2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar isim paylaşalım kız erkek değişik aklımda bir sürü isim var ne koymayı düşünüyosunuz
Slm canım kız olursa zeynep sare erkek olursa Ömer Talha diye düşündük biraz gelenekçi olalım diye ama Aras ismi de çok hoşuma gidiyor

Mide rahatsızlığım olduğu için ben demir hapını doğrudan gece yatmadan önce kullanmaya başladım. Eğer uykuya hemen dalarsam ağrım olmuyor. Sabah kalkınca da bir etkisi kalmamış oluyor. Aslında ben de kabızlığımın daha da artmasından korkmuştum ama tam tersi etki yaptı. Sonradan araştırdım bu ilacın böyle bir etkisi varmış şaşırtıcı gerçekten.
Vitamini de sabah kahvaltıdan sonra içiyorum. Mümkün olduğunca tüm ilaçları kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü annenin depoları boşalıyor yeterince alınmadığında.
Aslında dediğiniz çok mantıklı. Gece yatmaktan önce içsem, yine de faydası olur.. Bunu deneyeceğim..

demir hapları mide bulantısı çok yapıyor özellikle ağız tadını bozuyor. bende ilk hamileliğimde tüpte olanlardan kullnamıştım. zorla içiyordum sabahları. hatta bırakmayı düşündüm ama doktor ne kadar önemli olduğunu soyleyince değişik yöntemler aradım. en sonunda ilk önce demir ilacını içip hemen arkadasından sıkma portakal suyu içince bulnatı yapmadığı farkettim. hemde demir emilimini arttırıyor.
Sıkma portakal da iyi fikir. Tabı portakalın tadı hafif mayhoş olunca, bunaltıyı gideriyor..

Kızlar hamilelere grip aşısı ücretsiz yapılacakmış haberlerde dinlemiştim. Yaptıran var mi? Doktorlar gerekli goruyor mu ?

Hanimlar ne zaman bebis alisverislerine baslamayi planliyorsunuz ilk cocugum oldugu icin ne alinir ne yapilir nerden baslanir hic bilmiyorum tecrubeli anneler yazarsaniz sevinirim :))
cinsiyet belli olduktan sonra ufaktan başlamıştım
alışveriş cok zevklı o yuzden gezdıkce, gordukce almak guzel oluyor
bol cıtcıtlı bodyler
altlar en cok lazım olanları
ben yenıdogan kıyafetı az almısım, ıste hemen buyuyorlar kuculuyor falan dıyorlar, ancak o kadar cok ust degıstırılıyorkı, yetmıyor, yenıdogan kıyafetı bence bol olmalı
penye battanıye
tarak seti (chıcco)
bıberon (avent)
emzık (avent)
yenı dogan sampuanı (mustela)
havlu
havlu ıcıne sermeye bez (bunlar hazırda satılıyor, kımı kendıde yapıyo, kurularken kolay oluyor, tül gibi birşey)
pişik kremi (ben bepantenden memnun kaldım)
masaj yağı (mustelanın masaj yagı harıka, cıldını nemlendırıo ve cok guzel kokuo)
kuvet, kova gıbı plastık malzemeler
sut sagma makınesı (medela)
ay bırden aklıma gelmedı ılk zamanlar kullandıklarımı hayal ederek yazdım
sorularınız varsa cvplarım
ben telsız falan almadım
bazı gereksız gordugum seylerı almadım acıkcası

Slm canım kız olursa zeynep sare erkek olursa Ömer Talha diye düşündük biraz gelenekçi olalım diye ama Aras ismi de çok hoşuma gidiyor
Yaa sare beimde çok hoşuma gidiyo favori isimlerim arasında sare masal düşünmüştüm nasıl sizce

Ben de merak ettim yazmayınca. bebişin iyi olmasına çokkk sevindim. ben de Ferda hanima aldım randevuyu,senin referansın etkili oldu. 3 aralık da 12+4 olacağım . sence o gün ense kalınlığına bakar mı yoksa başka güne randevu mu verir. doğum fiyatlarını öğrendin mi sahi ?
Hayırlı olsun canım. Ben 11 + 6da gittim ense kalınlığına baktılar ikili test için kan tahlili yaptırdım. 1 hafta sonra cevaplar çıkıyor.

