2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Devlettede ayni test yapiliyorken niye özelde yaptiraym ki sonucta sadece testler devlette yapilacak sonucu gene kendi doktorum yorumlayacak.ayrica hic imkanı olmayan napsin ?herkesin evladi çok degerli ama bu özel hastane ile ilgili yaklaşımınız ikidir hic hosuma gitmedi acikcasi.imkani olmayanlarida baz almak lazm
ne diyim imkani olmayan devlete baksin..
yeterki evlatlariniz iyi olsun.

ikisinede bakin .. ama özele verilen paraya yazik demeyin hangi doktor olursa olsun bebegin iyi olsun yeter.. önemli olan bebegin sağlığı... gerisi boşver paraya kapılmayin!!!
Zaten oylede parada kolay kazanilmiyor yani bn nie bosa sokaga atim parayi ayni sonuclari alacaksam eger
normal muayenelerimi Allahima sukurki bnde ozelde yaptiriyorum ama test filan olsa bnde devleti secerim bunun evladi yada parayi secmeyle alakasi yok zaten

eğer özelden memnun degilsen başka özele araştirabilirdin..
ben ikisindede gitcem özele de gitcem..
ayrica en iyi kadin doğumcu birine gidicem profesormuş.. aylik 250-300 muş.. tansiyon hastalara iyi bakiyormuş.. öle dediler bana..
ilk bebegim için sadece devlete gitmişim.. sora kendime kızdim.. niye hep devlete gittim ki..
bebegimi kaybettim onun için diyorum.. evlat paradan çok önemli olduğunu kaybettiğimde anladim.
doktordan memnun kalamasam da başka Doktor araştircam.. para önemli degil önemli olan şey bebegim iyi olsun yeter.. para hepten gelir zaten.. gitsin harcarsin En önemli şey EVLATtir..

İyi de canım öyle bi konuşuyosun ki sanki evlat bizim için çok önemsiz. Ona bakarsan benim de ilk bebeğim 12. Haftada kalp atışları durduğu için kaybettim ama bunun devletle ya da özellle ne alakası var. Bana bizzat kendi özeldeki somtorum dedi git devlette yaptır burası pahalı diye. Nihayetinde ikisi de aynı şeye bakıyor birisi bedava yapıyor siğer uçuk fiyatlara. Öyleyse niye devlete yaptırmıyım. Benim özele verecek öyle büyük paralarım yok açıkçası. dedğim gibi devletteki doktorlar da doktor hastanesi de tam teşekküllü. Lütfen olayı evladınoza değer vermiyosunuza getirip çarpıtmayın. Terxih meselesidir. Herkesin bütçesi farklıdır. Ben öğretmenim dediğim gibi devlette bedavaya yaptıracağım şeyi özele yaptırıp paramı boşa harcayamam...

Sanirim bbir yanlis anlasilma oldu arkadaslar hepimizin hormonlar zirve oldugu icin birbirimizi yanlis degerlendirebiliyoruz:)
Ben de desim ozel pahali diye ama test icin dedim. Yani ben de bu devletin ogretmeniyim ve en dogal hakkim devletin hiznetinden faydalanmak. He muayeneye ozele gidiyorum. Benim bebegime allah korusun bir sey olacak olsa en iyi dr bile bisi yapamaz bunu biliyorum. He su da var kan tahliline 1000 lira verecek butcem yok. Olsaydi kendimi hic kasmam ozelde catir catir yaptirirdim kafam da rahat olurdu.
Bunlari bosverelim onemli olan hepimizin guzel sonuclar almasi canlarim Allah emeklerimizi bosa cikarmasin:anne::KK68:

Sanirim bbir yanlis anlasilma oldu arkadaslar hepimizin hormonlar zirve oldugu icin birbirimizi yanlis degerlendirebiliyoruz:)
Ben de desim ozel pahali diye ama test icin dedim. Yani ben de bu devletin ogretmeniyim ve en dogal hakkim devletin hiznetinden faydalanmak. He muayeneye ozele gidiyorum. Benim bebegime allah korusun bir sey olacak olsa en iyi dr bile bisi yapamaz bunu biliyorum. He su da var kan tahliline 1000 lira verecek butcem yok. Olsaydi kendimi hic kasmam ozelde catir catir yaptirirdim kafam da rahat olurdu.
Bunlari bosverelim onemli olan hepimizin guzel sonuclar almasi canlarim Allah emeklerimizi bosa cikarmasin:anne::KK68:
Bnde ogretmenim ne kadar cok ogretmen var mart topiginde :KK66:

bende 6. haftada gttim keseyi gördük sadece.kalbi görememiştik. tam 7.haftada cağırdı kalp için. inş sen görürsün. herkesin bir olmuyor.
İnşallah canım hayirlisi

Canm sen keseyi kalp atışını gördün mu
Daha gitmedim canim gidecegim gun darbe oldu

Daha keseni yeni göreceksin o zaman :KK200:
Bende iyiyim çok şükür bebeğim nasil onu merak ediyorum haftaya salı gidicem doktora
Aynen öyle canım inşallah iyi haberlerle gelirsin
Vajinal kesin gorulur. Karindan gorunmeyebilir
İnşallah canım
Devletteki dr sorun etmez mi ozele gidiyon test için geldin demez mi ben yarin gidicem devlete ama cekiniyorum..
Yok neden sorun olsun ki test yapacaklar sadece
özelde paraya yazik diyorsun yapmayin arkadaşlar. sirf devlete güvenmeyin bebeginiz için caninizi tehlikeye atmayin..
para sizin için çok mu önemli.. evladin için parayi harcayamaz misin??
ben bebegimin sağlılığı iyi olsun diye herşeyi yaparim.. parayi boşver hiç gözüm yok..
evlat paradan daha önemli.. evlat gidince paradan ne kalir lütfen böyle şeyleri düşünmeyin...
Ozel muayenehaneye gidiyorum canim.onceki gebeligimde de ozel hastaneye gidiyordum ve bebegimi kaybettim yani bunun ozelle devletle alakasi yok öğretmenim devlete vergjmi veriyorum ne var ki bunda ilk gebelik rutin testleri diye geçiyor ve gecen gebeligimde bin lira verdim koru hastanesine simdi doktoruma yazdirip devlette yaptiracagim evladim icin ne paralar harcadıgimin bununla ilgisi yok bilmem anlatabildim mi ?

İnşallah canım hayirlisi

Daha gitmedim canim gidecegim gun darbe oldu

Aynen öyle canım inşallah iyi haberlerle gelirsin

İnşallah canım

Yok neden sorun olsun ki test yapacaklar sadece

Ozel muayenehaneye gidiyorum canim.onceki gebeligimde de ozel hastaneye gidiyordum ve bebegimi kaybettim yani bunun ozelle devletle alakasi yok öğretmenim devlete vergjmi veriyorum ne var ki bunda ilk gebelik rutin testleri diye geçiyor ve gecen gebeligimde bin lira verdim koru hastanesine simdi doktoruma yazdirip devlette yaptiracagim evladim icin ne paralar harcadıgimin bununla ilgisi yok bilmem anlatabildim mi ?

Katılıyorum sonucta devlete de vergilerimizi ve saglık sigortası paylarını ödüyoruz. Hatta ben işten izin almak zor oldugundan neredeyse hiç kullanamıyorum ama her ay maasımdan kesiliyor. Devlette de her test yapılıyor, cogu özelden daha iyidir belki, mümkün olan faydalanmalı bence de.

