2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar gunaydin gecen konularda konusulmustu ama bulamadim kizimin tek gozu yasariyo surekli doktr gozyasi kanali tikaniklili varmis masaj yap dedi ama nasil yapilir bilmiyrum yapinca ne zaman gecer kizim izin vermiyo agliyo yaparken bu normal mi nasil yapmaliyim yaptiktan sonra yine yasarmasi normal mi yardimci olurmusunz kizlar
Bnmkinin vardi .gecti cok sujur..dogru masaj cok onemli.goturdugum ikinci doktorun masaj teknigi ile gecti..sadece goz pinarina sertce bastirilip goz pinari asagi cekilecek..goz pinarindan kastim gozun kenarindaki sert kisim..hani bazan kasiriz fln ya..bu esnada pinara bastirirken dakin gozun beyazina bastirma..sadece pinarin sert kismi..bunun disinda bastirip cekme pinarda bitecek..yani burna dogru cekim yapma..netten bi kac video izle..daha net anlarsin..arada cay pansumani yap..enfeksiyonu onler..umarim gecer..

Sabaha karşı da saat 4te 5te 6 da 6.30 da uyanmaya başladı kaç gündür sanırım doymuyor artık :KK43: mama nasıl ne kadar veriliyor acaba? Hiç bilmiyorum da bilenler yazarsa sevinirim. Golden goat en iyisiymiş ama kabız yapıomuş galiba yinede önce onu mu deneyeyim, hastanede evolvia vermişlerdi
Bnm doktorum günde bi kere vermeme rağmen mamayı değiştirdi. Jip yerine Aptamil conformil önerdi. Bilginer

Sabaha karşı da saat 4te 5te 6 da 6.30 da uyanmaya başladı kaç gündür sanırım doymuyor artık :KK43: mama nasıl ne kadar veriliyor acaba? Hiç bilmiyorum da bilenler yazarsa sevinirim. Golden goat en iyisiymiş ama kabız yapıomuş galiba yinede önce onu mu deneyeyim, hastanede evolvia vermişlerdi
Ben similac mama kullanıyorum. Emzirdikten sonra 60 cc mama veriyorum. Doymazsa bir 60 cc daha yapıyorum. 4 saatte bir acıkıyor aşağı yukarı. Gece 11 buçukta besliyorum sabah 5 buçukta uyanıyor artık

Kızlar günaydın dün benimkilere yarım çay kaşığı yoğurt verdim bir kaç günlüktü yalnız. Hemen ishal gibi kaka yaptılar şok oldum. Nedendir ki? Alerjik bir reaksiyon mu acaba?
Hemen alerjik reaksiyon sayilmaz cnm
Uc gun takip et bakalim
Yalniz bi kac gunljk yogurt verme
Her gun taze mayala
Ben oyle yapiyordum
Her sabah yogurt mayalardim kapakli kaseye
Vitamin degeri azaliyor bekleyen yogurdun

Kızlar günaydın :) benim 3 aylik bebegim baya oturuyo tabi destekli .
Kucagimda felan hep oturtturuyorum bazen yastıklarla oturtturuyorum
kafayı artık tamamen tutuyor zararı olurmu oturmanın
Oturtma cok erken
Ben hic oturtmadim
Dr bize dort aydan sonr pusete koyabilirsiniz demisti mesela (ici derin)

Ewet malesef sorunlu.hep mukuslu ve bu bir haftadır günde iki yada üç kez kaka yapan kız iki gün üst üste yapmamaya basladı.dün yapmıştı,bugun hiç yapmadı ve eminim rahatsız oldu cünkü cok agladı bugun.mukus oldugu zamanlar rahat bi bebek ama birgün yapamayınca o günü bize zehir ediyo.onu öyle görünce cok üzülüyorum gercekten
Nasıl yaptın canım karışımı.babaaannendenmi aldın tarifi:)
Cnm ya bu mukus hic gecmeyecek biz yesek mi biseyler :)

Varda canim ordaki bebeler uslu uslu duruyo bizimki niye izin vermiyo anlamadim git gide daha cok akiyo endiseleniyotum
Cocuk hareket etmesin diye elinin isaret parlaklari ile iki gozun pinarina bastir.boylece kafasini ceviremez..dogru teknik cok onemli..daha da gecmezse murat irkec prof doktr ona gotur..bnm gozume teknigin yapilisini yapti..gozum sulandi acidi..hocam ben bunu yapsam cocuk aglar cok acidi dedim..aglamazsa zaten ise yaramiyordur yaptigin dedi..yani tikali gozyasi damarini yirtmak lazim..5 gunde gecti dogru masajile..darisi basina
.

