2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bu bebekler resmen bzi maymun ediyo diyoruz ya bi kere daha tescilledim bu sozu. Benim velet ziril ziril agliyo almiyo memeyi. Ac da biliyorum.oyle deniyorum yok boyle deniyorum yok. Dedim bi de baska yere oturayim. Kalktim giderken ayakta kapti beyefendi memeyi. Oturursam birakiyo agliyo yurursem agzina alip emiyo. Kac dakka o halde yuruttu beni... yururken meme mi emilir arkadaş :skandal:

Katılıyorum sana. Şahsen çok ozenmiyorum bu temizlik konusunda. Simdi tanismasi lazim cogu mikropla.Annesutu korur onu bu tanışma faslında. bu donemi mikropsuz atlatinca antibiyotikler devreye giriyor ileriki yaşlarda
Ay ben babama annene desem elinizi yıkamadan almayın, yok artık derler..daha 4-5 ay annemlerde kalacağım ayrıca..

Tabiki canım.bu demek degildirki benegi elinden öpelim,emzigi pislensede agzına verelim.sadece her yere düşmesinde gidip yıkamıyorum cünkü doktorlarda önermiyo.bebegimi kaynatılmış suylada yıkamıyorum.eşim işten gelince elini yıkamasına fırsat wermeden daha kapıdayken bebegi kucagına atıyorum napim cok yorgunum cünkü.ablası dışarda bisiklet sürüyo bizde sitenin bahcedinde oturuyorz gelip kardesini sewiyo.gidip elini yıka diyemem gercekten.hatta bebegimi bi güzel cimlere yatırdım ohh miss:))
Ben kademeli olarak yapıyorum dediğini. Kaynamış su ile yıkamayi bu hafta bitirdim. Bebekler için olan ıslak mendile geceli bi ay oldu. Evde yere düşen ağız mendilini kullanıyorum.gogus ucunu nadiren yıkıyorum. Ama pimpirikli olduğum noktalarda var tabii

çok sağol canım kese çok sık yapardım ama bebek oldu olalı saçımı bile 1 kez şampuanlıyorum..
deneyeceğim...

yosun sabunu mu bunu deneyeceğim..

bizimki bitti gibi 23 mayıs doğumlu kızım

ben 900 gram verdim 1 haftada..jillian 1 gün yaptım sezaryen dikişleri sızım sızım sızladı bıraktım
göbek benim de çok sinirimi bozuyor
hemen gitse keşke

hadi gözün aydın peki mukus var mıydı

çok geçmiş olsun zorlu geçmiş sizin aşıda..
bünyeden bünyeye fark ediyor ...bizim en fazla 38 olmuştu..

evliliğimizin ilk 4 yılında tv almadık eve...şimdi de film izlemek için kullanıyoruz
malum artık sinemaya gitmek zorlaştı..evde sinema keyfi yapıyoruz mısır da patlatıyorum :)

benim de sütüm azaldı...çok canım sıkılıyor bu duruma

canım çok geçmiş olsun... okurken o kadar canım yandı ki gözlerim doldu..minicik bebe ya...kıyamam...
insan dokunmaya kıyamazken ısırılmak nedir ya...
gözünden sakın sonra böyle olsun
çocuğa birşey denmez ama annesine aşırı sinir oldum...
Dört gün önce adet oldum geçen buraya yazdığımın ertesi günü ya adetten ya beş gündür yaptığım spordan bilemiyorum indi gibi göbek ama hala daha var tabi biraz :) inşallah gider hepsi de dümdüz olur karınlarımız :)
Bir iki gün leslie ondan sonra Jillian yapsan yine sızlarmı ki?

Regl olan arkadaşlar regl düzeniniz değiştimi yoksa eskisi gibi mi benim normalde 3 gün kırmızı kan şeklinde sonraki dört gün kahverengi leke şeklinde yedi gün sürerdi ama şimdi bir buçuk gün şakır şakır oldu sonra bir gün hiç gelmedi derken şakır şakır bidaha başladı bir gün sürmedi şimdide dünden beri yok eee nasıl oldu şimdi anlamadım ki

Ben de yalancı meme ile uyutuyordum. Nolduysa yalancı memeyi almaz oldu. Bir kere bile tutmuyor artık. Ve sırf bu yüzden gündüzleri hiç uyumuyor, uykuya bir türlü dalamıyor. Napçam bilmiyorum. Evde çamaşırlar aldı başını gidiyor. Karnımı zor doyurur oldum.
Uyumayınca ağlamıyor mu? Son çarr ayağında salla istersen

