2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Su disler ciksada rahatlasak yaa.. 2 gundur eli agzinda ii iii iii iiiii kendi kendine ninni soyler gibi.. cok yoruluyorum dogru durust ginduz uykusu kalmadi... esim aksamdan gelmese siyiririm herhalde Allah butun annelere guc versin bebekleri uslu uslu olsun :anne:
Geçen gün sen mi yazmıştn canım bebeğim ııı ııı diye inliyor diye.
Bende diştendir diye 4 gün sabrettim baktım olacak gibi değil gece gündüz ağlıyordu.
Bugün Dr götürdüm iki kulağında ve boğaznda iltihap varmış
Damla ve klamoks verdi.
Çol canım sıkıldı ben diş ten dolayı damak ağrısıdır diyordum.
Yavrum kaç gündür kulak ağrısı çekiyormuş kızdım kendime de.
Cuma günü götürdüm bir şey yok demişti Dr. O yüzden galesiz davrandım.
Bugün ennihayetinde götürdüm
Anormalse durumu Dr A götür canım.

Alkiss minnak a :KK9:
Ben hic dondurme calismasi yapmadim
Yerde mi yapti canim
Cekyatlar dar ya.. yerde mi takilsak artik:emir_bebek:
Benim oğlum 3 aylık olana kadar anakucağındaydı daha sonra arkadaşın bebeği 5.5 aylık emekliyordu ben hep yere örtü serdim yerde durdu dedi.
Bende yere koydum hep bir hafta sonra dönmeye başladı ara ara
2. Bir haftanın bitiminde iyice döner oldu
Şimdi ilertti maşallah barekallah yuvslanıp duruyor evin içinde

Mandalina sut bozar
Aaa kardeşime mandalina aldırdım grip olmayalım diye. Nasilda cnm çekmişti. Yemiyelim o zaman. Sutu bozar derken

Bende diştendir diye 4 gün sabrettim baktım olacak gibi değil gece gündüz ağlıyordu.
Damla ve klamoks verdi.

Aaa o bendimm. İltihap miii. Kulağını kasimasi da mı ondanmis. Oğlumun inlemesi geçti ama burun ara ara tıkanıyor hatta gece horladi. Kulağını bazen çekiyor ve inleme geçti. Dış değil mi yani. Ama ağzına herşeyi atıp isiriyoo

canım çalışmaya başlayalı hiçbirşey yetiştiremez oldum..
bir yandan okul bir yandan bebek bir yandan ev işleri..kardeşimin de düğünü var düğün hazırlıkları alışverişler
bebek görmeye gelenler misafirler...derken nefessiz yaşıyor gibiyim
hep bir koşturmaca ve uykusuzluk
seni eshma yı çiğköfteyi kızları merak ediyorum aslında..
karnımızdayken daha kolaymış...

nasıl senin tosbikler...

bu arada kendimden kilo verdim 1 kg fazlam kaldı ama hala göbek duruyor

bir yandan okul bir yandan bebek bir yandan ev işleri..kardeşimin de düğünü var düğün hazırlıkları alışverişler

nasıl senin tosbikler...

Allah kolaylık versin ozledık cnm senı
Dugununuz hayırlı olsunn

Aaa kardeşime mandalina aldırdım grip olmayalım diye. Nasilda cnm çekmişti. Yemiyelim o zaman. Sutu bozar derken

Aaa o bendimm. İltihap miii. Kulağını kasimasi da mı ondanmis. Oğlumun inlemesi geçti ama burun ara ara tıkanıyor hatta gece horladi. Kulağını bazen çekiyor ve inleme geçti. Dış değil mi yani. Ama ağzına herşeyi atıp isiriyoo
Tadını acıtır cnm
Portakal mandalına tursu bıze yasak
Bebısler kucuk daha

nasıl senin tosbikler...

Seni buralarda görmeyi özlemişiz canıM
Nasılsın herşey yolundadır umarım
Bebiş nasıl şifaydı sanırım adı.

nasıl senin tosbikler...

Seni buralarda görmeyi özlemişiz canıM
Nasılsın herşey yolundadır umarım
Bebiş nasıl şifaydı sanırım adı.

Tadını acıtır cnm
Portakal mandalına tursu bıze yasak
Bebısler kucuk daha
Acılı turşu yedim geçen gün. Ay ben bilmiyordum. Sütten kesene kadar yasak mı? Listede daha neler var?
Bakliyat
Mercimek
Asitli içecekler ( kabız yapıyor bebeğe)
Maydanoz nane
Karnıbahar , salatalık süt gaz yapar mı?
Aklıma gelen bunlar.

