2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba canım çok sevindim bende kamuda çalışıyorum memur değilim ama kamudayım. bende yarım saat erken çıkabilirim o halde. Peki dayanak nedir? Bununla iligli belgeyi nereden edinebiliriz? Somut bişey isterler
Benim eşim avukat. Dilekcemi o yazdı. Bulup buraya ekleyecegim cnm.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130816-8.htm

Buradan buldum. Bakalım daire başkanımız bu konu hakkında ne diyecek. İzin konusunda çok hassas saatlere dikkat eden birisi. Umarım verirler yarım saat iznimi. Erken çıkarım. Bu arada bilgilendiren arkadaşa çok teşekkürler.

kızlar bende kamu kurumundayım ama özel kalemdeyim.
maalesef bu erken çıkmayı kullanamam...normal hakkım olan 8 saati bile hiç kullanamıyorum:KK43:(((

Bende senin gibiyim. Üstelik tekim. işten çıkan yazı isleri personelinin işlerini de ben yapiyorum.ama bırakıp gidiyorum başkasına. 2 ay önce söyledim yazı işlerine birini alın idare edelim birbirimizi. Malum gebeyim dedim. Hala birini almadılar. kendileri bilir.o senin sorunun degil yani. Hele yanında biri varsa, hiç düşünme..

(2) Çalışma koşullarının ve/veya çalışma saatlerinin uyarlanması mümkün değilse, işveren ilgili çalışanı başka bir işe aktarmak için gerekli önlemleri alır.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130816-8.htm Okumalısın

Bana da iskurdaki kadın bunu okudu. Gerekirse başka işe kaydırmaları gerekir..

2 aralıkta gittim doktora. 3 gün önde dedi. 12+3 iken 12+6 gözüküyo dedi. Plasenta yani bebeğin eşi aşağıda,yukarı çıkması lazım 1 ay dinlen seyahat yasak ağır kaldırma dedi ama ben kimmm dinlenmek kim. Misafirlerim geliyo habire bi temizlik telaş. 63,5 ile hamile kaldım 61,2 kg olmuşum. Herhangi bişey söylemedi kilo hakkında. Bende kilo almadığıma sevindim. Cinsiyet hakkında yorum yaptı yüksek ihtimal ama yinede 1 ay sonra kesin söylerim dedi. Çok hareketli bu bebek göremiyorum dedi. Bi sağa bi sola döndüm baktı. Popodan yakaladı sonunda ve resim çekti. Resimleri yükledim. Hadi ben söylemeden cinsiyet yorumlarınızı alayım :)

Çıkıntı falan yok nasıl anlıyor bu insanlar yaa. Bende ekleyeyim bakayım belki giren olur.

şimdiki başkanım çok iyi.
8 aydır çalışıyoruz.onun iyi niyetini açıkçası suıstımal etmek istemiyorum...
birde evle iş çok uzak. ankarada olanlar bilir Çankaya-Eryaman ve mecburen eşimle gelip gidiyorum.
istesemde kullanamam yoldan dolayı.
hatta 8.30-17.30 olmasına rağmen ben 8-18 çalışıyorum .
neyse vardır bir hayır...

Aslında işyeri gebeler için dinlenme ve emzirme odası bile hazırlamak zorundaymis. Oyle bi oda varsa yada başka odada sandalyeleri birleştirip oglen uykusu çekebilirsin. Kullanin hakkınızı bi sekilde.

Sadece çıkış saati olarak düşünme belki gelirken de eşinle geliyosundur yine kulanamazsın ama öğle aranı yarım saat daha uzatabilirsin. Ama aranızdaki diyalogu bilemem tabi.Yalnız bu bizim hakkımız. Bende bugün konuyu açacağım bakalım. Herşeyi kanuna dayandıran başkanımız buna ne diyecek.
Bence dilekçeyi hazırlayın verin. Söylemeyin yani. İkna etmeye çalışırlar falan. Sizin is kanununda yoksa uygulamak zorundalar.

ahh esra yıllardır öğle arası nedir bilmiyorum...hatta yemekler cogu kez odamıza geliyor.
bir kurumun başkanının yönetici asıstanıyım..
kullanabilsem çok ıyymıs...

Ben hiç taviz vermiyorum. Benimde melek gibi bi mudurum var ama karnimdakini de dusunmek zorundayım. öğle arasını da erken çıkma hakkımı da kullanıyorum. Bazen isim olduğunda geç çıktığım oluyor ama o da bana bağlı..

