2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
bizim kaka tahlilinde hemen çıktı cnm kanda başka nelere alerjisi olduğunada bakılıyo galiba Allah şifa versin aynı belirtiler benimkide ağlamıyo ama fena şiş gurul gurul eskiden süt ürünleri tükettiğimde kolik gibi ağlardı alerjiyi bilmeden de gaz olmasın diye yemezdim yediğim zaman ağlamaktan mahvolurdu.

Senin mesajlar kapalı mı özsl mesaj atayım dedim ama hata verdi istersen önce sen bana at
hemen bakıyorum

aynen...kulak arkası ve eklem yerlerinde kabuklanma vardı zaten.dr. alerji demiş, krem vermişti.ama sürmeden geçti.acaba farkında olmadan 1 haftadır süt ve yoğurt tüketmediğimden olabilir mi?burnundan sürekli haşır huşur ses geliyor.bakıyorum, sümük yok.burun için wee aspiratör aldım, çekiyorum bişey yok. doğumdan beri günde en az 8 kez kaka yapmıştır ve hep cıvık..biliyorum bir sorun olduğunu ama doktoru hep normal, doyuyor ondandır falan diyor...antibiyotiğe başladım dün gece.birazdan kendi doktorumuza gidicem.bakalım o ne diyor?bu arada Y yesilagac44 hoşgeldin:)

valla ya.. çok yoruldum çook tükendim artık...
dün eşimle mutfagi toparladik bezelyeleri ayıkladik çok şükür eşimle aradan 3 ay sora ilkkez uzun muhabbet edebildik saolsun yardimci oldu
dün akşam kaynanam iftari çagirdi kabul etmiycektim hee tamam dedim işte iftari yaptık. yine çagiramam kusura bakmasinlar ezogelin çorbasi yapmışım onu götürdüm.
kaynanam kızımla ilgilendi ben oh be içimden yük kalkti dinlenebildim bu şekilde:) kızım hep kucakta olmak istiyordu neredeyse:/ birilerin kucakta olunca pek iyi oluyor ya. dinlenebiliyorsun sora bana verdi kaynanam ben istemedim kendi veriyor:) verir vermez başladi yaygara... aciktimm anneee...
gittim emzirdim doydu.
günler ne cabuk geciyo ya anlamiyo ki bide ev işlere bakamiyorum çook daginikkk:/ eşim şikayetçi o düzenli daginik hiç sevmez napcak işte eşim topluyo:) ben dagitiyorum evi.
off ya hiç yorulmasam bari dinç olabilsem..
inanki evi mis gibi tertemiz düzenli olup da cocuk büyüten kadinlara özeniyorum.

ben 2,5 aylıkken başladim işe.
1 ay oldu 100-120 cc sagiyorum bazen 75 cc yetiyo diyo kaynanam zaten bi defa veriliyor uyuyor hep:) öle olunca 75 cc veriyorum. çok Az demi
alıştı benim gelecegim saaati de öğrendi kızım 12:30 ta annem gelecek diye almiyor mamayı maşaaallahh:) çünkü yarim gün çalışıyorum iki ay... temmuz başi ücretsiz izine ayrılıyorum inşallah.
çok zor oluyor napalım artık işte kızım alıştı bu şekilde cts pazar işe gitmediğimde çok seviniyor

Gözünde hep küçük oluca emin ol... :) be büyükte 6 ay olsun diyodum baktım ay daha çok bebek 1 yaş oldu hareketler yoğunlaştı bana olan sevgisini gösterdi memeden ayırmak tim ayırmasın 2 yaş oldu ozaman başladı kendisi uyumaya sallamıyorum onu yalancı memede istemiyordu derdi emmeydi sürekli memedydi şimdi ufaklığa alıştırdım emziği iyi oldu abisi sabaha kadar ben yatakta oturuyorum o kucağımda emip uyuyoďu yatağa koyuyorum basiyodu çıglıgı

Canım çocuktan çocuğa fark var ilk çocuğum çok zor bi bebekti ev leş gibi oluyodu bu sakin öbürü de büyüdü şimdi normale döndüm kv ye bırak bebeğini yap işini yemeğini anne biraz uzun kalsın çok isim var de bu şansı degerlendir bence hazır hem yakın hem bakiyolae

haftada bi gün dip köşe temizliği görümceme yaptırıyorum saolsun yardim ediyor.
banyo wc temziliği ben yapıyorum. öle pislenmiş ki. camaşir suyla temizledim canim sıktı
hem temizim hemde daginigim valla. kızım kucagimdayken temizlemeye calıştığımda oldu inceliyor annem ne yapıyo diye bi yatiriyom yok yaygaraa...
kaynanamgilin pek umrumda degiller . kendi annem gelse diyorum ya. annem bana demeden yapardi işlere.
bunlari yazarken içimden yaziyorum valla:)

