2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar ya şimdi genel hep beslenmeden falan bahsediyoruz da hepimiz neredeyse ikinci ayı doldurduk, benim kızım yarın 70 günlük olacak, benim sorum bu aralar bebeklerimizde ne gibi farkindaliklar oluştu, mesela agulamaya başladı mı sizin melekler?

benim kızım çok net agu diyor öyle de tatlı ki konuştukça ben yüzüme bakıp ses çıkarıyor

Hanımlar biz ne zaman regl olucaz ya. Bi de doğum kontrol hapı emzirirken kullanılabiliyor mu

benim doktor emzirdikçe regl olmayabilirsin dedi hala ses seda yok

Kızlar ya ateşi 38.4 oldu ıslak bezle siliyim diyorum çok kötü ağlıyor surubunu verdim sizce silmesem düşer mi sildirmiyo hiç

sen gene de bezleri koy çok ağlayacak ama sık aralıklarla ölç bezlere rağmen düşmediyse ver artık yazık kuzuya
o anı yaşamak insanı çok üzüyor

Degemen bez konusunda sana guveniuorum ecende capra bagla demistin o zamandam beri kaka disari tasmiyo bunuda deneyecegim teselkurler
Yani aşağıya doğru mu? Bi de ideal bağlama nasıl olmalı. Bi parmak boşluk kalmalı göbekten dedi arkadaşım

Ben spiral taktırmaktan korktuğum için doktor hap önerdi. 3. Aydan sonra başlayabilirsin dedi. Emin değilim ben de hap konusunda.
zaten regl olmadan hapa başlayan herhalde

benim 50. günüm regl oldum bugün doğum kontrol hapı derken iki çeşit doğum kontrol hapı var sadece progestan içerenler ve östrojen ve progestaan içerenler diye kombine olanlar kullanılmıyor ama progestan içeenler kullanılabiliyor. asm ler ücretsiz veriyor. cerezetta adı. emzirirken kullanılabiliyor. aşıya gittiğinizde hemşirenizle görüşebilirsiniz.
Ben yazz kullanirdim hiç bulantı sinir yapmazdi

Kızlar ücretsiz annelik iznini parça parça kullanabilir miyim? beatrices beatrices snn bilgin var mı? Örneğin 2 ay kullandım sonra ara versem sonra ise başlasam ?

Kızlar ya şimdi genel hep beslenmeden falan bahsediyoruz da hepimiz neredeyse ikinci ayı doldurduk, benim kızım yarın 70 günlük olacak, benim sorum bu aralar bebeklerimizde ne gibi farkindaliklar oluştu, mesela agulamaya başladı mı sizin melekler?
Başladı canım çok şükür bide iki gündür elini keşfetti gözünün önüne getirdiği anda bi ileri bi geri elini takip ediyor :)

Selam kızlar regl olan arkadaşlar okuduğum bir yazıda regli halindeyken süt tadı biraz değişebilirmiş. Bebişler memeden süt içmede sıkıntı çıkarabilirlermiş ama regli bitince herşey eski haline geri dönermiş o yüzden böyle birşey yaşarsanız geçici üzülmeyin.

Merhaba ... nereye başvuru yapmak gerekiyor acaba bilgi verebili r misin
Emzirme ödeneği otomatik yattı hastaneden verilen belgeleri kurumuma vermiştim birde.doğum parası için aile ve sosyal politikalar bakanlığına basvuru yapmıştık.senin nicki yeni görüyorum sanki dogum ne zmn oldu

kizlar bebegimin yuzunde dogdugundan beri boyle fisir fisir kirmizi seyler oluyor bazen geciyor sonra tekrar cikiyor sicaktan sanirim ne yapmaliyim sizde boyle oluyor mu ne suruyorsunuz doktorunuz ne onerdi y
Selamlar benim oğlum dogdugunda tüm vücudunda buna benzer şeyler vardı. Kızamık gibi. Hamilelikte karnım çok sıcakmış ondan olmuş dr elleme geçer dedi ben anne sütü sürdüm hemen geçti ama arada tekrarliyordu şimdi hiç kalmadı. Sıcak yapmış olabilir diye düşünüyorum. Bir bölgeye anne sütünü dene baktın etkili heryerine sürerain sende. Yıka serin tut bence. Dr a sorarson ilacı var kremleri de geçecekse ne gerwk var kullanmaya diye düşünüyorum

Yani aşağıya doğru mu? Bi de ideal bağlama nasıl olmalı. Bi parmak boşluk kalmalı göbekten dedi arkadaşım

zaten regl olmadan hapa başlayan herhalde

Ben yazz kullanirdim hiç bulantı sinir yapmazdi
emzirirken yaz kullanılmıyo malesef

o sekilde nasil yaatabiliyor ki kendisi mi donuyor benimki koydugum gibi yatar hic donemez
Canım ben yüz üstü yatırıyorum gündüzleri. Kafası sagda yada solda oluyo. Sonra bakıyorumkş kafayı gömüyo

IMG_4225.JPG
Gülsemmi aglasammı bilemedim. Orta yasta bi komsu teyzemiz var. Kadın her geldiginde kızımı hep aglarken görüyo. Ac bu cocuk ac diyo. Kendisi dogum hastanesinde calısıyo. Likit mama getirmiş iki şişe. Biz bunu yenidogan bebeklere veriyoruz hastanede dedi. Ya kırmak istemiyorum. CüNkü sewdigim bi teyze. Bunlar kalsın. Sorarsada ewet werdim ama yine cok agladı diycem. Gazı olduguna kimseyi inandıramadım gitti

Bnm oğlan bazen emerken cenesini titretir, ndn acaba?
İşte bebekleri süt sağma makinalaeından ayıran önemli bir özellik. Onlar emme uzmanı ve giderek ustalaşıyorlar bu konuda. Süt istedikleri gibi gelmediğinde tiretme şeklinde dilleriyle vurarak uyarılmayı ve sütün gelmesini sağlıyorlarmış. Tomrisin emzirme notlarında okumuştum

Eki Görüntüle 2031694 Gülsemmi aglasammı bilemedim. Orta yasta bi komsu teyzemiz var. Kadın her geldiginde kızımı hep aglarken görüyo. Ac bu cocuk ac diyo. Kendisi dogum hastanesinde calısıyo. Likit mama getirmiş iki şişe. Biz bunu yenidogan bebeklere veriyoruz hastanede dedi. Ya kırmak istemiyorum. CüNkü sewdigim bi teyze. Bunlar kalsın. Sorarsada ewet werdim ama yine cok agladı diycem. Gazı olduguna kimseyi inandıramadım gitti
İnsanları kırmak istemiyorsun yaşlarına yakınlıklarına ithafen ama çok güzel hadlerini aşıyorlar ne kadar ayıp yaptığı..

X