2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ay deme öyle yaa:KK43: öyle pismanim ki. Benim annemin okuması yazması yok ama o bile kızdı neden icirdiniz diye
Olmuş bitmiş gitmiş allaha şükür bişey yok. Bir daha olursa Dr kızdı bana de, izin vermiyorlar kesinlikle de, verdiremem kusura bakmayın de.
Okuma yazma bilmemekle cahillik olunmuyor işte. insanlar ne gördüyse onu yaptırmaya çalışıyorlar, hiç araştırmadan etmeden birde baskı yapıyorlar işte cahillik bu yani, hemde kara cahillik, hiç laf anlatamazsın, bişey dersin sen kötü olursun. Çok iyi anlıyorum seni ama bırak sen kötü ol canım bebeğinin sağlığından daha önemli değil.

efsunsuz efsunsuz mad1410 mad1410

Şu tarifi yapıp fırına attım şimdi:) Üzerine yumurta sarısı sürmeden attım, bakalım nasıl olacak:)
Tarifi veren hanımın ölçüsüyle 2 tepsi çıktı, bilginize. Bir de ben Sinangil'in sade kekununu kullanıyorum, kendinde kabartma tozlu.

http://www.nescake.com/2011/05/tuzlu-kurabiye/

sağol beatrices hemen sık kullanılanlara ekliyorum elimin altında alternatif olsun..
bugün patatesli gözleme yaptım ben de

Selam canım, gece Altınoluk a gitmek için yola çıkacağız. Onun telaşından bakamadım, hiç bişeyde yapamadım daha valiz hazır değil. İpek in gözü iyi, damlaya devam ediyoruz. Bugğn yine bir huysuz, ağlayıp duruyor babamın gözü şimdiden korktu, oralarda böyle ağlarsa ne yaparız diye kara kara düşünüyor :)
Oteldekiler rahatsız olurmuş, acaba bir derdimi var hastaneye götürelim gibi şeyler söyleyip benide geriyorlar. Her zamanki cadı İpek halleri oysaki, hatta bugün daha az huysuzluk etti.
Bir an önce gideyim, ipek i besleyip bırakırım, ister ağlar, ister susar bizimkiler düşünsün şu yılın stresini yüzerek atmayı düşünüyorum.
Eşimde gelmeyecek oh özlesin biraz, evde bizsiz ne yapacak bakalım..
siz nasılsınız?

hiçbirşeycik olmaz bebek ağlayacak diye kimsenin tadı kaçmasın tatilde..
bebek bu tabi ki ağlayacak.. rahat ol yüz dinlen gez enerji topla gel
tatil öyle iyi gelecek ki umarım çok güzel geçer
inşallah su çok soğuk olmaz güzelce yüzüp bronzlaşıp gelirsin
eşine de has olur :)

İnşallah artar canım. Alerjik bebeklerin yiyebildiği iki mama var sadece. Onların da tası çok kötüymüş. Bir çok bebek almıyormuş. Bakalım yarın doktora gidicez. Hayırlısı artık

umarım güzel haberlerle dönersin..moralini bozmamaya çalış belki ilerleme kaydetmişsinizdir
bak ben diyetteyim hala ne mukus bitti ne sulu kaka
3 gün kakada kan vardı 2 gün gelmedi sevindim hatta
bugün tekrar incecik kan gördüm üstelik de katı diyete başlamama rağmen
üstesinden gelecek inşallah kuzucuklar..

