2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Uzuldum yaa neden öyle oldun acaba. Simdi iyi misin peki. Allah gönlüne ferahlık versin sabir versin inşallah :KK43:
Herşey ustuste geldi ondan olmalı.
Yaşta 34 ve ilk cocuk. Kaldiramadim. Hala kabuslar görüyorum ama çok daha iyiyim. En azından oğluma zarar vermiyorum. Bugün ilk kez açıp müzik eşliğinde birlikte oynadık. İğne vurulunca bebekler ağlar ya, bizim.oglan 2 ay öyleydi. Yeni yeni düzeliyor. O sırada sabırlı anneler nsl engel oluyor kendine çok.mrk ediyorum. Sağol dua için..

Hanımlar ben böyle yapmiycam diyipte yaptığınız neler var? Ben şimdi düşündükçe ne büyük konusmusum diyorum. Oysaki her gebeliğin ve her bebeğin farklı olabileceğini unutmuşum. Ayrıca kendimi çok güçlü zannederdim, hatta benden süper anne olur derdim, herkeste öyle söylerdi ama ilk kez kendimi tanıyamadım farkettim.
Mesela;
Doktorumun uyarısına rağmen normal doğum diye tutturdu,rezalet bi ebeyle 8 cmye kadar aci çekebildim. (Ebelere neden bu kadar küfrediyirlar anladım.3 cmde doktorumu aramasını söylemem rağmen beni 8 saat bekletti. Oysa epidural normal doğum yapabilirdim.) Doktor gelince sezeryana girdim. Agda bile yapamayanlar normal dogurmasin anacum..

Bebek iki haftalıkken bebeği alıp gezmelerde gideceğim derdim. İki buçuk aylık olduk daha bahçeye ancak indiriyorum. O da yarım saat falan. Annem dalga geçiyor benimle hani gezecektik

Çocuk soğuğa alissin caniiiim diyordum. İstanbul sıcağında hala pantalonlarim evde bile gezdiremiyorum.

Hergun muhakkak bir eyeliner çeker saçımı toparlarim, paspal gezmek, ikinci ay eski kılınan dönerim diyordum . Hala aynıyım. Annemin camis gibi olmuşsun lafları uzse de hala ıvır zıvır tatlı yemeye devam ediyorum.spora zaten vakit yok. Gazlı bebekle ne sporu ..

Oğluma bagirmam çağırmak sabırlı olurum diyordum.inanilmaz sabırsız çıktım bu konuda. El kadar bebeğin bacağına vurdum 2 kez. Birçok kez de bağırmış indir. Bi ara o kadar kötüydüm ki bebekle birlikte balkondan atlamayı geciriyordum aklımdan. Durup durup ağlama krizlerine giriyordum.

Niye böyle oldu bilmiyorum ama çok stresli bir lohusalık geçirdim. Kavgalar taşınmaları eşimin iş nedeniyle doğuma bu hafta kala staja Ankara'ya gitmesi annemin beni kvye karşı dolduruşa getirmesi ..eşimle 4-5 ay daha ayrı kalacağız. Allah'tan sık sık geliyor bizi girmeye. Stajdan sonra tayinimız cikipta kendi evimize geçince belki daha farklı olur hersey..
Çok içten yazmışsın okurken gülümseten tatlı bir yazı olmuş :)
Bak ben 40 yaşına gireceğim ikizlerim oldu, bilmediğim bir şehirdeyim, işime aşığım ama ücretsiz izin almak zorundayım, inanılmaz kilo aldım ama herşey yolunda diyorum öyle inanıyorum :)

Anladım canım ayklarını ayırmamız lazım yani
Aslinda bebeklerin kendi duruslari oyle ayaklari acik sekilde zaten. Alttan oyle yastigi koyunca mecburen aciliyo yanlara dogru. Videolarini izle cnm bak ben oyle her ayrintisina baktim

