2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
56 60 65 kilo ile hamile olan anneler hiccc bisi yiyemiyorum demeyin zaten yemiyormussunuz .ben 74 kiloydum siz deyince tartildim 76 buçuk olmuşum:oha: gidişat kötü bende mide bulmasın yemek yemiyim die dua edilecek noktaya geldim haberiniz olsun .:kızgın:
Canm ekmekten felan uzak dur elinden geldigince.tatliyla felan aran nasil?

Bayanlar benim kafamı kurcalayan bir konu var. Biliyorum hamilelikte her ay önemlidir düzgün beslenmek gerekir ama internette gezinirken doktorların ilk üç ay için beslenme konusunda çok çeliştiğini gördüm.
Mesela biri demiş ki;

...Oysa bu beslenme konusundaki aşırı ısrar özelikle ilk aylarda hiçte gerekli değildir.Dünya sağlık örgütü gebeliğin ilk 3 ayı sadece folik asitin önemini vurgulamıştır.

Bu dönemde embriyo yani bebek yolk sak denilen bir kesecikten beslenir. Bu dönemde anne adayının aldığı gıdalar bebek gelişimine katkı sağlamaz. !??

Başka bir doktor da şöyle demiş

Zeka gelişimi için özellikle 1. ve 3. aylar arasındaki dönemde beslenme oldukça önemlidir. Erken dönemde beyin gelişimini etkileyen biyolojik etkenlerin başında beslenme gelir...

Ben sizlerin yorumlarını da merak ediyorum doktorunuz bu konuyla ilgili bişeyler dedi mi?

Canim benim naçizane fikri m su yönde yanlis da olabilir ben buna inanıyorum.
Yolk kesesi anneden oluşuyor annenin aldığı besinler onu oluşturuyorsa bebek de ilk aylar ondan besleniyorsa bence ilk aylar beslenmek önemli.

Birde folik asit ihtiyaci ne kesinlikle inanıyorum gebelik öncesi 3 yada 2 ay öncesi kullanımı çok faydalı depolamak açısından diye düşünüyorum.

Hakim7zda hayirlisi olsun inşallah hepimiz için.

Hayırlı uğurlu olsun allah tamamına ersirsin çoğunuzda ilk hamileliklerinde düşük var allah hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin
Evet inanılmaz sayıda düşük kanama vs var sadece bu sayfada değil heryerde duyuyor görüyorum. ALLAHIMIZIN izni ile güzel sona ulaşırız umarım

Bayanlar benim kafamı kurcalayan bir konu var. Biliyorum hamilelikte her ay önemlidir düzgün beslenmek gerekir ama internette gezinirken doktorların ilk üç ay için beslenme konusunda çok çeliştiğini gördüm.
Mesela biri demiş ki;

...Oysa bu beslenme konusundaki aşırı ısrar özelikle ilk aylarda hiçte gerekli değildir.Dünya sağlık örgütü gebeliğin ilk 3 ayı sadece folik asitin önemini vurgulamıştır.

Bu dönemde embriyo yani bebek yolk sak denilen bir kesecikten beslenir. Bu dönemde anne adayının aldığı gıdalar bebek gelişimine katkı sağlamaz. !??

Başka bir doktor da şöyle demiş

Zeka gelişimi için özellikle 1. ve 3. aylar arasındaki dönemde beslenme oldukça önemlidir. Erken dönemde beyin gelişimini etkileyen biyolojik etkenlerin başında beslenme gelir...

Ben sizlerin yorumlarını da merak ediyorum doktorunuz bu konuyla ilgili bişeyler dedi mi?
Bende doktoruma sormustum son gittiğimde özellikle yemem gereken bisey var mi diye suan da bebegin tek ihtiyacı folik asit.onun icinde zaten ilacını aliyorsn.
Daha simdiden bebek senden beslenmedigi icin illa sunu ye bunu ye diyemem yediklerin saglikli seyler olmasina dikkat et yediklerinin iyice yikanmis olmasi felan cok önemli dedi

Canm ekmekten felan uzak dur elinden geldigince.tatliyla felan aran nasil?
Canim ekmek hiç yemem. Tatlı sevmem meyve suyu bile içmem haiz şeker yüzünden. Nasıl bu hale geldim anlamadım ben .Ama sanırım ilaçlar da yapmış olabilir.boy 1/72

suzansu suzansu Canım ben de ilk ay iyi beslenilmesinden yanayım doktorum da öyle demişti ilk 3 ay çok önemli diye ama şimdi bunları okuyunca o sabahları yaptığım kahvaltılar 2 buçuk aydır her sabah haşladığım yumurtalar cevizler vs. Boşa mı gitti yani diye düşünmeye başladım =D

esmerm91 esmerm91 canım bak senin doktorun da benimkiyle tam tersini söylemiş çok kafam karıştı valla :))

