2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Eskiden tereyagı peynir doğaldı süt alerjisi cocuklarda yoktu bebeler folik asit almıyordu bu kadar hareketli olmuyolardı eskiden cep telefonuda yoktu kısacası eskideki görüşlerle yeniyi bir tutamıyoruz ne yazıkki mecbur kalıyoruz çağa ayak uymaya

Ebenin biri doktora soruyor doktor bey niye bu çocuklar hemen gözlerini açıyor eskiden iki üç gün gözlerini acmazlardi diyor doktor da bunlar folik asit çocukları diyor gerçekten öyle

Iki gundur elma tadiyrz rendelenmis
Alerji kontrolu yapamiyrm ama uc gun veriyrm yine de
Vucudu kabariyor Zaten benden kaynakli
Kakasida mukuslu
Genel
Hali
Iyi olduundan ben devam
Napayim

Arkadaşlar bebeğinde alerji olup antibiyotiğe tepki gösteren oldu mu aranızda benimki şuan ilaca mi tepki veriyor anlayamadım

aynen bizimki de yapiyor.Genelde uykusu oldhgunda yapiyor cok ta fena aciyor.Bir sknti olacagini dusunmuyorum,hareketi ogrenmis olabilir.3 gundur hem emekleme pozisyonunda hem de yatarken kafasini da ileri geri salliyor mesela,ben ona yapinca da guluyor.
Sagol canim genelde ayni hareketler ayni zamanda goruluyor zaten yine de duymak istiyor insan..

Benim oğlan uzun zamandır yapıyor. Emerken önceleri yüzümü oksuyordu cici yapar gibi çok hosuma gidiyordu :21:şimdi mıncırıyo burnuma sokmaya çalışıyo piiiissss iiyyy engel oluyorum her seferinde ama sürekli bi hareket halinde pata küte yaşıyoruz şu günleri ev sıcak diye askılı giyiyorum kollarıma omzuma falanda şap şap vurmayı seviyo babasına da yapar aynı şeyi :KK45: o kadar özenli kestigim halde tırnakları çok acıtıyor yahu bakıyorum uzun değil nasıl beceriyor anlamak zor
Ayni durum canim bastaki o cici durumlari birden bitti hiddetli bir doneme girdik ondandi merakim haha. Bizim de ev sicak askiliylayim senin gibi kollarim boynum hep cizik arada etimi bile sikistiriyor curuyor valla..

Sade yogurt yemesinin önüne geciyorsun içine bişiler katarak bence ara ara teklif et yogurdu yediği kadar zamanla damak tadına alıscaklar ama sekerli yemeğe alısınca hiç istemez sade örneğin görüncemin kızı 1 yaşı gecti hala karışım[/QUOTE]
Cok haklisin canim hadi birkac kere deneyim dedim ama hata aslinda. Bugun sade verdim yine 3 kasik aldi ama en azindan sade sekilde yedi. Dedigin gibi boyle devam edecegim yine istemezse ara verip tekrar deneyecegim

Benim kıza yogurt veriyordum yiyordu şimdi agzını acmıyor muhallebi denedim yemek istemiyor kasıgı görünce kilitliyor agzını ama biberona gelince mamasini iciyor ara verip sonra tekrar kasıkla denesem yine aynısını yapar mı kızlar oğlan öyle degil yiyor ne versem

Sade yogurt yemesinin önüne geciyorsun içine bişiler katarak bence ara ara teklif et yogurdu yediği kadar zamanla damak tadına alıscaklar ama sekerli yemeğe alısınca hiç istemez sade örneğin görüncemin kızı 1 yaşı gecti hala karışım
Cok haklisin canim hadi birkac kere deneyim dedim ama hata aslinda. Bugun sade verdim yine 3 kasik aldi ama en azindan sade sekilde yedi. Dedigin gibi boyle devam edecegim yine istemezse ara verip tekrar deneyecegim[/QUOTE]
3 kaşık cok iyi bence
Benim kıza yogurt veriyordum yiyordu şimdi agzını acmıyor muhallebi denedim yemek istemiyor kasıgı görünce kilitliyor agzını ama biberona gelince mamasini iciyor ara verip sonra tekrar kasıkla denesem yine aynısını yapar mı kızlar oğlan öyle degil yiyor ne versem
dönem dönem cok sevdiğini sevmez sevmediğini sever üzme kendini

Selam kizlar uzun zaman oldu yazamadim, bizim kiz nerdeyse 6.5 aylik oldu ama hala dis belirtisi yok, iki gundur oksuruk basladi yarin doktora gidecrgiz onun disinda hala cok ilginc swkilde afedersiniz ama en az gunde 3 defa kaka yapmaya dwvam ediyor bende hala adet olmadim ama iki gundur hafif kasiklarim agriyor onun disinda saclarim cok dokuluyor, bende haberler boyle umarim yavwum tez zamanda iyilesir :KK43:

Adet bende de yok
Sarp 1,5 saatte bir uyanıyor sabah sersem gibi oluyorum hüç böyle değildi yavruşum Meme ile sakinleşiyor memenin uçlar fena oldu habire emmeden emzikle cok nadir tekrar dalıyor napıcam bilemiyorum

Adet bende de yok
Sarp 1,5 saatte bir uyanıyor sabah sersem gibi oluyorum hüç böyle değildi yavruşum Meme ile sakinleşiyor memenin uçlar fena oldu habire emmeden emzikle cok nadir tekrar dalıyor napıcam bilemiyorum

Ben 3.5 aydır geceleri saat başı uyanıp aynı şeyleri yaşıyorum. yakın zamandır 30-50 dk sürüyor uyku süresi.
3 gündür çok perişanım.
Hele dün gece hiç uyumadan geçti.
Zombiden farkım yok.
Artık dayanacak güç yok mental olarak bittim.
Kafayı sıyırmama az kaldı.

