2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Geçmiş olsun canım geçen hafta bende oluyordum ucuz atlattım. Ballı zencefil iyi geldi bana
Bide nette dolaşan su elma sirkesi bal tarçın tarifi var ben tarçın yerine zencefil koydum baya etkili oldu.
Sut veren annelerin bal yediginden emin degilim.alerjik grupta olfugundan.
Bence once araştirip emin olun.bebislere zarar vermeyin yanlislikla.

Günaydın herkese :KK3:demir ilacı bebeklerinde kakasını yesil yaparmı 4 gündür veriyorum bugün yesıl olmuş rengi

Kızlar ya
Oglumun kafasında bı suru kızarık oluşmuş
Pütür pütür
Sureklı elı kafasında kasınıyor
Hıc sapka takmıyorUm
Emerken falan kafası terlıyor ondan mıdır
Ya da alerjı falan mı
Ya da konak mı
Ne bu ya
Of

Günaydın herkese :KK3:demir ilacı bebeklerinde kakasını yesil yaparmı 4 gündür veriyorum bugün yesıl olmuş rengi
Ay cmm bende onu soracaktım
Demır damlası kullananda kaka degıısklıgı var mı dıye
Hemsıre bıze rengını boyayabılır demıstı
Normalde bızde hap yuttugumuzda degısıyordu ya
Aynı oyle koyulastırıyor rengı
Ancal bızde parca oarca pul bıber tanesı gıbı kana benzer rengı parcalar var
Ara vermıstım gorunce dun yıne denedık vermeyı yıne aynısı oldu
Acaba sızlerde durum nasıl

Bende bılmıyrm cnm ama gecen bende bal elma sırkesı surup nıyetıne yapıp ıctım
Ilac almaktan daha ıyıdır dıye dusundum
Dırekt bebege bal sakıncalı ama annede cok tuketılmedıkce sorun olmaz dıye dusundum

Tadını acıtır cnm
Portakal mandalına tursu bıze yasak
Bebısler kucuk daha
Ayy yasak mı ben tursuyu da yiyom mandalinayı da portakal sezonunu da bugun acıyorum:) alışsın bebek ya farklı süt tatlarına:)

Bal mı yememek miii bal kaymak yapıp kahvaltıda yenmez mi yaaaa:)) kendimi obur hissettim su an valla:)

Hos tursu mandalina bal ve dger yyeceklerin hepsini abartmadan az porsiyon olarak yiyorum o yzden skntı olmaz ya inşallah bnm kara listem bakliyat hala yemeye cesaret edemiyorm:)

Ayy yasak mı ben tursuyu da yiyom mandalinayı da portakal sezonunu da bugun acıyorum:) alışsın bebek ya farklı süt tatlarına:)

Bal mı yememek miii bal kaymak yapıp kahvaltıda yenmez mi yaaaa:)) kendimi obur hissettim su an valla:)

Hos tursu mandalina bal ve dger yyeceklerin hepsini abartmadan az porsiyon olarak yiyorum o yzden skntı olmaz ya inşallah bnm kara listem bakliyat hala yemeye cesaret edemiyorm:)
Valla bılmıyrm kı cnm rahatsızlık verebılır detaylı arastırmak lazım

Ay cmm bende onu soracaktım
Demır damlası kullananda kaka degıısklıgı var mı dıye
Hemsıre bıze rengını boyayabılır demıstı
Normalde bızde hap yuttugumuzda degısıyordu ya
Aynı oyle koyulastırıyor rengı
Ancal bızde parca oarca pul bıber tanesı gıbı kana benzer rengı parcalar var
Ara vermıstım gorunce dun yıne denedık vermeyı yıne aynısı oldu
Acaba sızlerde durum nasıl
Oglumun kakasının rengi degismiş ama kizın degismemis ilacdan degilmi acaba kana benzer seyler yok bizde sizin alerjiniz var ondan olabilir mi

Kızlar ya
Oglumun kafasında bı suru kızarık oluşmuş
Pütür pütür
Sureklı elı kafasında kasınıyor
Hıc sapka takmıyorUm
Emerken falan kafası terlıyor ondan mıdır
Ya da alerjı falan mı
Ya da konak mı
Ne bu ya
Of
Terlemedendir canim ya benim oglanda da oluyor genelde ense kısmında birde benimkinde sivilce cikiyor kafasinda