Canim çok sevindim.gözün aydın olsun.Allah bu mutluluğunu hiç sıkıntı şifre tasa yaratmadan doğumuna kadar devam ettirsin inşallah doğumunda bir avazda olsun canim.
Güzel dileklerin içinde Allah razı olsun kuzum.
Foruma eski uyeyim ancak aktif katılmıyorum bu nedenle yanıt yazarken ufak bir yanlışlık oldu alıntı yapmadan ortaya yazmışım kusura bakmayın güzel temennilerinize yürekten katılıyorum. Mutlu sona gidebilmek dileğiyle hep birlikte

Hmm olabilir canm ilac ne kullaniyordun sen
Progestan yaparım ki kuzum kilo .

suzansu suzansu Canım ben de ilk ay iyi beslenilmesinden yanayım doktorum da öyle demişti ilk 3 ay çok önemli diye ama şimdi bunları okuyunca o sabahları yaptığım kahvaltılar 2 buçuk aydır her sabah haşladığım yumurtalar cevizler vs. Boşa mı gitti yani diye düşünmeye başladım =D

esmerm91 esmerm91 canım bak senin doktorun da benimkiyle tam tersini söylemiş çok kafam karıştı valla :))

Olurmu hiç yumurta peynir domatea kozlenmiz kırmızı biber 5 tane zeytin salatalık süt bunları bebeğe şifa olsun niyetine ye ben öyle yaptım gerçi 1 buçuk kilo almışım ama olsun bebeklerimiz için 10 kilo alsak ne ol cak yeterki sağlıkları sihatleri yerinde olsunarda onları gezdirirken kiloları veririz.

Kesinlikle iyi besleyelim yiyebildigimiz kadar. Su bile faydaliysa yumurtamiz neden olmasın.

56 60 65 kilo ile hamile olan anneler hiccc bisi yiyemiyorum demeyin zaten yemiyormussunuz .ben 74 kiloydum siz deyince tartildim 76 buçuk olmuşum:oha: gidişat kötü bende mide bulmasın yemek yemiyim die dua edilecek noktaya geldim haberiniz olsun .:kızgın:
Bende öyleyim işte :KK43: inşallah anneme çekerim

Kendini yalnız hissetme canım ben de 72 yim geçen yıl kızımda 12 kilo aldım doğumdan önce 76ydim şimdi daha önümde 7 ay var o_O Allah mide bulantisindan yiyemeyenlerin de bizim gbi su icse yarayanlarinda yardımcısı olsun:dua:

Olurmu hiç yumurta peynir domatea kozlenmiz kırmızı biber 5 tane zeytin salatalık süt bunları bebeğe şifa olsun niyetine ye ben öyle yaptım gerçi 1 buçuk kilo almışım ama olsun bebeklerimiz için 10 kilo alsak ne ol cak yeterki sağlıkları sihatleri yerinde olsunarda onları gezdirirken kiloları veririz.

Kesinlikle iyi besleyelim yiyebildigimiz kadar. Su bile faydaliysa yumurtamiz neden olmasın.
Aynen sana katılıyorum sonuna kadar yediklerimiz boşa gitmez tabi ki latife yapıyorum :) sabahları hiç kahvaltı yapamayan ben her sabah ne gerekiyosa yemeye çalışıyorum ki bir sürü kötü alışkanlığım varmış onu farkettim cips kola sucuk fastfood ne ararsan artık =D hepsinden vazgeçtim tabi hiç de özlemiyorum.. Yeteri kadar su da içmiyomuşum şimdi 2 buçuk 3 litreye yakın içiyorum. Yeter ki bebişlerimiz sağlıklı olsun her şey onlar için :KK68:

Kendini yalnız hissetme canım ben de 72 yim geçen yıl kızımda 12 kilo aldım doğumdan önce 76ydim şimdi daha önümde 7 ay var o_O Allah mide bulantisindan yiyemeyenlerin de bizim gbi su icse yarayanlarinda yardımcısı olsun:dua:
Aminnn kuzum aminn ınan şaştım kaldım si di oturup kara kara onu düşündüm 20 kilo alsan ne olur 3 ayda verir si diyorum kendime bide oldu kapılardan sigmazsin o zaman sacmalama diyorum .
Vallahi en güzelini demissin Allah her iki şekilde hamilelik geçirenlere yardımcı olsun inşallah.

Arkadaşlar hamileliğin ilk zamanlarında ishal olmanın zararı var mıdır , birşeyler ters gitmiyordur değil mi :KK43: Bağırsaklarım hiç bu kadar çalışmamıştı hamile olmazdan evvel

Yapabilir canm.sonucta hormon ilaci

X