Keşke doymasa süt yetmese buna çare var.

Ben 3.5 aydır geceleri saat başı uyanıp aynı şeyleri yaşıyorum. yakın zamandır 30-50 dk sürüyor uyku süresi.
3 gündür çok perişanım.
Hele dün gece hiç uyumadan geçti.
Zombiden farkım yok.
Artık dayanacak güç yok mental olarak bittim.
Kafayı sıyırmama az kaldı.

Keşke doymasa süt yetmese buna çare var.
Agzı süt dolu hani sütüm yetmiyor desem mama versem ama öyle bir durum yok alıskanlık yaptı memesiz uyutmam lazım ama halim olmuyor işte alıştı aglayınca meme

Adet bende de yok
Merhaba Orangutann Orangutann burayı takip ediyorum ama pek yazamıyordum ama bu mesajı görünce yazmak istedim. Benim kızım 17 Haziran doğumlu doğduğundan beri uykularımız çok düzenliydi gece bir kere kalkar emerdi hatta 3hafta önce şşt pat yöntemiyle kendi kendine uyumayı da öğretmiştim herşey yolunda ikrn bir gün birden bire değişti ve 10 gündür ne gece ne gündüz uyumak istemiyor gece 5kez falan kalkmaya başladı uykusundan ağlayarak kalkıyor çıldırmaya az kaldı durumundayım.burda ve temmuz annelerinde de aynı şikayetleri olan anneleri okuyunca biraz araştırdım sanırım atak haftasındayız sıkıntı bu 23 26 hafta arası atak haftasıymış..inşallah ataktandır da düzelir yavrularımız bütün düzenimiz bozuldu valla:KK43:

Merhaba Orangutann Orangutann burayı takip ediyorum ama pek yazamıyordum ama bu mesajı görünce yazmak istedim. Benim kızım 17 Haziran doğumlu doğduğundan beri uykularımız çok düzenliydi gece bir kere kalkar emerdi hatta 3hafta önce şşt pat yöntemiyle kendi kendine uyumayı da öğretmiştim herşey yolunda ikrn bir gün birden bire değişti ve 10 gündür ne gece ne gündüz uyumak istemiyor gece 5kez falan kalkmaya başladı uykusundan ağlayarak kalkıyor çıldırmaya az kaldı durumundayım.burda ve temmuz annelerinde de aynı şikayetleri olan anneleri okuyunca biraz araştırdım sanırım atak haftasındayız sıkıntı bu 23 26 hafta arası atak haftasıymış..inşallah ataktandır da düzelir yavrularımız bütün düzenimiz bozuldu valla:KK43:
Bizde de aynı durum var inşallah geçer biran evvel hepimizin uykular biraz düzene girer

Sanırım hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz. Gece sık uyanma. Bizimkide ben yanında yatınca neredeyse uyanmıyor. Bende anlam veremiyorum. Ya anneyi yanında istiyorlar yada atak. İnşallah ataktır. Bizlere alışırlarsa büyük sıkıntı.

Sanırım hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz. Gece sık uyanma. Bizimkide ben yanında yatınca neredeyse uyanmıyor. Bende anlam veremiyorum. Ya anneyi yanında istiyorlar yada atak. İnşallah ataktır. Bizlere alışırlarsa büyük sıkıntı.
hgnm hgnm bizim de aynısı bugüne kadar hiç yatağımda yatırmadım ya da ben yatmadım onu da bilmiyor yani aslında ama artık çaresizlikten geçen gün yanıma aldım çok daha iyi uyudu. Araştırdığıma göre de bu atak dönemi biraz daha uzun sürüyormuş eski ataklara göre ve uyumayı reddediliyor ya da kabus görebiliyorlarmış

hgnm hgnm bizim de aynısı bugüne kadar hiç yatağımda yatırmadım ya da ben yatmadım onu da bilmiyor yani aslında ama artık çaresizlikten geçen gün yanıma aldım çok daha iyi uyudu. Araştırdığıma göre de bu atak dönemi biraz daha uzun sürüyormuş eski ataklara göre ve uyumayı reddediliyor ya da kabus görebiliyorlarmış
Yirim onların kabuslarını :KK70:sütün bittiğini falan mı görüyolar acaba :confused: valla bende pes ediyorum yatıp kalkmaktan alıyorum yanıma. Yandık.

Cevap içşn teşekkür ederim kızlar umarım ataktır atılır gider biter bel agrısı cok fena

X