2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
D.t. aynı ikimizin, bakalım yarın neler Dicek Dr un. c.tesi de benim randevum var. inşallah musmutlu çıkarız hastaneden ve bebişlerimizi de kıpır kıpır görürüz
canım sen cumartesi mi gideceksin Ferda hanıma ? ama cumartesileri yok ki Ferda hanım... 5 gün çalışıyor

Kizlar bnde dun doktora gttom 11+5 oldugunu soledi ense kalinligi falan ii dedi oyuzden ikili teste gerek yok dedi kan ve idrar tahlili yaptim kan ilaci ve decavit versi ve 1 aydir kesilmeyen balgamli oksurugum icinde dahiliyeye yonlendirdi mecbur antibiotik ve oksuruk surubu verdi va ayni zamanda cinsiyetimizi de emin olmamak kaydiyla erkek oldugunu soledi 1 ay sonra yeniden gidicem ins ozamana kadar da hicbi skinti yasamam ... allah herkesin evladini kucagina almayai nasip etsin

Dün doktor özel bir ilaç vermişti. O kaşıntımı baya azalttı.
Az önce doktoru aradım.Kan sonuçlarında bir anormallik yokmuş. Sadece kanım ilk gebe kaldığım değerden biraz daha düşmüş. Kan vermek gerekir mi ki korkuyorum. 10 un altına düşerse kan verilir demişti. 9.8 çıkmış. :/

Kuzum çekirdekli kuru üzüm ve dut pekmezi ye kan ilacı verir büyük bi ihtimal öyle hemen kan takmazlar bu haftalarda içini ferah tut
Dün doktor özel bir ilaç vermişti. O kaşıntımı baya azalttı.
Az önce doktoru aradım.Kan sonuçlarında bir anormallik yokmuş. Sadece kanım ilk gebe kaldığım değerden biraz daha düşmüş. Kan vermek gerekir mi ki korkuyorum. 10 un altına düşerse kan verilir demişti. 9.8 çıkmış. :/

Doktor bile anlayamadi benimkini siz nasıl anladiniz

gayet net ve açık anlaşılıyordu, doktor söylerken oda kendını gösteriyordu zaten bunda anlaşılmıyacak ne varki? cocugun duruşu ile haftası cok önemlidir heralde bu durumda, ben 4. ayımdayım, 1 gün bile farkeder, senın belkı erkendır belkıde doktorun incelememiştir.

Günaydın Kızlar aramızda en çok merak eden benim en son da ben öğrencem herhaldeee :olamaz:

canımm en kısa zamanda öğrenirsin inşallah, Allah gönlüne göre versin. Senınkını ben bile merak ediyorum kız istediğini bildiğim için :) olsun hayırlısı olsun sağlıklı olsun kızda olsa erkekte olsa canımızdan parçalarımız o minikler bizim :)

Günaydın gebişleeeer. Uykusuz bir gecenin ardından (6 kere falan uyandım lavabo ihtiyacım için) sabah sabah bebek bezlerine bakarken buldum kendimi :rapci: bir sitede büyük indirim varmış.bebek bezlerinde de tabii. sabah eşim görmüş. başka bi yerde de şimdiden bebek bezine yatırım yapın diyordu. O yüzden boy boy alsak mı diye düşünüyoruz. Primanın Premium Care serisinin tüm boyları 48 TL. 1 numarası (yenidoğan boyu) 108 adet, 2 numarası (yine yenidoğan) 104 adet, 3 numarası 86 adet, 4 numarası 72 adet, 5 numarası 60 adet. Deneyimli olan anneler bu fiyatlar nsl? ayrıca bu seri iyi mi? 1 numaradan 1, 3 numaradan 2 paket alsak mı şimdiden?:KK45:
ya bebişinin poposu kabul etmezse primayı pişik olursa bence riskli olabilir şimdiden almak ama yinede siz bilirsiniz:)

kizlar butun kis yakami birakmayan sinuzitim yine basladi..ne yapicam ben..bebege zarari olurmu...