Slmnkızlar ya benim oglan memeyi emmio daha sadece oyun oynuo e sütüm iyice gitti aç bırakmayı bile denedim emsin die yıltı ortalıgı saatlerce ama emmedi üff
Bnmkinde de meme reddi basladi..ac geziyor surekli..sabahtanbu yana 50 cc icmedi

Kızlar günaydın dün benimkilere yarım çay kaşığı yoğurt verdim bir kaç günlüktü yalnız. Hemen ishal gibi kaka yaptılar şok oldum. Nedendir ki? Alerjik bir reaksiyon mu acaba?
Erken degilmi yoğurt için sen başladın galiba ek gıdaya bence ishal vs varsa mavimli beyinden sonraki en önemli organları bağırsakları, çok hassas bu zamandaki yeme sıkıntıları yüzünden ileride mide kalp bagırsak gibi rahatsızlıklara neden oluyorlar. Ufacık bir yara yaşı büyüdükçe büyüyecek.

Benimkide az emmeye başladı 4 dk cık emiyo bırakıyo inş yetiyordur. Öyle huzursuzluğu yok ama uykusu gelince çıldırıyor sadece

Benimki daha yeni harekete geçti ama sırt üstü kayıyo öyle saga sola dönme yok :)

Sen yastıkla mı yatırıyorsun canım? 3 aylık olana kadar reflu yatağında yatırdım. Şimdi dümdüz kendi yatağında yatıyo. Sadece ayağımda sallarken hafif bi yükselti yapıyorum başı düşmesin diye yatağında öyle yatmıyo ama.
Evet valla hep yastık kullanıyorum ben kusar da boğazına alır korkusundan hiç yastiksiz yatmadi cesaret edemiyorum bi türlü.

Kızlar sizin bebekler birşey uzatinda o da uzaniyo mu. Doktor bana sordu yok dedim kafam takıldı uzanması mi lazımdı acaba ya

Hemen alerjik reaksiyon sayilmaz cnm
Uc gun takip et bakalim
Yalniz bi kac gunljk yogurt verme
Her gun taze mayala
Ben oyle yapiyordum
Her sabah yogurt mayalardim kapakli kaseye
Vitamin degeri azaliyor bekleyen yogurdun
Bugün vermeyeceğim yarın taze yapayım öyleyse.

Erken degilmi yoğurt için sen başladın galiba ek gıdaya bence ishal vs varsa mavimli beyinden sonraki en önemli organları bağırsakları, çok hassas bu zamandaki yeme sıkıntıları yüzünden ileride mide kalp bagırsak gibi rahatsızlıklara neden oluyorlar. Ufacık bir yara yaşı büyüdükçe büyüyecek.
Evet haklısın. Dün ilk kez denettim aslında. 5. aya girdik. Kiloları falan yerinde doymuyorlar artık mama ve meme ikilisiyle. Sekiz kiloyu geçtiler. Başlayayım dedim. Bir doktora danışayım bari.

Daha erken degil mi ya
O kadar bilincli kullanamazki daha ellerini
Sadece kavrar sallar bu ay bence
Bi yere uzaniyo mu dedi. Bisey uzattiginda alıyor mu dedi. Sonra dönüyor mu falan dedi. Yüz üstü yatır önüne ışıklı müzikli bisey koy uzansin dedi. Aldık biz de müzikli ışıklı kaplumbağa sadece takip ediyor uzanmak falan yok öyle.

Kızlar damla damla sağdığım bir damlasına kıyamadığım sütlerim buzlukta bozulmuş sanırım .. bebeğim dün içmeyi reddedince tadına baktım sütün çok kötüydü kokusu da öyle :KK43: kaç poşet attım :KK43: öyle moralim bozuk ki :KK43: işe de başladım zaten sütüm az zaten çocuk az kilo almış :KK43: moralim çok kötü :KK43: benzer bişey yaşayan oldu m?

X