İnşallah. Araştırdım. Alerji bütün bebeklerfe kilo alımını engellemiyormuş ama başta düşükmolanlar genelde öyle devam etmiş. Toparlayanlar da var ama az.

bak canım benim kızım düşük kiloda doğdu 2960 gramdı toparladı sonradan..düşüktü ama öyle devam etmedi
belki senin kuzu da toparlayacak

Nasıl geçiyor 4. Ay, gaz sancıları geçti mi? Ağlamalar azaldı mı?
En merak ettiklerim bunlar :)

canım gaz sancısı azaldı ağlamalar da azaldı... günden güne daha iyiye gidiyor
annelik daha zevkli
tabi herşey mükemmel değil bazen sebepsiz ağlama krizleri ve uyumama oluyor ama eskisi kadar sık değil

Olmuş bitmiş gitmiş allaha şükür bişey yok. Bir daha olursa Dr kızdı bana de, izin vermiyorlar kesinlikle de, verdiremem kusura bakmayın de.
Okuma yazma bilmemekle cahillik olunmuyor işte. insanlar ne gördüyse onu yaptırmaya çalışıyorlar, hiç araştırmadan etmeden birde baskı yapıyorlar işte cahillik bu yani, hemde kara cahillik, hiç laf anlatamazsın, bişey dersin sen kötü olursun. Çok iyi anlıyorum seni ama bırak sen kötü ol canım bebeğinin sağlığından daha önemli değil.
Aynen dediğin gibi sen kötü oluyorsun. İzin vermem artik anneyim. az çok sesimi çıkarmaya başlim ben. :KK200:

Merak ettim
Burdan bir annenin yeğeni minik kalp hastasiydi.dr.dan bilgi alinacakti ameliyat falan diye.
Son durumu nedir? İyi haberlerini bekliyorum.hep aklimda,şifa diliyorum.
Evet çok şükür başarılı geçti ameliyatı ama 2 yaşından önce bir ameliyat daha olacakmış. Bugün hastaneden taburcu oldular

Canım benim bebeğim 3600 gram ve 51 cm dogdu İlk ay 4200 gramdı sadece anne sütü aldı ve dr yeterli mama verme dedi ikinci ay 1200 gram aldı 5400 gram oldu ve dr memnun boyu da 57 cm olmuş. Senin bebeğin gayet ideal hatta yaşıtlarına göre iyi. İkinci ay az alması düçündürmüş olabilir ama bu bebekte sorun oldugunu göstermez buna takılma bence
Bebegim saglikli canim cok sukur..ben gereksiz endise ettim sanirim..saol..

Tatile mi gittiniz ne adası? Yanıma hırka aldım bende, uzun kollu ince zıbın giydirdim yoldada yelek giydircem üşümesin gece ayaz olur diye
Aynen canım ani bir kararla bozcaadaya geldik. Yolda sıkıntı yoktu düşük drece klima açıktı terledikçe üst değiştik emzirme yastığı baya işe yaradı arabada. Ama ada çok rüzgarlı. O yüzden hayal kırıklığı yaşadım. Gece soğuk bende uzun kollu tulum giydirdim. Zaten saat 8den beri odadayız. Uyudu. Kısacası bebekle tatil anca bu kadar oluyor. Sen annenlere bırak ipeği bi güzel kafa dağıt evden çıkmak bile yetiyor insana. En güzel tatili seneye yaparız inşallah..

Nasıl geçiyor 4. Ay, gaz sancıları geçti mi? Ağlamalar azaldı mı?
En merak ettiklerim bunlar :)
Yok canım ya nerdeee.eşimin dedigi gibi ben bebek deil gaz bombası doguruyorum.ilk kızımda aynısıydı.gece 10bucuk 11 bucuk aglama saati.mıkırdanmaya basladı zaten suan.
Gözünüzü aman korkutmiyim ,benim bebeler cins .ilk gün nasılsak hala aynıyız biz.tek farkı on dakika da olsa sakin duruyo artık.ama en fazla 10dakşka:KK43:

Sen yine baya işler yapmışsın ben yanından ayrılamıyorum..aynı dediğin gibi dudağını büzerek ağlıyor kendini acındıroyor resmen..10dk. Sonra uyanır demiştim dimi aynn uyandı şuan ben iptal artık :kızgın:
Benim saatim 12 ya yıksamda paklasamda o çocuk 12den önce adam akıllı uyumayacak. 12de güzel yatıyor artık normalde 3 gibi uyanırdı dün 5 bucukta uyandı, gece yapiciim ütüyü artık.

