2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar delircem az kaldı kv ikinci kez aynı şeyi yaptı ya sağıp bıraktığım süte iki ölçek mama koyup bebeğe vermiş ya sürekli yapıyor mu acaba ya çıldırdım dedim olmaz suda zor eriyen tozu neden koyuyorsun süte
..
Neymiş güzel güzel içmiş...
Ne anlar ki bebek ne içtiğini...

Valla söylendim söylendim o da evine gitti :) ya bebek büyütmek çalışmak zorundaysan hakketen zor ..
o da bisey mi benim ilk bakici 6 aylik bebege muhallebi yapcam diye sagdigim sute mahlep koymus bi baktim kucuk kavanozdaki mahlep yok bide iki tabak yedi diyo :)) cocuk mahvolmustu hic durmadan su icmisti iki gun

Kizlarr bebegimde hirilti var sanki bogazinda balgam varmis gibi.. bugun basladi boyle bisi basina gelen var mi?
Birde adetim bitti bugun 20. Gunu falan arda damla damla kirmizi kan geliyo sizde oldu mu hic

Kızlar delircem az kaldı kv ikinci kez aynı şeyi yaptı ya sağıp bıraktığım süte iki ölçek mama koyup bebeğe vermiş ya sürekli yapıyor mu acaba ya çıldırdım dedim olmaz suda zor eriyen tozu neden koyuyorsun süte
..

Valla söylendim söylendim o da evine gitti :) ya bebek büyütmek çalışmak zorundaysan hakketen zor ..

Evet ya insan kendi annesiyle bile bebek buyuturken catistigi oluyo.. kv ile zor yani..
Cocuk susuz kalir ya Allah korusun

Kızlar merhaba.. nasılsınız,nasıl gidiyor bebekle hayatlar?
Benim İçin Gün geçtikçe zevkli ama bir okadar da yorucu Hale geliyor.sürekli kucak istiyor hanımefendi doğru düzgün iş yapamıyorum, çalışmaya başlayacaktım yarı zamanlı iki üç gün gittim ama annemlere yabancılık yaptı. Nasıl başlayacağım hiç bilmiyorum:KK43:

Bende devlet memuruyum yari zamanli donmeyi dusunuyodum ama olmicak gibi.. 15 gun rapor hakkim kalmisti Aile hekimim sadece 3 gun yazmis cok moralimiz bozuldu ohaldan dolayi kotasi dolmus cok siki takip varmis yazamam demis.. ne anladim rapor hakkimi da kullanamicaksam bu memurluktan.. maddi durumumuz da yok su an o 15 gun ilac gibi gelecekti.. bende ne yapicam kara kara dusunuyorum..
Devlet 3 cocuk diyor ama parayi dusunen yok.. mamasiydi beziydi kiyafetiydi.. inanin aylik bin tl yi buldugu oluyo.. simdi bi de buyuk besik almamiz lazim sepet besige sigamiyo artik.. Esimin ailesi 100 tl takti gitti zaten sorunluyuz.. Allah yardimcimiz olsun ya.. işe donsem cocuga kim bakacak .. gece uyaniyorum bi daha uyuyamiyorum kafamda deli sorularrr

Kizlarr bebegimde hirilti var sanki bogazinda balgam varmis gibi.. bugun basladi boyle bisi basina gelen var mi?
Birde adetim bitti bugun 20. Gunu falan arda damla damla kirmizi kan geliyo sizde oldu mu hic
Oy geçmiş olsun ya ınsallah mühim değildir bizimkinin burun akıntısı da vardı dr antibiyotik verdi gerçi bizimki iki hafta oksurdu de öyle gittim

