2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Fre beta değeriniz mi yüksek yoksa beta mom değeriniz mi benim beta değerim yüksek sma riskim dusuk geldi ,bu testlere cok takılmayın derim tabi insan yine de endişe duyabiliyor imkanınız varsa direk yurtdışına gönderin
Benim ikili test değerim yüksek, detayda Pap normal ama Beta Hcg yüksek çıktı. Netice, ikili test riski 1:128 Kombine risk 1:759 Yaş riski 1:259 ben 35 yaşındayım bu arada...

canım bende o durumdayım.benımde 3 lu testım rısklı cıktı.senı cok ıyı anlıyorum
İlk ogrendıgımde bende senın gıbıydım.ama arkadasların dedıgı gıbı bu bır tanı testı degıl ıstatıkı sonuclar bu arada bnm yasım 21.allahtan gelene razıyım.yarının sahıbı o sende ıcını ferah tut.bebegın anlıyor senı uzme onu da embrıyo psıkolojısı cok onemlı
Haklısın içimizi ferah tutmalıyız.

canım bir tanıdığıma down sendromlu olacak dediler...sapasağlam doğdu.
Bunlar istatistiki bilgiler kesin öyle olacak diye bir şey yok..
Rabbimden gelene razıyız...Ama inşallah olumsuz bir şey olmayacak hemen kendini üzme ne olur..
kızlar yanlış anlamayın da belki bazılarınız kızıcak ama neden burda sadece haziran anneleri yok dertlerimiz tasalarımız farklı farklı valla ilk başlarda da dikkatimi çekyordu biz daha kalp atışını duymamıştık cinsiyet sonucuyla gelenler beta hcg artacakmı diye sıkıntı ederken kalp atışı duyan garip oluyor yani en azından benşm tuhafıma gidiyor şimdi önceden uyarım beğenmiyorsan yazma foruma girme falan filan komik yorum yapmayın bence haziran annesi olmayanlar başka yerde muhabbet etsin yakında gelecek olan 3 lü testlerinizle başka forumda muhabbet edin
Tatlım eğer takvimine girdiğin tarih doğru ise ve eğer sen de yaptıracaksan ikili test sonucun yaklaşık 1 hafta içinde gelir... Yani sen de Beta Hcg'ni, down riskini, cinsiyetini vs. öğrenmiş olabilirsin. Bizler de inşallah Allah izin verirse haziran annesi olacağız, sen de inşallah öyle olacaksın. Ancak aramızda 2,5 hafta fark var... Eğer erken görmek istemiyorum diyor isen, Temmuz anneleri başlığını takip etmeni önerebilirim. Allah sana da, bize de sağlıklı sıhhatli bebişler, ferah hamilelik günleri nasip etsin....

Gunaydin kizlar yukarda arkadasim sikayet etmis bence bunun nedeni aslinda icimizden bizden onde hamileleri kiskanmamiz:)) ilk hamileligim de degil ama zaman cabuk gecsin cabucak dogurup ise gitmemek istiyorum:) oglumun kime benzeyecegini saglikli olup olmayacagini cok merak ediyorum cunku bu devirde hamile kalmak da saglikli cocuk dogurmak da büyük marifet :sampiyon::KK9::KK9:

günaydın hamişler inşallah herkes iyidir ve inşallah güzel haberler alacağımız bir gün olur .

benım plesenta ön duvar yerleşimli yazıyordu ultrasonda ilk hamileliğimde de öyleydi ve ben ilk hamileliğimde kızımın hareketlerini 22.haftada hissettim. şimdide öyle mi olacak diye sordum. yine öyle olacakmış çünkü tekmeleri hep yumuşak olan plesentaya denk gelecek o sebeple sen güçlenene kadar hissedemeyeceksin diyor.

bide benim bebek biraz aşağıda doktor orada döllenmiş rahim yukarı çıktıkça o da çıkacak dedi. ama yine de progestana devam ettiriyor.

