2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ya iyi birşey mi yasıyoruz kötü birşey mi bilemedim. Gündüzde şöyle en azından bir kere 2 saatlık uykusu olsaydı. Ben banyayoyu gündüz yaptıeıyorum o yüzden ama istemezse amuda da kalksam uyumuyor ben çözdüm oğlumu o yüzden hiiiç zorlamıyorum.
Bende bilmiyorum gece uyuyo en azından ama gündüzde uyumayınca hep kucak istiyor ve yoruyor buda beni..anneme geldim bugün dışarı çıkarıcaz belki dışarda uyur

Bebeğiniz atopik dermatit olmuş (bebek egzamasi)
Gecen cuma bu yüzden cildiyeci ye gitmiştik..Benim bebeğim de bu sekildeydi yüzü çok kuru pürüzlu olmaya başlamıştı..Bazen çıkıp bazen kayboluyor du..Kortizonlu krem kullandık malesef 3 gün sabah akşam onun yanında da Linola nemlendirici sürdük...Büyük ölçüde Geçti şükür ama hala döküntüler var malesef Umarim tekrar etmez...Dr a götürün mutlaka
O ooo :KK64:
Hadi bakalım ,dermatitmiymiş @Bir garip

Kızlar Günaydın , enerjik ve mutlu bir gün olsun hepimize:KK49:

Dün burada öğrendiğim bilgiyi kullandım bu saatlerde kızım uyur..ama genelde omuzumda evde gezinirken

15 dk öncesinden besledim, üstünü altını değiştirdim sonra beşiğine yatırdım
sallamadım gezdirmedim kucağıma almadım şuan uykuya dalmış

1. deneme başarılı:halay::halay::halay:
Ay ne güzel maşallah..
Benim derdim de uyuduktan sonra uykuyu sürdürmek... Son 2 haftadır gündüz aşırı uykusu oluyor kucağmmda sallayarak uyutuyorum ama yerine koyduktan 10 dk sonra uyanıyor ve çok uykusu oluyor, bütün gün böyle geçiyor :KK43: var mı fikri olan?

Kestiriyor anladigim kadariyla
Iki saat uyumasin
Ben ogluma oyle yapardim iki saat uyutmazdim iki saat sonra uyuturdum
Ay ne güzel maşallah..
Benim derdim de uyuduktan sonra uykuyu sürdürmek... Son 2 haftadır gündüz aşırı uykusu oluyor kucağmmda sallayarak uyutuyorum ama yerine koyduktan 10 dk sonra uyanıyor ve çok uykusu oluyor, bütün gün böyle geçiyor :KK43: var mı fikri olan?
aat

efsunsuz efsunsuz o bilgi cok guzebir bilgiydi
Bende not alayim beslenme ve uyku saatlerini deneyim bakalim
Iki gundur aksam yatislarini erkene cekebildim
9 da uuyuyor
Biraz daha erkene cekecem insallah
Oglen bende koyayim uyusun dedim
Bastinyaygarayi katila katila aglio
Gazi varmis
Hala gaz problemimiz devam edio
Uyku egitiminde ilk kural zaten gaz donemini atlatmak :)
Bizim daha zamanimiz var belli
Simdilik ben aksam saatinu 8 e cekmeyi basarayim bakalim

79 kilodan merhaba :)
Bir ayda 5700 verdim dostlar
Eki Görüntüle 2037541
Süpersin, maaşallah. Çok iradeli davrandın ve karşılığını aldın. Herzaman iradeli oluşumla övünen her diyetinde istediği kiloya ulaşan ben bu defa sınıfta kaldım. Hala 74-75 im. Gram oynamıyor çünkü çok kötü besleniyorum. Bitterler bisküviler gırla gidiyor. Eylül 11 de tatile gidicez antalyaya. Ben odadan çıkamam sanırım. Değil bikini şort bile giyemem bu halde

Oglen bende koyayim uyusun dedim
Bastinyaygarayi katila katila aglio
Gazi varmis
Hala gaz problemimiz devam edio
Uyku egitiminde ilk kural zaten gaz donemini atlatmak :)
Bizim daha zamanimiz var belli
Simdilik ben aksam saatinu 8 e cekmeyi basarayim bakalim
Bizim gaz problemimiz bitti. Bıçak gibi kesildi. Bir haftadır sab kullanmıyorum. Gazı çıksın diye de uğraşmıyorum. Emziriyorum kaldırınca kendi çıkarıveriyor. Mucize gibi:) ama hala çok huysuz ve uykuları çok kısa.