3,5 aylik falandi emzigi birakti kizim. El,parmak emme olayi da bitti.yaklasik3-4 haftadir parmaklarini diş kadiyici olarak kullaniyor.parmaklar açiyinca bayyaniye,mendil ne bulursa onu parmagiyla agzina sokup çigniyor resmen.
Kendi parmahimi tuttu ağzina aldi arka damagla resmen çigniyor.
On iki diş kabarik ama daha patlamadi.ablasinin da 9. ayda cikmisti yanilmiyorsam.buda oyle olacak heralde.
Ama hic kasikla verileni alamiyor.hemen disari atiyor.denemek adina dun muhallebi yaptim 1 tatli kasigiyla.cay kasigi ucuyla verdim 3-4 kere.hepsi hemen disari atildi

Bazen gıdıyor zorla 100 cc cıkıyor cnm
Ah benden normalde keşke o kadar çıksa..sütüm doldu taştı dediğimde bile 160 CC çıkmıştı en çok. Genelde totalde 70 falan çıkar ikisinden . Faceden mesaj attım galactago damak geldi iki tane. Hmn basliycam

Ah benden normalde keşke o kadar çıksa..sütüm doldu taştı dediğimde bile 160 CC çıkmıştı en çok. Genelde totalde 70 falan çıkar ikisinden . Faceden mesaj attım galactago damak geldi iki tane. Hmn basliycam
Basla bakalim cnm fayda edecek mi
Ben sabah sagiyrm geceden biriken okadar cikiyor
Buyuk oglumda oglen hem emzirir hem 13o cc sut birsiirdim ama cok yerdim
Kek yerdim mutlaka
Annem hurmali incirli kekller yapardi
Paso tahin helvasi
Simdi zayiflayacam diye cok yemiyrm

Ben her gün 1 tatlı kaşığı kadar kestane balı yiyorum gözle görülür bi sıkıntı yaşamadım ama bilemiyorum inş yoktur zararı

bal
Bebeklerin 1yaşından önce bal tüketmeleri önerilmez. Bal içinde bulunma ihtimali olan bakterileri annelerin mide asidi fazla olduğundan öldürebilir; ama bebekler öldüremez. Bal, mikropla bulaşmış bile olsa, toksin anne sütüne geçemez.
Bu nedenle emziren annenin bal tüketmesinde (bal güvenilir olduğu sürece) problem yoktur.

Yazıyor nette

Merhaba kızlar birkaç gündur ugrayamadim düğünümüz vardı kuzenimin.

Dunde 5 aylık kontrole gittik
Kızım 17 günde sadece 160 Gr almış emme + mama olmasına rağmen şu sıralar çok iştahsız.dis diye düşünmüştüm ama dişe daha var belki mamadan bikmistir dedi.onu değiştirecegim
Artık destekli oturtmaya başlıyoruz.mama sandalyesinde oturacağız.ek gıda da bu ay kahvaltı başlıyoruz artik
Biz ek gidada bayağı ilerledik öğlende patates havuç kabak ıspanak ve pırasalı irmikli zeytinyağli sebze çorbası suyu ,öğleden sonra meyve püresi ve akşam yoğurt veriyoruz tabiki tadımlık sadece.amac 7.ayda başlayacak tanecikli beslenmeye ,katı beslenmeye on hazırlık.bu ay sonuna kadar yumurtanın sarısı pekmez kendi yaptığimiz bebe bisküvisi ve tuzsuz peyniri anne sütü ile karıştırıp vericem.gelecek ay bulamaç kalkıp tanecikli beslenmeye baslayacagiz artık.

Gelecek ay karton kitapları okumaya başlayacağız.gece uyanmadigi sürece artık sakın besleme dedi.6.ay gece beslenmesini kesmek gerekiyormuş.
B
Canım merak ettim bu besinleri verirken tek tek tadım yaptın mı hani alerji durumu için 3 kuralı deniyor. Benim doktor da direk meyve pürelerinden başlattı ama ben vermedim blw sırasına göre gitmeyi düşünüyorum

X