Çok Şükür Darısı Başıma ama 13 hafta olmuş göstermedimi kerata kızdır o zaman o çünkü takım taklavat oluşuyo yavaştan :))))
ya baktı sanki pipi var gibi ama tam bişey diyemem dedi offf :KK43: üstten baktı. bir de alttan baksam kesin görünür ama çok hasta var bir dahakine öğrenirsin dedi ben şok :mad:

Biz 12 haftalikken gittik en son doktor 2 hafta sonra gelin cinsiyeti de soyleyim dedi:) o zaman cinsiyeti gormus olabilir yarn kesinlestircek galiba .. Tabi kesin sonuc icin 16 hafta diyolar en erken .. Sen de biraz bekle heyecan olsun ben kac haftadr her gun ruyalarmda kiz ve erkek bebekler goruyorum :)
Bende bir iki defa erkek gördüm zaten hep baştan erkek doğdu içime bakalım hayırlısı :)

2 aralıkta gittim doktora. 3 gün önde dedi. 12+3 iken 12+6 gözüküyo dedi. Plasenta yani bebeğin eşi aşağıda,yukarı çıkması lazım 1 ay dinlen seyahat yasak ağır kaldırma dedi ama ben kimmm dinlenmek kim. Misafirlerim geliyo habire bi temizlik telaş. 63,5 ile hamile kaldım 61,2 kg olmuşum. Herhangi bişey söylemedi kilo hakkında. Bende kilo almadığıma sevindim. Cinsiyet hakkında yorum yaptı yüksek ihtimal ama yinede 1 ay sonra kesin söylerim dedi. Çok hareketli bu bebek göremiyorum dedi. Bi sağa bi sola döndüm baktı. Popodan yakaladı sonunda ve resim çekti. Resimleri yükledim. Hadi ben söylemeden cinsiyet yorumlarınızı alayım :)
Bence kesinlikle erkek :)bende su nub tahmini yapan kızlardan kaptm biseyler sanki :)bide benim bebistede böyle bi çıkıntı vardı dr erkek dedi tabi kesin degil 16.da kesinlesecek dedi

Kızlarrrrrrr sizce erkek mi kız mı ?

Eklentiler

• 20161203_123926.jpg
    20161203_123926.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 87
ya baktı sanki pipi var gibi ama tam bişey diyemem dedi offf :KK43: üstten baktı. bir de alttan baksam kesin görünür ama çok hasta var bir dahakine öğrenirsin dedi ben şok :mad:
Yaaa Olur mu öle şeyy neyse Hayırlısı be dr dicektin sen ultrasonu kalbime sok bak nasıl içim meraktan de :KK48:

@BahaRaslan99 E esratartan ve diğer çalışan gebis arkadaşlar. Belki işinize yarar bu dilekçe. Hamilelerin 7.5 saatten fazla calistirilamayacagi ve yeni saatlerin düzenlenmesi isteği için is yerine vereceğiniz dilekçe. Tabi sozlesmenizde yazan iş kanununu acip, gebelerin çalışma saatleri ile ilgili bir düzenleme var mı ona bakın. Yoksa bu özel ve kamu tüm işyerlerinde uygulanmak zorunda. gerekirse işinizi degistirmeliler. Bu dilekçeye, hastaneden alacağınız gebedir raporunu da ekleyin. mail atıyorum hastane...Ben bu uygulamadan yararlanıyorum. Bilginize efem..

.......,....... Genel Mudurlugune

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 2. maddesinin 1. fıkrasında; “Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.” denilerek mezkûr kanunun kapsamı belirtilmiştir. Söz konusu kanunun Kurumumuzu da kapsadığı ve Kurumumuzda çalışan personele de uygulanacağı açıktır.

..,......... Hastanesinden aldığım ve ekte sunduğum belgeden de anlaşılacağı üzere .... haftalık gebeyim. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 30. Maddesine dayanılarak 16.08.2013 tarih ve 28737 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Gebe Veya Emziren Kadınların Çalıştırılma Şartlarıyla Emzirme Odaları Ve Çocuk Bakım Yurtlarına Dair Yönetmeliğin “Çalışma Saatleri” başlıklı 9. maddesi; “Gebe veya emziren çalışan günde yedi buçuk saatten fazla çalıştırılamaz.” hükmünü haizdir. Buna göre mesai saatlerimim hafta içi x:00 – x:00 olarak düzenlenmesi hususunda;

Gereğini saygılarımla arz ederim. X.x.2016

(TC No: …………)
İsim soy isim imza

EKLER :
Gebelik Raporu (1 sayfa)

Adres : X
Tel : x

Bence kız nub paralel..bende uzman gibi nasıl yorumluyorum :KK66:tahmin tabi sadece:)
Dimi :) erkek tarafı kız tarafı 2şer erkek toruna sahip olunca tabiki beklentileri kız yönünde . gerçi eşim en başından beri benim kızım olacak deyip erkek isimlerine bakmadı bile. bana gelince kendimi bildim bileli hep kızım olsun isterim ama hamile olunca iş değişiyormuş erkek kız farketmiyor evlat neticede canımın canı . 1 ay sonra kesin kararını söylediğinde Dr buradan paylaşırım :)

