2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Öncelikle geçmiş olsun. Benim kızım 3360 gr, 52 cm doğdu. Şu anda sürekli memede olmasına rağmen 4050 ve 57 cm. Hiç büyüyemedi ve çocuk doktorumuz bizi uyarmadı. Memlekette bir doktora gitmiştik o tahlil yaptı ve bol lökosit çıktı. Ben 18 gündür diyettetim. Peynir ve tatlı hastasıydım ben ama yiyemiyorum ve kakası da hala düzelmiş değil. Bizim tepki ciltte değil, bağırsakta o nedenler alerji uzmanına değil gastroentoroloji uzmanına gitmemiz gerekiyor. Bakırköy devlet hastanesinde gittim ama kadın kafayı yemiş. Bana " diyeti boz, her şeyi ye bakalım 3-4 gün sonra ne olacak" dedi. Deneme tahtası mı cocuk. Bir de inek sütü bazlı mama verdi. 'Bir memeni 5 dakika diğerini 5 dakika ver, sonra mama ver ve bir daha 3 saat ne kadar ağlarsa ağlasın mama verme' dedi. Şoka girdim, nerde eğitim almış bilmiyorum. Ben mastit olurum, bebeğim benden mahrum kalır. Neyse orada tahlilleri yaptırmış oldum. Bir proftan randevu aldım ama onunla da ilgili cok olumsuz yorumlar okudum. Bu alanda cok iyi bir prof var ama randevu almak mümkün değil. Diğerlerini de alerji gruplarında yerden yere vurmuşlar. Ben şimdi ilk iş iyi bir cocuk doktoru buldum, tahlillerimle ona gidicem. O beni yönlendirsin. Facete "alerji ile yaşam platformu" var. O gruba üye ol. Bir çok sorunun yanıtını bulursun.
Size de çok geçmiş olsun bizimle öykünüz benziyor sadece tek fark ilk ay benim bebeğim normal gelişme gösterdi ikinci ay bozuldu... gittiğiniz doktora da yuh diyorum olaya aşina olmayabilir belki de...

hangi tahlilleri yaptırdınız?

efsunsuz efsunsuz canım kusura bakma taksit taksit yazıyorum ama uyguladıgım seyler bi kereden aklıma gelmiyo .şey dicektim rezene içiyosan kaka rengi ondanda degişebiliyo.test edip onayladım benim kızda

efsunsuz efsunsuz canım kusura bakma taksit taksit yazıyorum ama uyguladıgım seyler bi kereden aklıma gelmiyo .şey dicektim rezene içiyosan kaka rengi ondanda degişebiliyo.test edip onayladım benim kızda

sağol canım teşekkür ederim
rezene içmiyorum 2 haftadır..humana içiyorum gerçi onun içinde de az da olsa var..
kaka rengi düzeldi antibiyotik ve perhizden sonra
bugün tartıya çıktım 500 gram zayıflamışım 1 haftada

bu arada önerdiğin site çok güzel:KK200::KK200::KK200:

Ben tavuk yumurtayla çapraz alerjen diye biliyorum. Ayrıca bazı bebeklere neredeyse her şey alerji yapıyor. Ezbere konuşmuş bence.

ben de güvenemedim doktora bence bu konuda bilgisi olmadığı için savuşturdu
benim bebeğimde de ciltte reaksiyon yok bağırsakta...
iyi doktor bulmak da zor.. gittğim 3. doktor

su_dee su_dee canim nerde oturuyorsun dalından incir kopardim dedin ay oldu mu incirler. Burda daha hiç yok küçük ağaçlarda

Kel oğlum keltoş oğlumdan sevgiler
Amaninn maşallah tebarekallah paşa gibi oturuyor siz gezmelerede cikmissiniz bizim kız sesden çok korkuyor daha park nedir bilmeyiz tam ana cadde üzerinde evimiz hep araba gürültüsü var dün de motosiklet egzoz patlattı silah gibi bi sesdi nasıl korktu ağladı dudağını büze büze :)))

Bana doktorum bütün hayvan etleri yasak demişti kırmızı et beyaz et ve balık. Kuzu eti serbest mi ?

Sizin doktorunuz neye alerjisi olduğu belli olmadığından herşeyi kesmiş demekki kusura bakmayı ben sanki süt alerjisiymiş gibi yazdim... çünkü süt alerjisine sigir Eti alerjisi eşlik ediyor çoğunlukla... diğer etleri yiyebiliyorlar... o da %10 olasılıkla sigir etine alerji olabiliyormuş

Aslında bana da tüm alerjenleri kesmek mantıklı geliyor ama ben bizde süt olduğundan eminim çünkü mama kuzumun yüzünü kıpkırmızı yaptı... umarım sadece süttür

Umarım. Bundan sonra günde 3 öğün sadece ekmek, zeytin ve patates yiyeceğim. En güvenli yiyecekler onlarmış çünkü çapraz alerjenleri de çıkarınca başka hiçbişey kalmıyor geriye
Kabak, ıspanak, un, irmik... bunlar da serbest.
Ben geçen gün tarif paylaştım irmik, su ve yağ ile yapılan poğaça.
Bulaşma olmayan makarna/şehriye (ankara marka sanırım), pudra şekeri kullanılabiliyor.
Un ve pudra şekeri ile un kurabiyesi tarifi var.
Kabaklı patatesli yemek yapabilirsin.
Tanıdık bir yufkacıdan yufka alıp börek yapabilirsin, yumurtasız oluyor o da.

beatrices beatrices mrblar. Eger seni sikmayacaksa bi sorum olucak. Muhasebecinin sgk odemesini alabilmem icin nereye bildirim yapmasi gerekiyor. Hangi baslik altinda yapmali bu bildirimi. Cevap verirsen cok sevinirim.
Selamlar ne demek sıkılmak:) SGK ekranında daha önce raporu girmişti, raporun kapanışını verip, rapor süresince çalışmamıştır tıkı var, oraya basması lazım.
Alo 170'ten sen de kontrol edebilirsin.

