2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
İnşallah cnm.

Ben 6.ay kontrolü diye hem kan hem idrar testi istemeyi düşünüyorum. Bilmem mantıklı olur mu acaba..
Çünkü benim kızım tam 3 aydır geceleri saat başı uyanıyor ve son zamanlarda artık 15-20 dakikada bir uyanıyor. O kadar çok zorlanmaya başladım ki geçen gün kafamı duvara defalarca vurasım geldi.. kızımın kalitesiz gece uykuları için çok üzülüyorum.

İlk zaman diş sandığımda bizde de uyku yoktu aynen dediğin gibi.İdrarını yaparken ağlıyor mu acaba.

Bence sen istemesen de idrar tahlili isteyebilir.Kan ben de isteyeceğim.Demir için kendisi dedi zaten bakalım diye

Merhaba.....bende haziran annesiyim...hamile kaldigim günden beri sizleri takip ediyorum...nerdeyse tum mesajlarinizi okumuşumdur ama hic yazmadim nedense..hic yazmasam bile hepinizi taniyor gibiyimve bugun dedimki ben niye yazmiyorumgec olsun güç olmasinbundan sonra aktif olarak buradayim insallah...hepinize selamlar
Hoşgeldin

Anladm canm. Bizimkide ilk öyle baktı. Sonra diğer odada makineylede bakalım dedi. Acaba bi sorun sezdide ondan mı baktı. Bide biz öyle bakıp geçmiyoruz bu makine çok önemli annesi falan dedi. Amaan bizede öyle baksaydı keşke. Asıl kontrol 1 yaştaki. Şimdi işim yoksa acaba artacakmı değer diye düşün.
Erken teşhis çok önemli inan.
Şimdi üzülelim yeterki bebeklerimiz iyi olsunlar ilerde.
Beklemek çok zor bilirim
Bak 2.5mm olan kist 6.5 olmuş.
Bu 3 ay geçmek bilmez bu korku ile.

İlk zaman diş sandığımda bizde de uyku yoktu aynen dediğin gibi.İdrarını yaparken ağlıyor mu acaba.

Bence sen istemesen de idrar tahlili isteyebilir.Kan ben de isteyeceğim.Demir için kendisi dedi zaten bakalım diye
Yok be cnm ne idrar ne kan tahlili talep etmedi.
Demir için şunu dedi :
Kan değerlerine baksak ve Değerler iyi çıksa bile ben takviye verilmesi taraftarıyım. Şuan çok hızlı büyüme zamamındalar zararı yok faydası var vs vs.
Ben de vereceğim pazartesi itibariyle.

Kizlar parabensiz demir damlasi biri yazmisti neydi adi bulamadim bir turlu. Ben de 6 bitince baslayacagim. Bosuna kan aldirip canini yakmayin derim bir sorun yoksa.

Beklemek çok zor bilirim

Demir için şunu dedi :
Kan değerlerine baksak ve Değerler iyi çıksa bile ben takviye verilmesi taraftarıyım. Şuan çok hızlı büyüme zamamındalar zararı yok faydası var vs vs.
Orasıda doğru evet. İnşallah sizinde sorun olmaz canm yaa

5 aylik oglum.. 9,500 kilo 71 cm 5 aylik bebekleriniz kac kilo? Cok mu fazla yahu? Doktor 10 aylik bebek gibi dedi. Kilosu boyuna gore normal dedi boyuda uzun dedi iri bir bebek olcak dedi :/ Gerci 2. Aydan beri sadece mama ile besleniyoruz.. 4. Ayda ek gidaya basladik.. 1 ayda 2 kilo almis cok mu yedirdim acaba yavruma doymuyor ki beni kessem koysam beni yiyecek.. :))))

5 aylik oglum.. 9,500 kilo 71 cm 5 aylik bebekleriniz kac kilo? Cok mu fazla yahu? Doktor 10 aylik bebek gibi dedi. Kilosu boyuna gore normal dedi boyuda uzun dedi iri bir bebek olcak dedi :/ Gerci 2. Aydan beri sadece mama ile besleniyoruz.. 4. Ayda ek gidaya basladik.. 1 ayda 2 kilo almis cok mu yedirdim acaba yavruma doymuyor ki beni kessem koysam beni yiyecek.. :))))
5 ay biteli 1 hafta oldu. 6800 oğlumun kilosu. Boy 66 cm. Sadece anne sütü alıyor. Neden ek gıdaya o kadar erken başladınız. Mamada alsa ilk 6 ay anne sütü yada mamadır.