Bu bebekler resmen bzi maymun ediyo diyoruz ya bi kere daha tescilledim bu sozu. Benim velet ziril ziril agliyo almiyo memeyi. Ac da biliyorum.oyle deniyorum yok boyle deniyorum yok. Dedim bi de baska yere oturayim. Kalktim giderken ayakta kapti beyefendi memeyi. Oturursam birakiyo agliyo yurursem agzina alip emiyo. Kac dakka o halde yuruttu beni... yururken meme mi emilir arkadaş :skandal:
Benimki de yapıyor onu arada :)) Bide geçen bu çocuğa laf yetiştiremiyorum kendiyle konuşulmasını pek seviyor dedim çocuk şarkısı açayım da sözlerini ezberleyip söyleyim çocuğa dedim yazdım google kırmızı balık çıktı açar açmaz uyudu benim çocuk odur budur ağlayıp emmemezlik edince açıyorum hemen susup emmeye başlıyor :))) uyutamadığım zamanda öyle açıyorum hooopp uyuyor :))

Hanımlar ben böyle yapmiycam diyipte yaptığınız neler var? Ben şimdi düşündükçe ne büyük konusmusum diyorum. Oysaki her gebeliğin ve her bebeğin farklı olabileceğini unutmuşum. Ayrıca kendimi çok güçlü zannederdim, hatta benden süper anne olur derdim, herkeste öyle söylerdi ama ilk kez kendimi tanıyamadım farkettim.
Mesela;
Doktorumun uyarısına rağmen normal doğum diye tutturdu,rezalet bi ebeyle 8 cmye kadar aci çekebildim. (Ebelere neden bu kadar küfrediyirlar anladım.3 cmde doktorumu aramasını söylemem rağmen beni 8 saat bekletti. Oysa epidural normal doğum yapabilirdim.) Doktor gelince sezeryana girdim. Agda bile yapamayanlar normal dogurmasin anacum..

Bebek iki haftalıkken bebeği alıp gezmelerde gideceğim derdim. İki buçuk aylık olduk daha bahçeye ancak indiriyorum. O da yarım saat falan. Annem dalga geçiyor benimle hani gezecektik

Çocuk soğuğa alissin caniiiim diyordum. İstanbul sıcağında hala pantalonlarim evde bile gezdiremiyorum.

Hergun muhakkak bir eyeliner çeker saçımı toparlarim, paspal gezmek, ikinci ay eski kılınan dönerim diyordum . Hala aynıyım. Annemin camis gibi olmuşsun lafları uzse de hala ıvır zıvır tatlı yemeye devam ediyorum.spora zaten vakit yok. Gazlı bebekle ne sporu ..

Oğluma bagirmam çağırmak sabırlı olurum diyordum.inanilmaz sabırsız çıktım bu konuda. El kadar bebeğin bacağına vurdum 2 kez. Birçok kez de bağırmış indir. Bi ara o kadar kötüydüm ki bebekle birlikte balkondan atlamayı geciriyordum aklımdan. Durup durup ağlama krizlerine giriyordum.

Niye böyle oldu bilmiyorum ama çok stresli bir lohusalık geçirdim. Kavgalar taşınmaları eşimin iş nedeniyle doğuma bu hafta kala staja Ankara'ya gitmesi annemin beni kvye karşı dolduruşa getirmesi ..eşimle 4-5 ay daha ayrı kalacağız. Allah'tan sık sık geliyor bizi girmeye. Stajdan sonra tayinimız cikipta kendi evimize geçince belki daha farklı olur hersey..

Ekranim çatladigi için yazdıklarımı net göremiyorum. Bu T9 bazen çok sinir bozuyor. Kusura kalmayın. Kızlar

Walla kimse bnm oğlumdan değerli değil aman ne derlerse desinler ne düşünürlerse dusunsunler umrumda değil kv yi eşimin diğer kardeşlerini azarladım her geldiklerinde ellerinizi yıkayın diyorum öpmeye kalkanı sakın diyorum ayaklarından öp... oğlun da ne kıymetli dedi kv he dedim seninki de öyle... bizimkiler zaten korkudan yanaşamıyorlar :) napim... oğlum mikrop kapsa ben uğraşıcam ya da canı yansa ben uzulucem ... ne zaman aşı olsa ağlıyorum ... derdim mi yok bi de başka çocuğa oğlumu yedircem... komşunun oğlunu bile azarladım annesine de kusura bakma elimde değil dedim geçtim.... siz de esirgeyin cnm bise olmaz hatta birine benim burcun özelliği dedim :)) zaten huysuz oglusum daha mi aglatsinlar

Hanımlar ben böyle yapmiycam diyipte yaptığınız neler var? Ben şimdi düşündükçe ne büyük konusmusum diyorum. Oysaki her gebeliğin ve her bebeğin farklı olabileceğini unutmuşum. Ayrıca kendimi çok güçlü zannederdim, hatta benden süper anne olur derdim, herkeste öyle söylerdi ama ilk kez kendimi tanıyamadım farkettim.
Mesela;
Doktorumun uyarısına rağmen normal doğum diye tutturdu,rezalet bi ebeyle 8 cmye kadar aci çekebildim. (Ebelere neden bu kadar küfrediyirlar anladım.3 cmde doktorumu aramasını söylemem rağmen beni 8 saat bekletti. Oysa epidural normal doğum yapabilirdim.) Doktor gelince sezeryana girdim. Agda bile yapamayanlar normal dogurmasin anacum..

