2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlar oğlum 3 gündür kakasını yapmıyor, ilk defa oluyor böyle. Zeytinyağıyla masaj yapıp sıcak havlu koydum dün 2 kere ama sonuç alamadım. Napabilirim bir akıl verin ne olur? Çok zorlanmıyor ama çok üzülüyorum.
Kaka yapmiyo diye huzursuz mu ağlıyo mu ıkiniyo ama yapamiyomu öyle bir durum yoksa üzülme annesi yediği yarıyordur. Eger kabız gibi hissediysan zeytin yağı ver demişti hemşire 1 çay kasigi .ama gerçek zeytinyağı.kabizsa tabi .degilse çocuk ta kaka yokki ne cikartsin

tota00 tota00 Cnm , Benim oğlum 6 mart doğumlu. 2.5 aylık olana kadar her bezi kakaliydi. Hatta buraya da yazmıştım geçenlerde. 74 günlükken kaka yapmadı 1 gün boyunca, bekleyeyim dedim. Bekledim tam 4 gün yapmadı. Doktorumuza mesaj attım. Arada böyle geçici ara vermeler olabilir. Sürekli olursa görelim dedi. 5. Gün geldi kakalar. Şimdi de günde 2 kez yapıyor. Sadece anne sütü alıyorsa müdahale etmene gerek yok. Kendisi istediği zaman yapacaktir.
Mama da yiyorsa. Benim kiz mama da yiyo geçen gun den bugüne hiç yapmdi . Zorlanma da yok ağlama da .yediği yarıyor bence

Sa

Sadece anne sutu alan bebeklerde 9 1p gune kdar normal kabul ediliyor ve müdahale edilmiyor diye biliyorum. Yine yapmazsa fitil veriyorlar

Evet onu okumuştum da ne bileyim işte birden kesilince üzülüyorum.

Poposunu cok hafif zeytnyagli cubukla uyarabilirsin canim bacaklarina merdiven cikarmis gibi hareket yaptirdiktan sonra varsa yapacaktir

Uyarmadım henüz, bir gün daha bekleyeyim olmadı öyle yapcam onu da. Uyarmak da alışkanlık yaratabiliyormuş sanırım çünkü.

tota00 tota00 Cnm , Benim oğlum 6 mart doğumlu. 2.5 aylık olana kadar her bezi kakaliydi. Hatta buraya da yazmıştım geçenlerde. 74 günlükken kaka yapmadı 1 gün boyunca, bekleyeyim dedim. Bekledim tam 4 gün yapmadı. Doktorumuza mesaj attım. Arada böyle geçici ara vermeler olabilir. Sürekli olursa görelim dedi. 5. Gün geldi kakalar. Şimdi de günde 2 kez yapıyor. Sadece anne sütü alıyorsa müdahale etmene gerek yok. Kendisi istediği zaman yapacaktir.

Öyle miymiş? Ay vermesin böyle aralar ya :KK43: ben de daha doktoruyla konuşmadım ama dediğin gibi bekleyeyim bakayım. Zaten gazlı bir bebek olduğu için ıkınması var ama her zamanki gibi, farklı bir sıkıntı verici durumu yok yani. Ay o kokuyu duymayı özledim vallahi.

canım benim ki bi aydır öyle 3 gun de 4 günde bir yapıyor bazen de ilk kakayi yaptığı zaman ertesi gün de yapıyor duruma göre bazen fitil veriyorum zorlanma sancı filan belirtisi yoksa bırak bakalım ne zaman yapacak ben bide süt içmeyi arttırdığım zaman kazasını rahat yapıyor bunu keşfettim kulak çubuğunu zeytinyağını batırıp poposundan hafif içeri sokup biraz beklet bakalım(annem yapıyor ben denemedim)

Artı bir sancısı yok canım, gaz sancısı var ama her zamanki kadar yani farklı bir sıkıntısı yok yani. Bekleyeyim madem :KK43: o zeytinyağlı çubuğu da duydum ama uyarmak da alışkanlık yaratabiliyormuş onun için çekiniyorum şu an. Son çarem o zaten :KK43:

Benim bebiş bugün memeye gelince çığlığı basıtorçok ağlıyor nefesi kesilecek derecede istemiyor memeyi ayakta filan zorla tutturuyorum memeyi mi bırakıyor acaba:KK43: 77 günlük geceleri bir defa biberonla mama veriyorum biberona alışıp memeyi bırakıyor olabilir mi:KK43:
canım memeyi bırakacagindan değilde bi hırs sinirlilik hali oluyo krize girip memeyi gözleri görmüyorlar sen sakinleştirip tekrar dene yilma ama

Bende biberon alıştırayım diye ugrasiyorum sevmedi hiç içind e anne sütü oldumu gene ısıyı ama mamayı istemedi bende dışarı çıkarken alayım yanıma mama istiyorum alışsın ama yok diliyle itiyo

MALZEMELER:
  • 6 Çay bardağı kalın bulgur
  • 1 çay bardağı pirinç
  • 3 litre su(suyu çektikçe ekleyebilirsiniz)
  • 1 çay kaşığı instant maya
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
Ayrıca
  • 3-4 çay bardağı toz şeker (damak tadınıza göre azaltabilir ya da artırabilirsiniz.)
  • leblebi yada fındık
  • Toz tarçın
YAPILIŞI:
  • Bulgur ve pirinci yıkayıp su ile iyice yumuşayıncaya kadar haşlayın.
  • Daha sonra ince tel süzgeçten geçirip posasını atın. Ağzı açık bir şekilde 1-2 saat güneş görmeyen yerde ılımaya bırakın.
  • İyice ılıyınca mayayı iki kaşık şeker ve bir bardak su ile karıştırıp tenceredeki bulgur lapasına ekleyin kapağını kapatın.
  • Ertesi sabah karıştırın 18-24 saat arası bekleyecek. Bekleme zamanında arada karıştırın. (Ben balkonda yapıyorum epey soğuk oluyor onun için mayalama süresi sizde daha çabuk olabilir 12 saatede düşebilir tadına kokusuna bakın. )
  • Serin bir yerde olmasına özen gösterin. Sıcak bir ortamda olursa fermantasyon daha hızlı olur ve bozanız istenilen lezzete ve kıvama gelmez maya kokusu olur.
  • 18-24 saat olunca artık geri kalan şekeride ekleyebilirsiniz. Şeker miktarı arzuya göre arttırılabilir. Ben artırdım bana şekeri biraz az geldi.
  • Şekeri ekledikten sonra tadına bakıp olup olmadığını anlayabilirsiniz. Takribi 18-24 saat arası bir sürede oluyor.Olup olmadığını 18 saat sonunda şekeri katıp tadarak anlaya bilirsiniz. Kıvamını kontrol edin su gerekliyse içme suyundan ekliyebilirsiniz.
  • Bozanız olduktan sonra artık buzdolabında muhafaza edin. Ne kadar çabuk tüketirseniz o kadar lezzetli olur. Buzdolabında fermantasyonu azalır. En fazla 2 günde tüketmeye bakın. Servis ederken Tarçın ve fındıkla servis edebilirsiniz. Orijinalinde leblebi var ama ben sevmediğim için fındık kullanıyorum. Afiyet olsun...
    (Bozanın mutlak süretle serin bir ortamda yapılması gerekiyor. Yaz sıcaklarında boza tarifini alıp yapıp sonrada olmadı diye yorum yapanlar lütfen sıcaklığa sonrada maya miktarına dikkat edin. Çay kaşığı ölçüsü ile verdim gramajlı versem herkesin tartısı yok lütfen silme çay kaşığı maya ekleyin )
- See more at: http://www.seneminyemekleri.com/2012/01/evde-boza-yapimi.html?m=1#sthash.cHNoKMNb.dpuf

Boza tarifi bu iyi süt yaptığını hep duymuştum ev yapımı boza denemek isteyen arkadaşlara ben denicem üzerine leblebi koyun mutlaka :)

canım memeyi bırakacagindan değilde bi hırs sinirlilik hali oluyo krize girip memeyi gözleri görmüyorlar sen sakinleştirip tekrar dene yilma ama
Evet aynen neyin siniri anlamış değilim:işsiz: Yok canım çok uğraşıyorum sonunda tutuyor umarım geçici bi süreçtir

Bizim bebelerin artık gece kaç saat uyuması normal? Benim kız gece mama alıyor. 5 saat falan uyuyor, gündüz uykusu kısa olunca ben de uyandırmıyorum. Hata mı ediyorum acaba? Bugün 81 günlük.