Evet fiyatlar öğrendim ve şaşırdım bu kadar uygun olmasına.
Normal doğum 1500 tl
sezeryan 2100 tl

fiyata 2 gün oda ve tüm kontrolleri iyneleri ve s dahil.
Oda süsü malesef kendileri yapmıyorlar ben dışardan bakacağım süs yapan birilerini.

Bir de giderken söyler misin canım Ülker yönlendirdi beni diye.. ben kendisine söylüyorum çok insan size yönlendirdim diye ama belki içinden inanmıyordur :)

bakın benim düşündüklerim hangileri iyi
Kız ---- Erkek
Hare --- Çağan
İlya --- Ali Beray
Lina --- Çağın
liya --- Turaç
Ada Masal --- Birbey
Sare Masal ---
İlda---
Melodi---

bol cıtcıtlı bodyler
ben yenıdogan kıyafetı az almısım, ıste hemen buyuyorlar kuculuyor falan dıyorlar, ancak o kadar cok ust degıstırılıyorkı, yetmıyor, yenıdogan kıyafetı bence bol olmalı
penye battanıye
tarak seti (chıcco)
bıberon (avent)
emzık (avent)
havlu
havlu ıcıne sermeye bez (bunlar hazırda satılıyor, kımı kendıde yapıyo, kurularken kolay oluyor, tül gibi birşey)
masaj yağı (mustelanın masaj yagı harıka, cıldını nemlendırıo ve cok guzel kokuo)
ben telsız falan almadım

Madem tecrübeli anne yakaladım sorayım :) eşimin dedesi çok yaşlı 83 yaşında . Dün eşime demiş bebek arabasını ben alcam diye.Çok erken falan demiş ama o istediğini yaptırsna kadar söyler. Ben de internette araştırdım ama hiç de anlamıyorum. Varsa bebek arabası önerin alabilirim. Doğmamış çocuğa don biçmiyoz direk araba bakıyoz :KK70:

Kızlar hamilelere grip aşısı ücretsiz yapılacakmış haberlerde dinlemiştim. Yaptıran var mi? Doktorlar gerekli goruyor mu ?
Doktora sor bende gidince sorayım canım bize canlı virüs içeren aşılar yasak diye biliyorum veya tam tersi sormadan kimse vurunmasın kızlar.

Bide Bade var kızlar aşk demek diyo ama biyerde şarap diyo bir yerde ilahi aşk diyo
Aynen öyle diyorum bizim Masalımız olucak diyorum ama biraz geleneksel isimler olsun istiyor anlamlı olsun diyor
Hayırlısı ne diyim daha çok sen ikna edersin.

Madem tecrübeli anne yakaladım sorayım :) eşimin dedesi çok yaşlı 83 yaşında . Dün eşime demiş bebek arabasını ben alcam diye.Çok erken falan demiş ama o istediğini yaptırsna kadar söyler. Ben de internette araştırdım ama hiç de anlamıyorum. Varsa bebek arabası önerin alabilirim. Doğmamış çocuğa don biçmiyoz direk araba bakıyoz :KK70:

Araba çok geniş bir yelpaze 250-2000 tl arası çokk model var. tabi önemli olan ne aradığın birde ne kadar çok kullanacağın. bizim ilk arabamız kraft klasik 3 kademeli 2 taraflı kullanılan modeldi. kullanımı kolay fakat çok yer kaplayan ve ağır bir arabaydı. şimdi chickonun daha baston tipi bi arabası var. onu almayı düşünüyorum. tabi travel sistemler falan da var ama ben hiç gerekli görmüyorum o modelleri tabi tercih meselesi. bir bebek arabasına öyle 1000 -2000 vermek bence boşuna geliyor.

bol cıtcıtlı bodyler
penye battanıye
tarak seti (chıcco)
bıberon (avent)
emzık (avent)
havlu
ben telsız falan almadım
Yaa cok tesekkurler buyukler devreye girmeye basladi cok bisey alma cok hediye geliyo bebek hemen buyuyo gibi insanin hevesi kursaginda kaliyo iste ilk bebek kisme hevesi vardir demiyo

Ebe de 12. Haftayı geçmişsin yavaştan başla dedi benimde aklımı karıştırdı
Cnm bu çatlak olayı ten yapısına, tenin rengine, genetik faktörlere göre değişiyomuş çok araştırdım annemin göbeği mayası gelmiş pişi hamuru gibi o yüzden pek şansım yok ama yinede bırakmıycam ipin ucunu kakao yağı, mustela, zeytinyağı, bebek yağları iyiymiş bu konuda

X