2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
GöZünüz aydın:)Tahmini doğum tarihimiz aynı bana 11+4 de bi tahminde bulundu cinsiyetle alakalı aslında görüyorlar da emin olup risk almak istemiyolar:)

Teşekkür ederim canım:KK54: Bana da tahmini var ama söylemedi gibi geldi. Bakalım ne zaman kısmet olacak öğrenmek :KK17::spor:

Maşaallah size. Taklalar atıyordur kerata :emir_bebek:Bende haftaya gidicem, heyecan yaptım şimdiden. 2 hafta önce gittiğimde kıpırdamıyodu çünkü..Ay bu sefer bende görücem inş.

Aynen canım hiç durmuyordu. Benim ilk gebeliğim olduğu için çok şaşırdım. Bu kadar hareketli olduklarını bilmiyordum:spor: Ben de bir önceki muayenede tek bir kıpırtı görmüştüm sadece.

Darısı başınıza inşallah :KK68:

Kızlar bol bol ayva yiyin çocuk güzel oluyomuş hadis-i şerif okudum bununla ilgili peygamberimiz s.a.v. öyle buyurmuş

Benim de 13+3, geçen hafta ikili test yaptırmıştım, yarın sonuçlarını almaya gideceğim. İnşallah her şey normaldir.
Bu arada cinsiyeti belli oluyor mu şimdiden :KK57:..
Yani oluyorsa söylemesin, eşimle beraber gitmek istiyoruz özel hastanede eşimi de içeri alıyolar :)
Ayrıca vitamin olarak ben demir hapı (FERRUM FORT) kullanmaya başladım, (daha erken ama kan değerlerim düşükmüş), bir de beslenemeğin günlerde ELEVİT kullanırsın dedi doktor ama her gün değil dedi.

Herkes sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alsın inşallah.
:KK15:
Eleviti bana hamılelik boyunca hergün dedi doktorum

Doktor bana da takviye verdi. Kan ölçümü yapmadı bu ay kan tahlilin iyiydi dedi sadece. Balık ve süt tüketimimi sordu. İkisinde de biraz midem kötü oluyo diyince iki imom ve osteocare diye iki tane takviye verdi.

Günaydın arkadaşlar.. Bende 13+3 haftalık hamileyim.. Malesef şimdiden 2 kilo aldım.. Karnımda çıkmış vaziyette.. Şimdiden bu kadar kilo almam normal mi? Bu arada da arkadaşlar, doktorum bana demir hapı ve vitamin verdi. Sizler hangi ilaçları kullanıyor sunuz?
Merhaba, bana doktorum decavit vitamin hapı ile gynoferon demir hapını verdi.

Hanımlar sağlık ocağına kayıt yaptırdınız mı 13-14. Haftaya kadar yaptırmanız lazımmış benim ebem çok tatlıydı kendi doktorumdan daha çok bilgi verdi decavit ve d vitaminini bedava verdi ayrıca. Kan ve idrar tahlili aldı tekrardan idrarımda enfeksiyon çıktı ilaç verdi doktor birde kanım sınırda çıktı ocak ayında kan hapı vereceklermiş :anneadayı:

Doktorum bana da aynısını verdi. Peki nasıl, memnun musun?
Bende de demir hapı mide bunaltısı ve kusma yapıyor. Kullanmaya devam etsem mi?, yoksa doktora mı danışsam..
Mide rahatsızlığım olduğu için ben demir hapını doğrudan gece yatmadan önce kullanmaya başladım. Eğer uykuya hemen dalarsam ağrım olmuyor. Sabah kalkınca da bir etkisi kalmamış oluyor. Aslında ben de kabızlığımın daha da artmasından korkmuştum ama tam tersi etki yaptı. Sonradan araştırdım bu ilacın böyle bir etkisi varmış şaşırtıcı gerçekten.
Vitamini de sabah kahvaltıdan sonra içiyorum. Mümkün olduğunca tüm ilaçları kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü annenin depoları boşalıyor yeterince alınmadığında.

Kızlar isim paylaşalım kız erkek değişik aklımda bir sürü isim var ne koymayı düşünüyosunuz

Doktorum bana da aynısını verdi. Peki nasıl, memnun musun?
Bende de demir hapı mide bunaltısı ve kusma yapıyor. Kullanmaya devam etsem mi?, yoksa doktora mı danışsam..

demir hapları mide bulantısı çok yapıyor özellikle ağız tadını bozuyor. bende ilk hamileliğimde tüpte olanlardan kullnamıştım. zorla içiyordum sabahları. hatta bırakmayı düşündüm ama doktor ne kadar önemli olduğunu soyleyince değişik yöntemler aradım. en sonunda ilk önce demir ilacını içip hemen arkadasından sıkma portakal suyu içince bulnatı yapmadığı farkettim. hemde demir emilimini arttırıyor.

Hanımlar sağlık ocağına kayıt yaptırdınız mı 13-14. Haftaya kadar yaptırmanız lazımmış benim ebem çok tatlıydı kendi doktorumdan daha çok bilgi verdi decavit ve d vitaminini bedava verdi ayrıca. Kan ve idrar tahlili aldı tekrardan idrarımda enfeksiyon çıktı ilaç verdi doktor birde kanım sınırda çıktı ocak ayında kan hapı vereceklermiş :anneadayı:
Valla iyi dedin cnm ya süresi mi varmış oraya kayıt yaptırmanın bilmiyodum bende gitcem daha gitmedim.

Ben arada gidiyorum evimin bitişiğinde zaten ebem cok tatli:) ilgililer birde...

Nasilsiniz anneler ben oglusumu gordum geldim giderken cikolata yemistim nasil oynuyo takla atti ters dondu ellerini bacaklarini salladi gozumun onunden gitmiyo o halleri cok tatliydi minnosum insallah hepimizin bebisleri her zaman sağlıkli bol hareketli olur :emir_bebek:

Aile hekiminden randevu almaya gerek varmı .yoksa direkt gidip kayıt mi yaptırıyoruz

X