2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bizim sipanin karni tok olunca aramiyordu emzik falan, son 10 gundur once ellerini emmeye basladi sonra doyumsuzluk hali geldi baktim emme refleksini tatmin edemiyoruz belli saatlerde verdim bakalim ihtiyaci var diye düşünüyorum insAllah dogru dusunuyorumdur
Emziğin faydası da var zararı da. Benim için faydalı kısmı ağır bastı. Çocuğu sakinleştiriyor. Kendi kendine sallanmadan uyumaya başladı zaten dalınca atıyo ağzından sonra aramıyo bi daha. Hem internette emziğin abi bebek ölümlerini azalttığı yazıyo. Bir de dışarıda çok rahatlık oluyo. Uyumasa bile veriyorum emziği bakınıyo etrafa emzik olmayınca çığlık kıyamet. 1 yaşına kadar emsin sonra yavaş yavaş bıraktırırım

Emziğin faydası da var zararı da. Benim için faydalı kısmı ağır bastı. Çocuğu sakinleştiriyor. Kendi kendine sallanmadan uyumaya başladı zaten dalınca atıyo ağzından sonra aramıyo bi daha. Hem internette emziğin abi bebek ölümlerini azalttığı yazıyo. Bir de dışarıda çok rahatlık oluyo. Uyumasa bile veriyorum emziği bakınıyo etrafa emzik olmayınca çığlık kıyamet. 1 yaşına kadar emsin sonra yavaş yavaş bıraktırırım
Bizimkinin de resmen yoksunlugunu giderdi gun icinde rahat disarda cok keyifli bizim sipa ama ellerini emmeyi kesffettiginden beridir emme durtusunu tatmin edemiyor resmen

selam hanımlar,
Tatile gidenlerden öneriler rica edeceğim, biliyorsunuz annemler beni bırakıp 1 aylığına Ordu ya gitmişlerdi, çok üzülmüştüm, ağlamıştım hatta sütüm bile bu olaydan sonra iyice azalmıştı. Baktılar tek başıma bunalıyorım, geri dönme kararı aldılar. Ama tatil süreleri bitmediği için altınoluk a gitme kararı aldık. Eşim gelmeyecek, annem ve babamla gideceğim.
Denize soktunuz mu bebeği,
Denizden sonra suyla duş alıp bebeği emzirmede sorun olur mu?
Ben denize sokmadım ama yazlıkta karşı komşumuzun bebeği benimkinden 3 hafta küçük onlar hergün sokuyolar banyo niyetine. Ben denizden çıkınca önce karbonatlı suyla siliyorum sonra biraz kendi sütümü sıkıp onu sürüyorum memeye öyle emziriyorum

Bizimkinin de resmen yoksunlugunu giderdi gun icinde rahat disarda cok keyifli bizim sipa ama ellerini emmeyi kesffettiginden beridir emme durtusunu tatmin edemiyor resmen
Aynen ben önceden bu kadar emzik vermiyodum sadece uyucağı zaman. Ama artık gün içinde mecbur veriyorum çünkü bizim sıpa parmaklarını boğazına kadar sokup öğürtüyo kusturuyo kendini. Bir de bütün gün eller heryerde değiyo, elleri bazen hiç de temiz olmuyo, öyle zamanlarda el ağıza gitmesin diye emziği veriyorum

Bnmde cikmiyordu en son denedigimde :KK43:
5 kilo veRdim
Cikmaz hala sanirim
Cunku hic bu kadar kilolu olmadim ki ben
:KK43:

40-42 beden pantalonlar olmuyorya yuh:rolleyes:

Bi ay icinde eski halimize donmemiz gerek kuzu
Bnm 7 senin 5 kaldi
:KK69:

en son sana yazdığımdan bu yana 900 gr vermişim 4 kg fazlam kalmış lilicim
ama hepsi alt bölgede.. bence de çalışmaya başlamadan eski halimize dönmemiz gerek:spor::spor::spor:

bu arada senin boyun uzun olduğu için hiç de kilolu görünmüyorsun maşallahın var
verince demek ki manken gibi oluyorsun

bu arada benim çok fazla selülitim oluşmuş hamilelikte bu işi nasıl halledebilirim?

