2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar burun temizliğini Nasıl yapıyorsunuz? Ben otribebe damlatıp ağızdan çekmeliyle alıyorum ama hem damlalar hem yedek uçlar pahalı. Onları geçtim çocuğun burun delikleri büyüyecek ucunu sokuyorum mecburen. Daha pratik bir çözümü olan var mı?

Bir de Burda çok kişi vardı neredeler yahu kızlar o_O

Durduk yere mı temizliyorsun yoksa tıkalı mı?

Kızlar burun temizliğini Nasıl yapıyorsunuz? Ben otribebe damlatıp ağızdan çekmeliyle alıyorum ama hem damlalar hem yedek uçlar pahalı. Onları geçtim çocuğun burun delikleri büyüyecek ucunu sokuyorum mecburen. Daha pratik bir çözümü olan var mı?

Bende aynen o şekild e yapıyorum başka bi yol yok sanırım daha küçükler gerçekten pahalı tek sefer kullanıyorum uçlarını hakkaten pahalıya satıyorlar çok sokma ucu nasılsa geliyo çekerken kalabaligada gelince kimse kabul etmiyo gittiğinde bariz ortada işte neyse sanırım böyle devam edicez

Ocak doğumlular dönmüyorsa bizimkilerde çok normal o zaman :) zaten benim kafa çorba oluyor bazen, hangi ayı takip etmeli, baz almalı şaşırıyorum. Doktora da dedim ben bu çocuğa 2 aylık muamelesimi yoksa 4 aylık muamelesimi yapıcam diye :) Gelişimi güzel gidiyor artık yavaştan 4 aylık muamelesi yapabiliriz dedi de rahatladım biraz. Sağlık ocagındaki Ebemizde 4 aylıkları yakalamış dedi, kendilerinin takip ettikleri çizelgeyi gösterdi de kilo olarak 4 aylık çocuk için 4 küsür kilodan baslıyor çizelge 8 küsür kiloya kadar çıkıyordu sanırım. Demek ki kilodan vs daha çok nörolojik gelişim daha önemli.
Bence artık erken doğumu unutup bebise yazıtları gibi davran ne güzel gelişim normal demişler şu annelerin acabaları gitmiyo dimi :))

Ben sütümle ıslatıp küçük çatal iğnenin arkasıyla alıyorum. Ya da banyoda burnunu sıkıyorum bikaç defa o zamanda ıslanıyor burnundakiler,burnunun ucuna geliyor

Doktora resim yolladım artık dayanamadım.normal gözüküyor dedi.ben çok yeşil soğan yiyorum ondan mı acaba?? Sen yeşillk çok yiyo musun ? Ondan mı diyorum.peki hametanla kaç günde geçti.bizim 2. Gün biraz dağilmış.doktor devam et dedi.çok kötü görünüyor içim gidiyor.
canım benimki de olmuştu altını ıslak mendille silmeyi bıraktım bir süre ve yıkamaya başladım. 5 gün boyunca travocort diğer 5 gün boyunca trocyd sürdüm geçti zaten bir haftaya kalmadı bir gün bi anda geçiverdi. Sen bebeğinin altını bi müddet yıka hep ve iyice kurula nemli kalmasın. Islak mendil nemli bırakıyor ve tahriş ediyor.

Evet Can'ım aynen dediğin gibi çok pahalı her hafta fizyolojik serum alıyorum neredeyse. Oğlumun burnu çok tıkanıktı ve hırıltı ses geliyordu burnundan bundan dolayı memeyi bile zor veriyordum nefesi kesiliyordu. Yeni doğan bebeklerde burun tıkanıklığı oluyormuş ama benim oğlumda biraz fazla dün kulak burun boğaza götürdüm film çekildi geniz Eti varmış ondan dolayı çok huzursuz oluyor. Sürekli burnunu temizleyip takip etmem gerekli. Bu arada bebeğin burnuna kendi sütünüde damlatabilirsin canım bu şekilde temizleyen de var.
Kızlar, wee'nin burun temzileyicisini alın. Ben de sizin gibi bebedor ya da otribebe kullanıyordum sürekli yedek uç almaktan canım çıktı. Eşimin şirketi bi hediye bebek paketi yollamıştı içinden wee bebek burun temizleyicisi çıktı resmen en büyük hediye bana oydu. Hem ucu ince burnu genişletmiyor hem de elle yıkanan bir alet uç almana gerek yok ve otribebeden bin kat daha iyi çekiyor. Otribebe de artık nefesim kesiliyordu çekicem diye

