2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar karnı azda olsa çıkan var mı ? Zayıf arkadaşlar referans olsun. Çünkü benim gibi göbekliler pek anlayamıyoruz. Birkaç gündür alt karnımın çıktığını hissediyorum da. Emin olamadım. Acaba bebek yukarı mı çıkmaya başladı ki , ay ne bilim erken daha biliyorum ama bi sorayım dedim.

bende eskiden de göbekli biri olarak göbeğimin çıktığını anlıyorum. çünkü önceden ayva gibi öndeydi şimdi karnımın çevresine yayıldı ve sertleşiyor. aslında bebek aşağıda ama rahim yukarı doğru genişlediği için karın da büyüyor. birdeiç karınla alakalı benim iç karnım dar herhalde o sebeple hemen dışa yansıyor.

ben de çalışmayan hamişlere özeniyorum canım..
Bazen sabah zaten karanlık oluyor her sabah kalkmak hazırlanmak zulüm geliyor...
Belim kopacak gibi oluyor eve resmen bitik geliyorum.
En azından sıcak evindesin iş stresi yok canım ...hele bir de doğum izni bittikten sonra işe dönmek zulüm olacak

hamileyken çalışmak iyi geliyor. kafanı gereksiz düşünceler kurcalamıyor. ama doğum sonrası işe dönme bence bi anne için en zoru. nasıl ayrılacağım, nasıl bırakacağım, kime bırakıcam ,nasıl olacak deli sorular insanı çökertiyor.

Kızlar iyi akşamlar öncelikle anket süper olmuş sonunda istatistik tutabiliiciz:kahve: yanlız bi sorum olcak hergün iç çamaşıri değiştiriyorum Sanki idrar kaçırma gibi yani İslaklik var ama idrara sıkışık hissetmiyorum neden böyle oluyor böyle olan varmı aranızda

benim ilk hamileliğimde çok olurdu resmen altıma kaçırmışım gibi ama bende vajinal mantar vardı o sebeple oluyordu. hatta 26 haftalıkken aşırı ıslaklıkla gitmiştim acile turnusol testi yaptılar ve su olmadığı anlaşılmıştı.

Göbeğim aldı başını gidio oncedende vardı ama atayım :) hem ilk gobus benimki olsun haydi arkadaşlar herkes eklesin gobusu eğlence olur bizede

maşallah canım benim göbeğimi görseniz kesin beş aylık dersiniz bence

Günaydın kızlar,
Ben hamileliğimin başından beri günlük ped kullanıyorum. Günde bir kaç kere değiştiriyorum tabi. Bi zararını görmedim hatta çok faydasını gördüm. Bende dr kağan kocatepe nin dokuz ay on gün hamilelik rehberi kitabını almıştım. Orda çok güzel detaylı bilgiler var. Orda da yazıyor kullanabilirsin diye. Zaten diğer türlü çamaşır yetiştiremem ve dışardaysam çok faydası oluoy.

Hayırlı sabahlar canım, çok geçmiş olsun. Siz hangi ildeydiniz? Şiddetli miydi? Haberlere baktım ama göremedim

Cok gecmis olsun canim nerede yasiyodun sen van diye hatırlıyorum ama yanlis hatirliyo olabilirim

Günaydın canım. Geçmiş olsun. 4.4 şiddetinde olmuş. Bende depremden çok korkuyorum.Eski van depremin de de ordamıydın canım?

Kızlar çok sagolun. 5.katta olunca daha çok hissediyor insan. Daha 2 hafta kadar önce 4.6 şiddetinde işyerinde yakalanmistim depreme. Hiç bitmiyor hiç. Vandayim ben. Daha önceki depremde yoktum. 2 yıldır Vandayim. Ama 99 Gölcük depreminde İstanbuldaydim.. Dolayısıyla hep tedirginim
. Zaten ruyalarima da giriyor deprem olacağı..:KK34:
Su an discideyim. Kadın doğum izni verse de dış hekimi bi ay daha geçsin öyle gel dedi implant ustu dis için. Röntgen çekme narkizda vermem dedi. Gelmişken dış taşı temizletecegim. Burdan da ikili test sonucumu almaya gideceğim. İnş bi sıkıntı yoktur..