emzigi benimki almamaya başladi sadece uykusu gelince aliyor. atiyor hemen. zor veriyorum sanki ya

inşallah iyi olurlar.
her çocuk farklı oluyo işte emzik diyeti yaptırıyorun meme az emiyor diye bugün işe yaradı ilk defa 10 dk emdi karnı dolu dolu oldu emziğide bıraksın istemiyorum ama mememide tutsun uyusun orda istiyorum sallamaktan gına geldi valla hem diyo 40 dk uyanıklıktan sonra 1 saat uyucam hem de o uyku ayakta sallanarak olacak yedi beni yedi :))

Valla hiç yoktan iyidir sen devam et vermeye :) tabiki insanın kendi annesi gibi olmaz annen başka sehirdemi

Uyku bizdede sorun bırakıp 1 saat uyumamıştır ya sallanan beşiğinde yatak ya 15 dk arayla kalıcak be sırf uyuyorken verdiğim için emmese sıkıntı yok

Uyku bizdede sorun bırakıp 1 saat uyumamıştır ya sallanan beşiğinde yatak ya 15 dk arayla kalıcak be sırf uyuyorken verdiğim için emmese sıkıntı yok
Benim gündüz 3 saat uyurdu akşam uyku düzenimiz var 7 buçuk sekizde odamıza geliyoruz alt değiştir emzir gaz çıkar hava kararıyo ondan sonra gece lambamızı yakıp uyuyoruz gündüz uykuları gitti ama ayakta yine o kadar uzun uyuyor 1 saat arayla kalkıyor geceleri ise yeni yeni uyanıp oynamaya başladı çok korkuyorum gecede sallanmaya alışırsa diye bende uyurken vereyim olmadı gündüz ağlayınca veriyordum dışarı çıkacağımız zaman büyük yardımcı eğer elbise değişiyorsak yine öyle mememe düşkün olsa emmesi hoşuma gidiyor çok seviyorum çocukların ağzında emziği

Valla hiç yoktan iyidir sen devam et vermeye :) tabiki insanın kendi annesi gibi olmaz annen başka sehirdemi
yok ayni yerdeyiz mahalle farkli biraz uzak. mukabeleleri başladi gelemiyor akşam teravih var işte
kaynanam mukabeleye gidemiyor torun bakicam diye. yahu isterse gidebilirdi o evde yaşayan halası var ki. bence bahane galiba. bende dedim ki halası bakar sen gider gelirsin anne dedim gidemiyo işte. görümcem bazen öğleye kadar uyuyor işte güvenemedi kızına.
işte benim kendi anneme çok ihtiyacim var.

kumrudeniz çok geçmiş olsun rabbim bil daha yastmasin doktorun ilacı rastgelsin Y yesilagac44 canım sana da geçmiş olsun ınş tez zamanda sonuç alırsın bu arada hoşgeldin bidaha özleme kendini

Oy maşallah öğrenmiş bak :) ya biberon sevmiyor bn ameliyat oldum kızım 3 aylıkken biberonu zor verdik dedi annem.. 100 cc anca sağıyorum oda yetmez en az iki öğün vermesi lazım bizimki 200 cc içer 4 gün sağdığım 1 gün eder çünkü bn sadece gece sığabiliyorum gün içinde emiyor öyle çok da sütüm Yok işte yetiyor ama fazlası Yok işte.. bnde ek gıdaya geçince işe başlamak istedim en azından bir öğün ek gıda olur sonra anne sütü öyle daha iyi olur dedim.. çok zor Ya hiç kıyamıyorum bırakmaya.. bir ayda insan kaynaklarını iki kere aradım şu zaman başlasam bu zaman başlasam diye bıktılar benden..

Çok zor oluyor ya ama alisti bu şekilde. Size doğum izin belge kağıdı vermiyorlarmi
Az kaldı bı ay işte kızım ben gelir gelmez hemen uyanıyor maşallah hissediyor annesini:)

kızlar sabah kendi doktorumuza götürdüm.tekrar kaka tahlili yaptırdık.amip çıkmadı bu sefer.kan aynen vardı.doktoru dizanteri değil dedi. enfeksiyon var, mikrop kapmış dedi.ve dün başladığım ilacı kestirdi.kendisi yeni bir antibiyotik ve maflor adlı ilac verdi.dizanteri olmadığına çok sevindim valla:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…