2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ben 3 tane vitamin kullaniyorum.saclarim acayip dokulurdu simdi durdu dokulmeler.folik asit kullandim.doktor dedi artik birak 3.ayinda.suan c vitamini damla seklinde onlari kullaniyorum.bide vucut direnci icin bi vitamin icinde ne ararsan butun vitaminler var doktorum verdi.ismini unuttum.istersen bakip yazabilirim
Teşekkür ederim canım başka bir doktora daha gittim o da aynı şeyi söyledi şimdilik folic asit kullanmaya devam 12. Haftadan sonra vitaminlere başlıycaz dediler
Ama sen yine de ismini yazabilirsen sevinirim :)

Ya kimler var ki anlayan ben bakiom bişey anlamiom
cnim soyle bir baslik altinda kizlarin yazismalari.vardi. doktor soylemeden cinsiyet ogrenimi.genital nub teorisi bebek.cinsiyeti.ordaki yazismalar.vardi kizlara sordum ultrason fotosunu yukledim.o sekilde tahmin yaptilar..doktorum da ayni tahmini yapmisti.hayirlisi bakalim

Kizlar dun aksam biraz disari çıktık esimle.soguk da degildi
Eve geldigimden beri hala basim cok agriyo.normalde bas agrisi nedir.bilmezdim.napsam ki:KK43: parol alsam mi almak da istemiyorum ama gecmedi.bi turlu

Mrb arkadaşlar bende 8+5 haftalık oldum dün kanamam oldu doktora gittim kesede hafif ve az bir kanama alanı oluşmuş depo progestan iğnesi yaptık bugünde uçakla kocaeline gitcem korkuyorum doktorum uçak yolculuğundan sonra en kısa zamanda ultrasyona gir dedi benim gideceğim ilçedede kadın doğum uzmanı yok çok saçma ne yapcam bilmiyorum
Hangi ilce canim?

Eve geldigimden beri hala basim cok agriyo.normalde bas agrisi nedir.bilmezdim.napsam ki:KK43: parol alsam mi almak da istemiyorum ama gecmedi.bi turlu

canım mümkünse alma ben hamileliğin ilk iki ayını şiddetli baş ağrısıyla geçirdim..
Fırsatın varsa azcık uyku iyi gelebilir.. eğer sinüzit ağrısı ise aralıklı sıcak soğuk kompres yapabilirsin
ilaç en son çare

Kızlar doktordan çıktım çok şükür herşey yolundaymış. Cinsiyet tahmini yapmıyor Bnm doktor ısrarla sorsamda Allah sağlık versin herşeyden önemlisi bu gerçi ama merak da ediliyor işte. :oops:
Ayyyy cokk heycanlii amaa bende yarin gidicem insallah benimkide boyle net gozukur nasil guzel yatiyo masallah

Nette okumuştum bu zamanlarda baş ağrınız olabilir. soğuk kompres yapın diyordu.
Benimde bu ara sık ağrıyor. ilaçsız geçiriyorum. dayanamazsan parol hafif bir ağrı kesicidir. yinede prospektüsüne bak öyle iç canım.

Günaydın kızlar hasta gebisler kervanına bende katıldım hapsuruyrm grip boğaz ağrısı hersey var bebgime bişey olur diye korkuyrm hapsurdukca c vitamini aldirttim bi sürü onlarla geçer inşallah yarında is var

Hasta olanlar için bi kaç öneri yazabilirim. Ben kızımı bu yöntemlerle ilaçsız iyileştirebiliyorum. Ayrıca kendim de aynılarını yapıyorum.

1- her gün banyo. Hatta mümkünse sabah akşam duş almak hem mikrobu atmaya yarıyor hemde sinüsleri açıyor.
2- sinüs rinse diye bir burun yıkama kiti var. Ilık içme suyunun içine tuz-karbonat karışımı ekliyorsunuz. Özel şişesiyle burnunuzun içini yıkıyorsunuz. Ben hastayken bunu günde 2-3 defa yapıyorum. Sinüzite falan çok iyi geliyor. Burun tıkanıklığı gidiyor ve mikrobu kolay atabiliyorsunuz vücuttan.
3- Adaçayı. Ben adaçayı içmeyi pek sevmem. Küçük çocuklarda da özellikle kız çocuklarında erken ergenliğe sebep olduğunu okudum, bu sebepten kızıma da içirmem. Fakat adaçayı süper bir ilitihap söktürücü. O yüzden Boğaz enfeksiyonu, geniş akıntısı falan varsa bunlara resmen çare oluyor. Günde en az iki defa gargara yapıp tükürüyorum. Burun spreyi şişesine de doldurup her bir deliğe 6-7 defa sıkıyorum. Genizden akana kadar sıkmak gerekiyor.
4- burun bandı. Kesinlikle yatarken takılmalı. Hem nefes almayı kolaylaştırıyor hemde ağız açık uyumak boğaz enfeksiyonuna davetiye çıkardığından iyi oluyor. Ayrıca burun tıkanıklığı baş ağrısı da yapıyor.
5- buhar makinesi. Soğuk havalarda maalesef evler çok kurulduğundan gece yatarken çalıştırmak rahat uyutuyor en azından.
6- Narivent burun spreyi. Eğer burun içi etleriniz şişse mukoza olmasa bile burun tıkanık oluyor. Bu sprey ödem sökücü doğal olduğu için gebelikte de rahatça kullanılan bir sprey. Tek seferde bile işe yarıyor.
7- toz zencefil,bal,limon. Bunu çay gibi yada direk karıştırarak da içebilirsiniz. Ama zencefili abartmamak gerekiyor. Ben kendime yarım çay kaşığı kadar kullanıyorum. Günde 2-3 defa da yeterli oluyor.
8- süt ve tatlı yiyecekler hastalığın iyileşmesini geciktiriyor. Çünkü mukoza bu tarz yiyeceklerle kalınlaşıyor ve vücuttan atılması zorlaşıyor.
9- bol su. Ne kadar çok içerseniz hastalığı o kadar rahat atıyorsunuz vücuttan.