Kabak, ıspanak, un, irmik... bunlar da serbest.
Ben geçen gün tarif paylaştım irmik, su ve yağ ile yapılan poğaça.
Bulaşma olmayan makarna/şehriye (ankara marka sanırım), pudra şekeri kullanılabiliyor.
Un ve pudra şekeri ile un kurabiyesi tarifi var.
Kabaklı patatesli yemek yapabilirsin.
Tanıdık bir yufkacıdan yufka alıp börek yapabilirsin, yumurtasız oluyor o da.

beatrices nasıl oldun düne göre daha iyi misin

BEN geceleri gaz cıkartmaya calıstım cıkmadı.. bayadır cıkartmıyorum siZlerde gece gaz cıkarma nasıl merak ettim
Gece ben de çıkartmıyorum, uyanmadan emip geri uyuyor çünkü. Gündüz de çabuk çıkıyor gaxı artık eskiye göre. Gaz problemi azalıyor sanırım gün geçtikçe.

BAbam anjiyo oldu dün, bizimkiler ona bakıyor, kayınvalideler tatilde, eşim toplantıda... tekim, istirahat imkansız ne yazık ki.
Çözeceğim ama, sağolasın^^
Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. İnşallah daha iyisindir.Yalnız olmak çok zor bebek bakarken, ben de hasta olucam diye ödüm kopuyor.

bu markayı da bi araştırayım bqri ama ben bayramda da kullanmayı düşünuyorum ama bayramda 3 aylik olmuyor ki
Solomom aldım ben de, bizden çok bebeğin beğenmesi önemli:) benim minik sıpa hiç sevmedi, 180 tl havaya gitti. 1 dk tahamülü yok maalesef

Herkese iyi aksamlar diyor kizim.
Maaşallah nasıl güzel, allahım esirgesin

Ben solomon aldım kanguruyu çooookkk hizli geldi. Daha kullanamadım bi kaç gün e kullanirim
Çok güzel gerçekten ben bayıldım ama kızım hiç sevmedi yaa... hergün deniyorum ama yok hiç durmuyor

beatrices nasıl oldun düne göre daha iyi misin
Sağol canım, akşam ateş yükselince hastahanelik oldum. Antibiyotik ve boğaz gargarası kullanıyorum.
Mastit olunca bağışıklığım düşmüş, o da boğaz enfeksiyonuna ve ağız yaralarına sebep olmuş.
Aksi gibi oğlanın da yarın aşıları var...
Oğlanın doktoru içebilirsin ilaçları dedi, umarım oğlana bulaşmaz.
Sen nasılsın?

Gece ben de çıkartmıyorum, uyanmadan emip geri uyuyor çünkü. Gündüz de çabuk çıkıyor gaxı artık eskiye göre. Gaz problemi azalıyor sanırım gün geçtikçe.

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. İnşallah daha iyisindir.Yalnız olmak çok zor bebek bakarken, ben de hasta olucam diye ödüm kopuyor.

Solomom aldım ben de, bizden çok bebeğin beğenmesi önemli:) benim minik sıpa hiç sevmedi, 180 tl havaya gitti. 1 dk tahamülü yok maalesef

Maaşallah nasıl güzel, allahım esirgesin

Çok güzel gerçekten ben bayıldım ama kızım hiç sevmedi yaa... hergün deniyorum ama yok hiç durmuyor
En iyi halindeyken giyip, hoplaya zıplaya dışarı çıkın. Alışıyor:)

Kizlae bugun dr gittik
Oglum 62 cm
Gecen ay 61 idi
Dr onemli degil boyu uzun zatn dedi
Ama gelismemis olmasi canimi sikiyor
Alti saat uyudugunu soyledim
Iki aylik bebek icin fazla dort saati gecirme
Dedi
Bende zaten bi kez oldu dedim
Kesik keisk kusuyor dedim
Reflu yastigi kullan tedavilik bisey degil, fazlasini atiyor dedi
Dogum boy kilo 52/4000
Birinci ay boy kilo 61/5950
Ikinci ay boy kilo 62/7000

Sağol canım, akşam ateş yükselince hastahanelik oldum. Antibiyotik ve boğaz gargarası kullanıyorum.
Mastit olunca bağışıklığım düşmüş, o da boğaz enfeksiyonuna ve ağız yaralarına sebep olmuş.
Aksi gibi oğlanın da yarın aşıları var...
Oğlanın doktoru içebilirsin ilaçları dedi, umarım oğlana bulaşmaz.
Sen nasılsın?

oooo baya kötüleşmişsin inşallah çabuk etki eder ilaçlar da çabucak düzelirsin
aman kuzucuğuna bulaşmasın zaten aşı başlı başına bir sıkıntı...
acil şifa dilerim
iyiyim teşekkür ederim

X