2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bize de bugun doktorumuz sidefer damda verdi parabensiz bakalm nasıl olcak sonuçları ç
Gecen yazdım buraya bizede sidefer dedi ama ben hiç duymadım bu ilacı paraben takıntım yok aslında cunkü içindeki paraben cok az miktarda ve ilacın bozulmamasını önlüyo parabensiz denilen ilaclar nasıl bozulmuyor onlardada koruyucu olmalı her ilacta koruyucu ve ekstra tadlandırıcılar var
Bizimki içmek istemiyor diye yaZdım sidefer dedi kafam karıstı

Mamayla 2 kilo alması normal gelmedi hani anne sütü olsa bir nebze 4. Ayda ek gıdada o bagırsaklara agır gelmezmi?

Ya bizimkinin hırıltısı gecmiyor doktora gidicez

Ayyy çook şükür çıktık hastaneden bugun 12gün ardından evimizde olmak o kadar güzel ki. Oglum cok sukur iyi sık sık kalp kontrolumuz olacak, kandakş bir degerimiz yuksek kullandıgımız ilaçtan dolayı o değer normale donene kadar aspirin ve gaviskon kullanmaya devam edeceğiz ama bugünümüze şükür. Hastanede malum uyku düzen şaştı onları toparlamaya çalışırım bikaç zaman. 6ay doldu bikaç gün sonra doktora gidip ek gıda seruvenine başlarız biz de. Bu arada ben de blw yapma niyetindeyim inşallah. Bizim tedaviden dolayı aşılarımız sekteye ugrayacak 11 ay boyunca canlı aşı olmayacakmışız. Canlı aşıları 11 ay bitiminde olmaya başlayacagız. Olsun kuzum iyi olsun da yeter ki napalım. Bizden havadisler boyle:)
Allah tekrar hastanelere düşürmesin. Geçmiş olsun.

"Meğer ben suymuşum. İçimdeki akvaryumda bir insan büyüyebilirmiş.
Meğer tek aşk, şarkılardaki değilmiş. Başka bir aşk varmış yavruya duyulan. Kalbe doğumla dolan. Kaynağından gözyaşlarıyla fışkıran.
Meğer kokum birine cennetmiş, sığınakmış, yuvaymış.
Meğer kaderde en sevdiğim adamdan çocuk yapmak da varmış,şükür...
Meğer uykusuzluk da güzel olabilirmiş. Hatta fazla uyku hasret yaparmış, yavrunla arana girermiş.
Meğer avuçlarım onun elleri için kılıfmış.
Meğer kollarım onun ilk eviymiş.
Meğer sesim ona müzikmiş, hikâyeymiş, ninniymiş.
Meğer dualar gerçek olurmuş.
Meğer kalbim artık onun kalbiymiş, onda atacakmış..
Meğer yeryüzünde cennet varmış.
Meğer iki kelime bir büyü gibi diline dolanıp bir ömür bütün cümlelerinin öznesi olabilirmiş.
Ne de güzel dokmussun kelimelere evlat sevgisini ..

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Rabbim kimseyi evladıyla, sağlığıyla sınamasın çok zor. Hepimizin bebişlerine sağlık, sıhhat versin şu mübarek cuma günü hürmetine inşallah. Özeldeydi takipleri şimdi devlete geçtik. Buradan da sanırım Ankara Hacettepeye götürcem netice alamazsam ki inşallah alırız artık :KK43:
Devlet ne dedi?

Selam kızlar nasilsiniz
Biz dün 6.ay asimizi olduk.geceyi huysuz ama ateşsiz geçirdik.bugun 6 ay kınası yaptim kızıma.buyuk kizimda çok heveslenmistim bu türlü nasip olmadı bunda yaptim. Ama yaparken de tedirgin olmadım değil kalabalıkta hasta olur diye.burnu tıkalı çünkü.insallah rabbim korur yavrumu.

Selam kızlar nasilsiniz
Biz dün 6.ay asimizi olduk.geceyi huysuz ama ateşsiz geçirdik.bugun 6 ay kınası yaptim kızıma.buyuk kizimda çok heveslenmistim bu türlü nasip olmadı bunda yaptim. Ama yaparken de tedirgin olmadım değil kalabalıkta hasta olur diye.burnu tıkalı çünkü.insallah rabbim korur yavrumu.

6 ay kinasi nedir kiz,ilk defa duydum anlat heleo_O
Ben de daha mevludunu yapmadim,ise donmeme 40 gun kaldi.Disleri de patladi hedik yapilir bizde.Karma bisey mi yapsam:-)

Selam kızlar nasilsiniz

6 ay kinasi nedir kiz,ilk defa duydum anlat heleo_O
Ben de daha mevludunu yapmadim,ise donmeme 40 gun kaldi.Disleri de patladi hedik yapilir bizde.Karma bisey mi yapsam:-)

Hakikaten 6.ay kınası nasıl oluyor ki ?
Kalabalık derken ??

Benim kızın mevlüdü 25 Günlükken yapıldı.
Bayrama denk getirdik.

Alt iki diş patlamak üzere sanki baya beyaz ama.
Tam olarak nasıl senin bebişin cnm ?

Kalabalık derken ??

