2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydın arkadaslar.dün akşam kızımı yatagımızın üstüne yüzüstü koydum.popoyu kaldırıp kaldırıp kendini öne dogru atıyo.o sekilde yatagın ucuna kadar geldi.yanında olmasaydım allah korusun düşerdi.
Aman yapamaz edemez deyip yalnız bırakmayalım bebişlerimizi.her gecen gün yeni seyler kesfediyolar cünkü
Maşallah kaç aylık?

Kim olursa olsun kızarım ben. Normalde her şeye sesimi çıksrmam da ocuk olunca öyle değilmişim meğer.
Ne değişik insanlar var ya. Direnceksin canım çocuğun için. Stres olmana gerek yok.
Kesinlikle katiliyorum sana ne merakli insanlar var 6 ay dolmadan biseyler vermeye bebege. Az sabreddin demi annesine bi sorun yok nerdeeee. 10 gunlugune memlekete gittik oglum ben annem. Herkeste bi bal yalatma derdi. Ya 1 yasindan önce bal onerilmiyor alerjik ihtimali var diyrm biz size verdik bak bisey olmadi diyip cikiyorlar ya arkadas vermissinde kimbilir neler cekmisimdir:\ ben cok katiyim gozlerimi bi belertiyorum diretenlere tek sozum herkes kendi dogurdugu cocuga ne isterse versin ben vermiyorum oluyor. Vermeye calisanlarada gerekirse kırıcı oluyrm napim baska dilden anlamiyrlar

Kesinlikle katiliyorum sana ne merakli insanlar var 6 ay dolmadan biseyler vermeye bebege. Az sabreddin demi annesine bi sorun yok nerdeeee. 10 gunlugune memlekete gittik oglum ben annem. Herkeste bi bal yalatma derdi. Ya 1 yasindan önce bal onerilmiyor alerjik ihtimali var diyrm biz size verdik bak bisey olmadi diyip cikiyorlar ya arkadas vermissinde kimbilir neler cekmisimdir:\ ben cok katiyim gozlerimi bi belertiyorum diretenlere tek sozum herkes kendi dogurdugu cocuga ne isterse versin ben vermiyorum oluyor. Vermeye calisanlarada gerekirse kırıcı oluyrm napim baska dilden anlamiyrlar

Bal baya tehlikeliymiş heralde.

Canım benim kız isilik olduğunda doktor bana senin bebeğinin yüzündeki gibi bi fotoğraf göstermişti. Böyle olursa gel diye. Yakın zamanda kontrolü varsa bi sor istersen
Sorayım canım önemsememiştim bende bugüne kadar çünkü bugün varsa yarın sabah hiç olmamış gibi kayboluyordu ama son zamanlarda iki gün falan öyle kalıyor sonra geçiyor babası da endişeleniyor ama herkeste normal 5-6 aylık olunca geçer diyo

Sedef veya egzema gibi..tabi insallah degildir..bi doktora gosterin
İnşallah değildir :KK43:

Aaah kızlar ah. Bal falan diyorsunuz benim basıma be geldi bebis 1 buçuk aylıkken. Köye gittik kv lere . mama az kalmıştı. Eşime dedim baka sabah erkenden cikicaz dedim. Tamam dedi anlaştık. Sabah oldu kaynanam iyidir çok şükür hakkini yiyemem ama tutturdu görümcemle süt verelim biraz diye. Ben yok diyorum kayanam boyle morali bozuk gibi falan. Ya olmaz dedikce de verdiler. Sulandirdilar biraz da bal atmışlar. Aaah ahh. Bisey diyemiyo insan işte... Sonra kızım kaka yaptı öyle iğrenç koktu ki anlatamam size. Babası geldi eve bi koku ne sence duydun mu dedim. Bak kokla her yere sardı koku dedim. Anladı sonra hiç bisey demedi. Neyse ki bi sıkıntı olmadı. Direk attı galiba o sütü bebeğim kakasiyla . bi daha asla. İste bu yüzden emzirmek çok istedim. Her kafadan bi ses yok masraf yok bilmem ne. Masrafsa benim masrafim ben çok şükür alabiliyorm. Ama bi daha verdirmem sut falan. Cahillik iste kaynanam bilmiyor etmiyor.

Ben geldimm uzun aradan sonra yaklaşık 900 sayfayı atlayarak okumaya çalıştım. Bebeğim büyüdükçe dışarı çıkmaya misafir ağırlamaya başlayanlar tarafına geçtim ben de .
Üçüncü ayda bi şeyler gerçekten fark ediyormuş , oğlumla aramızda bambaşka sevgi bağı kuruldu birbirimizle iletişim kurduğumuzdan beri. Gaz sancıları, yemek yendiği anın hemen akabinde ağlamalar bitince insan anneliği de benimsemeye başlıyor.
Eğer benim gibi dışarı çıkmaya cesaret edemeyen, Bebek Durmaz ya rezil oluruz ya harap oluruz diyen anneler varsa aynı şeyleri ben de az çok yaşıyorum ama bu böyle aşılmıyormuş. Evde oturarak ağlamaya alternatif bulunmazmış, dışarı çıkaracağız ki ağlayınca susturmanın ve eğlenmenin yolunu bulalım.
oyun halısı almayanlara bondigo yu tavsiye ederim, tiny Love dan farkı yok. E bebekteki büyük indirimi kaçırdım ama yeniden inmesini bekleyemeden aldım çok memnunum. Çıngırak almaya hiç gerek kalmadı.

Uyku eğitimi veren var mi bebegine?
Ben uyku eğitimi adına şunları yapıyorum. Saat tam sekizi uyku saati belirledim, ondan yaklaşık 2 saate kadar hiçbir şey yedirmiyorum öncesinde yiyor ki yatmadan hemen önce yiyip yatsın. Önce kıyafetler değişip rahat bi şeyler giyiniyor bezi değişip karanlık odasında yemeğini yiyor o dakikadan sonra onunla asla göz TEMA'sı dahi kurmuyor çıtımı bile çıkarmıyorum gerekirse fısıltı ile konuşuyorum odaya kimseyi sokmuyorum:anne:yedikten sonra kundağa sarıp yatağa koyuyorum bir beş dakika kadar sallıyorum gerekirse. ne kadar başarılı ve yeterli bilmiyorum ama bu şekilde gece 12 1 gibi, bir daha 4 gibi kalkıyor. Sonra 6 civarı artık gün ağardığı için aydınlığı anlaması için oyun oynuyor sonra yiyip 1 saat daha uyuyoruz

Benim solomombaby. Ben daha bi kere ciktim ama cok rahat ettim. Yol boyu da uyudu bebek icinde. Kullanimi takmasi da cok kolay geldi bana pratik. Youtubedan videosunu izledim yaptim. Evet terletti baya ama o da normal yani hava cok sicakti
Terletmeyen bi kanguru olduğunu sanmıyorum. Düşünsenize kucagimizda tutarken bile bi süre sonra terlemeye başlıyoruz temastan :anne:

Kızlar merhaba,
Kızım sanırım büyüme atağı filan geçiriyor. Huysuz bi iki gündür. Saçma sapan ağlamalar.s
Gece uykusunda elini emmeler. Eller zaten hep yüzünde. Kundak yaptım bastı çığlığı bu sabaha karşı.O kadar huzursuz uyuyo ki geceleri onun swsinden bende uyuyamıyorum.çekip gidesim var
Geçerken beni de al lütfen, 3 gündür aynı bizimki de. Gece 11 gibi yatıyor, 4 de filan kalkıyor, sonrası 15-20 dklık uykular. Gündüz desen pek farkı yok. Çıldırıciim :deli:

X