2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Bu arada kimler kac kilo ile hamile kaldi cok merak ediyorum? Simdiden kilo alan var mi onuda merak ediyorum

Iyi geceler olsun .yaklaşık 3 haftadir arada girip bakıyordum ancak yorum yazmadım .çünkü hamileligim sona ererse üzülürüm korkusu vardı daha önce 2 kürtaj yaşadım 1 evladım var 5 yaşında .kalp atışını duyunca yazarım demiştim. Çok şükür ALLAH'a bugün duyduk. Ama korkular bitmiyor.Bende 2.dusukten sonra genetik test sonucu kan pihtilasmasi çıktı.21 gündür karından iğne vuruyorum ve coraspin alıyorum .inşALLAH sonu güzel niyet bu zorlu yolun hepimiz sağ salim evlatlarımız konuşuruz inşALLAH .bu arada sat 6 haziran .sata göre 7+4 ancak ultrason göre 6+5 çıktı

58 ile kaldim hala 58 im ama ic camasirlarim sikmaya basladi ne oluyor anlamis degilim benimde eski istahim yok baslardaki tiksiniyorm az az ama saat basi yiyorm nerdeyse dakka basi kaziniyo midem
Yiyebiliyorsan cok iyi canm.kasık bölgende hafif siskinlik oldumu ? Bende böyle adet zamani sislik oluyor ya kasıklarimizda ondan daha bi şiş durumda suan beni sıkan birseyler yok ama seninkide böyleyse o yüzden sıkmaya baslams olabilir

Hayırlı uğurlu olsun allah tamamına ersirsin çoğunuzda ilk hamileliklerinde düşük var allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin

Allah sag salim kucaginiza almayi nasip etsin inşallah.hosgeldiniz topigimize ❤

Aslinda baslarda hic kilo almamak lazmmis herkes 5.aydan sonra cok alindigini söylüyor
Ya ben yediğimden değil cidden az bile yiyorum ama ne oluyorsa hemen bir iki kilo fazla çıkıyorum tartıda ilk hamileliğimde de öyle oldu. Acaba şişiyor mıyum nedir anlamadım

Canim çok sevindim.gözün aydın olsun.Allah bu mutluluğunu hiç sıkıntı şifre tasa yaratmadan doğumuna kadar devam ettirsin inşallah doğumunda bir avazda olsun canim.
Güzel dileklerin içinde Allah razı olsun kuzum.

Ya ben yediğimden değil cidden az bile yiyorum ama ne oluyorsa hemen bir iki kilo fazla çıkıyorum tartıda ilk hamileliğimde de öyle oldu. Acaba şişiyor mıyum nedir anlamadım
Olabilir canm.ben 2 gün üst üste tartildm 65.5 idim bugün tartildm 1 kilo fazla ciktm 1 günde 1 kilo alma imkanım yok arti dün zaten cok bsy yemedim muhtemelen ödem olustu vücudumda.seninde öyle olmus olabilir

Kızlar yiyebiliyorken bool bol yemek yiyin. Bu gün sadece çorba icebildim.c ok kotu bulanmasi
cani Allah yardimcin olsun kaç aya kadar bu bulantilar sizde irsimi anne bulantı yasamismi
Amin bugün su icsem kustum cok zor birsey sürekli kusmak ya

Tahmin ediyorum canim Allah Sana da sabrını dayanma gücünü versin normalde mideniz rahatsizken bile çıkarmak zulüm oluyor.
Ama bunada şükür herşey yolunda canim .Insallah çabuk atlatirsiniz bu bulantilar.

Bayanlar benim kafamı kurcalayan bir konu var. Biliyorum hamilelikte her ay önemlidir düzgün beslenmek gerekir ama internette gezinirken doktorların ilk üç ay için beslenme konusunda çok çeliştiğini gördüm.
Mesela biri demiş ki;

...Oysa bu beslenme konusundaki aşırı ısrar özelikle ilk aylarda hiçte gerekli değildir.Dünya sağlık örgütü gebeliğin ilk 3 ayı sadece folik asitin önemini vurgulamıştır.

Bu dönemde embriyo yani bebek yolk sak denilen bir kesecikten beslenir. Bu dönemde anne adayının aldığı gıdalar bebek gelişimine katkı sağlamaz. !??

Başka bir doktor da şöyle demiş

Zeka gelişimi için özellikle 1. ve 3. aylar arasındaki dönemde beslenme oldukça önemlidir. Erken dönemde beyin gelişimini etkileyen biyolojik etkenlerin başında beslenme gelir...

Ben sizlerin yorumlarını da merak ediyorum doktorunuz bu konuyla ilgili bişeyler dedi mi?

Midemin bulunmasını isteme sebebim yememin önüne gecememem
56 60 65 kilo ile hamile olan anneler hiccc bisi yiyemiyorum demeyin zaten yemiyormussunuz .ben 74 kiloydum siz deyince tartildim 76 buçuk olmuşum gidişat kötü bende mide bulmasın yemek yemiyim die dua edilecek noktaya geldim haberiniz olsun .

Hiiic sikayet etmiyorum aslinda çünkü ben bu mide bulantilarini bile yasamak icin 3 senedir bekliyorum ❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…