2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
bana da ayni ilaci verdi ama kendi doktorumuz ben soyleyince kullanalim daha zamani var dedi.Gecen ay kan tahlili yapyirmistik cok sukur eksikligi yoktu bunu asm'ye soyledim,olsun siz yine de kullanin dedi.Doktorumun dedigini tercih ederek vegafaronu kullanmayacagim.Zaten hep kabiz 2-3 gunde bir yapiyor daha da beter olsun istemiyorum.
Benim ki 10 günde fitil le yapıyor o zaman ben bunu hiç kullanmayim :)

Kizlar herkes demir ilacina basladi mi kac damla? Hangisi
Bize 8 damla 4 4 ac karna ver dedi
Benim doktor baslatmadı canm 6. ay tahlille bakıp eksiklik varsa başlarız dedi. Asmdeki doktorum da olabilir oyle de dedi bende o şekilde yapıcam eksikse kullanırız artık bi bucuk ay sonra:)

Demirle ilgili bildiklerim şu şekilde. Bebekler anne karnında oksijenden mahrum oldukları için kanda demir bağlanması yeterince olmuyor ve doğduklarında demir eksikliği oluyor. Anne sütü ve mamalar demir ve d vitamini yönünden bu eksiği kapatamayabiliyor. 4-6ay arasında bebek de bilinen bir anemik durum yoksa tahlil yapılmasına gerek kalmadan başlanması uygun bulunuyor. Yurtdışında uygulama biraz daha farklı olabilir, gelişmiş ülkelerde demirin en fazla bulunduğu et ürünlerinin tüketimi ülkemize kıyasla oldukça fazla olduğundan demir bu ülkelerde daha ilerleyen aylarda tavsiye ediliyor. En bilinen yan etki kabızlık ancak anne sütüyle beslenen bebekler biraz daha avantajlı. Anne kuru kayısı gibi kabızlığa iyi gelen besinler tüketirse kabızlık durumu azaltılabilir.

Diyet yapınca sütüm çok azaldı canım mecbur bıraktım. Hala aslanlar gibi 75 kiloyum
Kıyamam ya :KK43:

Maşallah kız sana :)

Kilo sorunu olan zayiflamak isteyen arkadaslarla "2017 haziran anneleri birlikte zayifliyor "gibi bir konu acabiliriz,burada ki bebislerimizin konularini baltalamamis oluruz takip acisindan da kolay olur katilan olursa eshma eshma :KK19:
Öyle bir grup var zaten canım

mmelll mmelll çok teşekkürler yazın benide çok aydınlattı ikilemde kalıyordum hep :)
Damla oda sıcaklığında dursa olur dimi kızlar

Kızlar bide D vitamini güneşe çıktığı gün vermiyorum ben siz nasıl yapıyorsunuz

Bugün annem emzige alıştırmaya çalışıyor oğlumu. Fena ilerlemiyoruz. Ama hala sallarken sürekli eliyle emziğini alıp tekrar ağzına sokmaya çalışıyor. Sokamayinca sanki sinirleniyor. Emzige alıştırmak isteyisimizin sebebi , oğlum battaniye muslin ne varsa ağzına götürüp emiyor . Hem bunu engellemek hem de uyurken kolaylık sağlar diye veriyoruz. Emzik kullananlar sizin bebelerde emziği aliyor mu? Hamakta sallarken bı de düşen emziği sürekli vermek çok yorucu. Siz ne yapıyorsunuz ?
Emzik pek almıyor aglarken hiç almıyorrrr
Kilo sorunu olan zayiflamak isteyen arkadaslarla "2017 haziran anneleri birlikte zayifliyor "gibi bir konu acabiliriz,burada ki bebislerimizin konularini baltalamamis oluruz takip acisindan da kolay olur katilan olursa eshma eshma :KK19:
bnde kilo kalmadı ama burda konusmanız sıkıntı olmuyor benim adıma okuyorum siZi

mmelll mmelll çok teşekkürler yazın benide çok aydınlattı ikilemde kalıyordum hep :)
Damla oda sıcaklığında dursa olur dimi kızlar
Rica ederim canım. İşim sağlıkla ilgili olmasına rağmen ben de ikilemdeydim. İlaçların özellikli olanlar hariç oda sıcaklığında saklanmasının doğru olduğunu düşünüyorum ben.

N
Arkadaşlar dört aylık bebekler için 8 kilo çok mu fazla komşum kızımı gördü bu çok kilolu her istediğinde emzirme dedi (kendisi hemşire) bende sadece anne sütü verdiğim için biseye olmaz dedim ama kafamda karıştı .
Normal gıdaya başlayana kadar bebeklerde obezite gibi bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten yürümek, diş çıkarmak kilo kaybına neden olacaktır büyük ihtimalle.

Bugün annem emzige alıştırmaya çalışıyor oğlumu. Fena ilerlemiyoruz. Ama hala sallarken sürekli eliyle emziğini alıp tekrar ağzına sokmaya çalışıyor. Sokamayinca sanki sinirleniyor. Emzige alıştırmak isteyisimizin sebebi , oğlum battaniye muslin ne varsa ağzına götürüp emiyor . Hem bunu engellemek hem de uyurken kolaylık sağlar diye veriyoruz. Emzik kullananlar sizin bebelerde emziği aliyor mu? Hamakta sallarken bı de düşen emziği sürekli vermek çok yorucu. Siz ne yapıyorsunuz ?
Benim kız pek atarlı canı isterse alıyor canı istemezse almıyor. Ama uyuturken gerçekten faydası oluyor. :)

Kızçeme uyku tulumu aldım :)

Eklentiler

• 20171011_174525-1.jpg
    20171011_174525-1.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 94
X