Otri bebeyi çok zorda kalmadıkça kullanma dedi dr. Serum fizyolojik yapıp minik minik peçetelerle alıorum yada bazen kulak çöpü ama peçetelerin ucunu daha çok kullanıyorum

İlk başta bruno kullanmıştık o daha iyiydi sanki. Otribebe yi dün gece kendime de kullandım hiç de açmadı şaşırdım :KK57:

Durduk yere mı temizliyorsun yoksa tıkalı mı?

Sümük görününce temizliyorum Can'ım baya görünüyor, o Zaman bakıyorum nefes alırken ses de gelebiliyor

Kızlar, wee'nin burun temzileyicisini alın. Ben de sizin gibi bebedor ya da otribebe kullanıyordum sürekli yedek uç almaktan canım çıktı. Eşimin şirketi bi hediye bebek paketi yollamıştı içinden wee bebek burun temizleyicisi çıktı resmen en büyük hediye bana oydu. Hem ucu ince burnu genişletmiyor hem de elle yıkanan bir alet uç almana gerek yok ve otribebeden bin kat daha iyi çekiyor. Otribebe de artık nefesim kesiliyordu çekicem diye

Aynen çek çek canım çıkıyor bebiş de sıkılıyor. Wee deneyecem saol canım

Ben normal serumla açıyorum zaten diğerleri de aynıymış şırıngayla burnuna sıkıyorum ne varsa kendiliğinden çıkıyor zaten başka bir şeyle zorda kalmayınca çekmiyorum

Normal kola takılan serum dimi? Ben de duydum kullanıldığını, hem de tasarruf olur baya gider. Haftaya Dr kontrolünde bi sorayım dedim ama alcam zaten

Bizim bebelerin artık gece kaç saat uyuması normal? Benim kız gece mama alıyor. 5 saat falan uyuyor, gündüz uykusu kısa olunca ben de uyandırmıyorum. Hata mı ediyorum acaba? Bugün 81 günlük.

Ben mama vermiyorum galiba ondan sık uyanıyor. İlk uyuduğunda 4 saat uyuyor sonra sabaha kadar saat başı. Bir de alışkanlık mı yaptı nedir hergün sabah saat 5-6 arası gazdan kıvranıyor. O çıkarmadan bana da uyku yok.

Kaka yapmiyo diye huzursuz mu ağlıyo mu ıkiniyo ama yapamiyomu öyle bir durum yoksa üzülme annesi yediği yarıyordur. Eger kabız gibi hissediysan zeytin yağı ver demişti hemşire 1 çay kasigi .ama gerçek zeytinyağı.kabizsa tabi .degilse çocuk ta kaka yokki ne cikartsin

Canım zaten gazlı olduğu için ıkınma var ama artı bir durum yok gibi açıkçası eskisi kadar ıkınıyor. Biraz daha bekleyeyim bari napayım, hayatımda hiç bir kakanın yolunu bu kadar gözlememiştim :))

Bence 5 saat uyuyabilir mama alıp yapıyosa tok tutar zaten bizimki emip yatsa da uyandirmiyorum ben artık uyanınca emziriyorum bizimde nadirde olsa 5 saati biliyo bazen ellemiyorum

Benim kızım 40 ı çıkınca bozdu o düzeni ve 20 günü geçmiş,ben iki hafta diyorum ama en az gece 2 ye kadar uyumayıp,gğndüzleri de doğru düzgün uyumayarak mahvetti beni,kendisi de dığru düzgün kilo bile almamış. Bikaç gündür de en az 10 saat mememde kalıyor. Atak dönemi diyorlar ama bizdeki başka bişey:KK43:
Kac aylik kilosu nekadar? Doymuyormu acaba. Mama dwnediniMi? Benimsw acaba sutum azaldi da acikiyormu diye dusunuyorum. Dedigin gibi buyume atagida olabilir. Nekadar suruyor bu ataklar

Kızlar oğlum 3 gündür kakasını yapmıyor, ilk defa oluyor böyle. Zeytinyağıyla masaj yapıp sıcak havlu koydum dün 2 kere ama sonuç alamadım. Napabilirim bir akıl verin ne olur? Çok zorlanmıyor ama çok üzülüyorum.