Bende devlet memuruyum yari zamanli donmeyi dusunuyodum ama olmicak gibi.. 15 gun rapor hakkim kalmisti Aile hekimim sadece 3 gun yazmis cok moralimiz bozuldu ohaldan dolayi kotasi dolmus cok siki takip varmis yazamam demis.. ne anladim rapor hakkimi da kullanamicaksam bu memurluktan.. maddi durumumuz da yok su an o 15 gun ilac gibi gelecekti.. bende ne yapicam kara kara dusunuyorum..
Devlet 3 cocuk diyor ama parayi dusunen yok.. mamasiydi beziydi kiyafetiydi.. inanin aylik bin tl yi buldugu oluyo.. simdi bi de buyuk besik almamiz lazim sepet besige sigamiyo artik.. Esimin ailesi 100 tl takti gitti zaten sorunluyuz.. Allah yardimcimiz olsun ya.. işe donsem cocuga kim bakacak .. gece uyaniyorum bi daha uyuyamiyorum kafamda deli sorularrr
Rahat olmaya çalış... yrm günlüğüne mecbur biri bakacak siz de çalışacaksınız başka çözüm yok ...
Ya müsait bir akraba ya da bakıcı... neden o kadar üzülüyorsunuz bırakın biraz da eşiniz düşünsün bu kadar baktınız ona hayat verdiniz bebeğin babası biraz uğraşsın cnm

o da bisey mi benim ilk bakici 6 aylik bebege muhallebi yapcam diye sagdigim sute mahlep koymus bi baktim kucuk kavanozdaki mahlep yok bide iki tabak yedi diyo :)) cocuk mahvolmustu hic durmadan su icmisti iki gun
Allam ya ... trajik bir olay .. mahlebi ne sanmış ki

Rahat olmaya çalış... yrm günlüğüne mecbur biri bakacak siz de çalışacaksınız başka çözüm yok ...
Ya müsait bir akraba ya da bakıcı... neden o kadar üzülüyorsunuz bırakın biraz da eşiniz düşünsün bu kadar baktınız ona hayat verdiniz bebeğin babası biraz uğraşsın cnm

O da ugrasiyor canim ama iste borc olunca tek maas yetmiyor iste.. bana da calisma stres olacaksan diyo ama bu seferde borc ustune borc bilmiyorum daha net karar vermis degilim bakalim...
Benim bebektr su an oksuruk yok bakalim yarin doktora gidicez asi icin bi dinlettiririrm... senin bebislerede gecmis olsun canim antibiyotiklik kadar nasil kapti kuzular

Hoşgeldin A aydogdu06 nasılsın oğlun nasıl? İşe başladın mı ?
@beatrices @efsunsuz nerelerdesiniz hiç uğramaz oldunuz nasılsınız

Kızlar bizim grupta erken dogum yapanlar vardı onlardan haberi olan var mı @karalule @kardelen2558 @hazelnut123 @virginiastat başka var mıydı tam hatirlayadim

esmacım merhaba.
yıllık iznim haftaya bitiyor.bakalım hala kararsızım...
büyük ihtimalle ücretsiz izin alacağım.
oğlumda iyi çok şükür birlikte büyüyoruz:)
sen nasılsn başladın mı işe.?
bebeiş falan herşey yolunda inşallah.

Canim yazini okuyunca yazmak istedim bende aynen 3.5 ay sonunda cozdum kizimi.. yemek yedikten max 1 saat sonra uyumali aksi taktirde hep agliyodu mamayi memeyi almiyodu.. bizde Allah allah niye bu cocuk boyle gazi mi var acaba diyoduk.. megersem minigim uykuya gecmeye calisiyomus ama nasil gececegini bilmiyomus.. simdi durumumuz yedirdiktrn max 1 saat sonra ayagimda sallayip uykuya geciriyorum ve bu sekilde duzen olusturdum bugun 4. Günüm
Bi de bu tarz deniim bari:deli:

Bizde 4.ay aşısı olduk hemde dr kontrolü vardı iyi gecti sükür dr bize yavaş yavaş meyve sularından basla günde 2 3 cay kasigı kadar dedi bende erken degilmi dedim yok biz kilolu cocuklara erken baslatıyoruz dedi sizcede erken degilmi kızlar
Kiloyla ne alakası var ki bunun; bu sistemlerin gelişmesi ile ilgili bir durum.Erken olduğunu düşünüyorum.