sağol beatrices hemen sık kullanılanlara ekliyorum elimin altında alternatif olsun..
bugün patatesli gözleme yaptım ben de

hiçbirşeycik olmaz bebek ağlayacak diye kimsenin tadı kaçmasın tatilde..
bebek bu tabi ki ağlayacak.. rahat ol yüz dinlen gez enerji topla gel
tatil öyle iyi gelecek ki umarım çok güzel geçer
inşallah su çok soğuk olmaz güzelce yüzüp bronzlaşıp gelirsin
eşine de has olur :)

umarım güzel haberlerle dönersin..moralini bozmamaya çalış belki ilerleme kaydetmişsinizdir
bak ben diyetteyim hala ne mukus bitti ne sulu kaka
3 gün kakada kan vardı 2 gün gelmedi sevindim hatta
bugün tekrar incecik kan gördüm üstelik de katı diyete başlamama rağmen
üstesinden gelecek inşallah kuzucuklar..

bak canım benim kızım düşük kiloda doğdu 2960 gramdı toparladı sonradan..düşüktü ama öyle devam etmedi
belki senin kuzu da toparlayacak

canım gaz sancısı azaldı ağlamalar da azaldı... günden güne daha iyiye gidiyor
annelik daha zevkli
tabi herşey mükemmel değil bazen sebepsiz ağlama krizleri ve uyumama oluyor ama eskisi kadar sık değil
O günleri iple çekiyorum hemencecik büyüsün. Bazende aksine büyüyor diye üzülüyorum bu hallerini çok özlücem :)

Şükret arkadaşım bence. Biz 600 gr alsın diye dua ediyoruz. İlk ay doğum kilosunu yakalayamadı. 3360 doğmuştu. 3260 la kapattı. Sen 1400 diyosun. 2. Ay 700 gr aldı diye bayram ettik. 3. Ayı hiç söylemek istemiyorum.
Amacim kimseyi uzmek dgl cnm..annelik hassasiyeti iste..insallah bebegin istedigin kilo alimini yakalar...
Şükret arkadaşım bence. Biz 600 gr alsın diye dua ediyoruz. İlk ay doğum kilosunu yakalayamadı. 3360 doğmuştu. 3260 la kapattı. Sen 1400 diyosun. 2. Ay 700 gr aldı diye bayram ettik. 3. Ayı hiç söylemek istemiyorum.

Aynen canım ani bir kararla bozcaadaya geldik. Yolda sıkıntı yoktu düşük drece klima açıktı terledikçe üst değiştik emzirme yastığı baya işe yaradı arabada. Ama ada çok rüzgarlı. O yüzden hayal kırıklığı yaşadım. Gece soğuk bende uzun kollu tulum giydirdim. Zaten saat 8den beri odadayız. Uyudu. Kısacası bebekle tatil anca bu kadar oluyor. Sen annenlere bırak ipeği bi güzel kafa dağıt evden çıkmak bile yetiyor insana. En güzel tatili seneye yaparız inşallah..
Ağlama krizi oldu mu peki?

Yok canım ya nerdeee.eşimin dedigi gibi ben bebek deil gaz bombası doguruyorum.ilk kızımda aynısıydı.gece 10bucuk 11 bucuk aglama saati.mıkırdanmaya basladı zaten suan.
Gözünüzü aman korkutmiyim ,benim bebeler cins .ilk gün nasılsak hala aynıyız biz.tek farkı on dakika da olsa sakin duruyo artık.ama en fazla 10dakşka:KK43:
Ouww senin durumun feciymiş, bizimki bile öyle değil. Uyku düzeni oldu allaha şükür, akşam en geç 9 da uyuyor sabah 5-6 gibi uyanırdı şimdi o süreyide 7 ye uzattık hatta bugün 10 a kadar uzattı. İnşallah tatilde düzeni bozulmaz, inşallah seninkide bir an önce düzelir canım

X