Katılıyorum sonucta devlete de vergilerimizi ve saglık sigortası paylarını ödüyoruz. Hatta ben işten izin almak zor oldugundan neredeyse hiç kullanamıyorum ama her ay maasımdan kesiliyor. Devlette de her test yapılıyor, cogu özelden daha iyidir belki, mümkün olan faydalanmalı bence de.
Ayni test ayni sonuc ikisi de ayni sekilde cikiyor canim arkadaşım devlette prof a gitti cok da memnun kaldi benim ozeldeki doktorum 5 aylik dogum yaptigimi anlayamadı..Simdi de ozele gidiyorum ama buradaki doktorum prof ve cok iyi biri ondan tercih ettim.yoksa allah bize ve bebeklerimize saglik versin gerisi hic önemli değil

arkadaşlar kusura bakmayin..
ben hep devlete gittiğim için dedim özele gitcem çünkü..
yorumlarinizi okuduğumda çok üzüldüm.. başinizi sağolsun..inşallah rabbim kucagimiza almaya nasip etsin..
bizim ilimizde tek hastane var. tek doktor var.. şehir dişina çikiyorum herşeyi için özel hastaneler herşey sehirdişinda.

yorumlarinizi okuduğumda çok üzüldüm.. başinizi sağolsun..inşallah rabbim kucagimiza almaya nasip etsin..
bizim ilimizde tek hastane var. tek doktor var.. şehir dişina çikiyorum herşeyi için özel hastaneler herşey sehirdişinda.
Karsilikli anlaştığımıza gore sorun kalmadi canim sende saglikla kucagina alirsin inşallah bebegini..

Ayy çok güldüm ben şu an bunu okuyunca :KK70: hani hepimizin hormonlar tavan ya, bu topikler nasıl kızışmıyor diye düşünüyordum. Tam o lafı kullandın sen de. Nasıl alınganlıklar yapmıyoruz diye, yanlış anlamasın kimse de hakkaten çok tehlikleli insanlarız şu sıralar :KK70: Değişik oldu sen de böyle diyince bi gülümsedim :)

Ayy çok güldüm ben şu an bunu okuyunca :KK70: hani hepimizin hormonlar tavan ya, bu topikler nasıl kızışmıyor diye düşünüyordum. Tam o lafı kullandın sen de. Nasıl alınganlıklar yapmıyoruz diye, yanlış anlamasın kimse de hakkaten çok tehlikleli insanlarız şu sıralar :KK70: Değişik oldu sen de böyle diyince bi gülümsedim :)
Bende her an herşeye ağlıyorum hickira hıçkıra hem de :mad:aynen dedigin gibi hormonlar ele gecirdi bizi :cry:

Amin rabbim hepimize bu sefer ki bebeklerimizi bağışlasın, Kolaylık versin,hayal kırıklığı yaşatmasın inşallah...

Kızlar ben daha doktora gitmedim ramazan bayramında öğrendim hamile oldugumu. Başka varmı gitmeyen ben gibi :) çarşambaya aldık ilk randevuyu. Heycandan vakitte gecmiyorki aynı ilk hamileligim gibi heyecanlı geçiyor 2. Hamileligim

var öyle bulantısı olmayan ya da 7 -8 haftadan sonra başlayan :)

bende çok evham yapıyorum, yarın sabahı iple çkiyorum.

inş.cuma da çabucak gelir sende duyarsın pıtpıtları :)
Kızlar benimde hiç midem bulanmıyor. Bende tedirgin oldum . Dr 'a sordum ,sıkıntı yok ,her hamilelik farklıdır dedi, bu arada benim randevum da yarın , kalp atışını duyacağız inşallah.

Bu arada 3. Ayda yapılan ikili testleri ben oglumdada yaptirmamistim hani dese doktor engeli var aldir dese içiniz el verirmi? Ben tevekkeltu alalallah dedim elhamdülillah evladim sağlıklı dünyaya geldi. Hem çoğu kişiden duyuyorum bi sorun olduğunda sıvı vs aliyolarmis sağlıklı bebeklere bile yanlış teşhis koyuyorlarmis. Zaten hamilelik zorlu bir süreç ne diye stres altına sokuyorlar anlam veremiyorum

Kızlar benimde hiç midem bulanmıyor. Bende tedirgin oldum . Dr 'a sordum ,sıkıntı yok ,her hamilelik farklıdır dedi, bu arada benim randevum da yarın , kalp atışını duyacağız inşallah.
hadi bakalım yarın güzel şeyler öğrenelim doktorumuzdan :)
evet bende bi sıkıntı görmüyorum açıkçası, her hamile farklı. bünyeler farklı sonuçta.

X