İstanbul'da oturan hanımlar bebeklerimizin nsl giydiriyosunuz? Ben sıfır kol zıbın ile evde giydireyim diyorum ama tüm pencereler açık ve cereyan ediyor. Cereyan da kalınca da soğuk soğuk terkeyio kesik kesik kusuyor. Kısa kol ve pijama giydiriyorum.su an odasında uyuyor cami kapalı ama kapısı açık ve uzun kollu ile yatıyor. Kısa kollu ile sabah vücudu soğuk ter dökmüş oluyor. Üşüyor gibi. Cami açamıyorum yattığı odada çünkü ev cadde üstü ve yokuş. Büyük insanlar bile yatamıyorum gürültüden. Ne yapsam bilemedim. Çocuk sıcağa alıştı mecburen
Soğuk soğuk terlemesi üşüdüğünden değil tam tersine sıcak geldiği için vücut kendini soğutmaya çalışıyor. Ben de üşüyo sanıyodum ilk zamanlar öyle terlediği içim bacakları kolları hep nemli ve soğuk oluyo diye daha kalım giydiriyodum daha çok terliyodu. Artık askılı tek zıbın giydiriyorum, çorapları da çıkarttım, bütün pencereler de açık ve terlemediği için vücudu sıcacık. Benim doktorum hava 27 dereceden yüksekse bezle bile dursa yeter dedi ama türk analarının yapabileceği bişey değil sanırım bu biz severiz çocuğu giydirmeyi. İnstagramda takip ettiğim yabancı annelere bakıyorum çocuklar bağ bahçede rüzgarın altında sadece bezle yatıyolar. Biz millet olarak fazla giydiriyoruz hep

Yaşta 34 ve ilk cocuk. Kaldiramadim. Hala kabuslar görüyorum ama çok daha iyiyim. En azından oğluma zarar vermiyorum. Bugün ilk kez açıp müzik eşliğinde birlikte oynadık. İğne vurulunca bebekler ağlar ya, bizim.oglan 2 ay öyleydi. Yeni yeni düzeliyor. O sırada sabırlı anneler nsl engel oluyor kendine çok.mrk ediyorum. Sağol dua için..
Nacizane tavsiyem. Bunalmak sabrin sonuna gelmek cok dogal hepimize oluyo. Ama sunu dusun. Aglamasi huysuzluğu bi derdi oldugu icin. O derdini gidermezsen aglamaya devam edecek. Yani buyukler gibi bilincli birini kizdirmak icin yapmiyolar. Ayrica onun herseyi sensin. Omuzunda kucaginda buldugu huzur hicbiyerde yok. Sana muhtac onun dunyasi sensin. Bebek bakmak zor gercekten ama ona sarilip kokla konus o guldukce sen de gulmeye basliyosun zaten. Sen ne kdr rahat olursan o da o kdr rahat ve mutlu olacaktir

sen de söylüyorsun zaten her şey üst üste gelmiş..bir çoğumuz benzer şeyler yaşamışızdır
ağlamışızdır çaresiz hissetmişizdir
hepimizin çeşitli sorunları oluyor
anneliği yaşayarak öğreniyoruz kitaplardaki bilgilerle olmuyor..
ama yaşadığımız sıkıntıları bebeklerimize yansıtmamalıyız ben bunu hamilelikte öğrendim
anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor

İstanbul'da oturan hanımlar bebeklerimizin nsl giydiriyosunuz? Ben sıfır kol zıbın ile evde giydireyim diyorum ama tüm pencereler açık ve cereyan ediyor. Cereyan da kalınca da soğuk soğuk terkeyio kesik kesik kusuyor. Kısa kol ve pijama giydiriyorum.su an odasında uyuyor cami kapalı ama kapısı açık ve uzun kollu ile yatıyor. Kısa kollu ile sabah vücudu soğuk ter dökmüş oluyor. Üşüyor gibi. Cami açamıyorum yattığı odada çünkü ev cadde üstü ve yokuş. Büyük insanlar bile yatamıyorum gürültüden. Ne yapsam bilemedim. Çocuk sıcağa alıştı mecburen
Evde askili ya da kisa kollu zibin giyiyo. Corap sadece dus aldirinca bi sure giyiyo. Disari giderken de bunlara ek sort giyiyo onda guzel görünsün diye yani:KK48:gunduz cam açıyorum ama gece ben de acmiyorum

Çok içten yazmışsın okurken gülümseten tatlı bir yazı olmuş :)
Bak ben 40 yaşına gireceğim ikizlerim oldu, bilmediğim bir şehirdeyim, işime aşığım ama ücretsiz izin almak zorundayım, inanılmaz kilo aldım ama herşey yolunda diyorum öyle inanıyorum :)
İkizlere tek mi bakıyorsun yoksa?