Bayrama denk getirdik.

benim bebisi mi sordun canim,neresini sordun tam olarak anlayamadim.:KK48:kafam davul gibi oldu cok bagirdi anca yatti

Hasta bebislerimize gecmis olsun kizlarr
Ya sizinde bebeginiz yatmadan once asiri aktif oluyo mu??
Karanlikta da boyle isik aciksa da boyle.. anlamadim gitti
Ustunu degistiremiyorum hop oraya hopp buraya oyun oyun oyun

Hasta bebislerimize gecmis olsun kizlarr
Ya sizinde bebeginiz yatmadan once asiri aktif oluyo mu??
Karanlikta da boyle isik aciksa da boyle.. anlamadim gitti
Ustunu degistiremiyorum hop oraya hopp buraya oyun oyun oyun
agzi kasiniyor onun da etkisi var ama aynen canim aha simdi yatti.dun gece 1 de yatmisti.gel de bu bebe'ye uyku egitimi ver.resmen kendi karar veriyor,oynayacak yer ariyor karanlikta bile kipir kipir bocek gibi

Kalabalık derken ??

Bayrama denk getirdik.

6 ay kinasinda önce bebek için bı kuran okunuyor dua ediliyor sonrada bindallı giydirilip eline kına yakılıyor .sonrada yemek içmek oynama falan istenirse.aslinda küçüğü hicbirsey anlamadı zaten hemen minnacık kına yakıldı hemende yıkadım sağlıklı olmaz diye.butun zevkini alan büyük kızım oldu çünkü o kinalara düğünlere hasta resmen sürekli onun oyununu oynuyor.kendine kına yakıldı diye hayallerim gerçek oldu anne diyor .ben mevlüt yapmamistim onuda aradan çıkarmış oldum.

6 ay kinasinda önce bebek için bı kuran okunuyor dua ediliyor sonrada bindallı giydirilip eline kına yakılıyor .sonrada yemek içmek oynama falan istenirse.aslinda küçüğü hicbirsey anlamadı zaten hemen minnacık kına yakıldı hemende yıkadım sağlıklı olmaz diye.butun zevkini alan büyük kızım oldu çünkü o kinalara düğünlere hasta resmen sürekli onun oyununu oynuyor.kendine kına yakıldı diye hayallerim gerçek oldu anne diyor .ben mevlüt yapmamistim onuda aradan çıkarmış oldum.

Anladım cnm.
Bir nevi 40 Mevlüt gibi.
Ne güzel hatıra olacak işte :)
Ben de Kınayı saçıma uygulayacağım :)
Belki besler de dökülme azalır.
Yoksa bu gidişle kel kalacammmmm

KINAYI hüç duymamıştım allah kabul etsin sac dökülmesini sormayın tüm ev sac kedi beslesem böyle kıl dökmezdi çinko kullanıyrm insallah işe yarar bir de heran süpürge yapcak zaman olmuyodüşünğn hali

KINAYI hüç duymamıştım allah kabul etsin sac dökülmesini sormayın tüm ev sac kedi beslesem böyle kıl dökmezdi çinko kullanıyrm insallah işe yarar bir de heran süpürge yapcak zaman olmuyodüşünğn hali
Benimde öyle ya çinko yu nasıl kullanıyorsun

Ben çareyi sabah ve akşam ( erkek tarafı oluyor ya sık dişli ) tarayıp buff takarak buldum.
Ben yerde kanepe de vs dökülen saç kılı görünce aşırı tiksiniyorum, benim saçımda olsa aynı. Tarayınca sık Tarakla dökülen dökülüyor buff da yere düşmesini engelliyor ve sıfır kıl oluyor evde :))))

Ama maalesef yakında kel kalacam o kadar çok dökülüyor ki totelde.

ilk defa duydum canım. Bizde 40 çıkınca mevlut olur. Bir nevi ona benziyor ama sizin ki bindallı kına biraz daha zahmetli. İki çocukla iyi başarmışsın. Ben misafir ağırlarken bile kirk kere düşünüyorum:KK45:

Kızlar meraba bişey sormak istiyorum spiral taktiranlar da aylık döngüdé adet sancısı yapiyor mu benim normalde çok ağrıyor da onu takınca geçer mi merak ettim çünkü doğum kontrol hapları sancımi kesiyor ona göre seçim yapacagim

Ben çareyi sabah ve akşam ( erkek tarafı oluyor ya sık dişli ) tarayıp buff takarak buldum.
Ben yerde kanepe de vs dökülen saç kılı görünce aşırı tiksiniyorum, benim saçımda olsa aynı. Tarayınca sık Tarakla dökülen dökülüyor buff da yere düşmesini engelliyor ve sıfır kıl oluyor evde :))))

Ama maalesef yakında kel kalacam o kadar çok dökülüyor ki totelde.
Cnm buff ne bone mi?

Çinko hap verdi 3 günde 1 iç dedi sütezararı olmaz dedi ama bimiyorm birde 10 damla d vit. Çünkü tahlilde yetersiz cıktı

Cnm buff ne bone mi?

Çinko hap verdi 3 günde 1 iç dedi sütezararı olmaz dedi ama bimiyorm birde 10 damla d vit. Çünkü tahlilde yetersiz cıktı
Penye tarzı kumaştan Boyunluğa benziyor. Boyu uzun olduğundan tüm saç içinde kalıyor. Eğer sıkılmazssan dene bence.

Ha birde artık saç çekiştiriyor bebekler.
Buff varken saçımı da çekemiyor.
Geçen gün yoldu saçımı varya fena acıdı

X