Ayyy çook şükür çıktık hastaneden bugun 12gün ardından evimizde olmak o kadar güzel ki. Oglum cok sukur iyi sık sık kalp kontrolumuz olacak, k andakş bir degerimiz yuksek kullandıgımız ilaçtan dolayı o değer normale donene kadar aspirin ve gaviskon kullanmaya devam edeceğiz ama bugünümüze şükür. Hastanede malum uyku düzen şaştı onları toparlamaya çalışırım bikaç zaman. 6ay doldu bikaç gün sonra doktora gidip ek gıda seruvenine başlarız biz de. Bu arada ben de blw yapma niyetindeyim inşallah. Bizim tedaviden dolayı aşılarımız sekteye ugrayacak 11 ay boyunca canlı aşı olmayacakmışız. Canlı aşıları 11 ay bitiminde olmaya başlayacagız. Olsun kuzum iyi olsun da yeter ki napalım. Bizden havadisler boyle:)
Ohh çok şükür çok sevindim canım yaa inşallah hepsini yoluna koyarsın :) blw yolunda başarılar inşallah çabuk kabullenir benimki hala istemiyo ama vazgeçmedim
Hasta bebeklerimize acil sifalar insallah.
Kizlar gunun haberini vereyim,kizim 6 aylik oldu ve ben regl oldum.nedense tarifsiz bir mutluluk var icimde:halay:
Yaaa darısı bana diyeyim bende olmak istiyorum belki göbek biraz daha gider çok yok ama yine de insan bozuluyo ne mutlu sana:)

Hadi bakalım hayırlı olsun.)

Cok sagol canim:KK48:

Merhaba arkadaşlar
6. ay kontrolümüz vardı bugün.
3 cm uzamış 67 cm olmuş boyu.
7350 kg olmuş kilosu da.
650 gr almış bu ay.
Gelişimi iyi dedi Dr ama dalak üzdü bizi.

Doğduğu zamanki kontrolde dalağında 2.5 mm lik 2 tane kist vardı.
6.ay kontrolde tekrar bakılsın denilmişti.
Maalesef büyümüş kistler
6.5 mm olmuş :KK43:((((
3 ay sonra tekrar ultrason dedi Dr.
Korkulacak bişey yok dese de benim kalbim sıkıştı.
Bilmiyorum ama kalbim serin değil kızlar :KK43:

Sağlık ocağına geçtik oradan.
Baba bacakları bende ellerini tuttum.
Yavrum ne ağladı Kıyamam.
Ama genel hali iyii.
Fazla ağlamadı çıktıktan sonra.

Ek gıda ile alakalı iki taraf da çıktı verdi.
Şöyle bir göz gezdirdim sadece.

Göz muayenesi konuşulmuştu.
Dr sordu bugün, yapıldı mı diye.
Sadece göz ile bakarak yapıldı dedim.

Kan damlasına da başlıyoruz artık.
Bu kadar şimdilik.

yaaa canim uzuldum.sıkma canini,doktor bir risk gorse soylerdi, zaman zor gecer yoksa dedigin gibi,insallah saglikla atlatirsiniz.uzulme lutfen,dua edelim insallah..:dua:

hey massallah tam yemelik kizzz:KK70:sadece mama ise evet biraz fazla,ek gidaya hizli bir gecis olmus.ilerisi icin soyle ki dis cikarma ve emekleme yurume doneminde kilo veriyor deniyor.Obezite gibi bir risk olsa doktor derdi mutlaka.ac mi kalacak cocuk,masallah istahli demek ki.Kelle koy kemirir valla:KK39:

Ohh çok şükür çok sevindim canım yaa inşallah hepsini yoluna koyarsın :) blw yolunda başarılar inşallah çabuk kabullenir benimki hala istemiyo ama vazgeçmedim

Yaaa darısı bana diyeyim bende olmak istiyorum belki göbek biraz daha gider çok yok ama yine de insan bozuluyo ne mutlu sana:)

ayy insallah canim yaa,pskilojik bir rahatladim.bugun bile spora gittim dusun.hem diyet hem spor hem de regl bakalim kiloda fark ettirecek mi,merakla beklemekteyim:KK73:

Merhaba arkadaşlar
6. ay kontrolümüz vardı bugün.
3 cm uzamış 67 cm olmuş boyu.
7350 kg olmuş kilosu da.
650 gr almış bu ay.
Gelişimi iyi dedi Dr ama dalak üzdü bizi.

Doğduğu zamanki kontrolde dalağında 2.5 mm lik 2 tane kist vardı.
6.ay kontrolde tekrar bakılsın denilmişti.
Maalesef büyümüş kistler
6.5 mm olmuş :KK43:((((
3 ay sonra tekrar ultrason dedi Dr.
Korkulacak bişey yok dese de benim kalbim sıkıştı.
Bilmiyorum ama kalbim serin değil kızlar :KK43:

Sağlık ocağına geçtik oradan.
Baba bacakları bende ellerini tuttum.
Yavrum ne ağladı Kıyamam.
Ama genel hali iyii.
Fazla ağlamadı çıktıktan sonra.