Soğuk soğuk terlemesi üşüdüğünden değil tam tersine sıcak geldiği için vücut kendini soğutmaya çalışıyor. Ben de üşüyo sanıyodum ilk zamanlar öyle terlediği içim bacakları kolları hep nemli ve soğuk oluyo diye daha kalım giydiriyodum daha çok terliyodu. Artık askılı tek zıbın giydiriyorum, çorapları da çıkarttım, bütün pencereler de açık ve terlemediği için vücudu sıcacık. Benim doktorum hava 27 dereceden yüksekse bezle bile dursa yeter dedi ama türk analarının yapabileceği bişey değil sanırım bu biz severiz çocuğu giydirmeyi. İnstagramda takip ettiğim yabancı annelere bakıyorum çocuklar bağ bahçede rüzgarın altında sadece bezle yatıyolar. Biz millet olarak fazla giydiriyoruz hep

Cereyan da hasta olmuyor mu?

Nacizane tavsiyem. Bunalmak sabrin sonuna gelmek cok dogal hepimize oluyo. Ama sunu dusun. Aglamasi huysuzluğu bi derdi oldugu icin. O derdini gidermezsen aglamaya devam edecek. Yani buyukler gibi bilincli birini kizdirmak icin yapmiyolar. Ayrica onun herseyi sensin. Omuzunda kucaginda buldugu huzur hicbiyerde yok. Sana muhtac onun dunyasi sensin. Bebek bakmak zor gercekten ama ona sarilip kokla konus o guldukce sen de gulmeye basliyosun zaten. Sen ne kdr rahat olursan o da o kdr rahat ve mutlu olacaktir
Yine bir krizde söylediklerini aklıma getireceğim . Sağolasın cnm.

sen de söylüyorsun zaten her şey üst üste gelmiş..bir çoğumuz benzer şeyler yaşamışızdır
ağlamışızdır çaresiz hissetmişizdir
hepimizin çeşitli sorunları oluyor
anneliği yaşayarak öğreniyoruz kitaplardaki bilgilerle olmuyor..
ama yaşadığımız sıkıntıları bebeklerimize yansıtmamalıyız ben bunu hamilelikte öğrendim
anne olmak güçlü olmayı gerektiriyor
Kesinlikle annelik sabır ve güç isteyen kutsal bir olgu. Bnm annem 4 çocuk büyütmüş. Üstelik ilk bebeği tersten doğurmuş. Aman Allahım. Şimdi hiç hak etmediği şekilde davranıyoruz . Ne kadar cins bu kadın olsa da onu bu hale biz getirmişizdir kesin diyorum. İkinciyi nsl dogururum diyorum ben.

Evde askili ya da kisa kollu zibin giyiyo. Corap sadece dus aldirinca bi sure giyiyo. Disari giderken de bunlara ek sort giyiyo onda guzel görünsün diye yani:KK48:gunduz cam açıyorum ama gece ben de acmiyorum
Hayalimdeki giyinme şekli. Yarından itibaren yavaş yavaş siyahım ballı lokmami