Acılı turşu yedim geçen gün. Ay ben bilmiyordum. Sütten kesene kadar yasak mı? Listede daha neler var?
Bakliyat
Mercimek
Asitli içecekler ( kabız yapıyor bebeğe)
Maydanoz nane
Karnıbahar , salatalık süt gaz yapar mı?
Aklıma gelen bunlar.
Cnm bebek ler buyuyunce yenılebıkır yanı bır yadı doldursunlar
Gaz yapan yıyeceklerden cok kacınmıyrm ben kı artık gaz sorunları olmaz pek

Yeşıl bakla
Patlıcan
Baharatlı gıdalar
Turşu
Kola vs
Bunları ben tuketmıyrm
Maydanoz az olarak tuketılır, mesela maydanoxly peynırlı borek gıbı
Ama yogun sut yapsın dıye yenmez
Vucutta tutulan suyu attıran bı yıyecek

Damla ve klamoks verdi.

Yok canim ben degildim.. bizimki gece gunduz degil gece uyuyo.. gunduz eli agzunda ii ii iiii.. oyun oynarsan susuyo sanirim sikiliyo bide diş eklendi..
Ayy gecmis olsun cok.. bizim kininde ayaklari buz buzzz.. dogdugundan beridir boyle doktora sordum terli buz dedim.. genetiktir dedi gecti..
Benim ayagim o kadar soguk olsa midem bulanir valla yarin ayaklarini surekli sicak tutmayi denicem terleyince sac kurutmasiyla kurutucam bakalim

Bizim ki dişten değilmiş canım iltihaplanmış :KK43:(( Dr öyle söyledi diş için daha var dedi.

Yok canim ben degildim.. bizimki gece gunduz degil gece uyuyo.. gunduz eli agzunda ii ii iiii.. oyun oynarsan susuyo sanirim sikiliyo bide diş eklendi..
Ayy gecmis olsun cok.. bizim kininde ayaklari buz buzzz.. dogdugundan beridir boyle doktora sordum terli buz dedim.. genetiktir dedi gecti..
Benim ayagim o kadar soguk olsa midem bulanir valla yarin ayaklarini surekli sicak tutmayi denicem terleyince sac kurutmasiyla kurutucam bakalim
Hmm terliyor mu canım bu hava da da oluyorsa genetik olabilir Dr un dediği gibi senin veya eşinin ailesinde var mı çok terleyen.?

Cok mu kalın giydiriyosun acaba.bi yerde okumustum.bebegi kalın giydirince el ve ayakları klima görevi yapıyomuş.terleyip buz gibi oluyomus.ondan dolayı sordum

Cnm bebek ler buyuyunce yenılebıkır yanı bır yadı doldursunlar
Gaz yapan yıyeceklerden cok kacınmıyrm ben kı artık gaz sorunları olmaz pek

Yeşıl bakla
Patlıcan
Baharatlı gıdalar
Turşu
Kola vs
Bunları ben tuketmıyrm
Maydanoz az olarak tuketılır, mesela maydanoxly peynırlı borek gıbı
Ama yogun sut yapsın dıye yenmez
Vucutta tutulan suyu attıran bı yıyecek

Ben bı tek patlıcanı yiyorum.cunku patlıcan a bayılırım.onun dışında bizim gaz olayı Azda olsa devam o sebeple ben gaz yapanlari yeni yeni başladım korkarak.

Merhaba kızlar birkaç gündur ugrayamadim düğünümüz vardı kuzenimin.

Dunde 5 aylık kontrole gittik
Kızım 17 günde sadece 160 Gr almış emme + mama olmasına rağmen şu sıralar çok iştahsız.dis diye düşünmüştüm ama dişe daha var belki mamadan bikmistir dedi.onu değiştirecegim
Artık destekli oturtmaya başlıyoruz.mama sandalyesinde oturacağız.ek gıda da bu ay kahvaltı başlıyoruz artik
Biz ek gidada bayağı ilerledik öğlende patates havuç kabak ıspanak ve pırasalı irmikli zeytinyağli sebze çorbası suyu ,öğleden sonra meyve püresi ve akşam yoğurt veriyoruz tabiki tadımlık sadece.amac 7.ayda başlayacak tanecikli beslenmeye ,katı beslenmeye on hazırlık.bu ay sonuna kadar yumurtanın sarısı pekmez kendi yaptığimiz bebe bisküvisi ve tuzsuz peyniri anne sütü ile karıştırıp vericem.gelecek ay bulamaç kalkıp tanecikli beslenmeye baslayacagiz artık.

Gelecek ay karton kitapları okumaya başlayacağız.gece uyanmadigi sürece artık sakın besleme dedi.6.ay gece beslenmesini kesmek gerekiyormuş.
B

Bu arada biz 6.ayda olmamıza rağmen kızım.sadece sağa sola dönüyor.ywre yatırıyorum dönmesi için uğraşıyorum ama hiç çabası yok.oturshn yada kalksın bakındı istiyor sürekli.nasil yapsam dönmesi için bılmiyorum.donmeden ayağa kalkmak istiycek gibi sanki

Bu arada biz 6.ayda olmamıza rağmen kızım.sadece sağa sola dönüyor.ywre yatırıyorum dönmesi için uğraşıyorum ama hiç çabası yok.oturshn yada kalksın bakındı istiyor sürekli.nasil yapsam dönmesi için bılmiyorum.donmeden ayağa kalkmak istiycek gibi sanki

X