ikinci gebeliği olan ve ilki sezeryan olan arkadaşlar özellikle takvimi haziran ayının başında ise büyük ihtimalle mayıs annesi olacaklar. hatta ilk gebeliği olup erken doğum yapacaklar bile olacak. hatta haziranın son haftaları doğum bekleyenlerin temmuza sarkma durumları da yok değil. o sebeple günlere çok takılmamamak lazım. hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım da yavrularımızı önemli olan o gerçekten.

mrb arkadaşlar. drlar her ne kadar 14 haftalık deseler de bebeğim 11 haftalık. eminim yani. aramızda ultrason sonuçlarına göre daha büyük çıkan var mı?? popo kafa ölçümüne göre değişik kafa ölçümüne göre değişik çıkıyo gün sayısı. çıldıricim.... kafama takılmıyo değil.
bu kadar küçük olmasına rağmen erkeğe benziyor dedi dr. ve görüntü bariz erkek. ben dr kafasının etni yedim öyle mi böylemi niye öyle niye böyle...

Ve korktuğum oldu kombin risk 1:50 çıktı cut of değerinin üzerinde çıktı hüsrannn
Canım benim yengem 39 yaşında doğum yaptı.. Onun test sonucuna göre doktoru down sendromlu dedi.. Sonra detaylı ultrasonda herşey normal çıktı, şu an bebeğimiz 1.5 yaşında çok da zeki maşallah.. Hiç sıkma canını bence ultrason daha önemli. Onlar da iyi çıkmış sende gönlünü ferah tut canım..

Gunaydin kizlar yukarda arkadasim sikayet etmis bence bunun nedeni aslinda icimizden bizden onde hamileleri kiskanmamiz:)) ilk hamileligim de degil ama zaman cabuk gecsin cabucak dogurup ise gitmemek istiyorum:) oglumun kime benzeyecegini saglikli olup olmayacagini cok merak ediyorum cunku bu devirde hamile kalmak da saglikli cocuk dogurmak da büyük marifet :sampiyon::KK9::KK9:
Senle aramızda bir gün var ve aynı şeyleri düşünüyorum ben daha cinsiyet için gitmedim haftaya gidicem net olsun diye bekliyom ama merak ediyorum en çokta fa sağlığıni ama :) gerçekten marifet Allah sağ salim sağlıkla bebislerimizi kucagimiza almayi nasip etsin o günleri iple çekiyorum

benim Sat 25 agustos.beklenen dogum tarihim 1 haziran gorunuyo ama sezeryan oldugum icin doktorum 12-22 mayis arasi alicam bebegi dedi

Senle aramızda bir gün var ve aynı şeyleri düşünüyorum ben daha cinsiyet için gitmedim haftaya gidicem net olsun diye bekliyom ama merak ediyorum en çokta fa sağlığıni ama :) gerçekten marifet Allah sağ salim sağlıkla bebislerimizi kucagimiza almayi nasip etsin o günleri iple çekiyorum
Biz de cumartesi gunu gidicez cinsiyeti kesinlestirmek icin ilk kalp atisini duymaya da babasi ve ablasiyla gitmistik simdi de ucumuz gidicez hem tadini cikarmak istiyorum hem de hemen dogurup kucagima almak niyeyse icimizde hep bi tedirginlik var bunu atlatabilsek rahatlicaz

Gunaydin kizlar mide bulantilarin cok sukur azaldi biraz bnmde sezeryan olucagi icin iki hafta once olucak haziran basi gozukuyo dogumun rabbim nasip ederse ramazan anneleri olucaz bayrama bebegimle giricez insallh ayin 19 randevum 13 haftalik olucaz ikili test 12 haftada olmuyo mu 13 de yapiyolar mi drm bana bisey demedi cinsiyetini cok merak ediyorum daha 10 gun var zaman geçmiyor sanki

X