Bunlar dışında ben kızımı viks, buğuseptil falan da yapıyorum ama hamilelikte yapılmadığından yazmadım. Hasta olanlara geçmiş olsun. Bu yazdıklarım benim hep uyguladığım ve hiç bir zararı olmayan şeyler. Umarım sizde de işe yarar :)

13. haftaya giriyorum hala ilk günkü gibi bulantım var ya hiç mi azalmaz! Sadece pilav ve bisküvi yiyebiliyorum. İnşallah bu hafta biter artık

Hasta olanlar için bi kaç öneri yazabilirim. Ben kızımı bu yöntemlerle ilaçsız iyileştirebiliyorum. Ayrıca kendim de aynılarını yapıyorum.

1- her gün banyo. Hatta mümkünse sabah akşam duş almak hem mikrobu atmaya yarıyor hemde sinüsleri açıyor.
2- sinüs rinse diye bir burun yıkama kiti var. Ilık içme suyunun içine tuz-karbonat karışımı ekliyorsunuz. Özel şişesiyle burnunuzun içini yıkıyorsunuz. Ben hastayken bunu günde 2-3 defa yapıyorum. Sinüzite falan çok iyi geliyor. Burun tıkanıklığı gidiyor ve mikrobu kolay atabiliyorsunuz vücuttan.
3- Adaçayı. Ben adaçayı içmeyi pek sevmem. Küçük çocuklarda da özellikle kız çocuklarında erken ergenliğe sebep olduğunu okudum, bu sebepten kızıma da içirmem. Fakat adaçayı süper bir ilitihap söktürücü. O yüzden Boğaz enfeksiyonu, geniş akıntısı falan varsa bunlara resmen çare oluyor. Günde en az iki defa gargara yapıp tükürüyorum. Burun spreyi şişesine de doldurup her bir deliğe 6-7 defa sıkıyorum. Genizden akana kadar sıkmak gerekiyor.
4- burun bandı. Kesinlikle yatarken takılmalı. Hem nefes almayı kolaylaştırıyor hemde ağız açık uyumak boğaz enfeksiyonuna davetiye çıkardığından iyi oluyor. Ayrıca burun tıkanıklığı baş ağrısı da yapıyor.
5- buhar makinesi. Soğuk havalarda maalesef evler çok kurulduğundan gece yatarken çalıştırmak rahat uyutuyor en azından.
6- Narivent burun spreyi. Eğer burun içi etleriniz şişse mukoza olmasa bile burun tıkanık oluyor. Bu sprey ödem sökücü doğal olduğu için gebelikte de rahatça kullanılan bir sprey. Tek seferde bile işe yarıyor.
7- toz zencefil,bal,limon. Bunu çay gibi yada direk karıştırarak da içebilirsiniz. Ama zencefili abartmamak gerekiyor. Ben kendime yarım çay kaşığı kadar kullanıyorum. Günde 2-3 defa da yeterli oluyor.
8- süt ve tatlı yiyecekler hastalığın iyileşmesini geciktiriyor. Çünkü mukoza bu tarz yiyeceklerle kalınlaşıyor ve vücuttan atılması zorlaşıyor.
9- bol su. Ne kadar çok içerseniz hastalığı o kadar rahat atıyorsunuz vücuttan.

Bunlar dışında ben kızımı viks, buğuseptil falan da yapıyorum ama hamilelikte yapılmadığından yazmadım. Hasta olanlara geçmiş olsun. Bu yazdıklarım benim hep uyguladığım ve hiç bir zararı olmayan şeyler. Umarım sizde de işe yarar :)
Çok teşekkürler canım ise yarar eminim

Teşekkür ederim canım başka bir doktora daha gittim o da aynı şeyi söyledi şimdilik folic asit kullanmaya devam 12. Haftadan sonra vitaminlere başlıycaz dediler
Ama sen yine de ismini yazabilirsen sevinirim :)
Vinalacimmunitum adi canim

X