Bende aynen o şekild e yapıyorum başka bi yol yok sanırım daha küçükler gerçekten pahalı tek sefer kullanıyorum uçlarını hakkaten pahalıya satıyorlar çok sokma ucu nasılsa geliyo çekerken kalabaligada gelince kimse kabul etmiyo gittiğinde bariz ortada işte neyse sanırım böyle devam edicez
canım wee nin burun temizleyicisini kullan uç değişikliği yapılmıyor burna giren kısmı ince ve çok daha iyi çekiyor

IMG_1975.JPG
Bahsettiğim burun aspiratörü bu işte kızlar. dandik gibi görünse de çok başarılı ve sürekli uç değiştirmiyorsun yıkanabilir türden

kızım doğduğu zamandan beri yapmadığı huysuzlugu yaptı akşam sofraya oturamadim bile ayakta kucagimda salliyorum oturduğum an basıyor yaygarayı memeyi kabul etmiyor zoraki ağzına veriyorum ay kısacası sabahı zor ettim

canım benimki de olmuştu altını ıslak mendille silmeyi bıraktım bir süre ve yıkamaya başladım. 5 gün boyunca travocort diğer 5 gün boyunca trocyd sürdüm geçti zaten bir haftaya kalmadı bir gün bi anda geçiverdi. Sen bebeğinin altını bi müddet yıka hep ve iyice kurula nemli kalmasın. Islak mendil nemli bırakıyor ve tahriş ediyor.
Teşekkürler.Yokk nerde ıslak mendil ben hep pamuğu ıslatıp kullandım.şimdi açık bırakıyorum iice kuruluyorum zaten teni çok hassas hemen kızarıyo.bezinide değiltirdim .3 numaraya geçtim.onun da etkisi olabilirmiş.inş geçer içim çız ediyo :KK43:

kızım doğduğu zamandan beri yapmadığı huysuzlugu yaptı akşam sofraya oturamadim bile ayakta kucagimda salliyorum oturduğum an basıyor yaygarayı memeyi kabul etmiyor zoraki ağzına veriyorum ay kısacası sabahı zor ettim
Büyüme atağı olabilir.büyüme atak haftaları var.bi bak ona denk gelmiştir.huy değişikliği olabiliyor.

Tamam canım haftaya kontrol var o Zaman da sorabilirim

Tel toka mı :KK57: beceremem onu. Ben de yıkayayım bari kaç kutu uç aldık 2 ayda

Geçmiş olsun canım serum fizyolojik pahalı. Normal serum alıp damlatan duydum ama dr A sormak gerek. Yani 2-3 damla damlatıp hep çöpe gidiyor
Eki Görüntüle 2001408
Bahsettiğim burun aspiratörü bu işte kızlar. dandik gibi görünse de çok başarılı ve sürekli uç değiştirmiyorsun yıkanabilir türden
Teşekkür ederim Can'ım. Alıp deneyelim bakalım.

Tamam canım haftaya kontrol var o Zaman da sorabilirim

Tel toka mı :KK57: beceremem onu. Ben de yıkayayım bari kaç kutu uç aldık 2 ayda

Geçmiş olsun canım serum fizyolojik pahalı. Normal serum alıp damlatan duydum ama dr A sormak gerek. Yani 2-3 damla damlatıp hep çöpe gidiyor
Ben normal serumla açıyorum zaten diğerleri de aynıymış şırıngayla burnuna sıkıyorum ne varsa kendiliğinden çıkıyor zaten başka bir şeyle zorda kalmayınca çekmiyorum

Kulağı falan mı ağrıyor ki kuzunun:KK43: Inşallah bir günlük bir şeydir bugün güzel gecer

X