydi üzerine 40 cc süt verdim hepsini çıkardı fazla geldi onlar emzik sırada süt geliyor damarlara dert etme iştahsız değiller çeneleri kuvvetli yeterince emebiliyorlar

Bnde dun emdirdim gece baktim hala durmuyor ac ac ellerini sapirdatarak emiyor dolapta sutu vardi isittim 100 cc icti uyudu snra sutumu sagdim 120 cc cikti sanirim benim kizim tam olarak emmeyi bilmiyor diye dusunmeye basladim
göğüslerin hızlı doluyordur belki bebek emzirdiğin zaman çok aç değildi kaç dk emiyor benimki en fazla 4 dk üzerine süt verdiğimdede kusuyor o yüzden takviye yapmıyorum sadece sütüm azalmasına diye sağıyorum dışarda veririm diye.

kızlar moralim yerlerde....kızım bugün (sabahtan bu saate)3 kez kanlı kaka yaptı.hemen acilde tahlil yaptırdık.kakada amip görüldü ve dizanteri dendi.anne sütünden başka bişey almayan kızıma nasıl bulaştı anlamıyorum.galiba banyo suyundan bulaştı. Y yesilagac44 senin de bebende çıkmış galiba.naptın?FLAGYL adlı bir antibiyotiğe başladık.enterogermina yazmış ama o da 2 yaş üstü.yarın sabah kendi doktorumuza gidicez.telefonla aradım doktorunu, dizanteri olmayabilir, tahlil yanlış olabilir dedi.ama antibiyotiğe başlattı...veee meşhur uçuğum tekrarladı.bu ne ya...geçeli 20 gün oldu, yine çıktı....offffffffffffffffffff

bende iki gogsumu birden emzirdim ustune 30 cc mama yaptım zoraki içti tislaya tislaya aç olduğunu düşünmüyorum bakalım yarın sağlık ocağına gidebilirsem kilosuna baktircam

Merhba canım.Evet benim kızımda da bir hafta arayla oldu kan.Özellikle birinde çoktu.Bize de amip dendi fakat bizim dr da anne sütü alan bir bebekte bu ihtimal çok zayıf dedi.Biz memlekete geldik aynı gece burdaki hastanede tekrar yaptırdık kaka tahlili.Bu kez de çıkmadı amip.Ben de ne düşüneceğimi şaşırdım antibiyotik kullanmıyoruz henüz.Bir de alerji testi yaptırdık kandna pazartesi sonucu çıkar muhtemelen.Ben uzun süredir alerjiden şüpheleniyorum malum kakamız hep su gibi ve mukuslu , süt ve süt ürünlerini kestim şuan kakada düzelme olacak mı ona bakacağım yine.Dr da kesmemi söyledi.Bu arada benim bebeğimin bu ay kilo alımı da düşmüş 400-500 gram civarı almış.Sebep benim sütüm mü yoksa bu kanlı kakaya sebep olan şey mi o da meçhul.Sen de bir dene istersen süt süt ürünlerini kesmeyi bu arada tahlili mutlaka tekrarlatın.Çok geçmiş olsun size de.

Cok gecmis olsun cnm stres yapma insallah hic bir sorun yoktur kendi doktorunda baksin bakalim o ne diyecek insallah guzel haberler verirsin sende uzme kendini
Y yesilagac44 sanada cok gecmis olsun cnm[/QUOTE]

bende iki gogsumu birden emzirdim ustune 30 cc mama yaptım zoraki içti tislaya tislaya aç olduğunu düşünmüyorum bakalım yarın sağlık ocağına gidebilirsem kilosuna baktircam
evde varsa al kucağına çık genelde doğru tartıyo cnm :)

geçmiş olsun cnm bence de alerjiden senin bizde salı yada çarşamba gidicez belli etmez yarında gidebilir iz bizimde sulu mukuslu devam bi sakıncası yoksa kızının kirli bezinin resmini özelden atarmısın merak ettim aynı kıvamda mı bizimkiyle iyiki boşuna antibiyotiğe başlamamışsın. Ben süt ürünlerini susam deniz ürünlerini hep kestim ama hiç fark yok sadece döküntüsü diğer tüm belirtiler fazlasıyla mevcut gelmeyince çocuk doktoru alerji doktoruna sevk etti bizide
kumrudeniz cnm ben gözde kırazıklık kaşıntı sormuştun ya sen benim kızdada var doktor normal dedi demiştin ben doktora sordum oda alerjiden dedi sen geldin ozaman da aklıma ondada olabilirmi diye kanlı kakada yapmışsa büyük ihtimal alerjidir neden böyle yaygın bu alerji anlamış değilim Allah yardım etsin bize ve bebeklerimize.

Geçmiş olsun canım

Atayım canım tamam.Şuan eskilerden var elimde onlardan yollayayım yeni yaparsa da atarım.Kanlıyı çekmedim keşke onları da çekseydim.3 ünde kılcal damar kanaması gibiydi birinde resmen kanlı mukus doluydu bez.Ben de şikayetlermiz çok uzun zamandır olduğu için alerjiden şüpheleniyorum açıkçası.Benim kızda da çok gaz var karnı hep şiş sadece ağlamıyo kendi çıkarıyo kakayla.Popo çevresi de hep kızarık aynen bizim de.Burun sürekli tıkanıyor her gün açıyorum.Onlar ilgili mi bilmiyorum ama kanlı ve mukuslu kaka soru işareti.Sizin kanda mı çıkmıştı canım bize de yapıldı test pazartesi çıkacak?

Senin mesajlar kapalı mı özsl mesaj atayım dedim ama hata verdi istersen önce sen bana at

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…