2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Benim kızım emziği bırakıp parmak emmeye başladı ama battaniye, muslin, kıyafeti denk gelirse onları da emiyor. Hamakta sallarken emzik tutturmak zor. Ben yatağında yatırıp elimle tutuyordum uyuyana kadar emzik emerken. emziğe alışsa uyuması kolay olur
Ay hadi insallaahhh

Bugün annem emzige alıştırmaya çalışıyor oğlumu. Fena ilerlemiyoruz. Ama hala sallarken sürekli eliyle emziğini alıp tekrar ağzına sokmaya çalışıyor. Sokamayinca sanki sinirleniyor. Emzige alıştırmak isteyisimizin sebebi , oğlum battaniye muslin ne varsa ağzına götürüp emiyor . Hem bunu engellemek hem de uyurken kolaylık sağlar diye veriyoruz. Emzik kullananlar sizin bebelerde emziği aliyor mu? Hamakta sallarken bı de düşen emziği sürekli vermek çok yorucu. Siz ne yapıyorsunuz ?
Oy yrrimm onu
Firlatiyir cnm
Tutuyrm sallarken besikte

Bugün annem emzige alıştırmaya çalışıyor oğlumu. Fena ilerlemiyoruz. Ama hala sallarken sürekli eliyle emziğini alıp tekrar ağzına sokmaya çalışıyor. Sokamayinca sanki sinirleniyor. Emzige alıştırmak isteyisimizin sebebi , oğlum battaniye muslin ne varsa ağzına götürüp emiyor . Hem bunu engellemek hem de uyurken kolaylık sağlar diye veriyoruz. Emzik kullananlar sizin bebelerde emziği aliyor mu? Hamakta sallarken bı de düşen emziği sürekli vermek çok yorucu. Siz ne yapıyorsunuz ?
Oy yrrimm onu
Firlatiyir cnm
Tutuyrm sallarken besikte

Ferromixin hakkında bilgisi olan var mı acaba

Teşekkürler teyzesi :) daha güzelleri sizin olsun

bende ustunu ortturmek istemiyor diye almak istiyorum ama nasil olur bilemedim.Altina ince birsey mi giydireceksin bir de boyu 6-9 aylkk mi acaba,malum bizimkiler nisana kadar giyerler nerden baksak.Benim evim en ust kat,ara odayi bebek odasi yaptim ama usumesin istiyorum.
Bu arada usume demisken deneyimli anneler zaten biliyordur ama ben yeni birsey ogrendim paylasayim.Bebegimizin usuyup usumedigini anlamak icin pratik bir yol varmis,ensesinden 2-3 parmagimizi hafifce sokuyormusuz,sicaksa ne ala..soguksa giydirin bebeleri:emir_bebek::skandal:

bende ustunu ortturmek istemiyor diye almak istiyorum ama nasil olur bilemedim.Altina ince birsey mi giydireceksin bir de boyu 6-9 aylkk mi acaba,malum bizimkiler nisana kadar giyerler nerden baksak.Benim evim en ust kat,ara odayi bebek odasi yaptim ama usumesin istiyorum.
Bu arada usume demisken deneyimli anneler zaten biliyordur ama ben yeni birsey ogrendim paylasayim.Bebegimizin usuyup usumedigini anlamak icin pratik bir yol varmis,ensesinden 2-3 parmagimizi hafifce sokuyormusuz,sicaksa ne ala..soguksa giydirin bebeleri:emir_bebek::skandal:
1 yaş aldım Nisan a kadar giyer, çok sıkmasın diye. Keratalar çabuk büyüyor. Altına ince bir şey giydirdikmi tamamdır. Polar olanlar daha sıcak tutar, bunun içi dışı pamuk. Sürekli ya üstünü açıyor ya da yüzüne çekiyor battaniyeyi korkuyorum ben de. Teşekkürler bilgi için de :)

siz nasil beslenmeyi planlayabiliyorsunuz ya,ben bebegim istedikce sut/mama veriyorum.ortalama 3 saat olsa 8 ogun aliyor.rotadan once 10.5 gibi uyuyup 5 saat kesintisiz uyurdu artik o da yok,ne zaman kalkacagi acikacagi belli degil

Yaa bende artik iyice rotadan suphelenmeye basladim, rotadan sonrq bambaska birswy cocuk oldu benim kiz, gece gunduz cokmus huysuz birsey olup cikti :KK43:

Yaa bende artik iyice rotadan suphelenmeye basladim, rotadan sonrq bambaska birswy cocuk oldu benim kiz, gece gunduz cokmus huysuz birsey olup cikti :KK43:

Aynen canim bizimki de.rotadan once 10.5 ta uyuyodu 5 saat deliksiz sonra sut verip yine uyutuyodum.Simdi hala ayakta uyumadi besikte tepiniyor hic uykusu var gibi de durmuyor napicam ben anlamadim

Canım bak ben şöyle içirdim; minik biberonu varmı su biberonu gibi, onun içine döktüm bi poşeti sonra içine bir tatlı kaşıgı su iyice karıstırdım iyice ama böyle biraz jel gibi oluyo ardından yine üstüne iki tatlı kaşıgı su ekleyip biberonla içirdim. Yani toplamda 3 tatlı kaşığı su. Sevdide benim oğlan :)
Tesekkur ederim.ben de dediginiz gibi hazirladim verdim.tadina baktim aci falan degildi.kizimda begendi,su niyetine icti.evt,jolemsi oluyor iyi karistirinca.30 ml suya hazirladim toplamda 1 poseti.