ama hepsi alt bölgede.. bence de çalışmaya başlamadan eski halimize dönmemiz gerek:spor::spor::spor:

bu arada senin boyun uzun olduğu için hiç de kilolu görünmüyorsun maşallahın var

bu arada benim çok fazla selülitim oluşmuş hamilelikte bu işi nasıl halledebilirim?
Inan onu hic bilmiyrm
Saglikli beslenip spor yapinca gecer sanirim
Bide keselenme
Tabi tahminen :)

3 yıl önce isteğimizle hamile kaldım 8.haftada kalbi durdu ondan sonra deniyoruz olmuyor doktor doktor gezdik hiç yumurtam yokmuş başımdan aşagı kaynar sular tüp bebek dediler biz kendimize gelmeye calıstık derken zaman akıp gidiyor o ara face de millet doguruyor fotograf paylasıyor onlar adına seviniyor neden benimki gitti neden olmuyor diye saklana saklana aglıyorum eşimide üzmek istemedim hiç.. tüp bebek denedik zorla 1 yumurta cıktı olmadı yine sosyal medya yıkılıyor bebişlrle ...o an oyle tek hissettim ki bir tek bnm olmuyor heralde diye meğer eşimde aynı şekilde üzülürmüş sonradan yüzleştik yine bir tüp bebek tedavisine hazırlanırken kendiliğinden hamile kaldım mucizeydi:)
Ve dedimki ben foto paylasmıycam arkadaslarım hep evime geldi şükür WhatsApp tanda ulasıldı gören gördü mucizeyi:) doktordan cıktıgımda ultrason görüntüsünü bile sakladık cunkü biz bekletken tedavi için ,millet sevincle elinde ultrason kağıdı heyyyy gidi günler allah olmayan herkese saglıkla versin
MuciZem yanımda :KK66:

Demedim simdi kızlar emsin amaaan kıyamet koptu evde. Hic boyle görmemiştim bebisi çığlık atıyor ağlamak bağırmak babası emmicek diye çekiyor ben emecek diye. Babası mama yaptı onu da almadi hanımefendi babası sakinlestirdi başladı biberon emmeye :)cadı şey cadı. İstemiyor emmek. Gözlerini bana dikmiş şuan bakıyor öyle nispet yapar gibi sesli sesli mama içiyor bide gıcık seeey

Canım öncelikle aklından sütüm gelmeyecek kelimesini çıkar. Herşey beyinde bitiyor. Ağzından çıkan her kelime etkiliyor. Olumlu düşün karamsarlıga düşme. Arkadaşların dediği o ürünü de al mutlaka faydasını görürsün. Bende milk tea diye süt arttırıcı çay içiyorum nispeten faydasını gördüm üstelik bende sağıp besliyorum önceleri mememi emmedi çok sinirlendi itiyordu resmen sonra sarılık olunca mecbur sagıp verdim. Şimdi memeye de alıştı çok şükür arada memeden de emiyo. Medela calma biberon aldım bol bol akmasın diye. Birde emzirme uzmanından duydum biberona alişan bebeği memeye döndürmek için şunu önerdi. Biberon un üç kısmını memeye vakumluyorsun hakkaten denedim evdeki başlıklardan bi tanesi oturdu ve biberondan emer gibi emdi. Sonra yavaş yavaş ten tene denemeler yapın diyordu. Ama sen önce sütünü hızlandır. Arkadasın dediği gibi karnı tokken koyun koyuna çıplak yatın acıkmaya yakın bulur o memeyi çok akıllılar maşallah :anne:facebook da emzirme sanatı emzime sorunları ve çözümleri diye sayfa var ordan da ucretsiz destek alabilirsin cok fayda bulan var