Günaydın kızlar,
Ben hamileliğimin başından beri günlük ped kullanıyorum. Günde bir kaç kere değiştiriyorum tabi. Bi zararını görmedim hatta çok faydasını gördüm. Bende dr kağan kocatepe nin dokuz ay on gün hamilelik rehberi kitabını almıştım. Orda çok güzel detaylı bilgiler var. Orda da yazıyor kullanabilirsin diye. Zaten diğer türlü çamaşır yetiştiremem ve dışardaysam çok faydası oluoy.
O pedler bende mantar yapmıştı. Bi sure ıslak kalınca.. tuvalet kağıdından koyunca iyi oluyor. Her lavaboya gittiğimde yeniliyorum. Yıllardır da memnunum..

eşim ikiz ikiz diye ölüyordu :)) anne tarafımda var zaten ama ben hiç beklemiyordum böyle bir şey. zaten tek kese ikizleri rastlantısalmış yani herkesin başına gelebilir. doktor iki kalp atışı duyuyorum dediğinde yaşadığım şoku anlatamam :rolleyes:
Iki bebiscik aynı anda doğup büyüyecek.. hem zor hem çok güzel bir duygu gibi. Allah kolaylık versin canim cinsiyetin açıklanmasını merakla bekliyor olacağım ve en iyi arkadaşları birbirleri olacak tek yumurta ikizlerinin en güzel yani bu bence

Kizlar mide yanmasi na ne iyi gelir.gece yatarken puaca cekti canim onu yedim ama tüm gece uyutmadi.simdi de fena midem:KK43:
canım bir çay bardağına süt koy onu nerdeyse 1 saatte yavas yavas iç o mıdendeki gazı ve asiti çıkarmana yardımcı olacaktır.bana çok faydası oluyor ama minik minik yudumlarla

Günaydın haziran hamislerii:anneadayı:
Sabahları aç karnına kan hapı içen var mi bisey sorucam.. doktorum kan hapını içtikten sonra ya kadar süt ürünleri tüketme dedi ben de sabah erken uyanıp kan hapını icio iki saat daha uyuyorum peynir yiyebilmek için yaptığına bakın :halay:.. benim gibi delisi var mi yoksa siz yiyor musunuz

herkeslere günaydınnn bizim grup sonunda canlanmış ne güzel sohbet etmişsiniz:eğlence: bende güne grip belirtileriyle başladım basım fena :KK35:güzel haberler alacağımız bir gün olsun güzel meleklerin güzel annelerii:KK200::KK200::KK200:

yahu senle hep belirtilerimiz aynı:KK70:D
ben dün baş ağrısından ne yapacağımı bilemedim parol bile fayda etmedi..
mutfakta öğürmeye devam..:KK70: sanırım 58 kilolardayım artık maalesef.
göbeğim çıktı ama kıyafetten çokta belli değil.
üstüm normalde incedir.ondan olabilir ama ben giyinirken top gibi göbeği biliyorum:KK70:

Günaydın haziran hamislerii:anneadayı:
Sabahları aç karnına kan hapı içen var mi bisey sorucam.. doktorum kan hapını içtikten sonra ya kadar süt ürünleri tüketme dedi ben de sabah erken uyanıp kan hapını icio iki saat daha uyuyorum peynir yiyebilmek için yaptığına bakın :halay:.. benim gibi delisi var mi yoksa siz yiyor musunuz
Evet canım iyi yapıyosun tabi ben kan hapı kullanmıyorum ama bi kırmızı et ıspanak demir içeren gıdalarla ayrandır yoğurttur yemiyorum salata yiyorum.süt ürünleri demirin vücut tarafından emilimini engelliyo. O yüzden bazı yiyeceklerin servisinde yanına yoğurt koyuyolar ya yanlış yapıyolar

eşim ikiz ikiz diye ölüyordu :)) anne tarafımda var zaten ama ben hiç beklemiyordum böyle bir şey. zaten tek kese ikizleri rastlantısalmış yani herkesin başına gelebilir. doktor iki kalp atışı duyuyorum dediğinde yaşadığım şoku anlatamam :rolleyes:
Ayyy çok tatlısınız ya Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Hayırlı Evlat olurlar İnşaallah.Bende ikiz bekliyodum anne tarafındada var eşim tarafındada ama olmadı nasip işte

Arkadaşlar keşke ben de çalışsam diyorum ama nefret ettim iş hayatından. Bebek olsun falan sonra devam ederim diye düşünüyorum. 7 yıldır çalışıyordum evdeyim bir senedir. Örgü örüyom çooocuğuma:KK200: wayuu çanta öğrenirim diye aldığım iplerden battaniye başladım. Bakalım ne zaman bitcek. Nasıl oluyo siZce?

Eklentiler

• IMG_5553.JPG
    IMG_5553.JPG
    93,8 KB · Görüntüleme: 67
X