2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bizimde burunda hirilti var canim oksuruk yok. Ustelik ben alerjik astimim. Genetik olarak yatkin yani bebegim:KK43: besin alerjisine dikkat edilmezse ileride solunuma ceviriyormus zaten canim. O yuzden de bu kadar cabaliyorum. Yoksa dedigin gibi gaz mukus falan elbet gecici. Ama kalici bir solunum problemi yaratmasin diye cabalamaliyiz. Ben de yazarim canim gelismeleri.
dediğin gibi sadece kalıcı bir rahatsızlığı olmasın diye çabalıyorum bende haberleşiriz yine :KK19:

Kızlar az önce 100cc süt sağdım üzerine ekleme yapıcam gün içerisinde sonrada buzluğa koymayı düşünüyorum bu sağdığım sütü nerde bekleticem oda sıcaklığında mı? Yok sa buzdolabının gıda yerine mi koysam bilemedim cvp yazarsanız ii olur.
Buzdolabında gıda yerinde canm

aslında cok ta randımanlı emmedi bu saatler de sutum azalıyor buda ispatı saat 2ede sagdigimda dâha fazla cikmisti
Eger calismiyorsan sagipta hic kafani karistirma bir sure sonra biberona alisiyorlar bol bol emzir
Mesela bizimki biberona alisti
mememle kavga halinde bugun surekli evin icinde ziplaya ziplaya emdirdim

kizlar bebegim bes gundur kaka yapmıyor yarin doktorag oturecegim sizce neden olabilir

Benimki de öyle canım. 4-5 günde bir yapıyor artık. Doktoruyla konuştum, kilo alımında ve kıvamında sıkıntı yoksa sadexce anne sütü aldığı için olabilir dedi. Kilo alımına bakılcak 3.ay komtrolünde inşaallah sıkıntı çıkmaz bakalım.

kizlar bebegim bes gundur kaka yapmıyor yarin doktorag oturecegim sizce neden olabilir

Bana doktor eğer bebeğin karnı doyuyorsa bebek düzenli kaka yapar dedi. Ama benim kızım kilo alamıyordu 2 aylıkken bir kilo bile alamamıştı henüz. Ve 2 günde falan kaka yapıyordu. Şimdi kilosu ne alemde bilmiyorum ama doyduğuna eminim ve hergün bir kez yada iki kez kaka yapmaya başladı. Tabii her bebek bir olmayabilir yine de doktora danışmakta fayda var.

Kızlar benim oğlum beni mahvettin hep ayakta nasıl uyku eğitimi vericez ya yeni doğdular küçükler şımarmalarına izin verdik ama bence bi düzene sokmalı ama hiçbir fikrim yok hiç dalamıyor uykuya doğru düzgün gündüz hep ayağımda tık dese kalkıyo
Ben uyku eğitimine başladım cnm;yatağına koyup bekliorum/pat oat vurup yanındayım izlenimi veriyorum-ilk 1 gün 45 dk ağladı -almadım kucagıma,sonra uyumaya başladı çok şükür

ya ben nazar etmeyeyim ama uyku konusunda hiççç sorunumuz yok...gece gündüz uyuyor kızım.artık ben kaldırıyorum yeter kalk diye...kaka konuşulmuş.bizimki hala 7-8 kez cıvık yapıyor.alıştım artık.

bi de boynunda, kulak arkası ve bacak boğumlarında kabuklanma vardı.doktoru alerji dedi.krem verdi de daha kullanmadım.

dün ilk kez banyoyu tek yaptırdım.banyoda dizime havlu koydum.kızımı yatırdım yıkadım.başını da sırt üstüyken kuaförlerin yıkadığı gibi yıkadım.çok güzel ve kolaydı.tavsiye ederim.küvette yıkamaktan çok daha kolay.

₩1
Eger calismiyorsan sagipta hic kafani karistirma bir sure sonra biberona alisiyorlar bol bol emzir
Mesela bizimki biberona alisti
mememle kavga halinde bugun surekli evin icinde ziplaya ziplaya emdirdim
yok canım çalışmıyorum dedigim gibi normalde sağim yapmıyorum sırf meraktan bide acaba sagarsam süt artar mi dedim

Bana doktor eğer bebeğin karnı doyuyorsa bebek düzenli kaka yapar dedi. Ama benim kızım kilo alamıyordu 2 aylıkken bir kilo bile alamamıştı henüz. Ve 2 günde falan kaka yapıyordu. Şimdi kilosu ne alemde bilmiyorum ama doyduğuna eminim ve hergün bir kez yada iki kez kaka yapmaya başladı. Tabii her bebek bir olmayabilir yine de doktora danışmakta fayda var.
bizimkine kakasini 3 4 günde bir yapıyor o zamn bu çocuk doymuyormu akşamları bikerre mama veriyorum 30 yada 60 cc onu bile zor bitiriyor anlamadım gittio_O

bizimkine kakasini 3 4 günde bir yapıyor o zamn bu çocuk doymuyormu akşamları bikerre mama veriyorum 30 yada 60 cc onu bile zor bitiriyor anlamadım gittio_O

Canım ben doktorumla konuştum, bu ezbere konuşulcak, yorum yapılcak bir şey değil. Bebeğinin kilo alımı normalse doyuyordur ve sindirim sistemi, fizyolojisi gereği öyle yapıyordur. Bebek doymasa sakin kalamaz ki zaten :) kaka bunun göstergesi değil bence.

Ben uyku eğitimine başladım cnm;yatağına koyup bekliorum/pat oat vurup yanındayım izlenimi veriyorum-ilk 1 gün 45 dk ağladı -almadım kucagıma,sonra uyumaya başladı çok şükür

Ay iyi dayanmışsınız. Ben değil 45 dk, mızırdandığı an alıyorum. Zaten uyku eğitimi de vermicem, yapamam ben :)

Canım ben doktorumla konuştum, bu ezbere konuşulcak, yorum yapılcak bir şey değil. Bebeğinin kilo alımı normalse doyuyordur ve sindirim sistemi, fizyolojisi gereği öyle yapıyordur. Bebek doymasa sakin kalamaz ki zaten :) kaka bunun göstergesi değil bence.
bakalım cuma günü aşı ya gidecek o zaman belli olur kilosu

Ay iyi dayanmışsınız. Ben değil 45 dk, mızırdandığı an alıyorum. Zaten uyku eğitimi de vermicem, yapamam ben :)
bende dayanamam sadece sallamadan uykuya alıştırmam yeter de onu nasıl becercem bilmiyorum

30 yada 60 cc çok az değil mi :/ Kızım hem emiyor hem üzerine 120 cc mama içiyor. Gerçi benimki biraz obur doyduğunu da anlamıyor. 3 saati bile bulmuyor beslenmesi böyle. Buna rağmen hala daha kilo alamadıysa ne yapıcaz bilmiyorum.

X