Kızlar daha cok agliyor galiba yao_O benim kızımda cok aglıyor uyumak istemiyor hiç zorla uyutuyorum uyusa bile hemen uyanir ama oglum masallah oda kız gibi olsaymış vay halime yanımda biri olmadan bakamiyorum tek kaldıgım zaman delircek gibi oluyorum:kızgın:
Biz biriyle zor başediyoruz, Allah size kolaylık versin:KK53:

..

Laf anlamayanla hele,çok daha zor. :kızgın:

Kızlar çalışmaya başladım iki gece gece 00.00 sabah 8:00 şeklinde pazartesi salı gidiyorum sukur bebeğim gece hiç uyanmiyor hamd olsun. Ben biraz yipranacagim su uç ay ama bebeğim rahat edecek sanırım

Kızlar çalışmaya başladım iki gece gece 00.00 sabah 8:00 şeklinde pazartesi salı gidiyorum sukur bebeğim gece hiç uyanmiyor hamd olsun. Ben biraz yipranacagim su uç ay ama bebeğim rahat edecek sanırım
Ne iş yapıyorsun canım?
Allah kolaylik versin zor gece çalışıp gündüz çocuk bakmak

Bi de bu tarz deniim bari:deli:

Kiloyla ne alakası var ki bunun; bu sistemlerin gelişmesi ile ilgili bir durum.Erken olduğunu düşünüyorum.

Biz biriyle zor başediyoruz, Allah size kolaylık versin:KK53:
bende erken diyorum da dr bey öyle dedi ama ben baslamadım tabi:KK12:iki bebek cok zormuş gercekten hamileyken nolcak canım bakarım diyordum simdi anladım o_O

O da ugrasiyor canim ama iste borc olunca tek maas yetmiyor iste.. bana da calisma stres olacaksan diyo ama bu seferde borc ustune borc bilmiyorum daha net karar vermis degilim bakalim...
Benim bebektr su an oksuruk yok bakalim yarin doktora gidicez asi icin bi dinlettiririrm... senin bebislerede gecmis olsun canim antibiyotiklik kadar nasil kapti kuzular
Haklısın
çalışsan dert çalışmasan dert ... ama ne zamana kadar evde durabileceksin ki mecbur bi gun birakicaksin bebeği.. sağlıkları olsun bnm bebek kuru kuru öksürmeye basladi geçmeyince gittik çok sukur bitti gitti ...simdi de burun akıntısı var bakalım ateş falan çıkmazsa beklerim yine ...

Ysfnannesi Ysfnannesi canım bebeğe su içir susuz kalır yawrucak süt de yag var mamada yag var ikisi karısınca su oranı cok az olur kabız olabilir bir de. Kızlar bu arada 5 bıcuk aylık oldu ve an itibariyle sütüm hiiç yok çünkü son 1 aydır hiç emmio oglum sağa sağa bu kdar oldu ven de yavastan sebze haşlayıp vermeye başladım napayım artık bu arada ek gıdaya geçicek arladaşlar gurmeannem. Com diye bi site var ay ay ek gıda tarifleri var çok güzel tavsiye ederim

esmacım merhaba.
yıllık iznim haftaya bitiyor.bakalım hala kararsızım...
büyük ihtimalle ücretsiz izin alacağım.
oğlumda iyi çok şükür birlikte büyüyoruz:)
sen nasılsn başladın mı işe.?
bebeiş falan herşey yolunda inşallah.

Yok canım ben başlamadım rapor aldım 10 gün sonra da ücretsiz izin alacağım.kizimda iyi büyüyor çok şükür abla kardeş beni hiç oturtmuyorlat

X