Bebek iki haftalıkken bebeği alıp gezmelerde gideceğim derdim. İki buçuk aylık olduk daha bahçeye ancak indiriyorum. O da yarım saat falan. Annem dalga geçiyor benimle hani gezecektik

Çocuk soğuğa alissin caniiiim diyordum. İstanbul sıcağında hala pantalonlarim evde bile gezdiremiyorum.

Hergun muhakkak bir eyeliner çeker saçımı toparlarim, paspal gezmek, ikinci ay eski kılınan dönerim diyordum . Hala aynıyım. Annemin camis gibi olmuşsun lafları uzse de hala ıvır zıvır tatlı yemeye devam ediyorum.spora zaten vakit yok. Gazlı bebekle ne sporu ..

Oğluma bagirmam çağırmak sabırlı olurum diyordum.inanilmaz sabırsız çıktım bu konuda. El kadar bebeğin bacağına vurdum 2 kez. Birçok kez de bağırmış indir. Bi ara o kadar kötüydüm ki bebekle birlikte balkondan atlamayı geciriyordum aklımdan. Durup durup ağlama krizlerine giriyordum.

Niye böyle oldu bilmiyorum ama çok stresli bir lohusalık geçirdim. Kavgalar taşınmaları eşimin iş nedeniyle doğuma bu hafta kala staja Ankara'ya gitmesi annemin beni kvye karşı dolduruşa getirmesi ..eşimle 4-5 ay daha ayrı kalacağız. Allah'tan sık sık geliyor bizi girmeye. Stajdan sonra tayinimız cikipta kendi evimize geçince belki daha farklı olur hersey..
Uzuldum yaa neden öyle oldun acaba. Simdi iyi misin peki. Allah gönlüne ferahlık versin sabir versin inşallah :KK43:

İstanbul'da oturan hanımlar bebeklerimizin nsl giydiriyosunuz? Ben sıfır kol zıbın ile evde giydireyim diyorum ama tüm pencereler açık ve cereyan ediyor. Cereyan da kalınca da soğuk soğuk terkeyio kesik kesik kusuyor. Kısa kol ve pijama giydiriyorum.su an odasında uyuyor cami kapalı ama kapısı açık ve uzun kollu ile yatıyor. Kısa kollu ile sabah vücudu soğuk ter dökmüş oluyor. Üşüyor gibi. Cami açamıyorum yattığı odada çünkü ev cadde üstü ve yokuş. Büyük insanlar bile yatamıyorum gürültüden. Ne yapsam bilemedim. Çocuk sıcağa alıştı mecburen

Dört gün önce adet oldum geçen buraya yazdığımın ertesi günü ya adetten ya beş gündür yaptığım spordan bilemiyorum indi gibi göbek ama hala daha var tabi biraz :) inşallah gider hepsi de dümdüz olur karınlarımız :)
Bir iki gün leslie ondan sonra Jillian yapsan yine sızlarmı ki?

bilmiyorum resmen içten dikişleri hissettim korktum bıraktım..
benim ameliyat sonrası ağrım sızım da çok olmuştu 40 çıkınca muayene de hala kanama alanı vardı rahimde
inşallah adet sonrası benim de göbek iner.. kilo veriyorum ama göbek duruyor sporsuz olmayacak sanırım
hem sıkılaşmak da gerek

Ben üstüne eğilip veriyorum günde birkaç kez. Kollarım kopuyor temenni.

Benimki de yapıyor onu arada :)) Bide geçen bu çocuğa laf yetiştiremiyorum kendiyle konuşulmasını pek seviyor dedim çocuk şarkısı açayım da sözlerini ezberleyip söyleyim çocuğa dedim yazdım google kırmızı balık çıktı açar açmaz uyudu benim çocuk odur budur ağlayıp emmemezlik edince açıyorum hemen susup emmeye başlıyor :))) uyutamadığım zamanda öyle açıyorum hooopp uyuyor :))

Ben şimdiden iki çocuk şarkısı bi de ninni ezberledim

Ben bi iki sarki uydurdum onlari soyleyince ufaktan sakinliyo ama uyumak zor. Telden acilan hicbisey zaten uyutmuyo beyi. Gecen kardesim ney ve tanburla ninni melodisini caldi bi onunla uyudu huzur icinde de ben nerden canli muzik yapam her dakka kendilerine:KK70:

Istersen whatsapp hattindan danis ayrintili sorarsin hem. Bana dedikleri bebegin poposunun altina ufak bi yastik ya da katlanmis battaniye konacakmis aparat yerine. Ayaklarini ayirmadan kullanma ama o tavsiye edilmiyo yanlis tasima sekli
Anladım canım ayklarını ayırmamız lazım yani

X