Evet eğer ensesi veya göğsü soğuksa üşüyordur

Anladim canim o zaman aktiflestirelim tontislerle:KK48:

Ben varım

Aynen canim bizimki de.rotadan once 10.5 ta uyuyodu 5 saat deliksiz sonra sut verip yine uyutuyodum.Simdi hala ayakta uyumadi besikte tepiniyor hic uykusu var gibi de durmuyor napicam ben anlamadim

Rotadan sonra bizde olmadı ama 4.ay aşısındsn sonra bambaşka bir kız oldu kuzum.huyu suyu değişti resmen.bixinde gece uykulari bozuldu

Ayakkabilar oluyor cnm
Dagitma :)
Tanrıııım şu an gerçekten çok mutluyum :KK200::KK45::halay::spor:
Annem tum rahatsizliklarinda kronik.arada ataklar oluyor.bu da oyleydi.kalp ameliyati olmustu yillar once,şeker var,yuksek tansiyon,parkinson,alzaymer baslangici,boyun,bel fitiklari,sinir cekilmeleri,diz,ayak kireclenmeden dolayi agrilari.
Havalar soguyunca,degisime uyumda zorlandi.midesi cok kotuydu.simdi daha iyi.ama ben yoruluyorum ruhen.depresyona girecek halim bile kalmiyor.bebek,hasta annem,ergen kizim,ev isleri,hayat mucadelesi,ev idaresi maddi manevi....off off.
Neyse galiba girdim bile depresyona.
Amann gececek hersey.
Offf... Geçicek dostum.. Demek bir de genç kız var evde, zor olmalı ama bikaç yıla yoluna girer herşey:KK49:

Kızlar bebeğim akşam saat dokuz da geçiyor gece uykusuna ama 3-4 ten sonra sürekli uyanıyor 10dk yarım saate bir bugün baktık olmadı babası ben uyutayım dedi alsın diye yere bıraktım oynamaya başladı meğer uykusu bitmiş beyefendinin oyun halısında oynadı biraz ve şimdi geri uyudu :) geçmi uyutsam ki artık ama dokuz da tam iyi işte siz kaçta uyutuyorsunuz?
Bizimkinin rutini 7 de başlıyo. ama uyuması nasıl oluyorsa 10 u buluyo :işsiz:

Günaydın arkadaslar.büyük kızım ve ben baya kötü bi şekilde üşüttük.ben kafamı kaldıramıyorum yerden ama malesef bebegim oldugu için ayakts durmaya calısıyorum
Ve sabahın altısında bebegimin öksürük seslerine uyandım.sonrada fazla bi şekilde kustu.sanırım benden bulastı
Bu sürecte neler yapabilşrim.ilaç kullanmadan nasıl atlatabilirim
Geçmiş olsun, umarım ben okuyup da cevap verene kadar da geçmiştir. :KK1:
bizim evde de kızım hastalandı önce geçen hafta, hırıltı öksürük ve burun akıntısı vardı.O daha iyi ama şimdi de eşimle ben salya sümük hastayız, ailecek sezonu açtık yani:hasta:
Kıza çayagacı yağı ile yattığı oda da buğu yaptık. Rahat nefes alsın diye yatağının başını yükselttik ve sık sık burnunu yıkadım. O bizden çabuk atlattı maaşallah.:nazar:

Uyku uykunun mayasıdır derler. Gündüz uyuyup dinlenince gece daha iyi uyuyor kesinlikle. Gece 10 a kadar kalmamalı bence. En geç 8de gece uykusuna geçiriyorum ben. 8de emzirme, 11de tekrar emzirme, uyandırmadan tabii, sabah 5 civarı uyanıyor tekrar emzirip 8 8 buçuğa kadar uykuya devam. 1 buçuk aydır bu düzendeyiz. Düzeni seviyor bebekler bence.
Haklısın , her ne kadar kısa uykuları olsa gün içinde, uyanıklık süresi 2 saati geçince hem huysuzlanıyor hem de uyutmak çok daha zorlaşıyor.

Valla ben teknik falan uygulamadim ama benim bebeğim de gece 10:30 da emiyor sabah 7 ye kadar uyuyor sabah 7 de kalkıp emiyor 10:30 kadar uyuyor sonra 12:00 da uyuyor 14:00 a kadar sonra böyle biraz mız mizlik yapıp yarım saatlik uykulari oluyor. İlk başta gece emmiyor diye kilo almaz sanıyordum ama kilo alımı da iyi sukur.
Hey maşşşallah. Hayalimde ki gelecek:halay::halay:
Bizimde düzelir inşallah :) gündüz maksimum 45er dk uyuyor gece yine iyi şükür ama minimum iki defa üç dört beş oluyor bazen uyanıyor
Bu modelden bi tanede bizim evde var:işsiz::KK50:

X