2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlarrr selamm nasılsınız vakit bulup giremiyorum.
Bizim son bir haftadır kakası sarı yeşil dpktorumuz normal dedi bilmiyorum yine de sapsarı yapardı noldu ki? Var mı acaba bizimki gibi olan :KK43:
Dünde pişik oldu mustelaya travazol karıştırıom ama yayılmış bugün ne önerirsiniz hemen geçsin
Can'ım öncelikle geçmiş olsun benim oğlumun kakasıda sarı yeşil aynen bir haftadır bu şekilde yapıyor bunun için dr götürmedim. Pişik içinde forumdaki arkadaş zıdrave macır diye bir krem var internetten sipariş ediyorsun onu kullandım geçti. Ama o kremden önce eczacı trosdy krem ve hametanı karıştır dedi o şekilde kullandım o da çok ii geldi.

Can'ım öncelikle geçmiş olsun benim oğlumun kakasıda sarı yeşil aynen bir haftadır bu şekilde yapıyor bunun için dr götürmedim. Pişik içinde forumdaki arkadaş zıdrave macır diye bir krem var internetten sipariş ediyorsun onu kullandım geçti. Ama o kremden önce eczacı trosdy krem ve hametanı karıştır dedi o şekilde kullandım o da çok ii geldi.
Doktora resim yolladım artık dayanamadım.normal gözüküyor dedi.ben çok yeşil soğan yiyorum ondan mı acaba?? Sen yeşillk çok yiyo musun ? Ondan mı diyorum.peki hametanla kaç günde geçti.bizim 2. Gün biraz dağilmış.doktor devam et dedi.çok kötü görünüyor içim gidiyor.

Zdrave macır kremi kim kullandı??
Peki nerden aldın gg da var bend e ordan alayım

Doktora resim yolladım artık dayanamadım.normal gözüküyor dedi.ben çok yeşil soğan yiyorum ondan mı acaba?? Sen yeşillk çok yiyo musun ? Ondan mı diyorum.peki hametanla kaç günde geçti.bizim 2. Gün biraz dağilmış.doktor devam et dedi.çok kötü görünüyor içim gidiyor.
Yok Can'ım ben yeşillik yemiyorum onunla Alakası olduğunu zannetmiyorum. Benim oğlumun poposu o kadar kötü olmuştu ki altını açamıyordum kanıyordu artık 5 gün düzenli kullan geçer inşallah bir de ben altını açtığım Zaman günde bir defa poposunu yıkıyordum 10 dk açık bırakıyordum. Onunda çok faydası oldu. İnşallah ilerlemez şimdiden tedbirini al. İlerleyince insan dayanamıyor. Geçmiş olsun tekrardan.

Canım yeşillik değiştirir nette de yaziyo dr normal demis azalır bakalım degiscekmi

Bizimki de ara ara yeşil yapıyor ben de dereotu çok yiyorum alakası var mı bilmiyorum. Ben Dr A mı gitsek dedim annem normaldir diyor.

Kızlar burun temizliğini Nasıl yapıyorsunuz? Ben otribebe damlatıp ağızdan çekmeliyle alıyorum ama hem damlalar hem yedek uçlar pahalı. Onları geçtim çocuğun burun delikleri büyüyecek ucunu sokuyorum mecburen. Daha pratik bir çözümü olan var mı?

Bir de Burda çok kişi vardı neredeler yahu kızlar o_O

Kızlar burun temizliğini Nasıl yapıyorsunuz? Ben otribebe damlatıp ağızdan çekmeliyle alıyorum ama hem damlalar hem yedek uçlar pahalı. Onları geçtim çocuğun burun delikleri büyüyecek ucunu sokuyorum mecburen. Daha pratik bir çözümü olan var mı?

Ben ucu yıkıyorum :) sürekli uç mu alıcaz ve tamamını sokmuyorum ucundan çekiyorum.bence böle devam et.sümüğü tel tokayla alan var ama o daha tehlikeli geldi bana

Canım benim bebek de pisik olmuştu. Pişik kremi pek fayda etmedi. Kantaron yagi önerdiler . Hem cok dogal ve güvenilir annem yapti verdi sürdüm iki güne hiç bir şeyi kalmadı şimdi hafif kızarsa bile hemen sürüyorum olmadan geçiyor. Her zaman da surmene gerek yok üç güne bir sürsen hiç pisik olmaz.

Evet Can'ım aynen dediğin gibi çok pahalı her hafta fizyolojik serum alıyorum neredeyse. Oğlumun burnu çok tıkanıktı ve hırıltı ses geliyordu burnundan bundan dolayı memeyi bile zor veriyordum nefesi kesiliyordu. Yeni doğan bebeklerde burun tıkanıklığı oluyormuş ama benim oğlumda biraz fazla dün kulak burun boğaza götürdüm film çekildi geniz Eti varmış ondan dolayı çok huzursuz oluyor. Sürekli burnunu temizleyip takip etmem gerekli. Bu arada bebeğin burnuna kendi sütünüde damlatabilirsin canım bu şekilde temizleyen de var.