Ailem biraz entel olduğundan :KK70: bizim eve televizyon çok geç girdi. Evde her akşam okuma saatleri olurdu, evde herkes eline bir kitap alır otururdu. Küçük olan ben dahil:) Kardeşim dopdu, ondan sonra ailem tv izlemeye alıştı, ama benim alışkanlığım aynı kaldı.
Yıllarca kendi evimde yaşadım, internet bile bağlatmadım evime, televizyon da sadece alet olarak var. Taşınabilir belleğe bağlayıp dizi/film izlemek için arada.
Eşim de aynı kafada neyse ki, evde tv sadece alet olarak var. Apple tv, taşınabilir bellek vs gibi internet üzerinden kullanılabilen eklentileri var (eşim mühendis, internetsiz yaşayamaz) Akşamları keyfe keder bir yabancı dizi açarsak açarız. Yoksa sohbet, internet, kitap vs...
Bunları niye anlattım, televizyonu o kadar gereksiz buluyorum ki, çocuğumu da belli bir döneme kadar koruyabileceğime inanıyorum. Bence herkes yapabilir.
Ya tv de ne izlediğin elbetteki önemli ama daha önemlisi ekran. Tv ekranı ya da telefon vs çok hareketli, 20 s de bir değişiklik vvar. Çocuklarda ciddi anlamda dikkat dağınıklıgına sebep oluyor. Herşeyden çok cabuk sıkılıyorlar ve ilerideki hayatlarına da yansıyacaktır..

Günaydın canım, sabahı sabah ettik, arada yine 38,5'u geçti ama şimdi daha iyi. 37,5 dolaylarında. Mahvoldu çocuk ateşten, ben de hastayım zorlandık:)
Analık böyle zamanda öğreniliyormuş:)
Çocuğu benimki kadar ateşlenen var mı bu aşı yüzünden? Hatta bir bacağı da şişmiş? Doktor normal dedi ama...
Çok çok geçmiş olsun.şifa diliyorum.
Benim kiz da asidan sonra 12.-16. saatler arasi ateslenmisti.ama oncesinde cok inliyordu.gozunu bile acamiyordu.

Son düzenleme:
Çok sinir bozucu bir durum gerçekten, diliyle bineronu öyle itiyor ki.. dün 4 defa mama yapıp döktüm o derece :)
Çok sinirleniyorum o an ve ek gıdada böyle olursa yandık diyorum :)
Memeyi reddebilir daha önce yapmadığı şey değil ama biberonuda almamak ne demek, meme yok, mama yok amacı ne yani bu bebenin :)
Benim kiz biberonu ittiginde mide gazi var demektir.eger farkedip cikarmazsam kusuyor. Farkedersem omuzumda cikariyor.sonra emmeye devam.
Birde sogumuşsa almiyor.ilik olacak illa.

Sen de dua et için ferahlasın... bnm oğlan da 40tan sonra huysuz oldu olucak böyle böyle büyüyecekler. .. sana bir sır vereyim mi bnm oğlanın sesini duymamak için müzik açtım tarkana bayıldı öyle dinliyor ki çok tatlı... tabi çok uzun sürmüyor ama dene epey sakinleşiyor....bi de senin sesin tabi ki oy oy oy diyip duruyorum eşim dalga geçiyor:) ama sizin problem sanırım eşinizin olmaması ıyi kötü bizi en çok onlar anlıyor ne anne ne teyze ne başkası

Kızlar 2 gündür misafirler vardı yavaş yavaş okuyarak geldim hatta bazı arkadaşlara yorum yaptım ama dün çok kötü bir olay yaşadık maalesef.
Misafirin kızı, kızımın bir anda ayağını ısırdı ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadım ana kucağında yatıyordu kız da annesi ile birlikte anakucağının yanındaydı kız anakucağının oyuncakları ile oynuyordu birden yavrumun kıpkırmızı yüzünü gördüm ve ağlamaya başladı ama öyle böyle değil nefesi içinde kaldı aldım kucağıma oğlum ayağını ısırdı dedi çorabı bir.çıkardık dişlerini geçirmiş derisini soymuş hemen batikon falan sürdük belli etmemeye çalıştım ama çok sinirlendim kötü oldum. Misafirler gidince ayağına baktım bir parmağı diğer ayağındaki gibi yukarda durmuyor Dr A gitmeye karar verdik kırık olabilir diye üniversite hastanesine gittik küçük bebekle gelince bütün drlar ne oldu.diye merakla geldi biz anlatınca hepsinin yüzünde bir.gülümseme ile.karışık şaşkınlık oldu ilk defa mı böyle bir vaka ile karşılaşıyorsunuz yoksa dedim evet dediler vaka kaydına ne yazayım insan ısırması mı diye de gülüştüler. Yavrum minicikken röntgen çekildi radyasyona maruz kaldı. Öncesinde kırılabilir mi diye sordum çok ince kemikleri kırılabilir o yüzden röntgen çekecez zaten dediler mecbur kaldık çok.şükür daha kötüsü de olabilirdi nerdeyse koparcakmış nasıl dişi varsa. Kızını sakınıyor demesinler diye anakucağına koydum kucağımda gezdirmedim çocuktur yapar ama annesi çocuğunun böyle bir huyu olduğunu biliyorsa yaklaştırmamalıydı suçu anneye buluyorum kendime de kızıyorum varsın öyle deselerdi yada düşünselerdi.
Buraya yazdım ki sizler benim gibi çocukların annelerine de güvenmeyin annesi yanında diye biraz rahat davrandım
Şaka ggibi kıyamam ya

