2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar Şeker Yüklemesi ne zaman yapılıyo. Bu Konuda Düşünceleriniz neler ben yaptırmayı düşünmüyorum.
Merhaba canım bu konuda bir çok zıt görüş var. Çevremde çok fazla doktor arkadaşım var hepsine danıştım bu konuyu ve hepsine göre kesinlikle yaptırılmalı,Yaptırmanın hiçbir zararı yokmuş bana dedikleri bunlar. Açıkcası araştırılmalara göre herhangi bir bilimsel bir zarara rastlanmamış.
Doktor arkadaşlarım kendi gebeliklerinde de yaptırmışlar. İşin içinde olan insanlar bu kdar eminken kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmemeli diye düşünüyorum.
Allah korusun yaptırmayıp gebelik şekeri olan çıkan bi insan için çok daha zor.

Çin takvimine göre erkek, ama haftaya gideceğim doktora sabırsızlıkla bekliyoruz cinsiyetini :)
hayırlısı olsun canım hakkında,bizde geçen hafta gittiğimizde doktor daha çok erken ama illa bi tahmin istiyorsanız şu an %50 kız diyebilirim dedi bacak arasında birşey görmüyorum dedi.
Çin takviminde benimde erkek çıktı başından beri de hep erkek hissettim:) Hayırlısı olsun hakkımızda sağlıkla gelsinlerde :KK200:

Benim Çin Takimine Göre Erkek Rus Takvimine Göre Kız Ayın 15 ini Bekliycez Hangisi tuttu
benim çin takvimine göre erkek,rus takvimine göre kız.Doktor daha erken ama şu an için kız diyebilirim bir dahaki randevuda netleşir değişme ihtimali var dedi. Hayırlısı:)

eğer hamileliğini hiç şeker yemeden geçiriyorsan, içinde şeker olan ürünler yemiyosan pilav vb. yaptırmayabilirsin.
Canan karatayın önerdiği gibi besleniyorsan, birebir uyuyorsan zaten sekerin çıkmayacaktır.
ancak ben birebir öyle beslenmediğimden yaptıracagım şeker yüklemesi.
Evet ben 3 Yıldır şeker asgari tüketiyorum. Tatlı vs tadımlık yiyorum.Beslenme Tarzıma istinaden yaptırmayı düşünmüyorum. 1 bardak dolusu şekeri içince ben ölürüm.Şeker Sağlığa Zararlı Bide tek seferde o kadar şekeri birden içimek bilmiyorum.

benim çin takvimine göre erkek,rus takvimine göre kız.Doktor daha erken ama şu an için kız diyebilirim bir dahaki randevuda netleşir değişme ihtimali var dedi. Hayırlısı:)
Aynen Hayırlısı Bakalım.benimde bacak arası boş gibiydi.erkek olsa az çok belirirdi diye düşündüm bi an ama bekliyciiiizzz.

2 aralıkta gittim doktora. 3 gün önde dedi. 12+3 iken 12+6 gözüküyo dedi. Plasenta yani bebeğin eşi aşağıda,yukarı çıkması lazım 1 ay dinlen seyahat yasak ağır kaldırma dedi ama ben kimmm dinlenmek kim. Misafirlerim geliyo habire bi temizlik telaş. 63,5 ile hamile kaldım 61,2 kg olmuşum. Herhangi bişey söylemedi kilo hakkında. Bende kilo almadığıma sevindim. Cinsiyet hakkında yorum yaptı yüksek ihtimal ama yinede 1 ay sonra kesin söylerim dedi. Çok hareketli bu bebek göremiyorum dedi. Bi sağa bi sola döndüm baktı. Popodan yakaladı sonunda ve resim çekti. Resimleri yükledim. Hadi ben söylemeden cinsiyet yorumlarınızı alayım :)
Erkek mi:KK66:

arkadaşlar merhaba,

bugün cinsiyeti gördük, baya gördük :) doktor söylemez sanıyordum ancak biz zaten ondan onca anladık, peşinde oda erkek dedi
elevit yazmış bana
benim bildiğim kadarıyla, elevit hakkında bişiler söyleniyordu
bende decavit aldım eczaneden
siz ne kullanıyorsunuz?

arkadaşlar merhaba,

bugün cinsiyeti gördük, baya gördük :) doktor söylemez sanıyordum ancak biz zaten ondan onca anladık, peşinde oda erkek dedi
elevit yazmış bana
siz ne kullanıyorsunuz?
Ne güzel ya. Biz goremediiik

arkadaşlar merhaba,

elevit yazmış bana
siz ne kullanıyorsunuz?
Canım elevit bende kullanıyorum.Herhangi bi sıkıntısını yaşamadım . Doktor arkadaşım da elevit önermişti.

arkadaşlar merhaba,

elevit yazmış bana
siz ne kullanıyorsunuz?
GöZünüz aydın..ua benim dr bana imom diye bi ilac verdi ne decavit ne elevit bende araştırma geregi duymadm ama..

Kızlar takviue ilac olarak bahsettiklerinizden hic birini dr vermedi bana imom diye bi ilac verdi duyan var mı?

arkadaşlar merhaba,

elevit yazmış bana
siz ne kullanıyorsunuz?

DECAVİT kullanıyorum ben hadi hayırlı olsun paşa bey hoş gelmiş

Amin canım Yavrum benim ne kistiymiş o Allah esirgesin İnşaallah bişeyi yoktur. Bi Doktora daha git bence
Sağol canım.2 doktora gidiyorum şimdi.bakalım 2 hafta geçsinde bişiler olursa iyi bir uzmana giderim.belkide kaybolur kist yada yanlış görülmüştür inşallahhh:KK43:((

Cnm günaydın int dün gezerken gördüm kistler olurmuş hamilelikte ama sonra kaybolurmuş korkma içini ferah tut herşey allahdan hiç bişeyçik olmaz allahın izniyle
Amiiinnn canım benim...dün araştırırken bende öle bişiler okudum.inşallah bişicikler çıkmaz.dün dağıldım resmen.ama bugün iyiyim,iyi düşüneceğim...

X