Canm bnde cok asiri uzildum hala da uzilmeye devam ediyirum bizkmki 9 gunj buldi sonra arada 2 3 hunde bir yapti sonra tekrar 9 gunu buldj ama hic bir slntisi yoktj yapacagi gun sadece ugrasiyor. Sonra yapiyor. Yani hic olusmuyor bnce bisey bizde haftaya doktora gidecegiz tekrar aoracagim bi defa gittik bu sebebden rahatsiz gorunmuyor dedi bekleyim olmadi fitil ver dedi

Can'ım öncelikle geçmiş olsun benim oğlumun kakasıda sarı yeşil aynen bir haftadır bu şekilde yapıyor bunun için dr götürmedim. Pişik içinde forumdaki arkadaş zıdrave macır diye bir krem var internetten sipariş ediyorsun onu kullandım geçti. Ama o kremden önce eczacı trosdy krem ve hametanı karıştır dedi o şekilde kullandım o da çok ii geldi.
Canım bu kremden alıcam ama iki çeşidi var sen hangisini aldın bi resim atsana

Benim bebiş bugün memeye gelince çığlığı basıtorçok ağlıyor nefesi kesilecek derecede istemiyor memeyi ayakta filan zorla tutturuyorum memeyi mi bırakıyor acaba:KK43: 77 günlük geceleri bir defa biberonla mama veriyorum biberona alışıp memeyi bırakıyor olabilir mi:KK43:
Burnu tıkalı olabilir mi çok aç kalınca da inatlaşabiliyorlar.aslında gece daha fazla süt üretimi olur vermesen mama çünkü mrzirme danışmanım biberon alab her bebek memeyi reddedebilir demişti.

Burnu tıkalı olabilir mi çok aç kalınca da inatlaşabiliyorlar.aslında gece daha fazla süt üretimi olur vermesen mama çünkü mrzirme danışmanım biberon alab her bebek memeyi reddedebilir demişti.

Benimki nadir bebeklerden o zaman :) Biberonu alıp memeyi reddetmeyen :) Meme biberon emzik ne varsa götürüyor :KK48: Ah bir de kilo alsa , çok küçümen kaldı kızım :110:

Kac aylik kilosu nekadar? Doymuyormu acaba. Mama dwnediniMi? Benimsw acaba sutum azaldi da acikiyormu diye dusunuyorum. Dedigin gibi buyume atagida olabilir. Nekadar suruyor bu ataklar
2 ay 5 günlük. 2.250 doğmuştu 3900 şimdi. Miniminnacık kuzum:anne: mama hastanede doğduğu ilk gün verilmişti ondan beri hiç denemedim. Sütüm mastit olacak kadar çoktu ama stres,uykusuzluk,yorgunlukla çok azaldı bi haftadır:KK43: ataklarla ilgili bi foto vardı,bulup atayım,benim minnak mememe yapışmazsa yine..emerken elimi de tutuyor sıkı sıkı. Sanırım benim minnak iş ve işlemler için bırakıp gittim onu,o yüzden de bu kadar memeye düşkün

Aç değil çünkü sık sık emiyor burnu da temiz neden böyle huysuzluk yaptığını bilmiyorum. Aslında doktorumuz da mamaya ihtiyacı yok ama gün içinde çok yorarsa sizi verebilirsin rahat uyusun diye dedi bende biraz uzun uyusun diye veriyorum gündüz çok az uyuyor ve geceye kadar çok yorulmuş oluyorum çareyi mama vermekte buluyorum:KK43:

X