Sinüs rinse diye şişe ve tozlarından oluşan bi set var. İnternette araştır istersen. Çok rahatlatıyor sinüziti. Ben sürekli kullanıyorum. Gebelikte zararı olan birşey değil. Tuzlu suyla burnunu yıkıyorsun sadece ama çok faydasını görürsün. Geçmiş olsun

Ma

Maşallah :) anlaşılıyordu derken nasıl mesela

ense kalınlığını ölçmek ve burnuna bakmak için farklı bir ultrason cihazıyla baktı, kendi odasında olanla bakmadı, daha büyük ekranı vardı ve gercekten cok netti, yüzünün hatları bile cok belliydi :) duruşuda denk geldi hemen kendini gösterdi cok net anlasılıyodu doktorda zaten kesin dedi. :nazar::emir_bebek::KK200:

Bence seninde belli olur artık, randevun ne zaman? Gönlünden ne geçiyooo :) ?

Kuzum çekirdekli kuru üzüm ve dut pekmezi ye kan ilacı verir büyük bi ihtimal öyle hemen kan takmazlar bu haftalarda içini ferah tut
Inşallah gerek kalmaz canım. Sağol..

Ama bende talasemi var (akdeniz anemisi). Doktor bana dekavit yazacaktı dün. talasemi yi duyunca yazmadı. O rahatsızlıkta zaten vitaminleri ve demiri vücut almaz kullanmaz yazmayalım dedi. Doğal beslen dedi. Kanım düşersede kan verilir demişti işte.
Normalde bizim eşlerimize nazlanmamız lazım. Bu bebişler bize nazlanıyor :) Bir şikayet bitiyo başka bişey çıkıyor. Napalım sağlık olsun da katlaniriz.. :KK66:

Var mı aranızda talasemi olan kızlar ?

Sinüs rinse diye şişe ve tozlarından oluşan bi set var. İnternette araştır istersen. Çok rahatlatıyor sinüziti. Ben sürekli kullanıyorum. Gebelikte zararı olan birşey değil. Tuzlu suyla burnunu yıkıyorsun sadece ama çok faydasını görürsün. Geçmiş olsun
eczanelerde varmidir acaba canim.bi sorayim

Geçmiş olsun canım. Papatya çayı ve buharını solumak söküyor diye biliyorum doktoruna bir sor canım.
Birde keçiboynuzu pekmez i söktürür ama onu da bir doktoruna danış canım. Olmazsa düşük doz Antibiyotik verebilir.
cok saol canim.bugun doktor kontrolum var allahtan...sorarim herseyi..

iyi gunler arkadaspar.tsh 0.05 cikti.doktor dahiliyye yonlendirdi fakat sizlerin tecrubesiyle endokrine gidicem yarin
elimde kagit olarak tahlil sonucu yok.acaba tekrar mi kan tahlili yaparlar yada baska bisey.ac tok farkediyomu.
endokrine giden arkadaslar bilgi verirlerse cok memnun olucam

Normalde de bitki caylarina bunyem alisik degil beni zehirler ihlamir nane limon o yuzden hic o demlere girmiyorum

Ama bnm cnm tatli cekio cok yynce de psmn oluyrm bbgme zrr verr die sz nsl ypyrsnz cnnz ckio mu
Ben sütlü tatlı yiyorum canım çok istediğinde. Çikolata falan isterse acı bitter yiyorum.

Allahımmm sonunda kabızlığa çare buldummmm :KK24:
Duphalac şurup kullanıyordum ama sabaha etki etmesi için hep gece yatmadan önce içiyordum faydasını görmüyordum. Sabah aç karnına içiyorum 2 gündür ve etki %100 diyebilirim.
Dün akşam doktora gittim progestana 1 ay boyunca fitil olarak devam etmemi istedi, progester alanı varmış, miniğimin kalp atışlarınıda tekrar duydum.. Dünyanın en güzel sesi :nazar::KK200:

Inşallah gerek kalmaz canım. Sağol..

Ama bende talasemi var (akdeniz anemisi). Doktor bana dekavit yazacaktı dün. talasemi yi duyunca yazmadı. O rahatsızlıkta zaten vitaminleri ve demiri vücut almaz kullanmaz yazmayalım dedi. Doğal beslen dedi. Kanım düşersede kan verilir demişti işte.
Normalde bizim eşlerimize nazlanmamız lazım. Bu bebişler bize nazlanıyor :) Bir şikayet bitiyo başka bişey çıkıyor. Napalım sağlık olsun da katlaniriz.. :KK66:

Var mı aranızda talasemi olan kızlar ?
Evlenecegim zaman test yaomislardi bende alfa talasemi tasiyicisi cikmisti onemli bisey mi ki pek de ustunde durmamistim esimde yoktu cunku bisey

X