Uyku eğitimini ben de vermek istiyorum ama bunla ilgili değişik görüşte kitap okuyorum sonra karar vercem.ama şöyle ki
Ben hep aynı koltukta emzirirm. Aynı yerde altını değiştiririm.çok ekstra bi durum olmadıkça.Doğduğundan beri aynı saatlerde emziririm sabah 7-9-11-13-15-17-19:00 en fazla yarım saat şaşar. Gece ise 4-6 saatte bir.
Akşam 7 emzirmesinden önce banyo yapar. Gece uykusuna geçmesi 21 i buluyor.
Gündüz uykularını yazıyorum hep sallamadan uyumuyor, çok az uyuyor diyr.
Ama gece öyle değil. Gece sallamadan uyuyo. Şimdi gece uykusuna sallamadan geçirmeyi deniyoruz, olcak gibi. Gece hiç göz göze gelmemeye çalışıyorum, ışık açmıyorum.
Kimsenin lafına bakmadım , burda deneyimlilerinizden kitaplardan bana uyanları uygulamaya çalıştım.
Bi rutini olduğunu öğrensin iyice, belki biz de rahat ederiz biraz diye düşünüyorum.
Bn aynı yerde emzirmiyorum ben gezentiyim çünkü bu sefer aynı yeri ister fln ama hergün 9 9:30 gibi uyku saati ben 10.günden sonra beşiğinde odamızda uyutmaya alıstrdım sonradan ayırması zor oluyormus herkes cevremde demişti şimdi rahatım hep yatagında uyuyor 2 kere emmeye kalkıyor bakalım inş böyle devam eder

Uyku eğitimi programını izliyorum. Gün içinde bebeğin uyuyup uyanma saatlerini not edin diyor. Uyku eğitiminin birinci kuralı memede ya da kucakta ya da sallayarak uyumaya alıştırmamaktır diyor. Eğer bebeğiniz memede uyuyorsa günlük rutininde uyku saatini tespit edip o saatten yarım saat önce karnını doyurmakı sonrasında uyanıkken yatağına bırakıp uykuya yatağında geçmesini sağlamalısınız diyor.
Kesinlikle dogru memede uyuymuyacagız bebeği o uyku kısa oluyor sanırım memeden sonra aktivite yazıyor kitapta yani bir 15-20 dk bile olsa uyanık tutma olayı sonra yataga ben mayısıyor gibi olunca yatağa koyup sallıyorum gerekirse emzik ortam ya loş ya karanlık oluyor göz teması kurmuyırum öZellikle gece uyandıgında bakışmıyoruz bakışırsak gülüyo uyku baya dagılıyo ben gece gazda cıkarmıyorum denediğim zamanlar olmadı bazen uyuyo gibi yapıp 5 dk sonra uyanıyo pes etmiyorum aynı şekilde devam
beatrices beatrices Bu arada rapor parası PTT ye ve parça parça mı yatıyor? Doğum ve süt paralarını almak için gittim dün,433 tl almak için gittim binlerle geri döndüm de :halay:
parca parca yatıyormuş

canim dogum parasi 300TL emzirme parasi 133TL.sana baska ne uatmis ki anlamadim bene devlette birsey gorunuyor mu peki?
ben emzirme yardimini aldim,cocuk yardimlari bakanliga gecmis gecen ay alacaklarda aksama olmus yarin yatacagini belirtmisler ama bilemiyorum,e devlette de sosyal odemelerde gorunmuyor.
mesela ben özelde oldugumdan almadığım maaşları devlet yatırıyor ama sanırım devlette maaş veridiğinden yatmıyor

Yok cnm icmedim ise baslayinca icerim diyrdum ilk zamanlarda almistim kutuyu
bende hümanayı açalı tam 2 ay oldu ben bir hafta daha içerim daha da cok var içinde arada içiyordum o yazıyı görmemişim

Amacim kimseyi uzmek dgl cnm..annelik hassasiyeti iste..insallah bebegin istedigin kilo alimini yakalar...
Bu bebek klosu olayı hassas daha öncede bir iki arkadasla fikrimizi paylaşmıstık inşallah kimse üzülmez

Süpersin, maaşallah. Çok iradeli davrandın ve karşılığını aldın. Herzaman iradeli oluşumla övünen her diyetinde istediği kiloya ulaşan ben bu defa sınıfta kaldım. Hala 74-75 im. Gram oynamıyor çünkü çok kötü besleniyorum. Bitterler bisküviler gırla gidiyor. Eylül 11 de tatile gidicez antalyaya. Ben odadan çıkamam sanırım. Değil bikini şort bile giyemem bu halde
Nereye gideceksiniz:) biz de o tarihte Antalya'dayız:)

IMG_4335.JPG Kızlarrr bir fotoda benden
Sarp efendi karşınızda bugün 2 aylık olduk :)

X