:KK16:Bu

bu arada yazmayı unuttum canım. Her seferinde uç almıyorum. Yıkıyorum o şekilde kullanıyorum.

Haklısın her gelişme bizler için iki kat önemli. Maşallah kuzularımıza, saglıkları yerinde olsun en önemlisi o.
Ocak annelerini takip etmiyorum, adı ne sayfanın sadece ocak anneleri mi bakayım olmadı bende.
2017 oca anneleri galiba. Bn gelişimlerini takip ediyorum da orda normal doğup dönmeyen çok bebek var daha

2017 oca anneleri galiba. Bn gelişimlerini takip ediyorum da orda normal doğup dönmeyen çok bebek var daha

Ocak doğumlular dönmüyorsa bizimkilerde çok normal o zaman :) zaten benim kafa çorba oluyor bazen, hangi ayı takip etmeli, baz almalı şaşırıyorum. Doktora da dedim ben bu çocuğa 2 aylık muamelesimi yoksa 4 aylık muamelesimi yapıcam diye :) Gelişimi güzel gidiyor artık yavaştan 4 aylık muamelesi yapabiliriz dedi de rahatladım biraz. Sağlık ocagındaki Ebemizde 4 aylıkları yakalamış dedi, kendilerinin takip ettikleri çizelgeyi gösterdi de kilo olarak 4 aylık çocuk için 4 küsür kilodan baslıyor çizelge 8 küsür kiloya kadar çıkıyordu sanırım. Demek ki kilodan vs daha çok nörolojik gelişim daha önemli.

Ocak doğumlular dönmüyorsa bizimkilerde çok normal o zaman :) zaten benim kafa çorba oluyor bazen, hangi ayı takip etmeli, baz almalı şaşırıyorum. Doktora da dedim ben bu çocuğa 2 aylık muamelesimi yoksa 4 aylık muamelesimi yapıcam diye :) Gelişimi güzel gidiyor artık yavaştan 4 aylık muamelesi yapabiliriz dedi de rahatladım biraz. Sağlık ocagındaki Ebemizde 4 aylıkları yakalamış dedi, kendilerinin takip ettikleri çizelgeyi gösterdi de kilo olarak 4 aylık çocuk için 4 küsür kilodan baslıyor çizelge 8 küsür kiloya kadar çıkıyordu sanırım. Demek ki kilodan vs daha çok nörolojik gelişim daha önemli.
Tabii tabii kilo olarak zaten yakalamışız maşallah.. nörolojik olaraktan şuan çok geride sayılmayız bnce yani 15-20 gün felan geride belki.. sonuçta bir günde bile neler değişiyor..
Aynen cnm bizimkilerin dönmemesi normal bn orayı okuyunca bazen moral oluyor :) sen Buhara'da prematüreye özel dr a mı gidiyorsun neonatoloji miydi?

Gidersen bana da yaz canım
Tamam canım haftaya kontrol var o Zaman da sorabilirim

Ben ucu yıkıyorum :) sürekli uç mu alıcaz ve tamamını sokmuyorum ucundan çekiyorum.bence böle devam et.sümüğü tel tokayla alan var ama o daha tehlikeli geldi bana

Tel toka mı :KK57: beceremem onu. Ben de yıkayayım bari kaç kutu uç aldık 2 ayda

Evet Can'ım aynen dediğin gibi çok pahalı her hafta fizyolojik serum alıyorum neredeyse. Oğlumun burnu çok tıkanıktı ve hırıltı ses geliyordu burnundan bundan dolayı memeyi bile zor veriyordum nefesi kesiliyordu. Yeni doğan bebeklerde burun tıkanıklığı oluyormuş ama benim oğlumda biraz fazla dün kulak burun boğaza götürdüm film çekildi geniz Eti varmış ondan dolayı çok huzursuz oluyor. Sürekli burnunu temizleyip takip etmem gerekli. Bu arada bebeğin burnuna kendi sütünüde damlatabilirsin canım bu şekilde temizleyen de var.

Geçmiş olsun canım serum fizyolojik pahalı. Normal serum alıp damlatan duydum ama dr A sormak gerek. Yani 2-3 damla damlatıp hep çöpe gidiyor

Otri bebeyi çok zorda kalmadıkça kullanma dedi dr. Serum fizyolojik yapıp minik minik peçetelerle alıorum yada bazen kulak çöpü ama peçetelerin ucunu daha çok kullanıyorum

Top gibi sadece havasini indirip burun icinden ceken bi alet var canim bakarsan gorursun bende onu kullaniyorum

X