Canım öncelikle aklından sütüm gelmeyecek kelimesini çıkar. Herşey beyinde bitiyor. Ağzından çıkan her kelime etkiliyor. Olumlu düşün karamsarlıga düşme. Arkadaşların dediği o ürünü de al mutlaka faydasını görürsün. Bende milk tea diye süt arttırıcı çay içiyorum nispeten faydasını gördüm üstelik bende sağıp besliyorum önceleri mememi emmedi çok sinirlendi itiyordu resmen sonra sarılık olunca mecbur sagıp verdim. Şimdi memeye de alıştı çok şükür arada memeden de emiyo. Medela calma biberon aldım bol bol akmasın diye. Birde emzirme uzmanından duydum biberona alişan bebeği memeye döndürmek için şunu önerdi. Biberon un üç kısmını memeye vakumluyorsun hakkaten denedim evdeki başlıklardan bi tanesi oturdu ve biberondan emer gibi emdi. Sonra yavaş yavaş ten tene denemeler yapın diyordu. Ama sen önce sütünü hızlandır. Arkadasın dediği gibi karnı tokken koyun koyuna çıplak yatın acıkmaya yakın bulur o memeyi çok akıllılar maşallah :anne:facebook da emzirme sanatı emzime sorunları ve çözümleri diye sayfa var ordan da ucretsiz destek alabilirsin cok fayda bulan var
Bizim bebek çok sinirli canım aşırı. Normalde maşallah sakin birisi alsa baksa ay ne iyi bebek der nazar değmesin. Ama memeyi görünce amaaan çıldırıyo adeta. Bilmiyorum uğrasmicam galiba

Oy onun gamzesini yesinler
Gamzeyi cok severim
Gamzeli cocuklarda cok guzel oluyorlar
Masallaaahh kuzuya yaa
Ayyy bende severimm :)

Bugun bi uyandim saat 10 normalde 7 de uyudugumuzda yarim saat sonra uyanirdi emdi ve simdi geri uyudu bi derdi yoktur dimi lili atesi falan yok

Cok sevindim cnm
900 coook iyi
Tebrikler

gaita tahlili yapıldı
ben doğru düzgün bir çocuk doktoruna rastlamadım bu işten anlayan
direk bana süt ürünlerini ve yumurtanın beyazını yasakladı
ama hala mukus var
alerji uzmanı bir doktor bulmam gerek
Ben anlamadım bu işi valla, burada yazılanlara bakıyorum kan dışında hepsi bizim bebekte var. Ben burayı okumasam bebeğim normal gelirdi ama şimdi içimde hep bir şüphe. Ülkedeki tüm bebekler mi alerji arkadaş anlamadım ki

Ben anlamadım bu işi valla, burada yazılanlara bakıyorum kan dışında hepsi bizim bebekte var. Ben burayı okumasam bebeğim normal gelirdi ama şimdi içimde hep bir şüphe. Ülkedeki tüm bebekler mi alerji arkadaş anlamadım ki

haklısın bence zaten çocuk doktorları da anlamıyorlar...
adam kafadan direk bana perhiz verdi
bir diğeri birşey yok emzir dedi
ama yolunda gitmeyen birşeyler var hissediyorum o yüzden perhiz yapıyourm

Kızlar benim oğlumunda kakasında mukus var bizdedemi alerji var yani..kilo alımında bir sorun yok ama yinede alerji belirtisimi ? Kulak arkasında döküntü oluyo arada

haklısın bence zaten çocuk doktorları da anlamıyorlar...
adam kafadan direk bana perhiz verdi
bir diğeri birşey yok emzir dedi
ama yolunda gitmeyen birşeyler var hissediyorum o yüzden perhiz yapıyourm
İnşallah alerji değildir, umarım sadece bir geçiş dönemidir. Bu aralar bizimkide huysuz biraz insanı bunaltıyor bende o yüzden illa bişeyi var diye yoruyorum ama belkide normali böyledir, biz evham yapıyoruzdur :)

Biizim boyun altında şöyle beyazlıklar oluyor, temizliyorum yine oluyo, döküntü mü yoksa deri mi değiştiriyor anlamadım. Bebeğinde böyle olan var mı? Sıcaklardan mı acaba onuda düşümüyorum

Eklentiler

• IMG_9261.JPG
    IMG_9261.JPG
    22,2 KB · Görüntüleme: 70
Biizim boyun altında şöyle beyazlıklar oluyor, temizliyorum yine oluyo, döküntü mü yoksa deri mi değiştiriyor anlamadım. Bebeğinde böyle olan var mı? Sıcaklardan mı acaba onuda düşümüyorum
Bizdede oluyor canım o kıyafetlerden oluyo sanırım çok hassas boyun bölgeleri bizimki kızarıyorda yıkanınca geçiyo pişik gibi

X