Ek gıda ile alakalı iki taraf da çıktı verdi.
Şöyle bir göz gezdirdim sadece.

Göz muayenesi konuşulmuştu.
Dr sordu bugün, yapıldı mı diye.
Sadece göz ile bakarak yapıldı dedim.

Kan damlasına da başlıyoruz artık.
Bu kadar şimdilik.
Sizde atlattınız kontrolü gözün aydın.
Bizde yarın gidicez 6. Ay kontrolüne kan alacaklar canı yanacak :KK43: kıyamıyo insan ya. Kist için inş basit bi tedavi yontemi vardır. Doktor korkacak bişey yok dediyse öyledir için rahat olsn kötü düşünme. Göz muayenesi bizimde 3. Ayda oldu idrar kültür le. Ama damlasız elindeki aletlerle işte o ufak camları değiştirerek bakmıştı 1 - 1.5 yasında tekrar bakarız demişti

Kizlar parabensiz demir damlasi biri yazmisti neydi adi bulamadim bir turlu. Ben de 6 bitince baslayacagim. Bosuna kan aldirip canini yakmayin derim bir sorun yoksa.
Canım onu eshma eshma kullanıyodu.adefer di sanırım adı.msjı görürse yazar mutlaka

Beklemek çok zor bilirim

Demir için şunu dedi :

Biz 20 günlükken de memlekette çok kusuyor ve ağlıyor diye gitmiştik reflüdür ama idrar ve ultrason bakıcam demişti.Her doktor başka başka.

Burda da 4 doktora gittik .3ü Senin dediğin gibi demir tavsiye ederim dedi kan Bakmadan,4.kan bakarız dedi

Kızlar genizinde hırıltı var sanki balgam atsa rahatlıcak tarzı başına gelen var mı sanırım bu yüzden gece cok uyanıyor

Kızlar genizinde hırıltı var sanki balgam atsa rahatlıcak tarzı başına gelen var mı sanırım bu yüzden gece cok uyanıyor
Benimkilerde de var hırıltı gecmedi bir türlü grip olduk bizde dra gittik şurup verdi ama hala geçmedi

Kızlar salı dra gittik iburamin zero şurup verdi hala gecmedi sikayetler burunlar akıyor tıkanıyor ne zaman gecer biraz daha beklesem mi yoksa tekrar gitsem mi dra bugün 4.gün o_O

5 ay biteli 1 hafta oldu. 6800 oğlumun kilosu. Boy 66 cm. Sadece anne sütü alıyor. Neden ek gıdaya o kadar erken başladınız. Mamada alsa ilk 6 ay anne sütü yada mamadır.
Vallahi biz mamayla gayet mutluyduk :/ doktor sadece mama aldigi icin ek gidaya bqslayabilirsin dedi bizde dinleylim dedik basladik sizin ki normal olmasi gereken gerci kilosuyla boyu orantilo dedi merak etme dedi de bakalim ::/

Vallahi biz mamayla gayet mutluyduk :/ doktor sadece mama aldigi icin ek gidaya bqslayabilirsin dedi bizde dinleylim dedik basladik sizin ki normal olmasi gereken gerci kilosuyla boyu orantilo dedi merak etme dedi de bakalim ::/
4.ayda ek gıdaya başla diye doktorun mu dedi. Bence değiş doktoru canm. Mamada alsa 6 ay sadece mama yada süttür. Bu her yerde yazar. Asm de duvarlarda asılı. Bak ırsi olabilir bebeğin iridir ama hem mama hem ek gıda çok fazla. 1 ayda 2 kiloya normal diyen doktor olamaz. Çağımızın hastalığı obezlik. Lütfen bundan sonra daha kontrollü yedir. Neler veriyorsun birde. Tadımlık mı doyumluk mu.

Bize de bugun doktorumuz sidefer damda verdi parabensiz bakalm nasıl olcak sonuçları ç

Bizim kan sonuçları cıktı ferritin 16 iyi cıktı ama hemoglobin 7.8 cıktı o yüzden ferro sanol şuruba başlıyoruz 20 gün bunu 20 gün de başka bi ilaç ama adını unuttum önümüzdeki ay tekrar bakıcak onun dışında bi sorun yok çok şükür. Aranızda kullanan var mı? Tadımlar bitince keçiboynuzu özü de kullanıcam zaten inş normal değere gelir.

X