Kızlar 2 gündür misafirler vardı yavaş yavaş okuyarak geldim hatta bazı arkadaşlara yorum yaptım ama dün çok kötü bir olay yaşadık maalesef.
Misafirin kızı, kızımın bir anda ayağını ısırdı ne olduğunu nasıl olduğunu anlamadım ana kucağında yatıyordu kız da annesi ile birlikte anakucağının yanındaydı kız anakucağının oyuncakları ile oynuyordu birden yavrumun kıpkırmızı yüzünü gördüm ve ağlamaya başladı ama öyle böyle değil nefesi içinde kaldı aldım kucağıma oğlum ayağını ısırdı dedi çorabı bir.çıkardık dişlerini geçirmiş derisini soymuş hemen batikon falan sürdük belli etmemeye çalıştım ama çok sinirlendim kötü oldum. Misafirler gidince ayağına baktım bir parmağı diğer ayağındaki gibi yukarda durmuyor Dr A gitmeye karar verdik kırık olabilir diye üniversite hastanesine gittik küçük bebekle gelince bütün drlar ne oldu.diye merakla geldi biz anlatınca hepsinin yüzünde bir.gülümseme ile.karışık şaşkınlık oldu ilk defa mı böyle bir vaka ile karşılaşıyorsunuz yoksa dedim evet dediler vaka kaydına ne yazayım insan ısırması mı diye de gülüştüler. Yavrum minicikken röntgen çekildi radyasyona maruz kaldı. Öncesinde kırılabilir mi diye sordum çok ince kemikleri kırılabilir o yüzden röntgen çekecez zaten dediler mecbur kaldık çok.şükür daha kötüsü de olabilirdi nerdeyse koparcakmış nasıl dişi varsa. Kızını sakınıyor demesinler diye anakucağına koydum kucağımda gezdirmedim çocuktur yapar ama annesi çocuğunun böyle bir huyu olduğunu biliyorsa yaklaştırmamalıydı suçu anneye buluyorum kendime de kızıyorum varsın öyle deselerdi yada düşünselerdi.
Buraya yazdım ki sizler benim gibi çocukların annelerine de güvenmeyin annesi yanında diye biraz rahat davrandım
Okurken icim cekildi.cok gecmisolsun.

Yine bir krizde söylediklerini aklıma getireceğim . Sağolasın cnm.

Kesinlikle annelik sabır ve güç isteyen kutsal bir olgu. Bnm annem 4 çocuk büyütmüş. Üstelik ilk bebeği tersten doğurmuş. Aman Allahım. Şimdi hiç hak etmediği şekilde davranıyoruz . Ne kadar cins bu kadın olsa da onu bu hale biz getirmişizdir kesin diyorum. İkinciyi nsl dogururum diyorum ben.

Hayalimdeki giyinme şekli. Yarından itibaren yavaş yavaş siyahım ballı lokmami
Soy cnm valla rahatliyo bebeler onlara da yazik. Hastanede boyle giydir demeseler ben de bu sicakta uzun giydirirdim kesin herkesin tuhafina gidiyo cunku yenidogan boyle gezdirilir mi diye. Hastanede klima bile aciyodu hemsireler. Bu kiyafette bile yatarken ustunu ortturmuyo benim esek cam klima fln acmiyorum o yuzden

X