Dimi :) erkek tarafı kız tarafı 2şer erkek toruna sahip olunca tabiki beklentileri kız yönünde . gerçi eşim en başından beri benim kızım olacak deyip erkek isimlerine bakmadı bile. bana gelince kendimi bildim bileli hep kızım olsun isterim ama hamile olunca iş değişiyormuş erkek kız farketmiyor evlat neticede canımın canı . 1 ay sonra kesin kararını söylediğinde Dr buradan paylaşırım :)
Bence de kiz

Kizlar bende bugün ikili test için kontrole gittim. Haftaya çıkacak sonuç. Ultrason da ende 1.5 mm çıktı. Normal dedi. Kan sonucunu bekliycez artik. Bugünkü kontrolde çoğu şeyi kafamiza taktigimizi anladım. Soru kağıdıyla gittim. Size de fikir olsun.
Ağiz kurulugunun hamilelikle ilgisi yokmuş. Sorunda değil zaten.
Spora baslayabilirsin. hamur işi kızartma yeme
Gerinmek yuzsustu yatmakta sorun değil
Dusuk tehliken olmadığı için seyahat edebilrsin
13+1 olduğum için implant ustu dis taktirmam konusunda ise 1 hafta 10 gün bekle öyle git dedi. Yani 15. Haftadan sonra dış tedavisi de olabiliyoruz.
Kasik ağrısı çok normal, annelerimiz de aynısını yaşadılar dedi
Sadece sunun ustune durdu. Şayet bi hareket sende ağrıya neden oluyorsa yapma dedi. Yani gerinmek ağrı yapıyorsa yapma o hareketi. Ağrıyip geçiyorsa sıkıntınvyok. Ama ağrı sürekli ise o zaman bana gel dedi.sen gez eğlen keyfini çıkar dedi. Vişne suyu içip çikolata yedim hatta azda tuvaletim vardı. Ama bebek uyuyodu. Cihazla biraz karnimda baskı yaptı uyandı. Zipladi da zipladi. Sanki hickiriyodu bebişim :KK36: her biseyini gördük ama kordon bacak arasında olduğu için cinsiyet goremedik. Kizlar sizde bi bakar mısınız?
IMG_20161206_131509.jpg

Kizlar bende bugün ikili test için kontrole gittim. Haftaya çıkacak sonuç. Ultrason da ende 1.5 mm çıktı. Normal dedi. Kan sonucunu bekliycez artik. Bugünkü kontrolde çoğu şeyi kafamiza taktigimizi anladım. Soru kağıdıyla gittim. Size de fikir olsun.
13+1 olduğum için implant ustu dis taktirmam konusunda ise 1 hafta 10 gün bekle öyle git dedi. Yani 15. Haftadan sonra dış tedavisi de olabiliyoruz.
Sadece sunun ustune durdu. Şayet bi hareket sende ağrıya neden oluyorsa yapma dedi. Yani gerinmek ağrı yapıyorsa yapma o hareketi. Ağrıyip geçiyorsa sıkıntınvyok. Ama ağrı sürekli ise o zaman bana gel dedi.sen gez eğlen keyfini çıkar dedi. Vişne suyu içip çikolata yedim hatta azda tuvaletim vardı. Ama bebek uyuyodu. Cihazla biraz karnimda baskı yaptı uyandı. Zipladi da zipladi. Sanki hickiriyodu bebişim :KK36: her biseyini gördük ama kordon bacak arasında olduğu için cinsiyet goremedik. Kizlar sizde bi bakar mısınız?
Eki Görüntüle 1921693
Ayy ne güzel seyler yazmıssınz sağolun çok aydınlatıcı olmus..bu durumda benim dr a gitmem gerek gecmek bilmeyen 1 kasık ağrım var:KK43: bebise de yorum yapamadm cok belirsiz su nub tahmini yapan siteye sor onlar iyi biliyo :)ama icimden gecen erkek gibi :)

Alttan muayenede çok net görünüyo gerçekten. Hayırlısı olsun inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allahım

Ayy ne güzel seyler yazmıssınz sağolun çok aydınlatıcı olmus..bu durumda benim dr a gitmem gerek gecmek bilmeyen 1 kasık ağrım var:KK43: bebise de yorum yapamadm cok belirsiz su nub tahmini yapan siteye sor onlar iyi biliyo :)ama icimden gecen erkek gibi :)
Geçmiş olsun cnm. Bi git bu durumda. Madem agrin sürekli. Bnm sık sık oluyor ama kramp gibi, sonra geçiyor. İnş bi sıkıntı yoktur yine de. .
Nub sitesi nedir? Kadınlar kulübünde mi var?

Kizlar gecmeyen bas agrisini neyapacagiz progestan kullaniyordum onu biraktim mide bulantim azalacak diye umarken agzim zehir gibi midem surekli bulaniyor simdi bugun aksam olsa da eve gitsem diye zamani zor gecirouorum buna da sukur tabiki

Eki Görüntüle 1921693
canim baya bilgilendirici oldu tesekkurler...gorunmediyse cinsiyet ben kiz diyorum.bizim ense kalinligimiz 1.6 mm ikili test sonucunuda yarin alicam

X